Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#459) K82 válasza SkyS1gn (#458) üzenetére


K82
őstag

Lehet h hülyeséget írok mert informatikus sem vagyok, sem egység sugarú júzer, inkább valahol a kettő között, de két külön dolog a flashelés és a sideload.
Ha flashelsz, akkor a zip-ben lévő image fájlokat egyesével flasheled a fastboot flash paranccsal, pl.:
fastboot flash boot boot.img, fastboot flash recovery recovery.img és így tovább, amíg végére nem érsz a flashelendő cuccoknak.
Ha sideload (pl. adb sideload OTA.zip) van, akkor a komplett zip "töltődik át" a telefonra USB-n keresztül, éppen ezért lassabb is az egész folyamat, ráadásul a zip-et ugye ki is kell csomagolni menet közben és ezt a folyamatot nem látod.
Még egy fontos különbség van: a flasheléshez kell a nyitott bootloader, a sideload-hoz viszont nem. Ha a sideload-nál valami gubanc van, akkor nehezebb is lehet újra életre kelteni a telefont, míg flasheléskor látod h melyik .img-vel nem jártál sikerrel és akkor csak azt kell újra flashelni. A Magisk is így rootol: fogod a boot.img-t, a Magisk patch-eli, fastboot flash boot patched_boot.zip és ollé, már van root.

"ha leszeded az imaget és törlöd a -w akkor mint OTA felmászik?" - nem, mert két külön dolog a full image és az OTA zip.
A full image tartalmaz mindent ami a telefon működéséhez kell, az OTA pedig elvileg csak a változásokat tartalmazza. Tehát a full factory image-eket lehet sideload-olni vagy flashelni, az OTA-t pedig csak sideload-olni. Ha megnézed, méretben is van különbség: a factory image 1.52GB, a full OTA pedig 1.1GB - a januári legalábbis (kicsit furcsállom az OTA nagyságát, anno OnePlusnál alig voltak nagyobbak pár száz MB-nál).

Én inkább biztosra megyek, mindig a factory image-et szedem le és flashelem, ahogy a OnePlus-nál (meg előtte a Motoroláknál) megszoktam. A Pixeleknél annyi a különbség (könnyebbség?) h nem kell TWRP a rootoláshoz, elég a Magisk.

Remélem nem írtam baromi nagy hülyeségeket, ha van informatikus itt nyugodtan javítson ki.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.