Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) h3lios


h3lios
addikt

Közben utána olvastam a dolgoknak és így pár órával a film után jobban összeállt a kép fejben.
Igyekeztem leírni a konkrét cselekménysort és nem akartam kihagyni dolgokat.

Viszont így utólag:

Rey: szinte biztos, hogy Luke lánya / tanítványa. Túl sok az utalás és a kapcsolódási pont. Kezdve azzal, hogy amikor Ren olvasott a gondolataiban elhangzott 1 olyan mondat, hogy álmaiban hatalmas tengereket lát. Luke bolygója ugyan ez volt , elképzelhető, hogy Rey fiatalabb korábban járt már ott. Elképzelhető, hogy Luke korábban elkezdte kiképezni, de Ren megvadult és jobbnak látta biztonságba helyezni a fiatal lányt, mielőtt még őt is kicsinálják. Valamilyen elmetrükk segítségével kitörölte az emlékeit és elvitte a Jakku-ra, hogy biztonságban legyen. Ez megmagyarázná Rey emlékeit, hogy várja azt, hogy érte jöjjenek és hogy miért tudott úgy harcolni a támadói ellen, valamint, hogy miért ébredt fel benne ilyen hirtelen az erő és hogy miért tudta ezt már ilyen szinten használni rögtön az elején. Nagyon valószínűnek tartom ezt a kifejletet a jövőre nézve.
A film végén Luke full ledöbbent arccal nézett a lányra és látszott rajta, hogy nem ott először látja életében.

Kylo: Egyre inkább átérezhető a helyzete. Hogy ő bizony még egy tanuló félben lévő sötét oldali növendék, aki a nagyfatert tartja a példaképének. Viszont érdekes, hogy ő ne ma sötét oldaltól fél, hanem a fénytől. Attól fél, hogy visszatér a jó oldalra és őt pont ezt teszi gyengévé. :) Ilyet még SW univerzumon belül nem láthattunk.

Egyetlen dolog nem világos, hogy ha Luke éveken keresztül edzette, hogy a francba nem tud arról, hogy Vader a végén a jó oldalon "harcolva" halt meg és végső soron egyensúlyt hozott az erőbe azzal, hogy megölte Palpatine-t.

Illetve Snoke: Mérete oké, hogy hologram, viszont a származása ennél sokkal kérdésesebb. Elméletileg ugye Sith nem lehet, mert Palpatine nem taníthatta. (Akkor már hallottunk volna róla a korábbi részekben, illetve nem illik bele az eddigiekbe.) Viszont akkor honnan van ekkora ismerete a sötét oldalról ? Gyakorlatilag a teljes tudását a 6-7. rész között kellett, hogy össze szedje. Ellenkező esetben Sidious tudott volna róla amikor még hatalmon volt.

(#4) kajak01

Amikor a támadást tervezték ellene még valamilyen szellőzőként emlegették, fel is röhögtem a moziban, hogy nemáááár, már megint 1 lyuk, amin keresztül le lehet rombolni az egész támaszpontot.

De azt vágom, hogy arra volt hivatott, hogy kordában tartsa az elszívott erőt. Ezért is volt gyengébb ez a fegyver, mint a halálcsillagok, mert ennek külső erőforrás kellett, mert csillag nélkül, ahonnan az erőt meríti gyakorlatilag csak egy használhatatlan fémkupac némi földdel borítva.

A végén amikor megsemmisült egyébként jól látszott, hogy stabilizátor nélkül nem tudják kezelni az óriási mennyiségű elszívott energiát és gyakorlatilag elpárolog a bolygó felszíne és onnantól már csak a belső mag és az elszívott rohadt nagy mennyiségű energia keveredés maradt. :)

Egyébként ha a filmekben használt humort kellene megemlíteni, akkor a droid-os öngyújtós jelenet nálam vitte a prímet, nehezen álltam meg, hogy ne visítsak fel a röhögösétől. :DDD

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.