Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) pechman8 válasza moha bácsi (#20) üzenetére


pechman8
aktív tag

Egyet értek.

A cikkben azt szerettem volna érzékeltetni, hogy földi halandók is belekezdhetnek egy igen jó hangú audiofile erősítő építésébe, ugyan úgy ahogyan én, talán Te és mások is elkezdték egykor. Az erősítőépítés nem csupán egy szűk "papi" réteg kiváltsága! Sokak által megépített bevált kapcsolás utánépítése nagyon kis kockázattal jár még KÜLÖNLEGES műszerek nélkül is az előírt alkatrészek betartása mellett! Azt újra kihangsúlyozom, hogy egy igazi hozzáértő OFFLINE barát viszont kihagyhatatlan! Ahogyan a cikkben is írtam.

Még annyit rólam és nem akarok ezzel senkit sem megbántani, de számomra a műszereknek alárendelt szerepük van. Szinte kizárólag a hibafelderítésben kapnak szerepet. Én nem olvasni akarom az erősítőt. Azt ugyanis , hogy mi szól jól azt csak az emberi hallgató döntheti el. Ha a paraméterek lennének hitem szerint fontosak félvezetőket használnék és legalább 15 utas hangfalat...

Most például az anódfojtón "dolgozom"! Egy ilyen alkatrész beépítése mérnök szemmel minimum szentségtörés! De mit tehetünk ha ettől jobban szól?! (Talán nem titok, hogy Ágoston Lajos is éppen ezzel kísérletezik...).

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.