Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tidus


Tidus
addikt

Minden gyártónál polcon van a DDR5, akkor hová ez a DDR4 rohanás.
Én nem sok értelmét látom a jelenlegi. (per-pill.) hardver kínálat fejlesztését.
Ettől függetlenül G.Skill ketyeg felváltva, évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#2) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Intel platformon csak CR 2-t tudnak? :(

(#3) S_x96x_S válasza Tidus (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Minden gyártónál polcon van a DDR5, akkor hová ez a DDR4 rohanás.

még 1-2 évig a DDR4 piacképes.
és most még DDR5-ös alaplap sincs ... mibe lehetne tenni ?
el se lehetne adni.

Remélem a DDR4-es árak is mennek még lejjebb . :O

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#4) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Valahogy az Aegis 3200 MHz-s kitjüket sem bírtam egy B450-es alaplapban szólásra bírni egy Asus B450 Plus-ban XMP-profilban szólásra bírni, szóval felölem az eget is leígérhetik...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#5) Qtya123 válasza muxi-muxi (#4) üzenetére


Qtya123
őstag

Az Aegis legalább jó árban van. Én a G.Skill túlárazott Tridenz Z Neo ramjait vettem B450 lapba. Akciósan volt 39.000 mínusz kupon a 2x8-as kit. 3600 CL16-19-19-19-39 az XMP időzítés.
A vicc az, hogy még a 3200-as XMP profillal sem volt stabil. A 3600 CL16-19-19-19-39 XMP profillal el sem indult a gép (Ryzen 3600X). Hynix D-die volt talán a ram.

Vissza is vittem, megvettem 23ezer Ft-ért a Crucial Ballistix Sport LT 3200 Mhz 2x8-as kitet, amelyek Micron E-die ramok. 3600 CL16-19-16-16-36 amit belőttem nekik és minden teszt, több hetes játék alatt hibátlanok. Sokkal jobb értékeket produkált, mint a G.Skill. Sokan ennél tovább is húzzák, van még benne tartalék.

(#6) [CS]Blade2 válasza Qtya123 (#5) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

AMD vonalon szo..oka a memória. Intel-es lapban szerintem nem lett volna gond a Tridenz Z Neo-val.
A B450 + 3000-es proci pedig kifejezetten az egyik legrosszabb az XMP-s tuning memória szempontjából. Talán a 1000-es AMD-knél van csak nagyobb káosz a kompatibilitásban.
Van akinél az sem megy, amit a gyártó rátett a listára.

(#7) Skynet258 válasza [CS]Blade2 (#6) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem az említett Trident Neo Z memóriákkal nem volt gond szerencsére, elsőre ment az XMP profil egy X470-es Asus-ban 3600-as procival. :K

https://geekpulse.hu

(#8) wolfpapa72


wolfpapa72
csendes tag

F4-3600C16Q-32GTZNC Trident Z Neo - CL 16-19-19-39 XMP profillal egy MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon WiFi + Ryzen 9 3900X procival semmi gond.
Aki G.Skill párti (ahogyan én is) az tudja, hogy nagy segítség a honlapjukon a RAM Configurator [link] .

(#9) [CS]Blade2 válasza Skynet258 (#7) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

X470-el és X570-el ált. megy. A PCX-esek is azt javasolták egy videóban amit láttam tőlük, hogy hiába 50K egy lap, de inkább X570-essel vegyék a 3000-est.

B450-el zsákbamacska, hogy jó lesz-e 3000-es procival és/vagy bármilyen 3600-as rammal. Még lehet, hogy hetekig-hónapokig még jónak is tűnik, aztán kiderül, hogy mégsem beton stabil a cucc.

(#10) piroszil


piroszil
csendes tag

Helló tudnátok segíteni? Nem vagyok otthon a ramok világába és lehet hogy elhamarkodott vásárlás volt. ha nem találom a RAM Configurator-ban akkor gondok fognak adódni? Ram: G.SKILL TRIDENT Z RGB 16GB (2x8) (F4-3600C19D-16GTZRB)/ 3600MHZ KIT Alap: MSI MPG X570 GAMING PLUS // Össz: ASUS TUF GAMING GT501 ATX //AMD Ryzen 7 3700X 3.6GHz//MSI MPG X570 GAMING PLUS// Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 GDDR6 8GB XTREME WATERFORCE//Be Quiet! Straight Power 11 650W 80PLUS GOLD//Corsair Force Series MP510 960GB//G.SKILL TRIDENT Z RGB 16GB / 3600MHZ

(#11) wolfpapa72 válasza piroszil (#10) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

Hali. Sajnos ez a RAM (F4-3600C19D-16GTZRB CL19-20-20-40) amit választottál nem jó Ryzen proci és X570 -es alaplap párosához. Ez Inteles RAM. X299, Z270,Z370 és Z390-es lapokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#12) piroszil válasza wolfpapa72 (#11) üzenetére


piroszil
csendes tag

Mi a véleményetek a tápról elbírja ezt a konfigot?

[ Szerkesztve ]

(#13) IamMenyus


IamMenyus
tag

A panaszos emberek nagyja azok közül kerül ki akik vásárlás előtt nem néznek utána annak hogy adott ram adott lapban adott procival fog-e-, illetve milyen órajelen fog menni, hanem megveszik vakon és összerakják. Én szaladtam már ebbe bele intel és amd fronton is, asus zenith, és rampage extreme lapok generációk óta háklisak a ram-ra.

Az X570, és B450 erre rátesznek egy lapáttal, ha valaki nem lusta akkor viszont nincs ezzel gond; csak egy példa, az Asrock X570 Aqua leírása külön ram listát ad a három ryzen generációhoz: [link] Ami g.skill ram szerepel a listán, az nem meglepő módon hibátlanul megy is benne, igaz, a g.skill saját konfigurátorában erre a szettre nem szerepel ez a lap (de nyilván azért mert egy limitált szériás lapot méregdrága lapot nem fognak megvenni tesztelésre).

(#14) bozont válasza wolfpapa72 (#11) üzenetére


bozont
veterán

Az hogy nincs rajta a QVL listán nem egyenlő azzal hogy nem is fog működni. Nyilván aki biztosra akar menni az onnan választ.

(#15) eldiablo válasza IamMenyus (#13) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A panaszos kollégák Intel memória profilt akarnak megetetni AMD-vel. Nem értem miért lepődnek meg, amikor ez nem működik bizonyos esetekben. :)

(#16) IamMenyus válasza eldiablo (#15) üzenetére


IamMenyus
tag

"de hát régen az amd proci is ment az intel lapban"... :D

(#17) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Specifikációk alapján elég korrekt darabok, csak az árak lesznek durvák.

(#18) muxi-muxi válasza eldiablo (#15) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

A panaszos kollegák (mint én is) legalább okosabbak lesznek. Rengeteg verziót hallottam már, miért nem megy a memória. Egy boltos srác a Ryzen 2700X-emet okolta a fiaskóért, merthogy "régi", a B450 meg új. A QVL-t átböngésztem. A kétszer nyolcgigás kit ott szerepel az alaplapom támohatottjai közt, a kétszer tizenhatos nem. A chipek beszállítója is változó. Nem vagyok nagyon ráfeszülve, mert alapfrekin megy, és olcsó volt, de szerettem volna ha minden passzol.

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#19) eldiablo válasza muxi-muxi (#18) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

X470-es lapban:
Inkább az időzítés+IMC amin múlik.
Ezt próbáld ki, hátha nálad is működik: [link]

(#20) GSP válasza eldiablo (#19) üzenetére


GSP
aktív tag

Jó kis freki :K

muxi-muxi - a 2700X nem régi, vígan muzsikál a Flare-X társaságában, messze a specifikációk fölött...

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#21) muxi-muxi válasza eldiablo (#19) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Félreérthetö volt kb. az összes hozzászólásom
Alapfrekin gond nélkül megy (ami 2133 MHz-t jelent), onnantól kezdödnek a gondok, amikor a vállalt értékeket akarom kihozni a memóriából (16-18-18-38/1,35V). A linkelt tool-t ki fogom próbálni, bár amint látom, ott is alapfrekin döcög a memória...
Nagyon régen ruháztam már be alaplap-proci-memória kombóra, ezért volt nagy hiátus a fejemben. Inteles voltam és ott azért kissé simább volt a memóriákat megfelelöen beállítani...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#22) eldiablo válasza muxi-muxi (#21) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Akkor egyértelműbben foglamazok, az XMP az az Intel Extreme Memory Profile. Még szép, hogy Intelen jól működik, bár ott sem garantálja senki. :)

(#23) Becus


Becus
újonc

Én is belecsaptam a lecsóba, a QVL listán rajta van a kiválasztott memória, csak arra nem figyeltem hogy csak DIMM1. Igazából nem értem hogy egy kit-et hogyan lehet csak DIMM1 működés mellett rátenni a QVL listára :W

(#24) Lezli25


Lezli25
tag

Sziasztok!

Következő lenne a problémám: Hardverek:
Asus Rog Strix X570 E-Gamin alaplap (legfrissebb bios) Új hardver
Memória: Gskill TridentZ Neo - 3600Mhz - cl16 - új hardver
Proci: Ryzen 3800X - új hardver -alapon
vga,ssd-k...

A lényeg hogy megcsinálom az Aida64 memory benchmarkot és a memória írásnál csak fele annyi érték jelenik meg mint annak kéne. A mellékelt képen láthatjátok lent! Itt most épp a Corsair ramokkal csináltam a testet, de tök mindegy, mert a Gskilleknél is ugyan ez a problémám. Próbáltam én már mindent. Gyári értékekkel, variált beállításokkal, FCLK 1:1 arányban, még másik ram párossal is (Corsair vengance). Proci teljesen gyári értékeken megy. De mindegyik ram-nál ugyan ez a jelenség sajnos. A ramokat (Gskill, Corsair) kipróbáltam egy Asus x470 Prime Pro lapban 2700X cpu-val és ott 45-47.000 volt az érték ami már korrekt. Semmi tuningolás nem történt!

Ha valaki tud segíteni nagyon jó lenne, mert ez már nagyon bosszantó. Egy tonna pénzem van benne és itt kell agyalni miért van ez a dolog. 18 éve ezzel foglalkozom, de ilyennel még nem találkoztam.

Köszönöm! Szép estét!

(#25) Lezli25


Lezli25
tag

(#26) Steven válasza Lezli25 (#25) üzenetére


Steven
addikt

Az 1 ccdseknél ilyen. A 2 ccdsek teljes írást tudnak, pl 3900x, 3950x.
A busz-szélesség írásra fele az olvasásinak. Lényegében ez csak vizuális problémát okoz az arra érzékenyeknek.

De amúgy ha ryzen problémáid vannak erre fele kérdezz:

[link]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#27) Lezli25 válasza Steven (#26) üzenetére


Lezli25
tag

Köszönöm a válaszod. Nem zavar, mert bivaly erős a CPU. Csupán nem találkoztam még ilyen jelenséggel és érdekelt miért van ez.

Üdv!
Lezli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.