Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) vlevi válasza vlevi (#14) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nnnna. Ez is megvan. Gyorsan megy a próbálkozós gépem beüzemelése.
Szóval, akit érdekel, szerencsére külön van a backup funkció, és külön a régi google drive funkcionalitás.
A régi google drive pont ugyanúgy működik, mint a korábbi, vagyis lehúz mindent, ami fenn van.
a backupot, ha nem gond, én nem kapcsolom be. Arra ott a macirum. Ami olyan nagyonnagyon fontos, és menteni akartam, az eddig is be volt húzva a google drive (vagy a onedriver) megfelelő mappjába, szóval a felhőben volt.
Az ilyen állandó mentős, szinkronizálós izével amúgy is volt rossz tapasztalatom. Mégpedig az, hogy amikor az Android stúdió, visual studio állományait a onedrive-ra tettem, vagyis, azonnal mentette, bármi módosult arrafelé, akkor gyakorlatilag használhatatlan volt. Project buidl közben százával, ezrével gyártódnak le az apró szirszarok, amik törlődnek is, és ebbe, sajnos beledöglött a onedrive. Rendszeresen elpusztult, leállt, szóval inkább letettem arról, hogy automatikusan mentsen.
Az elméleti bajom inkább ezzel az, hogy megint egy háttérprocess, ami folyamatosan berheli a gépemet, változások után kutatva, egy perc nyugta sem lesz megint a rendszernek.

Egyébkétn vártam volna egy kis okosítást ettől a backup&sync-től. Mégpedig azt, hogy feleslges azonnal 7-8gigát lerántani a géepmre, mert ebből ha 3-4 file-ra szükségem van, akkor sokat mondok.
Ebből a szempontból jobb lesz a Onedrive. Windows10 Insiderként már látom a különbséget. Mindkét account teljesen szinkronizálva van, íme:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.