Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon régen van már IP kamerám, nagyon kis hasznos jószág, igénytelen, szorgalmasan küldi az érzékeléseket a telefonra, bármikor hazanézhetsz, van olyan is ami kis telepjáróra van szerelve, azzal bejárhatod az egész lakást, kötelező darabb. Van egy gyenge pontjuk azért, ha áram elmegy, wifi káput, csak idegeskedsz, h mi van, miért nem müxik :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Ezek az egerek egész jónak tűnnek, árkategóriájukon belül.

(#3) Sundesz


Sundesz
őstag

Miért raknak egy ATX-es Midi toronyba microATX-es lapot? Az a pár ezer forint 700 ezernél szerintem semmit sem számít (eslő konfigra gondolok), de lehet én vagyok háklis az ilyenre.

Hörcsög Powa'

(#4) Semplar válasza Sundesz (#3) üzenetére


Semplar
őstag

Mert az olyan "letisztult". ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#5) -Faceless-


-Faceless-
őstag

715 ezer egy középkategóriás asztali számítógép :O

(#6) cinemazealot válasza pusszycat (#1) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szünetmentest a megfelelő helyekre, és olyan internetszolgáltatót, amit nem érint az áramszünet (pl. ami optikát használ). :K

(#7) pusszycat válasza cinemazealot (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Optikai van. De szünetmentes a routernek +1 a kamerának, hát elég húzós.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Lokids válasza -Faceless- (#5) üzenetére


Lokids
addikt

20 évvel ezelőtt 3-4 havi bér volt egy gép. Lassan közelítjük a szintet. :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#9) nuke7 válasza -Faceless- (#5) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem azért ez már a középkategória teteje, és a foramax egy kifejezetten drága hely...
de valóban, a gpu piacon még mindig nem mérséklődtek úgy igazán árak, úgyhogy amíg a chip hiány nem lesz megoldva globálisan, nem lesz sokkal jobb a helyztet... Persze kérdés, hogy a harmat gyenge forint és a magas forgalmi adó mennyit nyom a latban..? :U ( válasz: sokat :DDD :O )

https://youtube.com/user/nuke7

(#10) Sundesz válasza nuke7 (#9) üzenetére


Sundesz
őstag

Az utóbbi időben a Foramax-nál voltak a legjobb áron VGa-k, persze attól lehet a többi cucc drága ott.

Hörcsög Powa'

(#11) T_Stark válasza Lokids (#8) üzenetére


T_Stark
őstag

Szerintem simán ott is vagyunk. Lassan olyan lesz, mint a PC korszak hajnalán, nem lehet ilyen akárkinek.
Nekem is sanszos, hogy a mostani "elavult" gépem az utolsó PC-m.
Még elvagyok vele, mert hál' Istennek nem vagyok nagy gamer, de ha játszanék is, inkább vennék egy konzolt a mostani PC árak mellett. Szinte minden másra meg jó már egy telefon/tablet is.

(#12) -Faceless- válasza T_Stark (#11) üzenetére


-Faceless-
őstag

Én is azt tettem. Megnéztem mennyibe fájna egy új gép, és inkább vettem melóra egy Mac-et. Játszani még elvagyok régi asztalin RX570-el, de vagy steamdeck jön helyére, vagy valami nintendo.
Egyszerűen nem ér annyit, hogy kiadjak ennyit egy GPU-ra. Már ott tartunk, hogy egy komponens árán veszel egy csúcs konzolt, és egy 160 centis Tv-t mellé legalább egy év előfizetéssel.

Főleg mikor elmegyek a szomszédba, és a kirakatban 1.8 milláért árulnak egy 3090-t. Ami 1499$ msrp mellesleg.

[ Szerkesztve ]

(#13) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Figyeljétek meg az Asus billentyűzet képét, úgy néz ki, mintha egy fekete dobozból kandikálna ki. :DDD

Jevons paradox

(#14) Semplar válasza Aprósólyom (#13) üzenetére


Semplar
őstag

A világ legvastagabb billentyűzete. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#15) nyunyu válasza Semplar (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Fasorban sincs ehhez képest.
Súlyban is csak hatoda.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) pusszycat válasza nyunyu (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, de ez az egész gép, nem csak a billentyűzet, ez igy nem fer. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) nyunyu válasza pusszycat (#16) üzenetére


nyunyu
félisten

Linkelt videót is nézted? :DDD

Gép amúgy a monitor házába volt építve.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) cinemazealot válasza pusszycat (#7) üzenetére


cinemazealot
addikt

Elég lehet egy szünetmentes, a többi csak elhelyezés és vezetékezés kérdése. :K

(#19) pusszycat válasza nyunyu (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez borzalmas, rozsdafészek. Egy kéztámasz se ártana rá. :)

cinemazealot : Egy power bank vajon meddig vinne el egy ip kamerát? Mondjuk egy 10000 mAh. Meg ha lenne egy mobilnetes telefon akkor nem kellene a kábelnet sem. Lenne épp megoldás csak kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) Alchemist válasza -Faceless- (#5) üzenetére


Alchemist
addikt

Közelít a hasonló laptopok áraihoz (némi kompromisszummal persze).

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) Geller72 válasza -Faceless- (#12) üzenetére


Geller72
veterán

..A PC-s piacot a magas VGA árak fogják kinyírni. Meglehetősen kevesen engedhetnek meg maguknak több százezer forintos VGA-t, nem beszélve a többi elemről. 800k-t nem adnék ki gépre, az tuti. 7-8 évvel ezelőtt 100k alatt kaptál egy csúcs -1 szintes VGA-t. A csúcs VGA-k is max 150k körül mozogtak (bányásztam annó, elég sok VGA-t vettem újan). Pedig akkor a miner-láz is felverte az árakat. Úgy, ahogy most. ez egyszerűen nonszensz, ami most megy ebben a szegmensben ár tekintetében. Egy normálisabb proci árából veszel egy PS5-öt aztán csókolom jónéhány évre nulla fejlesztési költség.

(#22) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Barátságos ár az ASUS P305 TUF GAMING M3 egérért a 7e-ft.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#23) Synthwave válasza pusszycat (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

50 év múlva is billentyűzet, hacsak nem egy tájföldi mocsárban élsz. Pedig most ~40.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) Create. válasza Geller72 (#21) üzenetére


Create.
addikt

Tekintve, hogy ekkora a kereslet vga-ra, nem fog kihalni a pc ipar. (De egyéb komponensre is van kereslet bőven). Örökké nem fog emelkedni az ár, majd egyszer úgyis kikerülnek a használtpiacra ezek a kártyák, aztán újan se mehet ennyiért. A konzol meg sok valakinek nem opció, én se vennék soha, mert a pc kell ígyis-úgyis.

[ Szerkesztve ]

(#25) , válasza CriticalHit (#22) üzenetére


,
addikt

Majdnem 25%-kal drágább, mint pl az Emagnál, ahol csak 5690 Ft-ba kerül.

(#26) pusszycat válasza Synthwave (#23) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek szerint te sem láttad a videót? :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) Synthwave válasza pusszycat (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De igen; "hacsak nem egy tájföldi mocsárban élsz".

Az ember keresztbe-kasul el volt tőle alélva.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) Geller72 válasza Create. (#24) üzenetére


Geller72
veterán

Most sem a PC ipar tartja életben a VGA piacot, hanem a miner láz. Nagyjából semmi köze most a PC-nek a VGA-hoz. Aki most épít gépet játékra, annak nagyon fog fájni. "PC kell így is, úgy is". - Aham, csak nem mindegy, mennyiért. A hétköznapi dolgokra egy 100k alatti gép is megfelel, vagy egy lapos is. Sokaknak nem opció a konzol, de nem véletlenül van az egekben a konzolok eladási statja. Az ismerettségi körömben nagyon sokan vettek konzolt ahelyett, hogy PC-t vettek vagy fejlesztettek volna, és ennek gondolom, elég nyomos oka van... :U

(#29) Create. válasza Geller72 (#28) üzenetére


Create.
addikt

Nekem nem csak hétköznapi használatra kell. A pc ipart meg eddig se a diy tartotta életben, ezután se az a mérvadó.Én inkább vga-ba locsolom azt a 185k-t, amibe a konzol kerülne (nekem is volt 5700xt-m, amit eladtam, lett belőle egy klíma + egy 1650). Persze nem most veszek újat (pedig télire jó lett volna). Én kivárom, amíg max 200k-ért nem lesz 3060 teljesítményű kártya. Sokaknak van vga a gépben, kivárják, vagy kis ráfordítással cserélt a mostani szériára. 0-ról persze szívás a gépépítés, de az megint csak kis %, akinek semmi sincs. Amúgy se jött ki idén kb semmi említésre méltó játék, ami miatt nagy fejlesztés kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#30) nyunyu


nyunyu
félisten

Most építettem majdnem nulláról gépet, régiből csak a vinyók, meg a 4 éves 1050Ti maradt meg :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) pusszycat válasza nyunyu (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én már kinőtem a gépépitésből. :DDD Meg laptopon nincs sok minden szerelni való, de azért SSD-t már 2x cseréltem benne. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) #55525888 válasza -Faceless- (#5) üzenetére


#55525888
törölt tag

Most akarok összerakni egyet, 300-ból már ultra van :F

(#33) nyunyu válasza pusszycat (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Kellett a cégemnek a költség, amúgy is 16 éves volt a CM Centurion 5 ház, 14 a Corsair HX520 táp, 9 az Asrock 970 Extreme3 alaplap+2x4GB DDR3, 7 az FX-6300 proci :DDD

Ehh, meg kellett néznem, milyen alaplapom volt, mert az eggyel előtte lévő DDR2-es jutott csak az eszembe.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) fornettisuti válasza nyunyu (#30) üzenetére


fornettisuti
veterán

Én is, de itt csak a táp maradt (2013-as konfigból), mert szerencsére elbírja az új rendszert.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#35) Geller72 válasza #55525888 (#32) üzenetére


Geller72
veterán

300-ból megvan az alapgép, vga nélkül. :D.

(#36) CriticalHit válasza , (#25) üzenetére


CriticalHit
őstag

Még barátságosabb de az emag-t kerülöm..

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#37) Exelsior válasza Create. (#29) üzenetére


Exelsior
senior tag

Inkább lejjebb. 200k is sok egyébként egy 3060-ért. TI-ért max. 2060-at vettem 140-be. Nagyon el vannak szállva az árak. Én is inkább vettem egy PS5-öt hosszabb távra. Aztán kiderül mi lesz a jövőben. De egyenlőre 2060-at nem cserélem semmire. Hiába vennék egy 3060TI 300-ért az 5-7 év mulva kevés lesz már. Nem mindenki vásárol úgy VGA-t mint más Iphone évente vagy két évente. Főleg nem itthon.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#38) Aprósólyom válasza CriticalHit (#36) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Miért kerülöd? Nekem eddig csak pozitív tapasztalatom van velük, ráadásul magyar cégcsoport. (Ha jól tudom és nem változott azóta....)

Jevons paradox

(#39) Juhaszatti válasza Aprósólyom (#38) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Román az alapítása óta. De egyébként nekem is csak jó tapasztalataim vannak velük eddig.

(#40) Aprósólyom válasza Juhaszatti (#39) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez se teljesen igaz, de ezek szerint, anno nem olvastam eleget erről. Itt egy rövid 2019-es leírás. Azóta nem tudom mi változott és hogy jelenleg mekkora részt tulajdonol a két magyar edigital alapító az összeolvadás után: [link]

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.