Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) ForRedGlory válasza pethYeti (#3250) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Csak a jelszó változik, de az mindig nyomon követhező az oldalon, ahol eredetileg is keresni kell.

[ Szerkesztve ]

(#3252) rmmm válasza ForRedGlory (#3245) üzenetére


rmmm
tag

ez jol hangzik. mi a business case vajon emogott, miert eri meg egy ilyet uzemeltetni? ;] ti nem paraztok ilyet hasznalni? vagy ezek ilyen jotetemeny emberek, akik egy szerverparkot meg gigabites netet csak ugy adnak, hogy masoknak jo legyen? :U

(#3253) ForRedGlory válasza rmmm (#3252) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezt nem tudom megmondani. Kérdezd az üzemeltetőt :))

(#3254) edward2 válasza rmmm (#3252) üzenetére


edward2
addikt

Free VPN-t soha életben nem használnék.

Amúgy én ezt használtam: Hide my Ass

Mindenhol találni róla jó kritikákat és nagyon sok lehetőséget ajánl fel szerverre titkosítással mindenfélével, de egyértelműen pénzbe kerül.

(#3255) edward2 válasza pethYeti (#3250) üzenetére


edward2
addikt

Mindig kell ez az opció. A play store úgy változtatja a felajánlott tartalmat amelyik országból belépsz így mindig amcsiktól kell belépni music miatt. Én pl books illetve movies miatt nem használnék amcsi VPN-t mert a UKban is elérhető ugyanaz.

Mondjuk én a helyedben nem lennék rá annyira ráizgulva a kérdésre.

Eszméletlen drága minden. 4euróért kölcsönözni filmet vagy digitális könyvet venni ilyen 5+ euróért ráadásul a felhozatal is eléggé harmatos... zene van jó árban de persze csak amcsiknál.

(#3256) oliblood88


oliblood88
csendes tag

Tud valaki egy leírást adni, hogy a Google Wallet-et hogyan tudom felrakni a Nexus7-re?

(#3257) TOZ válasza edward2 (#3255) üzenetére


TOZ
addikt

A Music miatt nem kell varialni, ha csak a felho reszet akarod hasznalni.
Egyszer US cimrol beregisztralsz es utana mar magyar IP alol is megy. A vasarlas nem, de tudsz felolteni sajat zeneket es el is ered oket.

Google Wallet

[ Szerkesztve ]

(#3258) edward2 válasza TOZ (#3257) üzenetére


edward2
addikt

Ez tény, hogy a cloud részét eléred. Csak akkor honnan szerzem a legális tartalmat amit beletöltök? :U ;)

Vagy itt mások ettől nem tartanak?

(#3259) Blaise válasza TOZ (#3257) üzenetére


Blaise
veterán

Ez a 10 dolláros akció van még?

(#3260) TOZ válasza Blaise (#3259) üzenetére


TOZ
addikt

10 dodo mar nincs.

Nyilvan a megvasarolt cd-bol grabbelt mp3-mokat toltod fel. ;]

(#3261) edward2 válasza TOZ (#3260) üzenetére


edward2
addikt

Jaaa. CD? Az mi meg hova kell dugni? ;]

(#3262) csabám


csabám
addikt

És itt is van a kezemben a kicsike (C90). Ezidáig nem vettem semmi anomáliát észre rajta!

Szóval üdvözlök mindenkit. Remélem beférek a táborba?! :B

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#3263) Blaise


Blaise
veterán

Ha valakit érdekel, az iOS off topicba írtam egy rövid szösszenetet a Nexus 7-ről :)

[link]

(#3264) agabe válasza edward2 (#3261) üzenetére


agabe
addikt

mosogep bal oldalan kihuzod a fiokot a tetejenrl...na oda pont befer :D

(#3262) csabám:
Udv itt is :) (nem tudom melyi topikbol vagy ismeros nevileg...de mindegy is)
Az, hogy barki ne ferne be tudom csak koltoi tulzas volt...minel tobben vagyunk egy teman belul annal tobb aprosagra figyelhetunk fel kozosen :))

(#3263) Blaise:
Kivancsi leszek az ottani topiklakok velemenyere, esetleges kiprobalasi hajlandosagukra ;)

[ Szerkesztve ]

(#3265) Cyrin válasza Blaise (#3263) üzenetére


Cyrin
addikt

azért sztem előbb utóbb lesz ott rootolás is (mondom ezt saját defy-s tapasztalatomból, amit én is sokáig gyári állapotban használtam), ugyanis elég sok hasznos funkciót ad a géphez :)

(#3266) Vittorio77


Vittorio77
csendes tag

Érdekelne, hogy aki már visszaküldte az ASUS-nak a készüléket javításra, annak dobozzal együtt vitték el a tabletet? Ezt csak azért kérdem, mert ha külföldről hoz haver egy tabletet, de a doboz már nem fér be a cuccai közé, akkor lehet ebből később probléma a szerviznél?

(#3267) zoiddani


zoiddani
csendes tag

Sziasztok!
A billentyűzettel lenne kérdésem. Ebben az alapbillentyűzetben vannak szavak, ami gondolom arra van, hogy rövidebbé tegye a gépelést, mert kiegészít/kijavít. Na itt az az érdekes, hogy az ajánlott szavak csak azoknak az embereknek a nevei, akiktől kaptam emailt... Ez elég furcsa. Nem lehet ezt valahogy átállítani / kibővíteni?

(#3268) TOZ válasza Vittorio77 (#3266) üzenetére


TOZ
addikt

Nem.

(#3269) csabám válasza agabe (#3264) üzenetére


csabám
addikt

Persze, hogy az volt. Ha akarjátok, ha nem maradok :DDD

SGS II on/off topikból szerintem!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#3270) Blaise válasza Cyrin (#3265) üzenetére


Blaise
veterán

Na de mekkora pluszt adna a rootolás? :)

(#3271) TOZ válasza Blaise (#3270) üzenetére


TOZ
addikt

USB mount már önmagában elég indok lehet.

(#3272) Blaise válasza TOZ (#3271) üzenetére


Blaise
veterán

Nexus Media Importer egyelőre kielégíti az igényeimet.

(#3273) Revesz


Revesz
aktív tag

A chrome-ba be lehet állítani valahogy hogy legyen HOME gomb? Tökre idegel,h nincs :D. A wifi antennánál fogva nektek is leromlik a jel erőssége?

[ Szerkesztve ]

(#3274) pandor


pandor
tag

Sziasztok
Most csomagoltam ki a Nexus saját-példányt és ahogy látom az éjszaka finomhangolásról fog szólni.
Az akku kb. 10%-on van induláskor, van valami ajánlás a töltésre/merítésre vagy elég, ha ráteszem töltőre és megvárom a 100%ot?
Sokszor elhangzott már, hogy mit érdemes megnézni a gépen induláskor, de nekem a pixeleken és a keret/kijelző elállásán kívül nem jut más eszembe most, mit érdemes ellenőrizni még?
C90-es példány az edigitaltól.
Ami érdekes volt induláskor, hogy csak olyan wifire volt hajlandó csatlakozni ami sugározta az SSID-t. Állítható valahol, hogy a nem broadcastolt wifiket is vegye figyelembe?
Kezdésnek ennyi, köszönöm a segítséget

(#3275) agabe válasza pandor (#3274) üzenetére


agabe
addikt

Akksit toltsd fel, es hasznald...nem kell tobbet tolteni mint amig tele nem lesz.
Nezd meg meg az erintes erzekenyseg normalitasat (tesztprogival, meg siman huzva browsernel az ujjadat fel-le)
Kameat nezd meg mukodik-e, es hangszoro nem recseg esetleg. Mast nem igen tudni...kijelzon latod ha nagyon villogna, bar ez sem jellemzo, csak nagyon gyenge wifi jel eseten alacsony fenyeronel.
Wifire csatlakoznia kell akkor is ha hidden ssid van.
Nincs beallitva mac filter a routwrben veletlenul, vagy jelszo tuti jo ?
Nagyjabol ennyi.

(#3276) kt79 válasza pandor (#3274) üzenetére


kt79
csendes tag

ha mégse akarna csatlakozni rejtett hálózatra, akkor google play, hidden ssid enabler nevű program segíteni fog

(#3277) datomi


datomi
tag

Ma jött meg a nexus, ez az első tabletem :)
Pontosabban van mégegy, de azt a gyerkőcök kapják karácsonyra, az egy dps dream 7.
Össze sem lehet hasonlítani a 2 gépet, igaz a dps kb. ennek harmadába került.
A nexus nagyon egyben van, néhány dolgot már kipróbáltam, többek között a killa sample videót is vitte simá :D
C90-es, a korábban említett problémákból egyelőre egyiket sem tapasztaltam.
Egy problémám volt vele: 1x leállt a launcher, persze azonnal újraindult.
Elég puritán a launchere, Ti milyet használtok helyette?

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#3278) agabe válasza datomi (#3277) üzenetére


agabe
addikt

En volt, hogy kiprobaltam ezen is a nova launcher pro-t, de az alappal is elvagyok, mert nem azt nezegetm, hanem valamelxik appot hasznalom...meg nekem vegulis nincs vele bajom alapbol sem ;)

(#3279) pandor


pandor
tag

agabe:
kt79:

kösz a válaszokat, hosszú lesz ez az éjszaka :-)

Az érintés érzékenységre ajánlott program?

(#3280) hallerlaller válasza agabe (#3278) üzenetére


hallerlaller
addikt

Én is nova-t használtam, de most hogy már forog a gyári is felesleges nekem.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3281) agabe válasza pandor (#3279) üzenetére


agabe
addikt

(#3282) bigbuda


bigbuda
aktív tag

HAli, mint ahogy már korábban irtam, hogy a rootolt készülékem hagyományos módon való frissítése során gyakorlatilag nem történt semmi változás a szoftververziónál, de utána azt irta, hogy a rendszer naprakész, működött is minden rendesen, nem foglalkoztam vele, ma reggel jött az értesités, hogy uj szoftvert tölthetek le, ami ugyanaz amit már egyszer telepitettem, 4.1.2.... nos hogyan tudom feltenni ezt normálisan a rootolt készülékemre?

köszi

(#3283) datomi válasza agabe (#3278) üzenetére


datomi
tag

Köszi, kipróbálom a novát.
Istenigazából a HTC Sense launcherénél megszokott widgetek hiányoznak, de gondolom pótolhatók hasonlóakkal :)
Majd áttúrom a Play-t a widgetek után :)

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#3284) agabe válasza datomi (#3283) üzenetére


agabe
addikt

Akkor inkább valami sense launchert keress ...nem ismerem őket.

(#3282) bigbuda:
elméletileg a rootolt állapotút is ugyanúgy kell frissítenie ...
ota rootkeepert használva még a root is megmarad (valaki írta korábban, hogy úgy csinálta, és frissült is, meg rootolt is maradt).
Szerintem a rootkeeperrel együtt futtasd le mégegyszer a felkínált frissítést, és meglátod.
el nem romlik, max ha kell akkor majd más megoldást keresel.

[ Szerkesztve ]

(#3285) pandor


pandor
tag

Egy kicsit megizzasztott a Nexus láttatása XP-n. Mass Storage ugye nincs, az MTP-t pedig alapból nem támogatja. Media Playert nem akartam telepíteni, így maradt a MTP Porting Kit, ami magában nem elegendő, kell még neki egy Android USB Driver csomag. Root nélkül ez a megoldás működik nálam (ha nem volt még erről szó): link, így megjelenik az Explorerben Other pont alatt a Nexus háttértár és lehet fájlokat mozgatni.

A kötelező pixel problémák: látványos világító/halott RGB pixel nincs, viszont van a CMY kevert színeknél 2 helyen erősebben világító felület (nem pont, mert az szerintem nem látszana, inkább kb. fél mm-es ponthalmaz). Nem zavaró, de aki keresi megtalálja. Javaslat esetleg?
Nálatok mi a helyzet, létezik egyáltalán hibamentes kijelző panel?

Ettől eltekintve tetszik a masina, érződik benne az erő (egy Defy a viszonyítási alap).

(#3286) bigbuda válasza agabe (#3284) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Probaltam, de ugyanugy maradt 4.1.1.... ujraindult a keszulek es olyan menupont jott, h install zip... utana reboot majd minden maradt a regi. :s

(#3287) FeRkE válasza bigbuda (#3286) üzenetére


FeRkE
őstag

szerintem nalad se fut le akkor az OTA, vmit haxoltál a romon gondolom, ami miatt nem akar.
Marad a full image telepítése, ha jól sejtem.

(#3288) Blaise


Blaise
veterán

Használ valaki gyári Nexus 7 travel covert?

[link]

(#3289) agabe válasza pandor (#3285) üzenetére


agabe
addikt

ezeket a kevert színeknél világító foltot még nem tapasztaltam, bár nagyon nem is néztem.
valami progiban vannak ezek, vagy csak külön képeket néztél homogén színekkel ?

(#3290) Edgeri válasza Blaise (#3288) üzenetére


Edgeri
senior tag

Én nem, de én most rendeltem ilyet ócó: Szilikon tok

[ Szerkesztve ]

Üdv, Edgeri

(#3291) pandor válasza agabe (#3289) üzenetére


pandor
tag

Homogén felület (Dead Pixel Test, Screen Tester)
Valójában mindegyik színnél látszik, ha olyan szögben tartom a képernyőt, de CMY-nál könnyebb észrevenni.
Azért vagyok tanácstalan (cserét illetően), mert normál használat mellett nem tűnik fel, viszont tartok tőle, hogy idővel ezek átbillennek erős pixelhibává.
Mivel cserélni sem lehet a végtelenségig és nem látom, hogy mennyire gyakori a Nexusnál a pixelprobléma, nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e egy másikat is megnézni (ahol esetleg más/durvább problémák merülnek fel).

(#3292) csabám válasza Blaise (#3288) üzenetére


csabám
addikt

Én is egy ilyennel szemeztem tegnap, de nem mertem megvenni, mivel senki nem nyilatkozott még róla!

Vagy lehet, hogy egy kitámaszthatóssal jobban járnék?!

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#3293) Blaise válasza csabám (#3292) üzenetére


Blaise
veterán

Én a gyárival szemezek, de kár, hogy nem lehet megvenni a boltokban, nincs kedvem 1500-2000Ft-ot fizetni házhozszállításért

(#3294) csabám válasza Blaise (#3293) üzenetére


csabám
addikt

Mediaban szerintem van, legalábbis Szegeden biztos (6.000 Ft).

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#3295) rollaz válasza Blaise (#3293) üzenetére


rollaz
tag

Szerintem hagyd a gyárit, ár-érték arányban eléggé rosszul jársz vele. Inkább böngészd az ebay-t, vannak ott elég pofás cuccok, elegánsabbak is.

(#3296) Blaise válasza csabám (#3294) üzenetére


Blaise
veterán

Ugyanez a gyári? Ilyen dobozban van?

[ Szerkesztve ]

(#3297) csabám válasza Blaise (#3296) üzenetére


csabám
addikt

Igen :K

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#3298) Blaise válasza csabám (#3297) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, akkor este utánanézek :)

(#3299) csabám válasza Blaise (#3298) üzenetére


csabám
addikt

Nem tudom megnézni a videót, mert le van tiltva a munkahelyen :( Arra nem vonatkozik az igen! De mindjárt megpróbálom lecsekkolni mindjárt.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#3300) csabám válasza csabám (#3299) üzenetére


csabám
addikt

Sikerült megnézni, és igen ilyen dobozban van!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.