Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabakaa


szabakaa
aktív tag

Mint xbox tulaj: nye-nye-nye-nye. Mint átlag PC-gamer: Minő bánat, szemét Microsoft. Mivel leírtam a topic valószínű tartalmát, ne cseszegessük egymást.

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#2) Nordic válasza szabakaa (#1) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

"Mint xbox tulaj: nye-nye-nye-nye." - Mint pc tulaj: magasról lesz*rom...xboxom meg nincs, szal megint csak lesz*rom... - Kb. ennyi értelme volt a hsz-ednek... :U

(#3) ldave


ldave
félisten

Az első és a második rész volt PC-re, de ha jól tudom akkor szinte alig fogyott belőle az X-es változatokhoz képest, szóval ez is lehet a háttérben.

A Slime draws near! Command?

(#4) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Erősen néztem volna ha ellenkezőleg történt volna. Mind1 maradjon ez csak box exkluzív.

All→M8

(#5) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

nem is hiányzik...

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#6) Löncsi válasza Nordic (#2) üzenetére


Löncsi
őstag

ROFL, nagyon nem vetted a poént. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#7) afterburner_ válasza UnSkilleD (#5) üzenetére


afterburner_
őstag

nekem sem, már a 2 is egy tré lett...

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#8) Cifu válasza ldave (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ehhez erősen kellett az szerintem, hogy a PC-s FPS felhozatal egy "picit" erősebb, mint a konzolos. Amikor az első részt végigjátszottam (PC-n) nem enyhén néztem, hogy mi olyan nagy durranás ebben az egészben. A történet még so-so, de mint játék, inkább csak átlagos, de inkább átlag alatti.

Konzolon ütött, és üt is. De ha ki is jönne a Halo 4 PC-re, akkor sem hiszem, hogy eladási rekordokat döntögetne...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) pilóta


pilóta
nagyúr

Konzolon FPS-t játszani olyasmi, mint Zuzu Petalssal beszélgetni.... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) Nordic válasza Cifu (#8) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ugyan ez a véleményem az első részről(a másodikba már bele sem kezdtem). Én még a történettől sem voltam hanyatt esve. Jó nem fikázni akarom a játékot, biztos megérdemelten húzócím konzolon, de akkor pc-n szerintem csak tucatfps volt. Egy Unreal oda-vissza veri, pedig az korábbi játék.

(#11) szabakaa válasza Nordic (#2) üzenetére


szabakaa
aktív tag

Van Xboxom...

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#12) Televan74


Televan74
nagyúr

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Helyes, helyes.Egy pc-s port csak rontaná a sorozat hírnevét. Pc-nek is megvannak a jó játékai, meg konzoloknak is.

Live-Die-Respawn

(#14) Löncsi válasza oriic (#13) üzenetére


Löncsi
őstag

Egy pc-s port csak rontaná a sorozat hírnevét.

Miért ? :F

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#15) dante0425


dante0425
tag

Érdekes is lett volna, ha kijön PC-re. Bár azért ezt még nem venném 100%-nak, láttunk már olyan, hogy a kiadó meggondolta magát :)

(#16) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

"Elmondásuk szerint bár igyekeznek a Halo franchise-t minél szélesebb körben elérhetővé tenni, és minél több játékoshoz eljuttatni, de a Halo 4 mindig is Xbox360-ra készült, és nincs tervben PC-s port."

Öööö... Igyekeznek minél szélesebb körben elérhetővé tenni de ugyanúgy xbox-ra jön csak ki mint eddig? Vagy csak én nem értem hogy akkor mégis mitől lesz ez szélesebb körben elérhető? :D

(Amúgy meg hidegen hagy hálisten, az első rész nem volt rossz a maga idejében, de nem fogok emiatt remegő kezekkel xbox-ot venni :) )

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#17) stargazerhu válasza Agyzuzo (#16) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Persze...minél többen vegyenek xbox-ot! :)

(#18) oriic válasza Löncsi (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondj olyan játékokat amik multiplatformok voltak és sikeresek, és népszerűek voltak, illetve még több hírnevet adtak a pc-s verziónak hála, illetve pc-re is akár több milliót adtak el.

Ha egy játéknál egy adott platforma optimalizálnak szerintem sokkal minőségibb játék jön létre mintha pc-re is kitolják. Lásd első részt. A Halo1 évekkel később jött ki pc-re, butított!!!! grafikával..

Amúgy meg egyszerű a dolog hogy miért nem jönnek ki az ilyen exkluzív címek pc-re. Ha játszani akarsz vele, érdekel, akkor vegyél xbox-ot. Tiszta üzletpolitika.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#19) Polllen válasza oriic (#18) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez a butitott grafika szoveg mindig nagyon tetszett...

Amugy ez nem akkor lenne hirerteku, ha kiadnak?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Na és a win8-al mi a helyzet? Nem úgy volt , hogy tudja futtatni a xbox360 game-eket? Bárhol nézem ez csak egy pletyka.. mikor derül már ki erről valami? Bocsi , hogy itt offolok ,de valamilyen téren témába vág a dolog szerintem.. :U

(#21) v!ct0y válasza Mustaros (#20) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nem hiszem, hogy op rendszeren múlna a dolog.

(#22) Löncsi válasza oriic (#18) üzenetére


Löncsi
őstag

Jólvan, nyugi, elhiszem. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#23) tkmwuzhere válasza oriic (#18) üzenetére


tkmwuzhere
csendes tag

Assassin's creed. The Elder Scrolls (mondjuk ott pc-n indult az egész, de nem kicsit ütött boxon). Kéne harmadikat írnom, mert három példa menőbb, de más nem ugrik be :))

Igazából nem valami nagy érvágás, Pc-n minden negyedik játék FPS vagy autóverseny, szóval van miből válogatni. Első rész multija meg egész jó volt.

"Te is fiam, hejesírás?" "A baj alapvetően nem az, hogy rossz, hanem hogy epikusan sz@r." -EBE

(#24) Mister_X


Mister_X
nagyúr

A Halo egymaga vitte a hátán az egész Xbox franchise-t, meglepődnék, ha a kurrens genről egyáltalán bármilyen Halo portolva lenne.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25) oriic válasza Polllen (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Játszottal mindkét verzióval? Én igen. Xbox-osat premiernapon vettem meg, magával a konzollal együtt. A pc-set a megjelnés után játszottam nem sokkal. És igen rondább a pc-s mint a boxos.

(#23) tkmwuzhere

Ok, ott egy pont, bár AC nem az én világom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#26) speeedyyy


speeedyyy
tag

:((

(#27) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Sajnos nem meglepo, de mostmar biztos, hogy kontrollerrel is meg kell tanulnom loni.

(#25) orichalcos: Nem jatszottam a boxos valtozattal halo1-bol, de nem csak az orbitalis felbontas kulonbseg miatt nezett ki sz'rabbul a pc-s valtozat a 800x600ra felkeszitett texturakkal? Vagy voltak benne effektek amik a pc-sben nem?(pl.: xboxos counter strikeban lattam hogy van bloom effekt pc-n nincs(1.6, czero)).

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#28) gabber01


gabber01
addikt

nem nagy veszteség. meghat ez még valakit? :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Halo 4? Kell a fenének, csak azt sajnálom hogy a király konzolos verekedős játékokat nem adják ki PC-re.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30) McSpy


McSpy
őstag

Elöbb-utóbb valaki összeeszkábálja pc-re :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#31) gabber01 válasza Dr. Romano (#29) üzenetére


gabber01
addikt

azt én is! nem is értem, pedig a PC-sek ki vannak éhezve rá. a SF is egész sikeres lett.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32) Narxis válasza Agyzuzo (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azt jelenti, hogy nem rajtuk múlik.

Thanos was right.

(#33) Polllen válasza oriic (#25) üzenetére


Polllen
nagyúr

És ebből az következik, hogy mivel rondább = butították, hogy elvigye a PC... :U Éééértem.

Boxon, csak a hárommal játszottam és szörnyülködtem is rendesen, h mi ez a csúnyaság. (De a sztori azért elviszi a játékot a hátán. :) )

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Egyáltalán a halo 3 ki nem adása után még volt bki is aki várta?! :F

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35) robyeger válasza Polllen (#33) üzenetére


robyeger
addikt

szerintem is veri itt a nyálát microsoft, hogy PC-re azért sem adja ki, én arra leszek kiváncsi, hogy majd az új generációs Xbox-ra ki fog-e jönni és ha igen milyen grafikai minőségben?

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#36) Polllen válasza robyeger (#35) üzenetére


Polllen
nagyúr

En nem tartom vagizasnak, exklusive cimek kellenek, h a nepek boxot vegyenek, ne mast. Csak felesleges mindig belekeverni a 'bigyora nem jon, m nem futna rajta..." + "butitottunk rajta, h fusson..."

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) Cifu válasza Mister_X (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Khmmm.... azért akad még néhány, mint Gears of Wars, Forza vagy Dead or Alive széria... A Halo sorozat is a nagy nevek között van, de NEM egymaga vitte a hátán az egész XBox franchise-t. Ha így lenne, sose vettem volna boxot...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) Silenzio válasza Cifu (#8) üzenetére


Silenzio
addikt

Szerintem zseniális játék, és játékmenetre a PC-s felhozatalból is MESSZE kitűnt. Kontrollerrel ettől még nem fps-ezek. Kipróbáltam unokaöcsémnél az ODST-t és hát olyan voltam, mint egy Parkinson kóros kecske. Nem nekem való.
Hogy verné már az Unreal? Annak az AI-nak, és a több tucatnyi játékmenet béli truvájnak csak a tizede volt meg benne. LOL.
A Halo 1 grafikája valóban butább volt PC-n, legalábbis shader kezelés tekintetében. Az X-Box chipje a Geforce 3 alapjaira épült, de annál jóval fejlettebb volt. Mindebben a PC verzióban a Shader 1.1 támogatásra koncentráltak, tehát alap volt, hogy a GF3 elvigye, és a nála bizonyos szempontból még mindig gyengébb GF4 legyen a célhardver. Ezért nem olyan csillivilli, mint Boxon. Bár sosem volt se Boxom, se PS2/3-am, utána néztem, ami érdekelt.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#39) petya1992 válasza Dr. Romano (#29) üzenetére


petya1992
tag

+1 pl: MK9 :(

(#40) GegeWarrior válasza UnSkilleD (#5) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

+1

Játszottam az első résszel, nem nyűgözött le egyáltalán.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#41) MasterMark


MasterMark
titán

Déjà vu.... :N

Switch Tax

(#42) TOM-202


TOM-202
senior tag

Nem kár érte. Az első részt még ugyan többször is végigjátszottam, a második részt ráhekkeltem XP-re de már nem tetszett annyira. Egyszer játszható lett nekem. Az hogy a harmadiktól nincs PC-re meg nem egy nagy kár. Eddig is megvoltunk Halo nélkül és ezután is megleszünk. :)

(#43) Cifu válasza Silenzio (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megkérdezhetem, hogy szerinted mi az, ami miatt kitűnt a játékmenet tekintetében a "PC-s felhozatalból"?

Egy Operation Flashpoint-hoz (olyan szintű dolgokkal, hogy a csillagos égbolt alapján lehet tájékozódni...), Half-Life-hoz (ami viszont tényleg sokkal korábban volt), Call of Duty (ha már szigorúan egyenes vonalú játék) vagy Deus Ex-hez képest (bár itt rezeg a léc, hogy FPS vagy RPG)? De volt nekünk ekkor már ugye Kingpin-ünk vagy No One Live Forever 2-őnk is...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) Mister_X válasza Cifu (#37) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Xbox Classicról van szó. Gears nem volt rá, Forza az életciklusa végén érkezett. Addig meg kijött két Halo, ami a korához képest sokkal fejlettebb, szebb, jobb sztorival rendelkező volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45) rocket válasza Mustaros (#20) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem az xbox360-rol volt szo evvel kapcsolatban, hanem a nextgen Xbox konzolrol.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#46) Janus27


Janus27
tag

A PC-s usereknek üzenem, hogy nyugodjatok meg testvéreim néhány éven belül úgyis lesz egy normális xbox360 emulátor, amivel majd full-hd vagy 4k felbontásban fogjátok nyomni az összes Halo-t 20 millió csilli villi extra effektel.

(#47) petya1992 válasza Janus27 (#46) üzenetére


petya1992
tag

Ha az olyan egyszerű volna. :)

(#48) Mister_X válasza petya1992 (#47) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Végül is csak a natív (többszálú) PowerPC kódokra kell kitalálni valami x86-os fordítót, drivert kell írni az API-hoz, mindezt olyan pöpecül, hogy 4k-n menjen. Mi ez a nagy PC-seknek...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#49) Silenzio válasza Cifu (#43) üzenetére


Silenzio
addikt

Természetesen. Az OpFlash-hez ne hasonlítsuk, egy Falcon 4.0-t sem mérünk össze a HAWX-szal. A Call of Duty interaktív háborús film, szkriptgombóc, színes, szagos, tökéletes az illúzió, csak éppen sosem tudtam rá játékként tekinteni, realistának meg távolról sem mondanám, márpedig ha második világháború, akkor nem díszcsomagolásba öltöztetett Quake-kel akarok nyomulni.
A NOLF2 szerintem marhára nem volt kiemelkedő, max grafikára. A Kingpin sem volt nagy szám, max üde színfolt. Egyik sem volt annyira grandiózus és könnyeden újító a felsoroltak közül, mint a Halo, csak és kizárólag a Half-Life üti meg ezt a szintet. Ennyit a saját véleményemről. Innentől az empirikus dolgok:

A Halóban csapatban támadt az AI, de valam olyan szinten, hogy azt csak a FEAR-ben múlták felül. Óriási mozgásszabadságot nyújtott változatos terepen, könnyű kezelhetőség és mindenféle-fajta jármű mellett. A Bohemia alkotása megmaradt rétegjátéknak, noha szabadság és járművek ott is voltak, a Halo-t viszont 9-től 99 éves korig bárki tudta kezelni, és ez nagy szó. A játékostársak AI-ja is messze a korátlag fölött volt, a mai napig szeretek single-ben csapatni, sokkal jobb a "virtuális" ko-op, mint az ebből a szempontból agyonszkriptelt Crysisban. A Deus Exet kurvára ne vegyük ide, az még nagyobb tévedés lenne, mint az OpFlash.

Megint szubjektívbe csapok át: volt viszont a sztori, hangulat, játékmenet triumvirátusnak egy olyan szintézise és ennek egy olyan íve, amit csak a legnagyobb művek tudnak, a Half-Life 1-2, vagy a Bioshock, vagy más műfajban a Resident Evil 1-2, A Prince of Persia 1-2 és WW, az Another World, a Silent Hill... A Halo 2 már nem tetszett annyira ebből a szempontból, a két oldal felszabdalta a játékélményt.

Amúgy az általad felsorolt játékok a múlt letűnt trendjeit képviselik. Már a HL2 is sokkal pörgősebb, kevésbé agyalós és körülményes volt, mint az első. A Halo az irányítás és a feature-ök tekintetében a jövő előhírnöke volt: a csoportokra osztott, limitált számú fegyver, azok csereberélése, a gránátokkal bütykölés, a járműhasználat, a pörgősség végett újratöltődő életcsík (az egyben csak pajzs) mind-mind ott jelent meg. Egy régi pc-s motorosnak talán magát a végromlást jelenti a Halo, de kisebb-nagyobb mértékben azóta is minden ezt majmolja a Half-Life 2-től a Call of Duty 4-ig, ha nem tűnt volna fel eddig, elég csak a többféle járműre vagy a medkitek mellőzésére gondolni, de az egész könnyed, baromira szórakoztató, Quicksave/quickload-ot tiltó, pepecselést teljes mértékben száműző játékmenet elindítója is volt, ami mára teljesen átformálta a Ghost Recon, Rainbow Six, Splinter Cell sorozatokat is többek közt. A tavaly tisztességeset, az elsőnél jóval nagyobbat robbant Crysis 2 pl. Halo+Nanosuit+Half-Life 2+Bionic Commando, semmi más. De mindezekből a Halo volt rá a leginkább hatással. Amúgy ez kismillió cikkben le van írva, itt is megemlítették a múltkor a Halo-történelem videóban, nem én szartam a spanyolviaszt. Persze kötözködni lehet velem, max. nem válaszolok, ha megunom.

Ja és még valami: tökéletesség. A Halo tökéletesen vállalt mindent, amit teljesíteni akart. Az OpFlash bugtengerbe fulladt, a Kingpin monotonná és blődlivé vált egy idő után, a Call of Duty-ban a szabadság és AI is zéró - ez a fentiekre is igaz. A NOLF 2 nem tudott újítani, és a játékmenetet teljesen megölte a szívatós tárgykeresgélés. AI ott se sok volt. A Half-Life és a Deus Ex mellett a Halo az egyetlen, amin nem lehet fogást találni.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#50) Chapel


Chapel
addikt

Hmm...fura dolog ez, hogy megosztja az embereket.

Én anno az elsőt próbáltam pc-n és , fel nem fogtam mit esznek ezen a konzolos haverjaim. :N

Most sarkítok, de volt kb 5 féle ellenfél, 3 féle fegyver és ugyan abból a szimetrikus betonszobából vagy 100 egymás után. Dögunalmas volt, meg valahogy az egész nem fogott meg.

Van ilyen. Valszeg ha lenne pc-re a többi rész akkor sem izgatna. Új MOH-át felraktam, és 2-3 pálya után uninstall volt mert egy rakás ....grízestészta.
Pedig ott frostbite2, meg ultra,meg dx11....szóval nem graf függő.

Exklúzív címek kellenek és most hogy jön Star Citizen végre lesz ki tudja hány év után egy cím, ami csak itt lesz. Hurráá ;] :P :DDD

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.