Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [guga:] msconfig

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

na végre.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) guga


guga
Közösségépítő

Báááhhh, elfogyott a tintám :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#3) danih


danih
addikt

Izé, 640 Kbyte Bill szerint (igaz ő maga tagadja a mai napig hogy ezt mondta volna), de ettől az írás még :R
msconfig, services.msc, itt kell kezdeni a gép felélesztését :)

[ Szerkesztve ]

(#4) guga válasza danih (#3) üzenetére


guga
Közösségépítő

Hja, igaz 640kb, fejből nyomtam, mellé trafáltam, jó régi téma :D

Van még rengeteg apró fortély, kevés lenne egy nap hozzá, hogy az ember részletesen leírja.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#5) zoo8800


zoo8800
veterán

Egy agyontelepítgetett régi XP-re nincs igazi gyógymód :N

rip and tear, until it is done

(#6) guga válasza zoo8800 (#5) üzenetére


guga
Közösségépítő

Meglepődnél azon, hogy sokkal többen használnak XP-t, mint Win7-et, ennek az az oka, hogy nem váltanak gépet. Ha váltanak, akkor is használtat vesznek, s ha játszani is szeretne, akkor vesznek bele egy vga kártyát. 30 küvecsért már egész használható kétmagos gépek vannak.

A régi agyontelepített xp-ket meg kötelező megheggeszteni :DDD
Nem minden esetben célravezető az újratelepítés, köszönhetően a sok tébés, apehos baromságnak, meg egyéni könyvelő programoknak ill. számlázó, nyilvántartó, tervező meg a tököm tudja. Egyszerűbb mulatság tökölődni egy délelőttöt, mint egy céghez visszamászkálni még vagy öt alkalommal, hogy még ez sem az igazi, asse megy. Sajnos az van, hogy minden programot és annak az újratelepítés utáni hibáit nem ismerhetek.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#7) zergics


zergics
csendes tag

Hi Guga,

Én sem támogatom az észnélküli gépbővítést.
Írtad hogy 1.7-es cerkád van, azon hogy lehet videót szerkeszteni meg akadásmentesen youtube videókat nézni?

üdv

(#8) guga válasza zergics (#7) üzenetére


guga
Közösségépítő

Áhhh, a család 4 tagú, csak az én gépem őskövület, összesen 4db gép van + egy laptop, a többi a gyermekek életkorával összhangban került a házhoz :DDD

Komolyabb dolgokat a fiam vagy a nejem gépén bűvölünk.

Tyúktub sosem volt gond, ahhoz nem proci kell, hanem netsebesség meg ram.
Itt a polcon mögöttem van több 478-as proci is, 3 gugás is, de arra is lusta vagyok, hogy kicseréljem :DDD

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#9) guga válasza zergics (#7) üzenetére


guga
Közösségépítő

Pont tegnap láttam egy PIII 1200-es Tualatin masinát, még azon is ment a jóság ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#10) danih válasza guga (#8) üzenetére


danih
addikt

Umm, a tyúktúbhoz pont proci kell, vagy hardveres video-gyorsítás, 360p-s felbontáshoz elég pl az 1.2-es Tua, de a 480p már döcögni fog...

[ Szerkesztve ]

(#11) guga válasza danih (#10) üzenetére


guga
Közösségépítő

Elképzelhető, hogy igazad van, tyúktubba még "annyira" nem mélyedtem bele, mivel az egy alap, hogy mennie kell minden gépen. Ha lett volna olyan gond, hogy nem megy, akkor nyilván utánajárok, hogy miért, s mire van szükség. De ez jó téma, fogalmam sincs, hogy mióta van tyúktub, de már jó régen. Csak arra emlékszem, hogy vonakodtam tőle, hogy használjam :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#12) flash-


flash-
veterán

"e manapság 8gb az alap"

én 2vel is elvagyok simán win7 alatt ha nem játszok

(otthoni gépben pedig 6 van és hát játék alatt még eddig mindig elég volt)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13) Nexuiz


Nexuiz
tag

Fater is a jó öreg Nokia 3310-est használja, van a szekrényben vagy 2db azon kívül amit használ. :D

Nem én voltam!

(#14) guga válasza flash- (#12) üzenetére


guga
Közösségépítő

Neked :D
Itt 1gb ketyeg, mert csak böngészek, levelezek, filmet nézek, súlyosabb esetekben a nejem laptopját kobozom el :DDD

Hja, de ha a te nicked az a flash, aki régen flash volt, de most látom, hogy nem, mert a tiedben van egy - karakter is, akkor tudhatnád, hogy az "alap" nem egyenlő azzal, hogy rögtön szubjektív értelmezést nyer. Mondok egy gyenge példát 2003 környékéről.
DVD írókat, meg tápokat cserélgettünk gépekbe, de bármit, ami elfüstölt. Egy időben az Abit alaplapokkal árasztották el szerény országunkat, s hegyekben vitték vissza a szervizekbe, a garanciális polcon torony magasan csak Abit alaplapok.
Merészeltem leírni, hogy ezzel a konstrukcióval valami gond van, erre egy csibe magára vette, s kirohant, hogy de hát az övé ennyi meg ennyi ideje megy és semmi baja.
1 a sok közül. Ezzel azt szerettem volna mondani, hogy jelenleg, ha valaki szeretne egy új gépet magának, vagy ha menő lenne még mindig berakni az aláírásba a konfigot :O :Y :W akkor úgy kezdődne, hogy 8 gugabyte, mert ma ez az alap.

Amikor én kezdtem, akkor 16 megabyte edo ramom volt 166MMX procival :DDD
Sőt, rosszul mondom, mert a 286 gépemben még csak 1mb ram volt ;]
Spektrumról, és C64-ről, Amigáról meg ne is beszéljünk :DDD

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#15) guga válasza Nexuiz (#13) üzenetére


guga
Közösségépítő

Egy hétig Budapesten voltam, amikor elővettem a telefont, igencsak megnézték, hogy ez mi a töchöm :F :Y :DDD

Nemrég kaptam egyet ajándékba a többi tartalék mellé, az akkujára már szemet vetettem, mert az enyém alig bír egy napot, csak lusta vagyok szétszedni, ha lemerül nem foglalkozom vele, majd hívnak, ha feltöltöttem :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#16) flash- válasza guga (#14) üzenetére


flash-
veterán

64 kB RAM + 20 kB ROM al kezdtem(c64) majd az amd-k5-pr100(ezt így anno megtanultam és máig emlékszem így rá :) ) processzoros konfigomban 8mb ram volt,jó értem amit mondasz...

2003 körül vettem az amd xp 2400+ procis konfigom abid kd7 alaplappal,akkor minden boltos abit re esküdött..hát nekem instabil volt,...akkoriban kezdett a gigabyte bejönni,dual biossal reklámozta magát,sokan rácuppantak,haverék sokáig elvoltak vele...
durva...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#17) kmisi99


kmisi99
addikt

msconfig startupban microsoft cuccokhoz érdemes hozzányúlni? Mert elég sok indul el.

(#18) flash- válasza kmisi99 (#17) üzenetére


flash-
veterán

win7 szolgáltatásokról itt egy lista

szerintem nem érdemes ezzel bajlódni windows szolgáltatások letiltása nem hoz sebesség javulást ellenben a guga által emlitett sok szar letiltásával

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19) guga válasza kmisi99 (#17) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ha gyártó szerint rendezed sorba, akkor, mint említettem, mindent meghagysz, ami microsoft, vagy víruskereső & tűzfal, a többiről leveszed a pipát. Persze, ha csak 1-2 dolog fut, mint jushced, meg ilyenek, az nem hoz látványos javulást, de a cikk nem is erről szólt, hanem arról a konfigról, ahol 30+ olyan dolog indul el, amire semmi szükséged.

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#20) Crystalheart válasza guga (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nálunk netezésre kevés az 1,5 GB RAM. Lehet, hogy a 4-et is megizzasztaná édesanyám felhasználója. Tudod, az a fajta, aki soha semmit nem tesz el könyvjelzők közé, hanem mindent megnyitva hagy, ami érdekli. MINDENT. És nem lehet róla leszoktatni... :D Az sem zavarja, hogy egy-egy oldalt néha percekig csak keres a fülsávon.

flash-: Oh, én még néhány MS program letiltásával - azaz kézi indításúvá tételével, hogy azért ha kell, elinduljon - nyertem még néhány MB RAM-ot XP-n. Nem sokat, de mivel folyton kevés, így az a pár tízesért is megéri...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [guga:] msconfig
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.