Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westcoastog


westcoastog
veterán

Ezt kiraknám a nyitott ablakba. Fújjon befelé éjjel. :C

(#2) lajthabalazs válasza westcoastog (#1) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ez a terv, ha csak a felét tudja a specnek, fél óra alatt kicseréli a szoba levegőjét.

[ Szerkesztve ]

(#3) westcoastog válasza lajthabalazs (#2) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor jó, nekem is meg kéne csinálnom, én is 25-31 fok között főlök egész nyáron. :)

(#4) lajthabalazs válasza westcoastog (#3) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Kicsit drágább, mint a hagyományos 30-40cm-es "pásztázó" ventillátorok, de még 10db is halkabb, és télre szét lehet szedni. Arra is kiványcsi lennék, hogy 20k-ért egy ilyen mit tudhat, kevesebb mint fele annyi ventivel.

(#5) westcoastog válasza lajthabalazs (#4) üzenetére


westcoastog
veterán

Van szoba ventim, de sosem használom, keringeti a levegőt csak, de nyilván nem hül ki a szoba tőle..

(#6) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ventillátor

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) #71495936 válasza lajthabalazs (#2) üzenetére


#71495936
törölt tag

Alapvető problémát nem vettél figyelembe. Az okés, hogy kirakod az ablakba és szívja be a levegőt. És a szoba levegője hova távozik? :U

Nem fogja kicserélni a levegőt, csak ha megnyitod az ajtót, vagy egy átellenes oldalt lévő ablakot. Tapasztalat, tavaly nyáron én is ezzel mókáztam. Csak én székre raktam rá egy toronyventilátort :DD

Próbáld megtervezni a levegő áramlását :) amennyi megy be, annyinak kéne eltávozást is biztosítanod. Így létrejön a légcsere.

(#8) lajthabalazs válasza #71495936 (#7) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Két párhuzamos légcsatornát alakítottam ki a lakásban, a sélesebbe állítottam be a ventit egy székre, kb 2m -re az ablaktól, hogy meghajtsa a csatornát. Ahol magától nem ment a levegő, bekapcsolás után néhány perccel érezhetően megindult az áramlás.

(#9) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#10) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Rakj elé pár kiló jeget, akkor még csukott ablaknál is hűti a levegőt. Nekem egy sima szobaventi is elég így.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11) csasaKKP válasza VoidXs (#10) üzenetére


csasaKKP
senior tag

És honnan szüljön "pár kiló" jeget? :DDD Oké, fagyasztóban, mélyhűtőben minden nap fagyasszon meg pl. 5 liter vizet? Szerintem a megoldás és a kivitelezés is jó lett.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#12) VoidXs válasza csasaKKP (#11) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én mindennap fagyasztok 4 liternyit. Este berakod, reggel már rég kész, és 4-5 órát tart.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13) ncc1701 válasza VoidXs (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

És mivel a hűtő hatásfoka nem 100%, ezért ezzel több meleget termelsz. :)

Nálam egy kb 50 centis fém venti van, 100W- van ráírva. Nem tudom, mennyi m3, de qrvára nyomatja a levegőt, ezt teszem az ablakba, de így is 26 fok van bennt estére. :(

(#14) VoidXs válasza ncc1701 (#13) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én is annyira jutok. Az már elviselhető, picit jobb, mint a 36.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#15) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ez nagyon nagy. :D
Kíváncsi leszek az eredményekre, mert éppenséggel néhány ventit én is össze tudnék szedni, táp is akad és az ablak mellett kicsivel van is aljzat. Első körben viszont a szúnyogháló beszerzése a cél. Ezt neked is ajánlom, nehogy eldaráljanak valamit a lapátok.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#16) lajthabalazs válasza Petyyyyy (#15) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Érintésvédelemben tényleg nincs a toppon az eszköz. Füfájás miatt csak kora hajnalban aludtam el, mire felébredtem a 30 fokot nyomta befelé a venti szóval nem tudom, mennyire lett volna hatásos. De szél érzetre ez a 10 db nagyjából annyit tud, mint egy 40cm-es pásztázó ventilátor, ami kb korrekt is, ezek így 30W-ot vesznek fel. Talán kicsit jobb a nagyobb felület miatt, ez nem egy csóvát lő, hanem áramlatot kelt.

(#17) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nálunk a tetőtérben jelenleg 35°C van.

Ehhez képest a hardverek egész napos üzem mellett:

Tavaly terveztem a monitor köré egy tucat ventilátorból álló "venti keretet", de lusta voltam nekilátni aztán meg elmúlt a nagy meleg.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18) lajthabalazs válasza flymi (#17) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Öt fok különbség elég durva, mivel hűtöd?

A ventikeretet érdemes elkezdeni, még jön 2-3 hét meleg. Legjobbnak a szombati, három nap eső után 36 fok igérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#19) flymi válasza lajthabalazs (#18) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Fura, hogy záporokat és zivatarokat mondanak, de a lehűlés jelentéktelen lesz (1-2°C). Ez nagy baj, mert holnap kezdem a három nappalos műszakomat... ;] OMSZ-MET honlapját szoktam nézegetni, meg az eget hátha... :D Ráadásul a kutyum is most épülgetne fel az agyvérzéséből...

Megtalálod a cuccaim között. Egyébként egy Prolimatech Genesis Black a CPU hűtő. Ebben a melegben két ventivel használom.
Az elsőt (Cooler Master A14025-10CB-3BN-F1) az alaplap szabályozza, a másodikat (ugyanez, csak 1200 RPM-es), azt én potival. Sajnos csak 1140-ig engedi felmenni, de ez is elég neki.
A házventi hátul egy CM 120-as, elől egy Noiseblocker eLoop teljesít szolgálatot. Itt korábban egy Scythe Slip Stream volt, 2200 RPM volt a vége, a gyári 2000-es fordulaton túl. :DDD Na annak volt hangja.
A sima Genesishez képest semmit nem ront (vagy javít) a Black Series, csupán csak jobban nézne ki egy megfelelő házikóban. :D

Jah, igen! UPP a nagyszerű hűtőrendszernek! :C :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.