Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dlaj


dlaj
őstag

Köszi. Ezt holnap elolvasom. A filmet lehet már meg se kell néznem.

(#2) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Szép, részletesen összeszetted. :) Bár hogy volt-e értelme/haszna, azt nem tudom.

Szerintem nagyon jól sikerült, pörgős, fordulatokban gazdag film lett. Sok izgalmas jelenet közül szerintem az volt a legerőrebb, mikor Kylo Ren próbálta Rey-ből kiszedni a térképet, illetge mikor Han Kylo Ren-t próbálta megyőzni.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3) br.rak válasza dlaj (#1) üzenetére


br.rak
őstag

Ha más spoiler

Snoke-ra többféle magyarázat is lehet

-ő darth plagueis ( palpatine/sidius mestere)
- esetleg nem is élő személy, hanem egy sith holocron
-vagy egyszerre mindkettő

Rey:
Nála akár mindkét KOTOR játékban látott megoldás is fennálhat, ami megmagyaraázza a hirtelen jött kiugró erőérzékenységét.

illetve a Sith kettő szabálya egy hiba/félreértés miatt alakult így. Régen ( a ma már Legendnek címkézett történetekben) azért szép számban mászkáltak sithek.

[ Szerkesztve ]

(#4) kajak01


kajak01
újonc

Hali!

-Snoke nem olyan óriási lény, csak hologram, előző filmekben is így kommunikáltak, csak kisebbek voltak...
-Nem szellőzőt robbantanak, hanem "oszcillátort", ami a beszívott napenergiát tartja kordában.
-Luke kardja a Bespinen egy épületben zuhant le, logikus, hogy megtalálták.
-És végül Kylo "Ben Solo" Ren nem Sith, hanem a Ren Lovagjai tagja, erőhasználó.

Ez mind benne volt a filmben :D
Amúgy szép írás.

Jó éjt!

(#5) h3lios


h3lios
addikt

Közben utána olvastam a dolgoknak és így pár órával a film után jobban összeállt a kép fejben.
Igyekeztem leírni a konkrét cselekménysort és nem akartam kihagyni dolgokat.

Viszont így utólag:

Rey: szinte biztos, hogy Luke lánya / tanítványa. Túl sok az utalás és a kapcsolódási pont. Kezdve azzal, hogy amikor Ren olvasott a gondolataiban elhangzott 1 olyan mondat, hogy álmaiban hatalmas tengereket lát. Luke bolygója ugyan ez volt , elképzelhető, hogy Rey fiatalabb korábban járt már ott. Elképzelhető, hogy Luke korábban elkezdte kiképezni, de Ren megvadult és jobbnak látta biztonságba helyezni a fiatal lányt, mielőtt még őt is kicsinálják. Valamilyen elmetrükk segítségével kitörölte az emlékeit és elvitte a Jakku-ra, hogy biztonságban legyen. Ez megmagyarázná Rey emlékeit, hogy várja azt, hogy érte jöjjenek és hogy miért tudott úgy harcolni a támadói ellen, valamint, hogy miért ébredt fel benne ilyen hirtelen az erő és hogy miért tudta ezt már ilyen szinten használni rögtön az elején. Nagyon valószínűnek tartom ezt a kifejletet a jövőre nézve.
A film végén Luke full ledöbbent arccal nézett a lányra és látszott rajta, hogy nem ott először látja életében.

Kylo: Egyre inkább átérezhető a helyzete. Hogy ő bizony még egy tanuló félben lévő sötét oldali növendék, aki a nagyfatert tartja a példaképének. Viszont érdekes, hogy ő ne ma sötét oldaltól fél, hanem a fénytől. Attól fél, hogy visszatér a jó oldalra és őt pont ezt teszi gyengévé. :) Ilyet még SW univerzumon belül nem láthattunk.

Egyetlen dolog nem világos, hogy ha Luke éveken keresztül edzette, hogy a francba nem tud arról, hogy Vader a végén a jó oldalon "harcolva" halt meg és végső soron egyensúlyt hozott az erőbe azzal, hogy megölte Palpatine-t.

Illetve Snoke: Mérete oké, hogy hologram, viszont a származása ennél sokkal kérdésesebb. Elméletileg ugye Sith nem lehet, mert Palpatine nem taníthatta. (Akkor már hallottunk volna róla a korábbi részekben, illetve nem illik bele az eddigiekbe.) Viszont akkor honnan van ekkora ismerete a sötét oldalról ? Gyakorlatilag a teljes tudását a 6-7. rész között kellett, hogy össze szedje. Ellenkező esetben Sidious tudott volna róla amikor még hatalmon volt.

(#4) kajak01

Amikor a támadást tervezték ellene még valamilyen szellőzőként emlegették, fel is röhögtem a moziban, hogy nemáááár, már megint 1 lyuk, amin keresztül le lehet rombolni az egész támaszpontot.

De azt vágom, hogy arra volt hivatott, hogy kordában tartsa az elszívott erőt. Ezért is volt gyengébb ez a fegyver, mint a halálcsillagok, mert ennek külső erőforrás kellett, mert csillag nélkül, ahonnan az erőt meríti gyakorlatilag csak egy használhatatlan fémkupac némi földdel borítva.

A végén amikor megsemmisült egyébként jól látszott, hogy stabilizátor nélkül nem tudják kezelni az óriási mennyiségű elszívott energiát és gyakorlatilag elpárolog a bolygó felszíne és onnantól már csak a belső mag és az elszívott rohadt nagy mennyiségű energia keveredés maradt. :)

Egyébként ha a filmekben használt humort kellene megemlíteni, akkor a droid-os öngyújtós jelenet nálam vitte a prímet, nehezen álltam meg, hogy ne visítsak fel a röhögösétől. :DDD

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#6) dlaj


dlaj
őstag

Mikor jelenik meg egy ennyire új film a torrent oldalakon, kamerás-mikrofonos, majd jobb minóségben?

(#7) h3lios válasza dlaj (#6) üzenetére


h3lios
addikt

Az a baj, hogy én csak a DVD-s minőséget tudom, de az csak hónapok múlva... :S

B-tag: H3lios#2825

(#8) kajak01 válasza h3lios (#5) üzenetére


kajak01
újonc

Szerintem is Luke lánya lehet :D

(#9) oriic válasza dlaj (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kamerás szinkronos már fent van (törném le a kezét annak aki felvette) magyar DVD kb fél év, magyar BD kizárt hogy legyen, de angol nyelvű BD is kb 7-8 hónap múlva várható.

Live-Die-Respawn

(#10) prolad


prolad
őstag

Megnèztem tegnap,felvezetèsnek jó a kèsöbbi rèszekhez,önmagában azèrt vannak hibák ès furcsa dolgok,de ezek a törtènet előrehaladásához kellettek (de azèrt az már megmosolyogtató,hogy egy ilyen komoly fegyvert mennyire nem vèd senki vagy hogy Finnek bármi esèlye is volt Ren ellen,akit elvileg egy èleten át kèpeztek,valamint a korábbi rèszekben ezekkel a kard mintha könnyedèn szaggatták volna a vègtagokat,most meg szinte semmi sèrülèst nem okoztak,csak ha tövig szúrja valaki a másikba stb.), szokásos "modernizálás" a női meg fekete főszereplökkel (akik egyèbkènt jól csinálták a dolgukat) is kellett bele,elfèrt volna mèg pár ismert karakter korábbról,azon meg hogy a jók gyakorlatilag vesztesèg (lett/lesz annak bármi jelentösège,hogy a köztársaságot kilőttèk ?) nèlkül (okè,pont szerencsètlen Hant kellett megölni,de mást nagyon nem) megint elintèztèk a gonoszt ès lenulláztak egy egèsz bolygótár meg se lepődök.Kíváncsian várom a folytatást.

(#11) dlaj válasza h3lios (#7) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm!

orichalcos, :R

(#12) h3lios válasza prolad (#10) üzenetére


h3lios
addikt

Ren-t azért nyomták le könnyen a végén, mert 1. biztosan szét volt csúszva a srác fejben. Épp előtte ölte meg a saját apját. Arról nem is beszélve, hogy Chewie megkínálta 1 blaster-el, szóval durván meg is sérült a harc előtt. Többször látszott is, hogy vérzik a harc közben.

B-tag: H3lios#2825

(#13) br.rak válasza oriic (#9) üzenetére


br.rak
őstag

Kínai/vietnamaikoreai VOD szolgáltatók lehet már januárban megkapják, onnan meg bármi előfordulhat.

(#14) nemlehet


nemlehet
őstag

Nekem is tetszett a film, de számomra valahogy úgy tűnt, hogy Ren kicsit súlytalan. Tehát valójában nem volt komoly hatása a történetre, bármilyen más erőhasználó gonosz hasonló képpen alakította volna a dolgokat (Han megölésén kívül). Valahogy nem éreztem úgy, hogy olyan epikus gonosz mint Vader volt, aki mind pszichológiailag mint ugye harci képességekben komoly ellenfél volt.

Az, hogy legyőzte Finn és Rey nem volt elrugaszkodott, mert Finn képzett rohamosztagos, biztos hogy kapott közelharci kiképzést, Rey meg ugye kvázi az életéért küzdött Jakku-n úgyhogy fel kellett szedjen elég sok mindent. Egy mentálisan szétcsúszott, sebesült "padawan" (mert igazából Ren nem más) ellen simán győzhettek.

Ami még nekem nagyon szúrta a szemem, hogy úgy harcoltak a lightsaberrel mintha jelentős tömege lenne. Ebből a szempontból nekem az 1-2-3 tetszett legjobban, ott olyan könnyed volt a közelharc. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a lightsaber 2-3 kilós pallosként viselkedik.

Amúgy még nekem végig olyan érzésem volt, hogy Rey Anakin anyjára hasonlít borzasztóan. Szóval én is úgy gondolom, hogy valami rokoni szál fűzi Luke-hoz.

Amit én szívesen láttam volna, ha kicsit több olyan erőhasználót mutattak volna be aki nem Jedi/Sith (bár ugye Ren sem az). Esetleg olyan rohamosztagosok akik ellenállnak az elmetrükknek, mert így a szökés egy kicsit túl kézenfekvő volt, túl könnyű.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) gabor85 válasza dlaj (#6) üzenetére


gabor85
őstag

Én is megnézném még1x mozi után, de sehol nem találom torrenten. Marad a még1x mozi.
Bithorlon fennvolt egy 700 megás verzió 10 percig, azóta se híre se hamva :D

(#16) YM


YM
senior tag

Most néztem a moziban és elég nagy csalódás volt :( Ezt a részt már kár volt leforgatni, plána így, ebben a formában....

Jellegtelen szinészek, gyenge monológ, új helyszínek hiánya, lapos történet..... A mozi felénél már azt vártam mikor lesz vége, annyira untatott :((( Mondom ezt úgy, hogy az előző részeket még könyvben is elolvastam....

Azaz igazság, hogy a marketing osztály megint megfogta a parasztvakítás lényegét: foglaljuk le az imax mozikat egész decemberre, mert akkor mindenki ezt fogja hinni milyen menő a film.... ja meg rekord jegy eladások előre beharangozva..... MIRE FEL?! :F :F Semmi újat nem mutattak, a főgonosz egy nagyra nőtt gnóm, a Sith Lord pedig egy pattanásos képű kamasz???? :F :(((

Így elbaxni.......... :(

ps.: ja és HanSolot is elég lett volna bevágni úgy 10 másodperc erejéig mint egy gag-et, erre majdnem főszereplőt csinálnak egy leélt, sajnálnivalóan öreg szinészből. Gyász :(((

[ Szerkesztve ]

(#17) Yutani válasza YM (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

A moziból kijőve nem tudtam eldönteni, hogy jó volt-e a film vagy nem. Solo halála megrázott (nem számítottam rá), de hát sok kérdést felvet a film, benne logikátlanságok:

- Egy képzett, bár sebesült sötét jedivel percekig felveszi a versenyt egy dezertált rohamosztagos lézerkarddal? :U
- Egy, az erőt éppen csak felfedező hölgy képzés nélkül második nekirugaszkodásra képes a mind controlra? :U
- Egy, az erőt éppen csak felfedező hölgy képzés nélkül képes a képzett, bár sebesült sötét jedi által röptetett fénykardot eltéríteni és magához vonzani? :U
- Egy, az erőt éppen csak felfedező hölgy képzés nélkül képes legyőzni sugárpallos párbajban a képzett, bár sebesült sötét jedit? :U
- A szuperfegyver által felrobbantott bolygó pusztulása látszik egy másik bolygóról? (Ez azt feltételezi, hogy szomszédos és igen közeli bolygókról van szól, inkább Föld-Hold, mint Föld-Mars távolságban) :U

A főgonosz, Kylo Ren egy súlytalan alak, ráadásul hisztis, mert kaszabol, mint a hülye, ha rossz hírt kap. Akkor lehetett volna súlya, ha HS megölése után alaposan megfingatja Reyt és Finnt, de nem.

Egyedül a látvány volt szuper, bár Snoke és Maz Kanata CGI-je túlságosan túl lett mimikázva. Mintha a képük vonagló dolgok tömkelegéből állna. Itt a kevesebb több lett volna.

Ez a film nem nekünk, régi fanoknak szól, akik gyerekkorukban látták az eredeti trilógiát moziban, amikor az beérkezett Magyarországra ás azóta szeretjük, hanem az új generációnak, akiket elbutított Hálivúd. És az a legszomorúbb, hogy egy olyan ember alkotta meg, aki magát SW fannak vallja (J.J. Abrams).

Nem így kellett volna, kár érte.

#tarcsad

(#18) YM válasza Yutani (#17) üzenetére


YM
senior tag

Én még a maszkon voltam kiakadva. Hol felveszi, hol leveszi. Semmi funkciója nincs :F
Az eredeti triológiában pont az volt a pláne, hogy senki nem tudta, hogy Vader hogy néz ki és csak a legvégén mutatták meg. De ez ??? :F Kész röhej :(

[ Szerkesztve ]

(#19) Yutani válasza YM (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kollégám is pont ezen röhögött ma, hogy mi a f@sznak a maszk, ha kérésre leveszi. Aztán amikor levette, rögtön meg is kellett volna kérni, hogy vegye vissza, mert kiábrándító volt a beszívott emo-s bús képe. Igazából régen lehetett már tudni, hogy Kilós Reni szerepére Adam Drivert választották ki, de nem néztem utána a gyereknek, így én is ezmiez gondolattal küzdöttem.

Sebaj, asszonnyal is elmegyek szilveszter előtt megnézni még egyszer (egyedül mentem vasárnap éjjel), ő nem SW rajongó, majd megmondja, hogy egy kívülállónak milyen is ez a film.

Off: Hogy mi a f@szért kell minden előadáson lennie valami f@szkalapnak, aki imádja kommentálni a filmeket... Így jártam a Prometheussal is VIP Arénában, meg most is a SW7-en. Mellettem egy 4 fős dakota társaság ült, viszonylag kulturáltak voltak, csak néha pofáztak, de volt más is rajtuk kívül, akik így szórakoztatták magukat meg a haverjukat. :U

#tarcsad

(#20) YM válasza Yutani (#19) üzenetére


YM
senior tag

Nem lennék képes mégegyszer végigülni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.