Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dr. Romano válasza Redneck (#50) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ahol nincs víz, ott nem lehet hullámot kelteni...

Hanghullámot miért ne lehetne? ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#52) Geri Bátyó válasza Dr. Romano (#51) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem beszélve a homokdűnékről! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#53) Redneck válasza Dr. Romano (#51) üzenetére


Redneck
veterán

Kukacoskodjá' mán'. :C

Geri Bátyó:
Nem pláne.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#54) zetor2000 válasza .mf (#14) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt elfelejted, hogy 2011ben nem ennyi volt az euró árfolyama... Ehhez hozzájön a szokásos fejlődésből adódó kapacitásbővülés.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#55) zetor2000 válasza Geri Bátyó (#52) üzenetére


zetor2000
senior tag

És a lökéshullámokról... lásd atombomba.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56) komi77


komi77
senior tag

Érdekes vélemények és kicsit mindben van igazság. Valóban lelépték az ssd-k a hdd-ket és valóban sokat esett az áruk önmagukhoz képest. A legtöbb felhasználónak meg tényleg elég az ssd is az adattárolásra is. Nálam a rendszer m.2 ssd-ről, a játékok ssd-ről, a média hdd-ről megy. Mivel nagy média fájlokat töltök (uhd-mkv, flac, stb) gyorsan fogy a hdd. Jelenleg min. 8 hdd-s házban férek csak el és a legkissebb hdd 3, míg a nagyobbak 8 terrásak. Nálam van létjogosúltsága ennek a technikának. Mondjuk meg is fizetem az árát. :) Azért bízom benne, hogy némileg olcsóbbak lesznek a hdd-k. Persze ennek meg van a minimuma amit abból a technikából le lehet faragni árak szintjén.

Szegény ember kézzel nőz.

(#57) Viktor81 válasza Geri Bátyó (#47) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nem akarok vitatkozni, ezért maradjunk annyiban, hogy WD RE széria enterprise HDD volt (mint ahogyan a Velociraptor is). Lehet, hogy belépő széria, de ez volt a vállalati szegmens SATA HDD-je.

Viktor

(#58) Geri Bátyó válasza Viktor81 (#57) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én sem akarok vitatkozni, mert részeben igazad van. Az RE széria olyan volt, mint Intelnél az 1366/2011/2066. Desktop piacra lehozott szerver/ws. Nem ugyan az, de inkább az, mint mainstream.
A Raptor és a Velociraptor inkább csak érdekesség volt, erőfitogtatás. Azok voltak inkább enterprise SATA csatolóval SAS helyett.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#59) Viktor81 válasza Geri Bátyó (#58) üzenetére


Viktor81
senior tag

Mindkettőt workstationokba raktuk, nem "elsővonalas" rack szerverekbe, de a WD Enterprise Storage-nak nevezte. (ahogyan mondtad, a Raptor inkább az is volt, mert nagyon szívos kis dögök voltak komoly teljesítmény mellett, ami a RE szériáknál nem mindig sikerült, mert voltak elég gyorsan elhalálozó darabok)
Én amúgy a Hitachi korai Ultrastar (SATA) modelljei kedveltem. Azok ha beindultak, ott minden volt: zaj, rezgés, hő, de a világból kimentek és nagyon masszívak voltak.

(#60) Geri Bátyó válasza Viktor81 (#59) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem mázlim volt az RE szériával. Az elsők a 320 GB-os változatok voltak, ami 1 tányéros (RE2). Amikor azokat kinőttem, jöttek az 1 TB-os 2 tányérosak (RE4). Mindkét széria kimegy a világból. Az utóbbi meg csöndes is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#61) Viktor81 válasza Geri Bátyó (#60) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nálam is megy 4 darab 1TB-os RE4. Szerencsére nekem sem volt gondom velük. De amit még szeretek, (holnap valószínűleg "berugom" őket), kettő darab 2,5"-os Velociraptor (150GB) RAID1-ben - ők örzik az igazán értékes dokumentumaimat. Imádom a hangjukat, mint a szorgos kis méhek.

(#62) Geri Bátyó válasza Viktor81 (#61) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Na várjál! A Velociraptor az nem 3.5-ös? (2.5-ös beleépítve egy 3.5-ös házba egy rakat fém mellé, hogy hűtse a 10K fordulatot).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#63) Viktor81 válasza Geri Bátyó (#62) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem. A Raptor volt 3,5" de belül 2,5"-os lemezekkel. A Velociraptor 2,5", viszont belepakolták egy 3,5"-os hűtőbordába (talán IcePack néven), de nem minden változatot. Simán elérhető volt külön is. Lényegében akkora, hogy akár laptoban is lehetne használni, de nem lehet, mert magasabb (bár ez még néhány gémer változatban elmegy), viszont kell neki 12V, az pedig ott nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#64) FLD1987 válasza TeeBee73 (#28) üzenetére

Y generáció előttiek egyre kevesebb pénzzel rendelkeznek. Y generáció és az utána jövő generációk egyre több pénzzel rendelkeznek. Ez azért van, mert az Y generáció előttiek mennek nyugdíjba és utána meghalnak. Viszont az Y generációnál újabb generációkból egyre többen lesznek, mert folyamatosan születnek új emberek. Ha valaki nyugdíjba megy, akkor nagy valószínűség szerint kevesebb pénzből kell megélnie, mintha dolgozna. Viszont az Y generáció utáni emberekből egyre többen kezdenek el dolgozni. Ha azt nézik a cégek, hogy melyik generációnál van a több pénz hosszútávon, akkor egyre inkább az Y generáció és az Y generáció után született emberek által elvárt dolgokat fogják termelni. Amúgy Y generációhoz tartozom és mindent online tárolok, online nézek filmet (HBO GO), online hallgatok zenét (Spotify), online játszom, stb. Amúgy a fontos adatokról van biztonsági másolatom, vagyis, ha véletlen meghal az internet örökre, akkor az adataim nem vesznek el. Valószínűleg a Napkitörés, ami minden adatot kinyírna az adattárolókon, pl. HDD, SSD, stb., az nekem is problémát okozna, de az Y generáció előtti, de már számítógépet használók számára is probléma lenne a Napkitörés, ha a több TB nagyságú HDD-ről minden adat elveszne. Dell Latitude 5491 (N005L549114EMEA_A) laptopomban 256 GB SSD van és jelenleg kb. 155 GB szabad tárhelyem van, de cserébe gyors a laptopom, vagyis nekem a HDD nem lenne jó választás.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#65) Dr. Romano válasza FLD1987 (#64) üzenetére


Dr. Romano
veterán

....Hát én nem tudok ilyen hosszú körítést adni annak a ténynek hogy nekem sem lenne jó egy rendszer HDD ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#66) NightGT


NightGT
senior tag

Kinek nincs 4, 5, vagy több vinyója az asztal alatt, vagy ahol épp. Miben is jobb az új? 4.5 évet ment Samsungom végülis halkabb volt, mint most egy WD Red (7200), pedig állítólag az az egyik leghalkabb. Gyorsabb, lassabb? Nem.

Technikai előrelépés nem történt...SSHD kéne, de az megint hangos lesz.

Persze a Samsungot kinyírta a hot swap, mert ha bármi tesz a vinyóra egy jelzést, hogy az neki kell, akkor én legalábbis az istenért se tudtam leállítani. Függetlenül attól hogy használja-e v nem :) Várj amíg a win leállítja, majd fognak, persze.

Inkább bekkelek, és várok egy értelmes SSD-re. 150 mega falunettel vagyok, de megy 500ig...bármi kell, lejön, aztán törlődik max. Felhőben van már minden...vagy ncore-on :)

Speed is the only truly modern sensation

(#67) ncc1701 válasza NightGT (#66) üzenetére


ncc1701
veterán

Ott is csak azért van, mert vannak olyanok, akik nem így gondolkodnak. :)
(Kb 4T cuccot seedelek nonstop)

[ Szerkesztve ]

(#68) Weareus válasza ncc1701 (#67) üzenetére


Weareus
addikt

4 Tb? Atyaég! :C

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#69) poci76 válasza FLD1987 (#64) üzenetére


poci76
aktív tag

Az Y generáció a jelenleg 25-35 éves korosztály. Köztük és a nyugdíjkorhatár között még ott van a teljes X generáció is...

[ Szerkesztve ]

(#70) #00137984


#00137984
törölt tag

Nem generációs kérdés, hanem tárhelyen tárolt adatmennyiség a téma forrása. Kinek elég a 240GB SSD vagy a 4 TB HDD sem... Az SSD-re mehet fel a rendszer, a HDD-re meg a multimédiás adat. Az SSD meg a jelen körülmények között 1-2 TB méretben 1:1 nem tudja a HDD-t kiváltani. Ha van elég pénz... Backup háttértárnak a polcra meg semmiképpen, az adatvesztés lehetősége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#71) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ha az ssd = hdd árban lenne, adattárolásra egyelőre akkor is hdd-t vennék. Van több 2,5-ös hdd-m, amik már ~7 éve szinte megállás nélkül mennek, van már bennük több tízezer óra egyenként. Nagyrészt read only-k, de akkor is minimum szerencsém volt velük.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#72) NightGT válasza ncc1701 (#67) üzenetére


NightGT
senior tag

Akkor köszönöm innét is, mert nélküled nem jönne a cucc effektíve "on demand" jelleggel

Speed is the only truly modern sensation

(#73) ttt1 válasza Geri Bátyó (#58) üzenetére


ttt1
őstag

Pedig nekem itt figyel a 300as raptor azvolt évekig a rendszer hdd-m,de leváltotta egy 240-es ssd . Azóta pihen, bár hibátlan sok sok év után is.Meg persze 500-as 1 t-s hddk as polcon.

[ Szerkesztve ]

(#74) mikromanus


mikromanus
veterán

Sokévvel ezelőtti 200 MB-1 TB vinyókból több ment el mint most a 8-10 TB-os vinyókból? hihetetlen. A piac halott. :) Vagy már nem darabra, hanem méretre/igényre is lehet vásárolni? Esetleg kevesebb lemez KELL még úgy is, hogy a videók ma már nem 512*368 és hasonó felbontáson, hanem 1080p, vagy 4k-ban jönnek le? Értem. A piac halott, mert nem vesznek elég csavart a gépekbe... :D
Szerk: az "optimumponton" a HDD ára kb 7-8k HUF/TB. Az SSD egy év alatt sokat esett. MOst már a TB-osak is elfogadható árúak. De így is 35k HUF/TB a belépő szint. A "minőség" meg ennek a többszöröse. "ócsóban" ötszörös, minőségben 8-9x-es árak vannak még. Így nem lesz adattárolásnál kiváltva a HDD. Legalábbis a lakossági piacokon.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.