Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Muki94


Muki94
aktív tag

Még jó, hogy digitális jelfolyam esetén qvára mindegy, hogy miféle árnyékolása és aranyozása van a kábelnek.

[ Szerkesztve ]

(#3) #06658560 válasza Muki94 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért annyira ott sem, mert bár egy nemnulla feszültségértékü nulla és egy ennél nagyobb egy adja a két ´´allapotot ha erre ráinterpolálódik egy zavar akkor a nullából könnyen lehet egy. akár egy ilyen letérés is okozhat elég érdekes eredménybeli változást.

(#4) Rosep


Rosep
senior tag

Én meg kebelcsodának olvastam először. :)

(#5) Muki94 válasza #06658560 (#3) üzenetére


Muki94
aktív tag

Azt mondod, hogy egy váltakozó egyenfeszültségben, amely 0V vagy 5V lehet, valami külső forrás tud akkora interferenciát okozni, hogy bezavarjon?
Maximum pár száz millivolt áthallás lehetne... szigeteletlen kábelnél...
jó példa az SPDIF. Teljesen érzéketlen a külső zajokra. A kábelt vezetheted egy kapcsolóüzemű táp mellett is, nem történik semmi.

Rosep:
Az lenne a legértelmesebb dolog a cikkben :B

[ Szerkesztve ]

(#6) Mustaros válasza Muki94 (#5) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Ahogy látom te eléggé informált vagy ilyen körökben , de ez inkább ilyen marketingbulsit akar lenni.. Mert ugye nem mindenki ért hozzá.. így a vevőt könnyű (átverni) , bár a puding próbája az evés.. én mindenesetre kipróbálnám , hogy van e változás..

(#7) #06658560 válasza Muki94 (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

A nulla volt normáls esetben nem kéne, hogy nulla legyen-egy hibavédelem miatt- azt meg lehet már megbolygatná- amikor meg köztes értéket mér a rendszer azt minek gondolja nem lehet csak úgy megmondani-s elméletileg bizony lehetséges nagy zavarás. Ha pedig minöségi termeket készítünk, akkor elméletileg löeforduló problémákra is felkészítjük.

(#8) rudi válasza Muki94 (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért ha egy HDMI vagy Ethernet kábelt megküldesz olyan 20 Gbps sávszélességgel (jó, nem most kell az, de majd 4K-hoz nem árt), akkor nem mindegy, hogy milyen a belső felépítése.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Muki94 válasza rudi (#8) üzenetére


Muki94
aktív tag

Egy olyan kábel, ami nem hulladék sárgarézből készült és konyhai fémdörzsi a szigetelőharisnyája, annak nem okoz gondot legalább 15 Gbps... Ha az ember rászán egy normális OFC réz kábelre mondjuk az olcsó kábel árának dupláját, akkor már nem lehet probléma.
Ha adott a jó anyagminőség, utána már teljesen mindegy, hogy hány karátos arannyal futtatom be a csatlakozót.

Nem ismerem konkrétan a DVI/HDMI rendszer hibajavító eljárásait, de igazából kétlem, hogy a nappaliban megtalálható készülékek tápegységei képesek lennének bezavarni a digitális jelfolyamba.

Kopi31415:
Mi az a gigant? :o

[ Szerkesztve ]

(#10) #06658560 válasza Muki94 (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elmegy egy gigant a környéken?

(#11) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Ez nagyon tetszett! :C

" a legelvetemültebb „hifisták” és házimozi őrültek halandó ember számára felfoghatatlan igényeit elégítik ki"

és valóban néhány ember "vájtfülű" hihetetlen nagy összegeket hagy ott az üzletben, hogy az Oszcilloszkóp egy görbével kevesebbet mutasson. :DD

[ Szerkesztve ]

(#12) Sza_Sa válasza rudi (#8) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ez így van, nálam tesztelhető is a dolog. Van 1000Ft-os nóném, ajándékba kapott török dizájnkirály, Monster középkategóriás és Monster abszolút csúcs (25.000Ft belőle 1m.) hdmi kábelem. Az 1080progresszív még megy mindegyiken, az ycbcr-t bekapcsolva a török kábel és az 1000ft-os elkezd "szemetelni, a Monster kisebb szériája itt még jó. Viszont ha a csatornánkénti 12bit-es színmegjelenítést is ráengedem, akkor az összes eldobja a képet, csak a csúcs Monster ad hibátlan képet. Sajnos ez van, nem poénból költöttem 60ezret hdmi kábelre, egyszerűen ha van minőségi forrásod és azt kiszolgáló megjelenítőd, kell közé.

Muki94: nem az aranyozás teszi jobbá a kábelt, de az biztos, hogy nagyon is van különbség hdmi és hdmi között. Pedig nulla és egy megy csak rajta... Az aranyozás meg tudtommal a réz erős oxidképző tulajdonságát hivatott eliminálni, legalábbis én még így tanultam villamos órán

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#13) Lenry válasza Muki94 (#9) üzenetére


Lenry
félisten

Gigant

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Muki94 válasza Sza_Sa (#12) üzenetére


Muki94
aktív tag

Akkor bizony tévedek. Sajnos ennyire komoly eszközök még nem jártak a kezeim között.

Lenry:

Ennyi erővel már egy EMP bombával is számolni kell...

[ Szerkesztve ]

(#15) kovy79


kovy79
őstag

Jó tudni, kihez tartozik ez az aviniti.
Még véletlenül sem veszek olyan terméket, amihez a hama-nak köze van...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#16) ONEFREE válasza Sza_Sa (#12) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Szeretném meg kérdezni milyen márkákat és típusokat köt össze ez a kábel neked?

Üdvözlettel
onefree

(#17) cil101 válasza Sza_Sa (#12) üzenetére


cil101
tag

Akkor nálam valami gond lehet, mert a gépről tv-re küldöm a 3D-s filmet az 1500 ft-os 2,5m-es HDMI-n és semmi baja a képnek, pedig ott már van adatmennyiség szerintem,/ de nem vagyok szakértő/

(#18) #06658560 válasza ONEFREE (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akik megveszik a minöségben az átlagigényeket jóval felülmúló termékeket azok nem a szintetikus tesztekért veszik- ök nem szuperpíznek.

(#19) #06658560 válasza Muki94 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert 2km-e körzetben senkinek nincs vasútvonal?

(#20) Sza_Sa válasza cil101 (#17) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Mint írtam, egy 1000ft-os hdmi is képes kiszolgálni az 1080p jelátvitelt. A gond akkor kezdődik amikor megtoldod még 4:4:4 ycbcr-el csatornánkénti 12 biten. Míg htpct használtam i3-as procival, nekem sem volt gondom vele, ott eleve nem volt ilyen. Akkor kezdődött a gond, mikor vettem egy bd-e8500 dedikált blu-rayt, és ott már jöttek a problémák a beállítások erősebbre vételével.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#21) Sza_Sa válasza ONEFREE (#16) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Egy samu 52"-os lcd, egy samu bd-e8500 blu-ray, egy Denon 3311 avr. az avr-be megy minden jel, onnan a tv-re. Kikapcsolt avr-nél a hang automatikusan a tv-be fut, bekapcsolva pedig átveszi és megy a hangfalakba.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#22) banhammer válasza Lenry (#13) üzenetére


banhammer
veterán

Erősen kétlem, hogy sok embernek a háza előtt ilyen mozdony mászkálna.
Ok a bakter az más, de azt meg ne magyarázza meg nekem senki, hogy a bakter két bakteriálás között abban az elektromosságtól zajos környezetben hardcore HiFi őrült.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) #06658560 válasza banhammer (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

A gigant 2km sugarú körzetben okozott zavart anno. Azért pl. Bp-n, Pécsen, Debrecenben nem a pusztán vannak a vasútállomások.

(#24) rudi válasza Sza_Sa (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudtommal blu-ray-hez fölösleges, sőt elvileg ártalmas a 4:4:4 mert ott mastering szinten 4:2:0-ra mennek le (másképp nem férne fel a film a lemezre) és minden konvertálás ront egy picit a képminőségen, még ha felfelé konvertálsz is. 4:4:4 akkor kell igazán, ha PC-ről hajtod a tévét és persze az a tévé támogatja is a 4:4:4-et. Érdemes elolvasni ezt a leírást.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) ONEFREE válasza Sza_Sa (#21) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Irigylésre méltó összeállítása a minőségnek! Így már értem a minőségi kábel létjogosultságát.

Itt kis példa. [link]

[ Szerkesztve ]

(#26) rudi válasza cil101 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

A 3D-s formátum ha kétszeres tempóval küldi a képet, akkor is csak dupla sávszélességet produkál. Ha viszont a szokásosnál komolyabb jelátviteli módot (pl. az emlegetett YCnCr 4:4:4-et) használsz pillanatok alatt egy(-két) nagyságrenddel nagyobb sávszélességhez jutsz. Na, az már gondot jelent a párezres kábelnek. No nem mintha erre a sávszélességre ma a felső 0,1%-nál szélesebb rétegnek szüksége lenne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) jan101


jan101
tag

Nem mintha a Hama szar kábeleket készítene, de a név hallatán nekem sose a high-end jutott eszembe. Egy Van den Hul, Audioquest vagy Wireworld-nél már inkább asszociálok high-end-re, bár ők is készítenek "olcsóbb" kábeleket. Hát sok sikert nekik egy új szegmens meghódításához... nem lesz egyszerű

(#28) schawo válasza Muki94 (#5) üzenetére


schawo
titán

Baromság

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) FlekkeN válasza rudi (#26) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Az YCnCr nem YCbCr akar lenni? mert azt a 24bites formátumot már az HDMI 1.0 is támogatta. Azóta már 30 és 36 biteset is támogat és a sávszélesség is nőtt.

Itt vagy néhány cikk ami ami támogatja a drága=olcsó kábeleket:
1.
2.
3.

Még számtalan ilyen teszt van az interneten.

(#30) #00137984


#00137984
törölt tag

Az analóg kazettás, bakelit lemezjátszós időszakomban egy jó átjátszó és hangfalkábel is olyan fontos volt mint egy kazettás deck és erősitő párosa. Az AKAI CD lejátszónál már használhatatlanul gyengébbek voltak az olcsó RCA-RCA kábelek. Audioquest-et vettem és jól hallható volt a külőnbség. A DVD lejátszóknál a hang mellett már a képre is nagyobb igényem volt. A VHS időkben használt euroscart még az első DVD-nél RGB kimenetre álllítva akkor döbbenetes volt. :R A következő körben már kiesett. A SONY rendelkezett analóg (625P) progresszív kimenettel. Ehez egy új TV-re és még jobb minőségű 75 OHM-os videokábelre volt szükség. Nekem itt kezdöttek el a problémák. Évekig cserélődtek a készülékeim, amit a HDMI csatlakozó elterjedésével egy PIONEER DV-696AV zárta le ezt a korszakot. Most a gépet duál DVI-on, a DVD-t HDMI-n egy ASUS monitoron keresztűl nézem. Egyenlőre nem szándékozom váltani sem kábelekre még többet költeni. Majd ha normális áron elérhető lesz a 4K.

[ Szerkesztve ]

(#31) FlekkeN válasza FlekkeN (#29) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Bocs elnéztem. YCbCr 30/36/48 kategóriába tartozik. Teljesen mindegy lényegen nem változtat. Azóta már QHD támogat az 1.4

Az Category 2-es hmdi 1.3-as viszi a YCbCr 1080p videókat. A category 1-es nem.

(#32) ronroli


ronroli
tag

high-end hama cucc? vicc...

ha nem menne tönkre a környékemen minden alsó- és középkategóriás árképzésű hama termék, még hinnék is nekik.
piacvezető? ja, a legolcsóbb.

(#33) schawo válasza ronroli (#32) üzenetére


schawo
titán

piacvezető
Darabszámra :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) #72042496 válasza ronroli (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Hama gyárt olyat, ami tönkre tud menni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) Knight666


Knight666
aktív tag

Én úgy tudom, ha egy kábelre rá van írva mondjuk, hogy megfelel az 1.3 szabványnak, akkor annak kötelessége tudni az abban specifikált sávszélességet. Ha nem tudja, akkor mehetsz reklamálni. Azt meg észre fogod venni, ha nem tudja.

(#36) .mf


.mf
veterán

Élcelődős troll = ON

"Bemutatjuk a kábelek terén piacvezető Hama abszolút csúcskategóriás megoldásait."

1.) Piacvezető? Ki szerint? Hol vannak a számok, amik alátámasztják? ;]
2.) Hama és abszolút csúcskategória, egyazon mondatrészben :Y ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Hamánál az abszolút csúcskategóriás kábel a Monster, nem az Avinity.

mf.: Persze hogy piacvezető. A legtöbb multi csak Hama kábelt tart. Hogyan rúghatna labdába más is mellettük?
A csúcskategóriáról meg annyit, hogy a Hama egy csomó márkát forgalmaz, ami tényleg jó. Pl: Sandisk

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#38) TeeJay válasza _Oscar (#37) üzenetére


TeeJay
félisten

van még ott azért pár dolog
pl Sigma ;-)

[link]
én HDMI kábelből bőven megelégszek a tesco féle Technika kábellel oszt csókolom ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39) .mf válasza _Oscar (#37) üzenetére


.mf
veterán

Nana! A márkaképviseletet és a márka birtoklását ne keverjük össze! Attól, hogy egy autószalonban forgalmaznak Trabantot és Mercedest is, attól még a Trabant-gyár nem lesz luxus.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) ViZion


ViZion
félisten

Volt valami angol oldalon HDMI teszt, nagyon tanúságos volt...
Átlag userek és a profik sem tudták megkülönböztetni mi van rádugva, csak a gagyi kanóccal volt rosszabb a kép vagy a hang...
Szal. kicsit vakítás ez is, de legalább szépen harisnyázott, etc... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41) fovajar válasza Muki94 (#1) üzenetére


fovajar
csendes tag

Nos hogy ez miért is nincs így arra a válasz a következő egy szó: JITTER

(#42) raper válasza Rosep (#4) üzenetére


raper
senior tag

+1! Azt hittem rossz fórumon vagyok. :D

(#43) rudi válasza .mf (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem élcelődés ez, hanem szűklátókörű márkasovinizmus, már bocsáss meg.
1. kerítek neked számokat is, de lásd be, hogy a hipermarketektől az áruházláncokon át a PC-s boltokig mindenhol ott van a Hama és ez más kábeles márkáról nem mondható el. Arról nem a Hama tehet, hogy a hazai vásárlóközönség és ehhez igazodva a kereskedők a legolcsóbb termékvonalre repülnek rá tömegesen. A Hama csak annyit csinál - és ettől sikeres - hogy az igénynek megfelelő kínálatot tart. Ha olcsó kell, ott az egy csillagos, ha jobb, ott a 3 és 5 csillagos, ha pedig meg tudod és meg is akarod fizetni, ott az Avinity, amiből van szintén néhány szint.

2. tényelg ennyire naiv vagy? Nem tűnt még fel, hogy egy bármelyik márka olyan terméket gyárt vagy gyárttat, amilyet csak akar? Valamennyire ismered a notebookok helyzetét, onnan kiváló példa a csúcs elit Lifebookot és mellett durván low-end Amilókat is gyártó Fujitsu (ami mellesleg ezer más területen is érdekelt). Ugyanez igaz a Hamára is. He felmérik, hogy van igény rá, és nyereségesen forgalmazható, akkor simán csinálnak egy elit kábeles márkát, aminek a felfuttatásához kihasználják a kb. 100 év alatt felépített Hama márka apparátust (képviseletet, logisztikát, partnereket, stb.).

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) schawo válasza rudi (#43) üzenetére


schawo
titán

Rendben, de mivel a márkanévvel szorosan összefonódik az alacsony minőség érzése, emiatt gyárthatnak bármilyen magas kategóriás terméket, igazán sosem lesznek sikeres felső kategóriás gyártók, mindig megmaradnak a szupermarket-márka szinten. Ha én lennék a Hama, messze kerülném, hogy a két termékcsoport fizikailag egymás közelében legyen értékesítve, és a HAMA emblémát is lekaparnám a felsőbb kategóriás termékek dobozáról. Furcsa világ van, de a sznobizmus így működik. Persze lehet sznobfaktor-mentes termékeket is gyártani, de akkor az árcímke nem fog passzolni, mert egyfajta sznobizmust igényel ilyen jellegű termékek vásárlása.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) dabadab válasza Sza_Sa (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Sajnos ez van, nem poénból költöttem 60ezret hdmi kábelre"

Hanem azert, mert nem neztel utana rendesen.

Ajanlom megtekintesre ezt a tablazatot, annak is az utolso ket oszlopat, mert ott tudtak elverezni a kabelek: meglehetosen jol latszik, hogy a kabel ara meg a tenyleges adatatviteli kepessege kozott olyan tul sok osszefugges nincs, a legolcsobb, 10 dollaros kabel pl. tokeletesen teljesitett.

DRM is theft

(#46) Peti66


Peti66
senior tag

Komolytalan úgy ahogy van.
Nem képzeli bári is,hogy 7 kilences rezet pakolnak ezekbe,aminek a világpiaci ára a roppant kevés
előállított mennyiségnek köszönhetően brutális ;] Jellemzően pld. egy 42 kg-os présöntőtt buga,
Írd és mond 28-32ezer dollar!!! Éves lekötések vannak a tárgyévi termelésre, átlagosan ezen cégek
(háromról tudok) 15-25 Tonna amit elő bírnak állítani.Elsődleges felhasználok/vásárlók a hadiiparból kerülnek ki.
Ami marad, azon lehet osztozkodni.A Hammának esze ágába sincs ebbe a szegmensbe merészkedni :N :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#47) vinibali


vinibali
őstag

biztos sokkal szebb digitális jelet kapunk egy ilyen kábel esetén :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#48) rudi válasza schawo (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerinted van Hama embléma az Avinity termékek csomagolásán vagy akár weboldalán? ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) schawo válasza vinibali (#47) üzenetére


schawo
titán

És valóban szebb digitális jelet kapsz. Ha akarsz utánanézel, ha nem érdekel, akkor meg úgyse. De már itt a topicban is elhangzott az ok párszor.

(#48) rudi
Mondjuk ez valami :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) dabadab válasza schawo (#49) üzenetére


dabadab
titán

"És valóban szebb digitális jelet kapsz."

Igazabol persze nem, foleg, hogy digitalis jelbol nincs szep meg nem szep.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.