Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

600? Dollár? Ezért a kis heringért? A kézzel-kétszer-csiszoltért-lakkozottért? Khm, hájp-szagot érzek szállni a levegőben...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, a design az tetszetős, de azoktól a szinte teljesen elfedett, 5k-s, 2 colos, 82 dB-es hangszóróktól nagyon nem várnék csodát. Gondolom az erősítő is hasonló vicc kategória.

Elszomorító, hogy ennyire a funkció rovására megy a design, egyre szélesebb körökben. Használati tárgyból lakásdekoráció meg ruhakiegészítő, indokolatlan áron. Na mintha a designt ingyen kéne adni, de azért mindennek van határa, s ezt már rég átlépték a hipszterizmussal.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az a famunka se tűnik se kiemelkedőnek, se kézzel készültnek, de az a gagyi fémtalp, hangszórórács kombó végképp nagyon barkács munka.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) julius75


julius75
aktív tag

Amíg lószar van, veréb is van....

(#5) Horbal válasza lezso6 (#2) üzenetére


Horbal
őstag

Röhej...
Copyright © fountek. All Rights Reserved. Fountek Electronics Co.,Ltd. Add: No.112 Luli Street, Jiaxing, Zhejiang, China Tel:+86-573-83019220 Email: info@fountek.net

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#6) lezso6 válasza Horbal (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kínával nincs különösebb gond szerintem, sok minden jót gyártanak ott, csak tudni kell válogatni. Egyébként utánanéztem a hangszórónak, DIY körben jónak tartják, de minden bizonnyal ez csak a saját árkategóriájára igaz. Ugye egy ötezer forint 2" fullrange speakerről van szó.

Megnéztem a Grovemade honlapját, itt semmi se olcsó, igazi paradicsom az exhibicionista konzumidiótáknak. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A képen az erősítőről hiányzik egy kábel, a táp.

A hangszórók 15W 8Ohm hivatalosan, 2,9mm Xmax-szal. és 2''-os membránnal. 15W RMS-hez 8Ohm-on 15,5V csúcs kell, és annál 2,9mm-t mozdul a membrán? Ez aztán a merev rögzítés! Micsoda mélyhangok lehetnek ott? (expo-reflex ide vagy oda)

"hasonló dizájnú erősítőhöz csatlakoznak két RCA porton keresztül"

Szerintem azok banánok.

A 2x25W gondolom nem RMS. Szokásos D class takony.

[ Szerkesztve ]

(#8) oliolioli


oliolioli
csendes tag

A tartó lemez olyan, mintha a kollégám gányolta volna műhelyben..

14 éve újonc...

(#9) ALBY válasza Horbal (#5) üzenetére


ALBY
senior tag

A Fountek amúgy remek hangszórókat csinál. (Magam is építettem belőle amúgy.)

Sok komoly hangfalgyáró is előszerettel vásárol Fountek hangszórókat. Pl:
XTZ.se
MonitorAudio (gold sorozat)
ProAc (Response range) , stb.
Ezeket nem a médiamrkban szokták árulni.

Az ilyen apró hangfalakba a jó hangszóró csak egy szükséges alap, az igazi munkát és tudást utána kell beletenni hogy tényleg jó hangfal legyen.

Mivel elég kicsi is, második rendszerként, vagy irodába közeli zenehallgatáshoz tudnám igazán elképzelni.

Minden esetre azért ez drága cucc, és szeritem is túl domináns a design.

Tekintve hogy van (nem is egy) olyan bluetoothos monó zajtégla amiért ennyi pénzt kérnek,
annyira ez az ár nem is hat olyan elvadultnak.

A röhelyes inkább szerintem a kínai cuccokkal szembeni azonnali előítélet még mindig.
Tudnak ők bármit, gyártanak mindenféle jót is, ha szart kérnek tőlük fillérekért akkor pedig azt gyártják.
A Fountek a jó példa a minőségi és versenyképes kínai cuccokra. Említhetnénk még a SwansSpeaker -t , a CAV- ot, vagy akár a Xiaomi telefonokat.
(valaminek a nemzetisége amúgy sem jó vagy rossz tulajdonsága, hanem csak körülménye)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#10) ROBOTER válasza ALBY (#9) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azt tekintve, hogy mennyi munka van vele, és hogy nem 10 M darabot fognak eladni, szerintem sem katasztrófa az ár. A hangszóró elvileg Al membrán + Nd mágnes, ami eleve nem olcsó.

A gond számomra az, hogy ezzel a hangszóróval (oldalanként 1 darabbal) semmilyen dobozkialakítással nem lehet jelentősen 100Hz alá menni, ami pedig a kompromisszumostól is messze áll.

Beáldozzuk a mélyhangokat az egyutasságért és dizájnért (a méretért csak részben), aranyozott csatlakozók, fa erősítő, mindez egy egyoldlas notebook táppal és fejhallgató kimeneten hajtva nem kis pénzért. Na ez kavalkád kissé.

[ Szerkesztve ]

(#11) Patice


Patice
nagyúr

Nekem olyasmi érzésem van, hogy a tervezők használtak régebben Sony Pascal szettet otthon. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12) Zimmy88


Zimmy88
tag

Akkor lenne igazi, ha a membrán is fából lenne mint egy korábbi (talán philips) hangszórónál. Így nem maxolták ki a megújuló-alapanyag faktort. A táp lehet azért hiányzik mert napelemes. :) Fenntarthatóság, tudjátok...

FZR2000 ®

(#13) ALBY válasza Patice (#11) üzenetére


ALBY
senior tag

Nem a Sony találta ám fel a szatelit hangszórókat :D

Amúgy a fent említett hangfal szélessávú tölcséres doboz,
a Sony Pascal meg kétutas mozi szatelit zárt dobozban.
Kb annyi a rokonság mint a Mizo tejfölösdobozzal. ;)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#14) Patice válasza Zimmy88 (#12) üzenetére


Patice
nagyúr

JVC...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15) ALBY válasza ROBOTER (#10) üzenetére


ALBY
senior tag

Egy subot azért én is mellécsapnék ha komolyan akarnám használni.
Sőt úgy, a mélyeket lecsapva róla, megkönnyebbülve sokkal terhelhetőbb lenne ez a hangfal is és szebben szólna. Próbágatam ezt nemrég SVS sub-al, abban van szatelit felé is iylen aktív vágás is. Nagyon király hangot kaptam egy kis Vibavoice eősítővel.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#16) #20655360 válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nyugaton nem bagóért melóznak. :) (Aztán meg jól kiderül, h ez is made in PRC (hisz az jobban hangzik mint a China. :D))
Mázli, h ott a 3. világ, az olcsó munkásaival, mert különben egy rohadt tv-t se tudna megvenni senki.

(#17) ALBY válasza Zimmy88 (#12) üzenetére


ALBY
senior tag

Pioneer is csinált fa hagszórót

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#18) hibavissza válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére


hibavissza
veterán

Bose-ra ne keress rá, mert agyvérzést kapsz :DDD

(#19) arn


arn
félisten

szepnek szep, de ekkora szelessavu hangszorokbol eleg eros korlatokkal jon a zene :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) wolfman válasza arn (#19) üzenetére


wolfman
veterán

Szintén nem ajánlom a BOSE márká megtekintésre, mert látni fogod meg hallani, de akkor se fogod elhinni, hogy játék méretű hangfalakból hogyan tud kijönni befosatós erő!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#21) Hamuuuu


Hamuuuu
tag

Nemrég meskán láttam hasonló kivitelezéssel, töredék árért hasonlót. Lehet még hangzásban is jobb volt

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#22) Tian66


Tian66
senior tag

Hát hogy is mondjam... Ezért az árért ez elég izé...
És nem hiszem hogy olyan csuda hangzása lenne. Szkeptikus vagyok, na! :)

(#23) Peter13


Peter13
senior tag

Kövezzetek meg, nekem tetszik a "fatojás", de azok a fémtalpak, na azok vállalhatatlanok... :N

A kis hangszóróhoz: jóhogy nem egy álló szobaival kell összevetni, de amióta hallottam élőben hogy egy kis BOSE hasáb mit tud kinyomni magából, azóta nem zárom ki méret alapján a kis hangfalacskákat (vettem is egy másolatot hurcolászni nemsok pénzekért, annak sem a hangszóró résszel van baja, hanem az erősítővel, mert az bizony "súg". Remélhetőleg ez itt csendben van, amikor csend van)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#24) total90 válasza hibavissza (#18) üzenetére


total90
veterán

Bose-val kapcsolatban addig voltam szkeptikus, amíg nem hallottam szólni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25) CYBERIA válasza total90 (#24) üzenetére


CYBERIA
őstag

Konkrétan melyik típusról van szó?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#26) User64476 válasza Zimmy88 (#12) üzenetére


User64476
őstag

Papír? :D

(#27) Horbal válasza ALBY (#9) üzenetére


Horbal
őstag

Nincs előitéletem. Kínai a telefonom, a kenyeret is aliexpressen veszem.
Amit nem Kínában gyártanak az hamisítvány😃.

Nem fejtettem ki. A röhej a hangszóró, és annak paraméterei a végtermék árával szembeállítva. A kínai részt csak azért tettem be, hogy jelezzem ezt az ellentétet. 5-6ks kínai sugárzó némi fa egy lemez két hangszóró csati, csiszi + lakk voila kész a méregdrága hangcucc na ez a röhej.

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#28) Lacok válasza ROBOTER (#7) üzenetére


Lacok
őstag

"hasonló dizájnú erősítőhöz csatlakoznak két RCA porton keresztül"
"Szerintem azok banánok."

Azok RCA csatlakozók.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#29) ROBOTER válasza Lacok (#28) üzenetére


ROBOTER
addikt

Most komolyan, ezt most miért kellett?

grovemade.com:

"18 gauge custom speaker wire with banana plugs"

Tipikus RCA:

:D

[ Szerkesztve ]

(#30) Lacok válasza ROBOTER (#29) üzenetére


Lacok
őstag

Most nézem a specifikációt valóban banán csati. :R

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) ROBOTER válasza Lacok (#30) üzenetére


ROBOTER
addikt

Béke, de nekem az RCA és a banán megkülönböztetéséhez nem kellett a speckó.

(#32) Lacok válasza ROBOTER (#31) üzenetére


Lacok
őstag

Ezt a képet nem láttam de így már nekem is egyértelmű. :B

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#33) ROBOTER válasza Lacok (#32) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ígérem nem csesztetlek tovább, de ha azt nézed, hogy az általad betett képen is látható, a csatlakozó 1 pólisú, 1 db vezetőből áll (ezért van belőle 2 db), miközben az RCA 2 pólusú csatlakozó, akkor nem nehéz gyanakodni. ;)

Sajnos a cikk szerzőjének ez még mindig nem tűnt fel, pedig a cikkben szereplő képen is látszik a kétvezetékes kábel 2 csatlakozóval, ami nem lehet RCA.

[ Szerkesztve ]

(#34) Lacok válasza ROBOTER (#33) üzenetére


Lacok
őstag

Ez nem csesztetés hanem jogos észrevétel a részedről ennyi.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#35) ROBOTER válasza Lacok (#34) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egyébként a termék létezik juharfa kivitelben is, aminek ötletesen Maple Speaker a neve. :)

A cikkben szereplő kép érdekessége, hogy az erősítő mellett egy lemezjátszó látható, viszont szó nincs arról, hogy az erősítőben lenne MM vagy MC RIAA korrektor/erősítő (természetesen nincs is). Azaz lemezjátszó csak beépített erősítővel és korrektorral, vonalszintű kimenettel használható hozzá. Ez kb. az lemezjátszók 0,1%-ára igaz. Szóval fényképen vagány, de bullshit.

[ Szerkesztve ]

(#36) Lacok válasza ROBOTER (#35) üzenetére


Lacok
őstag

Ma már bakelit lemezjátszót leginkább csak a zenebarátok(őrültek) használnak és egy kicsit komolyabb kiépítésben tehát sokkal komolyabb kaliberű hangfallal mint ez valamint a futóművet, hagkart, pick up-ot és az MM-MC phono előerősítőt(ami külső) külön veszi meg.
Tehát ami a képen van az inkább csak körítés a hangfal mellé.

"Egyébként a termék létezik juharfa kivitelben is, aminek ötletesen Maple Speaker a neve". :)

Gondolom egy egész team gondolkodott hónapokon keresztül, hogy milyen fantázianevet adjanak a hangfalnak. :D

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#37) Bandi995


Bandi995
aktív tag

ára felének hatodáért... is csak meggondolnám :) Maradok a JBL falaimnál :D

(#38) ceia


ceia
őstag

Ez a kis hangszóró jó dobozban biztos szépen szól. Talán még ez a doboz is jó. De a fémrács úgy letakarja a membránt, hogy azon keresztül nem lehet valami szép a hangzása. Kiváncsi lennék egy összehasonlító tesztre ez, és a Creative T20 között! :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#39) lajthabalazs válasza ALBY (#17) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nem a fa az érdekes ebben a párban, még az MDF korában is sokan dolgoznak nemes fából, hanem hogy nem lemezekbõl készült, hanem két tömbböl van kézzel CNC-zve. Érdekes a belsõ kialakítás is: ilyen rövid és keskeny TL-t ritkán látni.

Azt én is alá tudom támasztani, hogy pici noname dobozokból csak úgy döl a basszus. Nem mértem ki, hogy melyik frekvenciák, gondolom valahol 150Hz körül, de a mély-érzet megvan.

(#40) wolfman válasza ceia (#38) üzenetére


wolfman
veterán

Nem hallottam még egyiket sem és bár szkeptikusok vagytok ezzel a fa hangfallal kapcsolatban, de látatlanban megmondom, hogy szebben szól mint a Creative.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41) ROBOTER válasza ceia (#38) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nekem van ilyenem (már meghibásodott benne az erősítő).

Katasztrofális a mélytartomány, döng mint a hülye. Mivel nincs valódi mély, ezért a doboz és a cső hangolásával csinálnak egy jó nagy púpot a frekvenciamenetben oda, ahová tudnak, 100Hz felett. Negatív végállásba tekert basszus hangszínszabályzó mellett is mindenre rezonál, ami ezen a környéken van, ugyanis a szabályzó klasszikus lepke, mélyebben emel és vág nagyot, nincs hatása a kritikus pontra. Bizonyos zenei tartalomnál hallgathatatlan.

Munkatársam megvette a nagyobb verzióját, halál pontosan ugyanezt csinálja.

Minden ilyen doboznak ez a baja. A doboz még egész türhető lenne egyébként, mert bár műanyag, vastag falú és merev.

A másik gyenge pont az erősítő.

(#42) ALBY válasza Horbal (#27) üzenetére


ALBY
senior tag

Sorry, lehet eltúloztam. Értelek és ne vedd magadra, inkább tekintsük általános megjegyzésnek, annak jó.
Amúgy én foylton figylem a hangszórókat, mi lehet, mibe kerül, hogy lehetne hasonlót kihozni belőle.
Peace :DD

Nincs előitéletem. Kínai a telefonom, a kenyeret is aliexpressen veszem.
Amit nem Kínában gyártanak az hamisítvány...

Na én is így vagyok :)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#43) Lala77


Lala77
tag

Rá akartam keresni, hogy milyen hangja van, találtam egy videót a készítőktől:

https://www.youtube.com/watch?v=O9ow8DMvbvU

ingyombingyom

(#44) lajthabalazs válasza Lala77 (#43) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Mármint egy Autodesk reklámot a készítőktől, ami úgy állítja be a kollaboratív webes eszközöket és a CNC gépeket, mintha a jövő technológiáját hozták volna el időgéppel.

Ami nagyon hiányzott a folyamatból, az az akusztikus szimuláció, ami egy ilyen komplex formánál lényegesen bonyolultabb, mint bepötyögni a hangszóró paramétereit BassBox-ba. Meg persze a kész terméken végzett mérések is elmaradtak. De a Grovemade többi termékét látva világos, hogy milyen oldalról közelítik a hangdoboz gyártást: legyen fa, legyen egyedi, legyen drága. A review-k közt sincs egyetlen olyan, aki audio és nem iPhone oldalról közelíti a terméket.

U.i: Persze csak irigykedem :) Ha lenne hozzáférésem CNC maróhoz, én is csinálnék ilyen szép házat a kínai ICs erősítőknek, mert nagyon pöpec. A TDA2030-asom is fadobozban csücsül, csak a torroid miatt kicsit nagyobbacska, és az AB osztály igényli a szellőztetést is. Gondolkoztam hasonló hangdoboz 3D nyomtatásán is, csak pont az tartott vissza, hogy azon túl, hogy kiküszöböli a belső bordákkal és kerek formákkal a téglalapok hátrányos rezonanciáit, igazából egy ilyen horn méretezésére és főleg formálására semmilyen támpont nincs az irodalomban, kisérletezni meg elég drága.

[ Szerkesztve ]

(#45) norbert1998 válasza ROBOTER (#7) üzenetére


norbert1998
veterán

Szokásos D class takony.
Ő, mi van? :)

(#46) ROBOTER válasza norbert1998 (#45) üzenetére


ROBOTER
addikt

Élvezd. :)

(#47) lajthabalazs válasza norbert1998 (#45) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Feltételezem arra gondolt, hogy az erősítő zárt, külső DC tápos fadoboza minden bizonnyal egy D osztályú IC erősítőt rejt, ami a cég profiljából és a termék árából (ami azért HiFi kategóriában nem túl magas) adódóan feltehetően egy olcsóbb IC köré épített OEM lapka.

(#48) Whysperer válasza ALBY (#17) üzenetére


Whysperer
addikt

Ennél mé ga FA Genius 5.1-em is jóbban szól Genius SW 5.1 Home Theater

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#49) Lala77 válasza lajthabalazs (#44) üzenetére


Lala77
tag

Hát ha jól rémlik, a hangzásáról egy szó nem esett, csak arról, hogy mennyire foglalkoztak mindennel :)
Amúgy tényleg profin szerkesztett videó, kíváncsiságot ébreszt, bár 600 dolcsira akkor sem. Nem mellesleg van rendes hifi itthon.

Amúgy mi ez a tda2030? rákeresve csak kapcsolási rajzokat láttam.

ingyombingyom

(#50) Phülöp válasza lajthabalazs (#39) üzenetére


Phülöp
addikt

"kézzel CNC-zve"

ez valami csodaszép

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.