Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Erdekesen hangzik, de 99 szenzor tenyleg eleg?
Ugy ertem, hogy egy edzesen a mester szo szerint millimeterekbe "kot bele", ami furan hangzik, de rohadt fontos. Igaz, en karateztam, nem kungfuztam, de gondolom ilyen teren nincs sok kulonbseg.
Vajon ez igy eleg ahhoz, hogy tenyleg "fennmaradjon" a stilus, es ne csak latvanyossag szintjen?

Ha van itt valaki, aki ert ehhez a mokahoz, esetleg dolgozott mar ilyennel, jo lenne ha leirna, hogy mennyire pontos a vegeredmeny. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) atike


atike
nagyúr

Na ilyenkor gondolom azt, hogy milyen jó is, hogy a technikát be lehet vetni ilyen területeken is. Nagyon komoly!

(#3) gabor7th


gabor7th
addikt

Aztán majd Neo letölti az agyába.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) #33253120 válasza gabor7th (#3) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pont ez ugrott be nekem is... :)

(#5) -AD4M- válasza atike (#2) üzenetére


-AD4M-
tag

Nekem azért az egy érdekes kérdés, hogy mi lesz mondjuk 30 év mulva? :U
Arra gondolok, hogy ma például egy 5.25ös floppyval mit lehet kezdeni :F
Mert lehet hogy a mai hiperszuper teknikával elmentjük a cuccot, de hosszabb időtávon meg bírjuk-e majd nyitni? :N

Allons-y!

(#6) #33253120 válasza -AD4M- (#5) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha jól tudom ilyen esetben megőriznek megfelelő berendezést is a visszajàtszàshoz...

(#7) dark100 válasza #33253120 (#6) üzenetére


dark100
aktív tag

Es lehet duplikalni idonkent ujabb tarolasi formara.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#8) Snoop-y válasza opr (#1) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem tancot kellett volna tanulni ;]

Attol nem leszel jo kuzdo hogy millimetereket javitgatsz fel le a testtartasodon katazas kozben. (Mit csinalsz ha alacsonyabb az ellenfeled? Elutsz a feje fole mert 3mm-el magasabban van rogzulve a kata?)

Ugye hogy nem?

Kuzdeni kell kulonbozo ellenfelekkel. Alacsony,kover,gyenge, eros es ugyetlen.

8 evig versenyszeruen csinaltam a Muay thai-t

Neked magadnak kell tokeletesiteni a kuzdotechnikadat mert (surprise) minden ember kulonbozo es nincs ket ugyanolyan mester akik millimeterre ugyanugy hajtananak vegre egy technikat...
Ebbol fakadoan az ertelme is nulla ezzel szivatni ujoncokat.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9) opr válasza Snoop-y (#8) üzenetére


opr
veterán

Húúú, hát, ez most egy zseniálisan kretén komment volt, nulla belegondolással, gratulálok. ;]

De tényleg, nekem már konkrétan erőlködni kéne hozzá ,hogy ennyire nagy arccal beszéljek valami teljesen out of context dologról.

Konkrétan ahelyett, amit leírtál, írhattad volna azt is, hogy az a gumilabda, ami fel van fújva, ha elrúgják, pattog. Nem hülyeség, csak épp köze nincs a témához, nameg elég furán jön ki, amolyan "mit akar ez a hülye" szinten. ;)

De akkor tessék, a konkrét válasz a hozzászólásra, hogy olyan is legyen, hátha megérted, miért gondolom, hogy nem sikerült a kérdésre válaszolni, csak beböfögtél valamit:

a) Szerinted mit vesznek fel videóra? Biztos azt, ahogy küzd mindenféle emberrel...
b) Egy rohadt szót nem szóltam Katázásról, technikákról beszéltem. Konkrétan nálunk pl. szinte nulla kata volt, az edzések 90%án technika, erőnlét és full contact küzdés volt szinte végig. Kicsivel, naggyal, kezdővel, mesterrel, kövérrel, sovánnyal, utcáról betért nagyszájú gyúrós néppel, bárkivel, akivel lehetett.
c) Egy stílus általában különböző technikák és ezek kombinációjának összessége. Ez az, amit felvesznek, és ez az, amit meg kell tanulnod. Aztán az, hogy ebből mit főzöl ki már tényleg rajtad múlik, csakhogy két teljesen különböző dologról beszélünk. Ha konkrétan nulla darab technikát tanulsz meg, akkor biztos sokat érsz vele, hogy hasonlóan fogalmatlan emberekkel szerencsétlenkedsz küzdés címszó alatt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) #33253120


#33253120
törölt tag

[Napi troll ON ]
És azt tudjuk már, hogy fizikailag hogy lesz a három dimenziós archívum között elosztva a rögzített adat? X-Y-Z vetület szerint, vagy esetleg más módon?
[Napi troll OFF ]

(#11) #96302336


#96302336
törölt tag

Az ötlet dicséretes. De kell hozzá ezen kívül egy mester is, mert hiába tanulja meg a tanonc a mozdulatokat, ha nem érti, akkor az kívülről szép és jó, de nincs benne tartalom, az csak egy üres váz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12) #96302336 válasza Snoop-y (#8) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ahhoz, hogy eljuss egy szintre, ahhoz kell a forma. Ha tudod a formát, álmodban is, akkor jöhet az értelmezése is. Ha érted, és tudod is alkalmazni, akkorra válik a tudás olyanná, amivé a mesterek elképzelték.
Ez jó kezdeményezés, hogy megőrizhető legyen maga a forma. De ahány mester, annyiféle elképzelés ugyanarról a formáról (kung-fu esetén) Így hiába járja ugyanazt a formát két mester, mindig lesz különbség, még ha árnyalatnyi is ,mert egyrészt más alkat, másrészt más megközelítés szerint is lehet csinálni. És ezt tartom igazán jónak. akkorra válik valaki mesterré igazán, ha a saját értelmezését meg is tudja mutatni a formával, amit jár. Így kelleni fog ugyanúgy a mester is a felvételek mellé. :)

(#13) 3psilon válasza #96302336 (#12) üzenetére


3psilon
aktív tag

Ha valaki konyít a harc- illetve mozgásművészetekhez, és szeretne tanulni egy adott mester mozgásából, akkor egy forgatható 3D mozgás nem biztos, hogy többet ér, mint egy homályos Youtube video.

Sajnos a 3D-n sok minden nem látszik, és soha nem is fog: a mester mimikája, az izmok feszülése, a ruha mozgása, a szándék megjelenése, a hangok.

Nem fogom látni, hogy áll a bokája, a lábujjai, a válla, az egyes hátizmai külön, mikor feszül meg az arca, mikor fújja ki a levegőt - ezek aprónak tűnő, de fontos részletek, bármilyen harc- vagy mozgásművészetről is beszélünk. Részben pont azok a leheletnyi különbségek, amiket te is említesz.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#14) 3psilon válasza Snoop-y (#8) üzenetére


3psilon
aktív tag

Ne keverd össze a küzdősportokat a harcművészetekkel és a mozgásművészetekkel. Más az eredetük, a céljuk és az eszközkészletük. Ha utánaolvasnál: [link]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#15) #96302336 válasza 3psilon (#13) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ezért is írtam, hogy mester nélkül csak félmegoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.