Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Nyilván nem találták fel a spanyol viaszt, de nagyon szép lett!

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) Phülöp


Phülöp
addikt

nekem ez tetszik ez

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A durván perspektív ábrázolás helyett a tárgy mellé rakhatott volna valamit a fotós, hogy érzékeljük a méretet. :U

(#4) zone


zone
őstag

"kalyiba"...

Az meg az újságírás csúcsa, amikor a kép készítőjének vízjelét Photoshoppal sikerül leszedni. A PC World legalább az egyiken otthagyta és linkelte is a forrást. [link] (plusz két nappal korábban lehozták, sőt az iponon öt nappal)

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

(#6) #16939776 válasza Tetsuo (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

101,6mm x 101,6mm-es a NUC pcb, 100x50mm-es alumínium profil az alapanyag, kb.: 100x100x250mm lehet a teljes méret.

Nekem olyan kisiparilag elkövetett anyagpazarlásnak tűnik, viszont a huzatban biztos nem billeg.

[ Szerkesztve ]

(#7) nexplo válasza #16939776 (#6) üzenetére


nexplo
őstag

A méret egy valami , de nekem is kicsit dúrvának tűnik a sok anyag benne. Lehet hogy csak design van a gépen kívül és nem full anyagból van..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#8) #16939776 válasza nexplo (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

is-is.
A gépes feléből jelentős rész ki van forgácsolva, az ott maradó 15 cm, úgy hogy messze vannak a bordák a CPU-tól, lehet kevés. Ha meg csak a teli bordát teszik rá, akkor meg randa lenne.

(#9) nexplo válasza #16939776 (#8) üzenetére


nexplo
őstag

Az a baj ezekkel a passzív dolgokkal hogy szerintem az sem mindegy hogy hol lesz járatva. Teszem azt nyáron egy 38 fokos panelban ahol a nap rásüt kiváncsi lennék milyen hőmérsékleti számokat produkál. Gondolom nincs benne eldugott "vész" venti...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#10) #16939776 válasza nexplo (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Viszonylag egyszerűen működik, ha 20C°-on exhas.: 70C° melegszik fel, akkor ua. terhelésre 38C°-ban 88C°-ra.
Mivel laptopszökevény CPU van benne, ezért nem veszi zokon a stabil meleget, csak a turbó órajel lesz szerényebb.

Nekem is az a véleményem, hogy amit aktív hűtésre találtak ki, azt önkényesen ~nulla légáramra kárhoztatva nem illik üzemeltetni. Persze a kíváncsiság hajtana, hogy mennyi idő múlva, hogyan döglik meg. Feltéve, hogy nem nekem kell megoldani azokat a problémákat, amiket a haláltusája közben okoz.

(#11) shaitan. válasza zone (#4) üzenetére


shaitan.
csendes tag

ez sajnos visszatero problema mostansag a Prohardveren hogy nem linkelik megfeleloen a forrast.. pedig ez semmit nem rontana a hir erteken leven nem mindenki nezi a fanlesstech-et vagy mas forrasokat akik elso kezbol ertesulnek ezekrol a hirekrol...

azert meg mindig van nemi remeny bennem hogy meg nem keso valtoztatni ezen a hozzaallason...

(#12) nexplo válasza #16939776 (#10) üzenetére


nexplo
őstag

Én pedig elrejtenék benne, ha mást nem egy kicsi vészventit, pont arra az esetre, hogy ha kéne a kraft de túl magas hőmérsékletet jelezne a rendszer. Sajnos, van egy olyan érzésem, hogy ezek nem fogják bírni tizenplussz évig... Ami pozitív, hogy legalább nem porosodik a hűtése mint a laposoknak :D :DDD

(#11) shaitan. Mint laikus mondom hogy én pl sosem nézem a cikknél hogy honnan van a forrás, vagy hogy máshol gyorsabban lejött e. Vagy tetszik vagy nem a cikk. hibát szerintem mindenhol mindenben lehet találni. De ez csak személyes véleményem :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#13) dagonya válasza #16939776 (#10) üzenetére


dagonya
aktív tag

azt honnan tudná bármelyik eszköz is, hogy légárammal van-e hűtve, vagy anélkül? ha bármilyen módon hatékonyan elvezeted a keletkező hőt, akkor neki édesmindegy, hogy az légárammal történik, vagy egy vasdarabbal, vagy narancslével. sok passzív gépet építettem már, egyáltalán nem annyira nagy hókuszpókusz rendes hőmérsékleteket tartani a worstcasescenario nyári panel tizediken se. az viszont tény, hogy ezek a gépek épelméjű használatra tervezettek voltak, nem gémeróverklokkolt hülyegyerek üzemmódra.

(#14) #16939776 válasza dagonya (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Vélhetően nincs tudatuk ezeknek a berendezéseknek, alkatrészenek, így nem "tudhat".

ha bármilyen módon hatékonyan elvezeted a keletkező hőt, akkor neki édesmindegy

Ez pontosan így van.

Az viszont elfelejtődik, hogy a fő alkatrészek mellett vannak még alkatrészek, amiről a kényszer/konvencionális légáramlás segítségével a tokozáson, illetve a PCB-n keresztül tudja elvonni a keletkező hőt. Ha megszűnik körülöttük a légáram akár kényszer akár konvencionális, és a fő alkatrészek hőtermelése miatt megnő a környezeti hőmérséklet mondjuk a berendezésre tervezett max.: 45C°-ról 60C°-ra, plusz ezek "kicsit" a PCB-t is fűtik, akkor óhatatlanul megnövekszik ezeknek az alkatrészeknek az üzemi hőmérséklete, csökken a várható élettartamuk.

Tudom, hogy nem nagy ördögőség, én is építettem párat, OC-is belefér némi optimalizációval, alulfeszeléssel. Hajtok is egyet 24/7/365-ben just for fun.

[ Szerkesztve ]

(#15) nexplo válasza #16939776 (#14) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos az érvelésed. Nálam pl chipset volt melegedésre hajalom pedig csak annyi történt hogy kikerült az alaplap egy házból egy asztalra. Megszűnt a levegő ami átjárta és az asztalra rakott lap "csipszete" kb felforrt. Nem értettem a gondot pedig kézenfekvő volt.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#16) dagonya válasza #16939776 (#14) üzenetére


dagonya
aktív tag

jaja, teljesen igazad van, azért is írtam, hogy nyilván megfelelően és körültekintően tervezett rendszert lehet passzivizálni.
de pl. amit most utoljára állítottam össze, hát igazán még csak nem is válogattam nagyon, teljesen mezei alkatrészakből annyira hűvös passzív gép állt össze, hogy az csuda. és miután az épeszűség és nem a géjmerkedés volt a szempont tulajdonképpen semmi különösebben melegedő alkatrész nem került bele. a ram még csak nem is langyos, az alaplapon lévő cuccok se és igazából azt meg leszarom, hogy az alaplap a közelében forgó propellerek hiánya miatti "nagyobb" hőterheléstől majd nem 10, hanem 8 év múlva döglik meg.
az viszont igaz, hogy az eredeti cikkben szereplő NUC és hozzá hasonló társainak zsebkendőnyi területre összezsúfolt alkatrészeinél az általad említett hatás fokozottabban jelentkezhet.

(#17) Synthwave válasza zone (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A cikk fejlécében is szerepel, hogy az AnandTech volt a forrás, így most őket kell ekézni a képekkel kapcsolatban.

Ez (#11) shaitannak is szól.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) nexplo válasza Synthwave (#17) üzenetére


nexplo
őstag

A van sapka nincs sapka effektus. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.