Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) Viktor81 válasza Geri Bátyó (#39) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Szerintem ez nem egészen igaz. Lehet, hogy a WD ezt akarja elhitetni velünk, de a RaidEdition egy enterprise HDD volt, a Red Pro meg szerintem nem az. (még a Black sem volt igazán kiváltója egy RE merevlemeznek, pedig fizikailag szinte nem volt közöttük különbség). Azonos típusokat kell összehasonlítani, különben erősen félrevezető.

Egyébként az egész vita értelmetlen számomra, mert az én szememben olyan, mintha új motorkerékpár árát hasonlítanátok új autóéhoz. Majdnem azonos a felhasználás, de azért mégsem. (soha nem is lesz)
HDD előállításának van egy min. ára, ami alá nem mehet. Legyen 8e Ft. Az, hogy ez 500GB vagy 8 TB, alig jelent különbséget. Ha szorul a hurok a tárkapacítás árát van hova csökkenteni - viszont, ahogyan ezt itt többen mondták, nem igazán van rá igény, mert a fiatalok nem gyüjtögetnek. SSD esetében ez azért érdekes, mert ez a költség még kevesebb (lényegében egy marék por - szilícium, tehát még a finom motorok és megmunkálás sem kell hozzá) ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy amennyiben kivégzi magát a HDD üzletág, nem fognak csökkenő tendenciát mutatni az SSD árak. (és lesz 6; 8 bit/cella, meg olyan írási sebesség, amit egy WD Black "megmosolyogna")

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.