Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nbg


nbg
senior tag

Bizony jo dolgok ezek, bar nem ezt a markat, egy masikat allitottam csatasorba otthon, HD filmezni tokeletesek.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#2) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Én láttam már 2 Netgear kütyüt elhalálozni... :\

Nem tudom, de részemről ezt nem is tartom nagyon jó ötletnek, oké, ha nincs más megoldás, akkor ez kell..

Pár szolgáltató is ad ilyeneket ki, és furcsamód, ha enélkül kötöttük be az IPTV-t, nem szaggatott, ha ezen ment, akkor szaggatott, plusz loss-os volt a net.

Nah mindegy, Nekem több negatív tapasztalatom van ezekkel, mint pozitív.

Lehet azóta sokat fejlődtek, sőt, a tesztet átlapozva, szinte biztos is. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3) Vincent_


Vincent_
aktív tag

táblázatok utolsó sorai valamiért kB/s-re transzformálódtak (MB/s helyett ugye) :R

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez nekem nem kéne. Meg lehetne vele spórolni kis melót meg időt ahelyett hogy utp-zünk, de bizony akármennyire is biztonságosnak tűnik, azért nem dugnám bele a konnektorba a hálókártyámat. Mivan ha meghibásodik? Tönkrevágja az egész gépet, vagy ami rá lett kötve.

Ennyi zséért inkább egy jó hosszú UTP, patch stb aztán mehet a háló. Ha a Wifi persze nem jó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Cikk szerzojenek uzenem Magyarorszagon 230V a hivatalos egyfazisu halozati feszulteseg... nem 220 ;)

(#6) grc999


grc999
tag

Én vagy 3 éve találkoztam először ezzel a megoldással, és az akkori árakat nézve (nem volt annyira drága) komolyan elgondolkodtam azon, hogy wi-fi helyett így oldom meg az otthoni gépek összekötését. Aztán mégiscsak wi-fi lett belőle, szomszéd haverral közösen rendeltünk egy-egy routert, így occsó volt a kiszállítás. ;]

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#7) szemtelen


szemtelen
tag

Azt nem értem hogy egy adó egy hálózaton belül maximum hány darab vevőt szolgál ki jelentős veszteségek nélkül? Ez nem függ a hálózat nagyságától, a kábelek minőségétől stb?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#8) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"a HomePlug oldalán alapos (angol nyelvű) leírást olvashat róla."

Ezt megnyitva sugárzott a japán írásmód :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) solarix45 válasza Z0mbi (#5) üzenetére


solarix45
senior tag

Én is ezt akartam mondani. Kb 10 éve Európában 230V a szabvány. Persze ettől még az angolok ugyan úgy 240-et tolnak, mint előtte, de hát a '60-as évek óta SI-re sem sikerült átállniuk :). Itthon viszont tényleg 230V körül van.

(#10) madgie válasza solarix45 (#9) üzenetére


madgie
titán

Otthon 242, itt a munkahelyen 195V van. Szabvány, mi? :D

Lompos48: az akkor sem 195. Már többször beszóltunk emiatt a e.on-nak, lesz*rják. Az, hogy az ötmillás csiszológép nem szereti? Kit érdekel...

[ Szerkesztve ]

(#11) Lompos48 válasza madgie (#10) üzenetére


Lompos48
nagyúr

230V -10% +6% (i.e. 207.0 V-243.8 V)

A szolgáltató jöhet azzal, hogy a trafótól a cégig gyengék a vezetékek meg túl nagy a távolság. Kérdés kinek a tulajdona. Egyébként nem vagytok ezzel egy unikum.

[ Szerkesztve ]

(#12) shteer


shteer
titán

Megszakítón keresztül, TV, számítógép, 120 W-os lámpa a hálózaton 3,70 kB/s „killa” akadozott
elírásilag kevés :)

szvsz nem igazán piacképes a cucc

..szerintem jónak tűnik

(#13) Gyula84 válasza madgie (#10) üzenetére


Gyula84
veterán

Szerintem 230v :D nálunk e körül van :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#14) _csocso_ válasza madgie (#10) üzenetére


_csocso_
senior tag

Esetleg Energia Hivatal?

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#15) stevve


stevve
nagyúr

Jó cuccok, csak drágák egy wifi router mellett. :( Akinek nem szükséges a folyamatos sávszélesség, annak a wifi azért még előnyösebb.

(#16) madgie válasza _csocso_ (#14) üzenetére


madgie
titán

Rohangáltam már eleget utána, mindezt úgy ,hogy alkalmazott vagyok, elvileg semmi közöm hozzá.

(#17) stevve


stevve
nagyúr

Legalább a címet tényleg javítani kellene

[ Szerkesztve ]

(#18) misx


misx
senior tag

Érdekes cuccok, de ez csak akkor értelmes dolog, ha épp újonnan készülünk hálózatot kiépíteni, nekünk már be van vezetve az kábel a géphez (fúrás-faragás volt ám), így nem kéne. A Wifi amúgy is hab a tortán, nem nézek filmet laptopon, tök állatt, hogy akárhova vihetem a házban/udvaron a gépet, mindig van net. Egy jó wifi router 5-6 rugóból megvan, amin van még 4 LAN port is.

(#19) fokukac


fokukac
nagyúr

kíváncsi lennék, hogy egy 30 éves lakótelepi lakásban (földeletlen konnektorok) ez hogy működne?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20) moha21


moha21
addikt

Ez is már 10 éve kapható dolog az egyetlen eltérés, hogy az még csak 64 bit-en titkosított. Elég kényszermegoldás. Az meg, hogy 230V 50 Hz ezek szép konstans számok, valójában egyik sem állandó.

#19) fokukac: Valahogy bizos:> Inkább a tranziensekre lennék kíváncsi mit tolerál, milyen szűrő van benne, mert az hamar megölheti.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21) zetecR


zetecR
addikt

"emellett kaptunk olyan stabilitást, amire egy vezeték nélküli megoldás nem képes"

Miért nem elég stabil a wifi?

(#22) stevve válasza zetecR (#21) üzenetére


stevve
nagyúr

Az ingadozás nem jön jól ha például egy 20-40 Mbps adatsebességű HD filmet nézel. de még 10 Mbps-nél sem sok esetben, mert elkezd akadni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Tbor


Tbor
tag

Nálunk hasonló rendszeren jön a net, egy új építésű társasházban. Az "osztó" valahol a garázsban van és több emelet távolságról is jól működik a net, olyan 5MB/s körül mértem. A többi fogyasztó sem zavar be számottevően, egyedüli érdekesség, hogy ha bekapcsoljuk a led-es izzókat akkor kb 99%-al csökken a sebesség. Szóval tud ez a rendszer relatív jó minőségű elektromos hálózaton. Csak megfigyelésként írtam. :R

(#24) pakesz


pakesz
aktív tag

a kulon halozattal mi van?
ha 3 fazis jon be akkor midnegyikkel hasznalhato a cucc? tehat egyikrol a masikra?

amugy milyen teszteles ez? porszivo es apuka a heggeszto aparattal a pinceben nem lehetett reprodukalni?

(#25) weiss válasza Tbor (#23) üzenetére


weiss
addikt

WTF?! A századára esett vissza, 50 kB/s?

pakesz: Elég jól átmegy a jel.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#26) schawo válasza moha21 (#20) üzenetére


schawo
titán

Az 50Hz állandó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) ddekany


ddekany
veterán

Furcsa, hogy annak ellenére, hogy elég zsákbamacska hogy mennyire fog menni az itt olvasottak alapján, meg jó drága is, fontosnak tartják szívatni a vevőt azzal, hogy átvezetik-e a 230V-ot vagy sem (ami nyilván közel 0 plusz előállítási költség). Ezzel kb azt érik el, hogy felhasználó vesz inkább egy elosztót 500 Ft-ért aztán cső... csak az jó ronda lesz, ezzel is lejáratva a Powerline AV technológiát. De biztos nekik van igazuk...

(#28) gF válasza schawo (#26) üzenetére


gF
senior tag

Nálunk az elektromos hálózaton az 50 Hz csak névleges frekvencia. +/- 0.5 Hz eltérés még megengedett.

[ Szerkesztve ]

(#29) hohoo válasza madgie (#10) üzenetére


hohoo
senior tag

itt nálunk meg 213 V:)

viszont a frekvencia az stabil, és arra érzékenyebbek a cuccok.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#30) moha21 válasza schawo (#26) üzenetére


moha21
addikt

Ja elméletben igen. "A fogyasztói teljesítmény ingadozása miatt a frekvencia is ingadozik."

Az ELMÛ Nyrt. feladata, felelõsége:

# A hálózati frekvencia együttmûködõ szinkron csatlakozású hálózatoknál: 50 Hz ± 1% a hét 99,5% -ában és 50Hz +4% / -6% az idõ 100% -ában
# A hálózati frekvencia együttmûködõ nem szinkron csatlakozású hálózatoknál (szigetüzem) 50 Hz ± 2% a hét 95%-ában és 50Hz ± 15% az idõ 100%-ában

Laborba néztük is anno.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#31) Devid_81 válasza Dr. Romano (#8) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Angol az, csak ferde szemű akcentussal :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#32) rudi válasza Devid_81 (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Hmm, velem asszem kib..tak a suliban... Eddig azt hittem, hogy a linkelt szöveg angolul van, mert nekem ezt angol címszó alatt tanították. Most viszont már értem, miért néztek rám furán Londonban, amikor angolul beszélte. Mert valójában japán volt :D Na jó, nem, csak elízéltem a linket. Javítom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) Devid_81 válasza rudi (#32) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De most akkor meg mibe kössünk bele ha ki van javítva? :DDD
Egyébként most mér tényleg sokkal angolosabb a szöveg, köszi! :)

...

(#34) Tbor válasza weiss (#25) üzenetére


Tbor
tag

Maximum 1%-ra, épp csak pötyög... érdekes lehet, valamilyen trafó lehet a led-es izzóban vagy mi zavarja, de az nagyon....
Ilyen izzó, (nekem egyébként bevált).

(#35) Zolás


Zolás
addikt

Ha nem közvetlen a konnektorba, hanem elosztóra kötöm az gondolom nem nyerő? Vagy bedugok a fali konnektorba egy 3ágas T elosztót, csak hogy ne vegye el a konnektort teljesen?
Mondjuk ha mellé bedugom az ipari porszívónakt, lehet hogy hanyattesne :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#36) Duree


Duree
veterán

Hát nem biztos,hogy ma már van ennek létjogosultsága,elsösorban az ára miatt.Ma már szinte mindehol ki van építve a lan,ahol meg nincs ott szerintem olcsóbb és megbízhatóbb kiápíteni

duree54

(#37) zsoltti


zsoltti
senior tag

Háát, inkább wifi...

(#38) ddekany válasza Zolás (#35) üzenetére


ddekany
veterán

Sima elosztóval menni kell... Elvégre az elektronikailag nem különbözik attól, mintha több konnektorod lenne a falon.

(#39) Boxi88 válasza Apollyon (#4) üzenetére


Boxi88
őstag

Ugyan ezen a véleményen vagyok... kell a francnak, hogy a hálókártyán keresztül meglátogassa valami a gépen... védelem ide vagy oda, mert nem ez lenne az első eset, hogy meghibásodik valami, amivel együtt meghibásodhat a védelem is. :U

(#40) hcl válasza zsoltti (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ami rendszeresen eldobálódik, leszakad, feltörhető... rossz a térerő... .:)
Mindnek van baja.

Én is kaptam 2db ilyen 220-as cuccot, de nekem sem kell. Valakinek nem tetszett meg?

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) Depression


Depression
veterán

Nem rossz ötlet, de ennyi pénzért egy komplett gigabites hálózatot lehet építeni. Főleg, hogy általában elosztókkal van megoldva a lakás, hisz mindenhol egyetlen konnektor csücsül általában.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#42) lumpen_stex válasza grc999 (#6) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

én 10x éve láttam ilyeneket először akkor nem nagyon volt wifi és jo dolog volt. csináltam én is ilyeneket arcnet kártyából...

már akkor rájöttem ennek akkor lenne értelme, ha minden pc-ben benne lenne alapból. mert ez a falidugó ügyetlen.

(#43) Pepe88


Pepe88
csendes tag

Az érdekel valakit, hogy már megjelent az 500Mbit-es verzió a netgeartől és kapható a cikkben említett árnál jóval olcsóbban? Keressetek az árgépen...
Én pont a napokban szembesültem szüleim tervezési képességeinek hiányával. Az ő házukban nem lehet (mert ők nem engedik egy részről, más részről pedig a villanyszerelő egy idióta volt) kábelezni. Nagyon szeretnének IPTV előfizetést, ha már ott a lapostévé. Szerintem a cikkben említett jövő zenéje 500as modelleket fogom ma megrendelni...

uff

(#44) vince válasza Boxi88 (#39) üzenetére


vince
őstag

De akkor tápegység sincs a gépedben, ugye? Azon keresztül is "meglátogathatja" egy hiba esetén ugyanaz a nagyfeszültség a gépedet, mint ezeknél az eszközöknél :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#45) Gery85 válasza Pepe88 (#43) üzenetére


Gery85
tag

Én csak drágábban találtam, kb 40ezer körül, dobsz egy linket?

(#46) ddekany


ddekany
veterán

Egyébként az egynél-is-több-konnektort-elfoglalás mizéria kapcsán az az érdekes, hogy ez elsősorban azért van, mert a fali konnektorok és elosztók 95%-a úgy van megtervezve, hogy az ilyen "puttonyos" cuccok (mint a tipikus 9-12V-os táp) garantáltan rálógjanak egy másik csatlakozóra. A megoldás pedig triviális lenne. Fali csatlakozónál a konnektor anyáknak nem egymás alatt, hanem egymás mellett kellene lennie, elosztónál meg a villa két lyukát összekötő egyenesnek nem 45 fokot, hanem 90 fokoz kéne bezárnia az elosztó hossztengelyével. Ennyi. Valaki tudja, hogy ennek ellenére ez miért nincs így, ossza meg velem...

(#47) John Fowler válasza ddekany (#27) üzenetére


John Fowler
tag

Igen, ez nekem is szöget ütött a fejembe.
Tekintve, hogy nem túl népszerű a technológia -mert bár van létjogosultsága, de eléggé speckó igényeket elégít ki-, és eleve van pár handicap-je, ezt szándékosan tovább súlyosbítják olyan dolgokkal, hogy vagy kretén alakú a fali csatlakozó, vagy rossz helyen van rajta az UTP csati (akad aminek az oldalán (!)), vagy amit említettél is, hogy pl. alig találni olyat, amin van átmenő 230-as csati, stb... És ezek csupa olyan problémák, amik kvázi ingyen, vagy max. 2 jüan-os többlet gyártási költséggel megoldhatóak volnának...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#48) John Fowler


John Fowler
tag

Ha valakit érdekel leírom saját tapasztalatomat a témában:

Kb 2-3 éve én nem túl sokáig (pár hónap) használtam egy 85-ös Netgear, később pedig egy 200-as Linksys párt, és az eredmények közel sem voltak ilyen fényesek.
Az általam tapasztalt sebesség 2 szoba között inkább a 2-3Mbyte/secundumos tartományba esett a 200-as, és 800 Kbyte/s körül a 85-ös esetében (akkor rögtön ökölszabályként fel is állítottam azt az elméletem, miszerint "ezek" kb. a névleges sebesség tizedét tudják a valóságban :D).
2 szint között ki sem mertem próbálni egyiket sem.

Viszont a pillanatnyi sebesség erősen függött a halózatban működő fogyasztóktól (pillanatnyi leeséseket akár egy villanykapcsoló működtetése is tudott okozni, és tartósan visszavetette a sebességet kb 15-20%-kal egy plusz fogyasztó működtetése, pl. porszívó, vagy másik PC). De a legrosszabb a kiszámíthatatlanság volt. Különböző fogyasztók teljesen eltérő mértékben befolyásolták a sebességet, és azzal is érdemes volt sakkozni, hogy a szoba melyik dugaljába kötöttem, és milyen fogyasztók voltak még az adapter mellett (vele azonos ágon).

Ennek ellenére az akkori viszonyok között (árban is) elfogadható alternatívája volt a Wifi-nek, az igazi hátrányát én a stabilitás hiányában láttam. Nem arra gondolok, hogy állandó körülmények között ne lett volna stabil az aktuális adatátvitel, hanem a rendszer általános megbízhatóságára, kiszámíthatóságára. Magyarul megjósolhatatlan volt, hogy különböző konfigurációkban hogyan viselkedik. Egy idő után meguntam az állandó tesztelést és variálást (elosztók-dugaljak csereberéje, készülékek ide-oda dugogatása), és egy UTP kábellel hatékonyabban -igaz kevésbé elegánsan- kiváltottam a powerline adaptereket.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#49) weiss válasza John Fowler (#48) üzenetére


weiss
addikt

Nekem egy hasonló cuccal pozitív tapasztalataim vannak, bár igaz, nem kellene, mert drága.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#50) _Atesz


_Atesz
addikt

Jó lesz ez, ha kijön a Gigabites verzió, de addig sokkal jobbnak tűnik az N-es Wifi, és az még olcsóbb is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.