Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Az internet mindenki számára elérhetővé vált, ma már boldog boldogtalannak hozzáférhető, ezért mindenki jelen van rajta. Ahhoz hogy egyáltalán legyen neked interneted akármin már semmilyen tudásra nincs szükség csak arra, hogy fel tudj hívni egy számot és annyit beleböfögj, hogy én is internetet akarok. Nem kell kitalálni mit hová dugsz, vagy keresgélni, vagy netán picit is gondolkodni, egyszerűen minden el van magyarázva papíron vagy még az is lehet hogy ennyi sem kell. Innentől kezdve pedig összekeveredik mindenki mindenkivel.

Aztán következik az is, hogy a közösségi média által bármit el lehet terjeszteni, aztán bezáródni egy véleménybuborékba, és akár hosszú éveken át ott is maradni, vagy örökre? Álhírek, aztán a konteók köré szerveződött virtuális csoportok, ahol ezek az emberek kötetlenül szabadon létezhetnek, és erősíthetik egymást a hitükben de inkább a hiteikben ha ez a helyes többesszáma...

Ezentúl szerintem az is probléma, hogy ezen médiák által annyi infóhoz jutunk ami feldolgozhatatlan egy ember számára, a szelektálásra pedig nincs mindenki megtanítva, sőt ejtenek néha róla szót de valós dolog nincs mögötte csak duma. Nincs kialakult norma vagy etikett. A gyerek nem úgy kerül elé, hogy tudja hogyan kell használni(mint mondtam erre csak ilyen mondatok léteznek, hogy így kéne meg úgy kéne használni, illetve szűrni kellene, korlátozni ésatöbbi) sőt nemhogy ő nem tudja, a szülője sem mert csak a facebookot is meri, meg azt hogy okos-telefon tovább már nem lát rajta. Nem is várható el tőle hogy megtanítson olyat, amit nem is tud. Meg hát ugye az internet is folyamatosan változik, végtelen szerteágazó ezért nehéz is lenne köré szervezni kitalálni ilyesmit, mivel sokszor inkább trendek vannak, amik rövid idejűek, és felkészülni sem lehet rá, hogy holnap épp mi következik.

Illetve mivel feldolgozhatatlan információmennyiséggel szembesülünk nap mint nap még feldolgozni sincs ideje az embereknek, de még lehet néha átgondolni sem. Néha egy egy szalagcímet olvasnak csak el, így vagyok ezzel én is, mivel nem jut mindenre idő. Aztán persze ettől még ítélkezik, és véleményt formál, még ha tudatában sincs annak mit tesz igazából, mivel nem szerezte meg róla a tudást.

Hirtelen nekem ez jutott eszembe ez a véleményem szerintem erről sokat lehetne beszélni, kellene is, de hol történik ilyen? Hol szólhat bele ebbe bárki is?

Illetve még ami kimaradt, hogy hihetetlen keveset olvasnak az emberek, inkább tévét néznek meg filmet, amivel szerintem az a baj, hogy ott még annyit sem kell gondolkodni mint az olvasásnál, hiszen a képzeletedet nem kell használni a képi világ kitalálására, készen kapod azokat, ezért is kényelmes dolog mozgóképet nézni hanggal mert nem kell annyit gondolkodni, magyarul leszokunk arról a mennyiswégről is ami eddig megvolt.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.