Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) John Fowler válasza weiss (#49) üzenetére


John Fowler
tag

Lehet, hogy kissé túl sok negatívumot szedtem össze hirtelen, de alapvetően olyan szempontból mégiscsak pozitív volt az összkép, hogy a kitűzött célt a cucc végül is hibátlanul teljesítette (3Megabites net átvitele kiegészítő kábelek, vagy wifi router bevetése nélkül 1 szobával arrébb). Csak én ennél nagyobb potenciált láttam a dologban, plusz jött egy időszak, amikor minden előteremthető pénzre szükségem lett, így eladtam.

Nem bántam meg hogy anno megvettem, azóta is szemezgetek a dologgal, de jelenleg szerintem az ára nem teljesen értékarányos (a cikkben szereplő 39k-s párost kellene 20k körül árulni, hogy anyagi szempontból is életképes alternatíva legyen).

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#52) John Fowler


John Fowler
tag

Mellesleg rákerestem a neten, és valóban van a netgearből 500-as is.

Nem teljesen vágom, miért most jelent meg teszt a többéves elődökről, vagy legalább összehasonlítási alapnak miért nem lehetett az 500-as is belevenni. :F

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#53) zetecR válasza stevve (#22) üzenetére


zetecR
addikt

Állandó környezeti feltételek mellett is jelentkezhet ez a fajta ingadozás? :F

(#54) kariad


kariad
senior tag

Van még mit fejlődni! :K

(#55) Pepe88 válasza Gery85 (#45) üzenetére


Pepe88
csendes tag

A link ahonnan kiindulva rátaláltok ezen eszközök 20 alatti beszerzési áraira és az 5k szériára...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#56) #40935168


#40935168
törölt tag

Ezt a technológiát kísérleteztem előző munkahelyemnél ipari szinten, nem ilyen vicc kategóriás kütyüvel mint ez a NetGear.

Halott.

Mire ebből lenne valami, már ott az FTTH (Fiber To The Home) és ha anyu felkapcsolja a hajszárítót, bizony lemaradok a headshot-ról, olyan latency-m lesz..

Szóval nem buli. De bohóckodni tökéletes.

(#57) vzsolo2225


vzsolo2225
tag

"Harmadjára fogtuk az egyik PowerLine végpontot, és átköltöztünk vele olyan helyre, ahol a konnektor másik biztosítékon (megszakítón) és másik fázison van." - Ezt én nem értem. Az egyes fázisok fizikailag különálló vezetékeken vannak (már a villanyoszlopról is külön jönnek be). Hogy kerül át a jel egyik fázisról a másikra? Nem inkább arról van itt szó, hogy egy fázisú a betáp, és az az egy fázis van elosztva több ágra, külön megszakítókon keresztül?

(#58) weiss válasza vzsolo2225 (#57) üzenetére


weiss
addikt

A jel vígan ráindukálódik. Én is csináltam két hasonló modemmel mérést, az erdmények a blogomban vannak.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#59) vzsolo2225 válasza weiss (#58) üzenetére


vzsolo2225
tag

Ja, hogy egyik vezetékről átindukálódik a másikra... Ez eszembe sem jutott. :)

(#60) lumpen_stex válasza #40935168 (#56) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ez mondjuk hülyeség. ha tényleg ilyesmivel foglakoztál volna akkor meg nem neveznéd vicc-nek...

(#61) lumpen_stex válasza vzsolo2225 (#57) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

be kell rakni egy felüláteresztő tagot a fázisok közé és úgy működik.

(#62) #40935168 válasza lumpen_stex (#60) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mond az Neked valamit, hogy DS2-es chip ? Beszéltél gyártókkal ? Voltál kint személyesen a kutatás&fejlesztés részlegvezetővel beszélgetni lehetőségekről ? Végeztél méréseket erősáramú hálózaton, trafóházban, gyengeáramon stb. a helyi áramszolgáltató bevonásával.. ?

Nálam mindet kipipálhatod...

Szerk: amúgy no offense, csak térjünk rá vissza pár év múlva. Találkozunk ugyanitt. Figyelem a topic-ot :D

[ Szerkesztve ]

(#63) #40935168 válasza John Fowler (#51) üzenetére


#40935168
törölt tag

Erről van szó.
Addig is inkább behúzom a CAT6-ot a falba, ennyi.

(#64) lumpen_stex válasza #40935168 (#62) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

nem mond semmit. és mit mondott a gyártó a "kint" a "személyes tárgyaláson" várj kitalálom:

"mink' csak itten' jáccunk, nem tuggyuk mi mire való, csak azé csinájjuk a csippeket, mert megveszik a nagytudású mérnök urak. mi aztán nem tuggyuk müködik-e vagy nem."

és miért is kellene trafóházban mérni egy homeuse cucchoz? nem kéne teknohablatyot nyomni, mert esetleg kirröhög egy olyan aki tényleg ért hozza :U

(#65) zazahoho


zazahoho
őstag

Ma voltam gépeket telepíteni ilyen rendszerrel működő házban, semmi negatívumot nem tudtak róla mondani.Kb 1 éve használják soha semmi gond nem volt vele.Egyedül az ára ami nem túl versenyképes.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#66) fekikeem


fekikeem
csendes tag

Témába vág így okulásképp másnak is ide írom aki powerline-ben gondolkodik:
Egy TP-LINK TL-WPA281 és TL-PA211 KIT-tel ami sebességben elvileg 300Mbps Wireless-re és 200MBps a 220V-os kábelen a következőket sikerült kitesztelnem (total commander samba másolással) :

A wireless-t kihagytam mert pont azt a sok rádióhullámot szeretnénk elkerülni a kábelekkel.

Egy családi házban két lakás között nem lehet átmenni HA külön kábellel jönnek le az utcai villanyoszlopról (ELMÜ külön számláz a két villanyórára).

Egy lakáson belül a földszin-emelet sebességek pedig :
- 3.4 MByte ha a lámpák fel vannak kapcsolva.
- 4.1 MByte ha a lámpák le vannak kapcsolva.
- 2.4 MByte ha egy komolyabb surge protected elosztóba van dugva.
- 6.0 MByte közvetlenül az alsó szoba felettiben lámpa nélkül.

https://www.youtube.com/@selfhelpsingh/videos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.