Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) John Fowler


John Fowler
tag

Ha valakit érdekel leírom saját tapasztalatomat a témában:

Kb 2-3 éve én nem túl sokáig (pár hónap) használtam egy 85-ös Netgear, később pedig egy 200-as Linksys párt, és az eredmények közel sem voltak ilyen fényesek.
Az általam tapasztalt sebesség 2 szoba között inkább a 2-3Mbyte/secundumos tartományba esett a 200-as, és 800 Kbyte/s körül a 85-ös esetében (akkor rögtön ökölszabályként fel is állítottam azt az elméletem, miszerint "ezek" kb. a névleges sebesség tizedét tudják a valóságban :D).
2 szint között ki sem mertem próbálni egyiket sem.

Viszont a pillanatnyi sebesség erősen függött a halózatban működő fogyasztóktól (pillanatnyi leeséseket akár egy villanykapcsoló működtetése is tudott okozni, és tartósan visszavetette a sebességet kb 15-20%-kal egy plusz fogyasztó működtetése, pl. porszívó, vagy másik PC). De a legrosszabb a kiszámíthatatlanság volt. Különböző fogyasztók teljesen eltérő mértékben befolyásolták a sebességet, és azzal is érdemes volt sakkozni, hogy a szoba melyik dugaljába kötöttem, és milyen fogyasztók voltak még az adapter mellett (vele azonos ágon).

Ennek ellenére az akkori viszonyok között (árban is) elfogadható alternatívája volt a Wifi-nek, az igazi hátrányát én a stabilitás hiányában láttam. Nem arra gondolok, hogy állandó körülmények között ne lett volna stabil az aktuális adatátvitel, hanem a rendszer általános megbízhatóságára, kiszámíthatóságára. Magyarul megjósolhatatlan volt, hogy különböző konfigurációkban hogyan viselkedik. Egy idő után meguntam az állandó tesztelést és variálást (elosztók-dugaljak csereberéje, készülékek ide-oda dugogatása), és egy UTP kábellel hatékonyabban -igaz kevésbé elegánsan- kiváltottam a powerline adaptereket.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.