Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marositech


marositech
senior tag

Sok sikert!
Én meg egy 4-es Golfon vacilálok... :DDD

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#2) ncc1701


ncc1701
veterán

A mennyi az aljára azt kell mondani, h kb 15cm a földtől. Utálom az ilyen szarrágókat, gombokon alkudoznak, oszt még nem is látta, mire alkuszik.

(#3) huszi.gyb válasza marositech (#1) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Neked is sok sikert! :R
4-es Golfot apám nem akart helyette, mi Stilokat nézegetünk. Van egy szimpatikus példány.

ncc1701: Én is utálom, sajnos odatette a végére, hogy "árban". A fenti beszélgetés csak egy részlet volt. Könyörögtem neki, hogy mielőtt alkudozna rá, nézze meg, mire alkudunk.
Persze értem én, ha mondjuk 200-ban megállapodunk, eljön, és akkor kezdődne az alku újra... 200-ról.. Inkább elköszöntem, szerintem meglepődött, hogy nem félek attól, hogy lerakja a telefont, csak nem akartam én lenni a bunkó, hogy rányomom... :DDD

www.dongosofor.hu

(#4) alkatraz3000 válasza huszi.gyb (#3) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Stilorol sok jót nem olvastam. Esetleg ajánlom a nepitelet.hu oldalt, ott sok tapasztalat van. Nem lenne esetleg célszerű egy nemet auto? Frissebb 3-as golf légzsákkal? ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#5) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Lehet nepper volt. Beprobalkozott :)

(#6) marositech válasza huszi.gyb (#3) üzenetére


marositech
senior tag

Sztem javítsd ki a sárvédő íveket...nehogymá belekössenek abba...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7) Met


Met
nagyúr

Majd fog hívogatni az abc elsó betűje háromszor, először alkudnak hogy van rá egy vevőjük és ennyiért megvennék vidd be, másodszor már elmennek érte, alku még nem téma, szerintem arra játszanak hogy ha már ott vannak és rögtön fizetnének akkor az emberek nagy része eladja olcsóbban mert az már biztos pénz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8) alkatraz3000 válasza Met (#7) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ohh igen, az szép egy banda..

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#9) huszi.gyb válasza alkatraz3000 (#4) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Apám haverjának van 1,9JTD-je, nagyon elégedett, és apámnak nagyon megtetszett az az autó. :) Kipróbáltam egyet, kényelmes, tényleg szép volt... Mint autó, tetszik, mint használati tárgy, remélem, hogy nem rossz választás. Minden esetre, nem az én döntésem lesz, de eddig tetszett...

Népítéleten 6,98-at kapott...

marositech: Ha megcsináltatom a sárvédő íveket, friss műszakit, akkor sem kapok az autóért többet, mint 250. Ezért nem akarok vele foglalkozni (kevés az időm, egyetem+munka), ha az új tulaj akarja, és hajlandó beszállni a költségekbe, szakítok rá időt, elintézem... De amíg 150-ért akarják elvinni, addig felejtős. Összetaknyolni össze tudnám itthon is eladásra (apám ex-fényező, most már mást dolgozik). De az autón minden jó állapotú, nem a mi stílusunk a taknyolás, inkább őszintén vállalom, hogy ilyen. Mint ahogy az óraállást is bevallom, nem tekergettük (1. tulajos 21 éves autó...)

Met: Jöhetnek, meg van az az ár, amiért eladjuk, alatta megmarad. Jó lenne gyorsan eladni, mert kinéztem egy konkrét autót, de azt addig nem vesszük meg, amíg Golf megvan... Viszont 150-ért nem adom oda, 70-et költöttünk múlt hónapban a futóműre. Nem volt betervezve az eladás...
Ja és nem viszem sehova. Ha kell a kocsi, eljön, megnézi hideg motorral, beszélünk az árról, és oké, vagy mehet haza. :) Nem SOS, és jön a nyár, elleszek motorral is pár hetet/hónapot, ha elviszik a kinézett kocsit...

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#10) alkatraz3000 válasza huszi.gyb (#9) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Basszus, szeretnek egy f@sza 3-as golfot, de az astram ami éppen idősebb ennél, most megy kuplung cserére. A fékek, megint egy kis lakatolas, meg egy ekszij maradt hatra es tényleg top az auto.

Első tulajos golf... Nagyon foglalja a helyet azaz auto? Szerintem ez többet is érne. Milyen pontosan?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#11) huszi.gyb válasza alkatraz3000 (#10) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

1,4 benzin, 3 ajtós. Írok privátot, elküldöm a hirdetést. :)

www.dongosofor.hu

(#12) Szoszo94 válasza huszi.gyb (#9) üzenetére


Szoszo94
őstag

Vezettem, egy barátom még külföldről vette ~40k kilóméterrel, de az elektronika folyton hisztizik, valami sosem működik. Fékpedál jeladótól a hátsó lámpatestig, műszerfalvisszajelzőkön át sorolhatnám, valami mindig összefosta magát. Viszont menni megy, hoz-visz, le még nem rohadt le vele az út szélén és viszonylag kényelmes (vezettem párszor 100km-t vele). És nagy zenét lehet bele rakni :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#13) huszi.gyb válasza Szoszo94 (#12) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Igen, elektronika hibák előfordulnak, ahogy néztem, nem is túl ritkán... Viszont ár-érték arányban ez tűnt a legjobb választásnak. :)

www.dongosofor.hu

(#14) Szoszo94 válasza huszi.gyb (#13) üzenetére


Szoszo94
őstag

Mostanában nem követem a használtautó-piacot (sikerült az autóra szánt összeget albérletre költeni, hála az egyetemnek), de autó fronton én nem teljesen racionális döntést fogok hozni, mert nem csak jönni-menni tervezek vele, hanem élvezni is az utat :) Úgyhogy egyrészt nem tudom, másrészt nem is akarom tudni, mi van most a legjobb ár/érték arányban :D
Alfát akarok, amióta vezettem egy 156-ost, azóta nem láttam még egy olyan gyönyörű műszerfalat, úgyhogy nagyon szemezek az Alfa Romeo GT-vel :B Pedig tudom, hogy nem a legolcsóbb az alkatrész és nem a hazai utakra tervezték a futóművét, de hát na....ha egyszer ez tetszik? :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#15) alkatraz3000 válasza Szoszo94 (#14) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Uram ki a mennyekben vala, mentsd meg ezt a fiatal férfiút, es tantoritsd el eme téveszmerol!

Vicces kívül, felejtsd el az alfa romeot. Gyönyörű autók, de csak állni fogod látni leginkabb.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#16) Szoszo94 válasza alkatraz3000 (#15) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem erről szól ez a topik, de azért nem adom fel az egyik álmom, mert többet kell vele törődni az átlagnál :N

Aztán ki tudja, az is lehet, hogy a német konszern egyik darabja lesz majd az, ami hozzám kerül, ugyanis volt egy Fabiank, barátnőméknek is van egy, rengeteget vezetem és nagyon kezes. Illetve az új (na meg persze a régi) Rapid nagyon bejön, csak az ára nem :D Sok víz fog még lefolyni a Dunán, de a szívem az Alfa fele húz - na meg ugye a Mustang, ami örökké a favorit lesz, de ahhoz, hogy be tudjak egyet szerezni, vagy a lottón kéne nyerni, vagy sikeresen befejezni az egyetemet :DDD

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#17) huszi.gyb válasza Szoszo94 (#14) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Na az Alfa az egyik, amelyiket a márka kimondása után hanyagolom. Már a Fiat is kicsit kockázatosnak tűnik, a Golf után... Arra tényleg csak a kötelezőket kellett költeni jóformán...

Én az élvezettel úgy vagyok, hogy majd egyszer lesz egy MX5-ösöm, azzal élvezkedek. Addig ott a robogó, azzal is lehet azért motorozgatni (180ccm), autó tényleg hazajárni kell.

www.dongosofor.hu

(#18) huszi.gyb válasza Szoszo94 (#16) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ezt neked kell érezni, de nekem annyira nem jönnek be, hogy többet foglalkozzak vele. Plusz a futóműre egy vagyont el lehet költeni, ahogy hallottam. A Golfra is 70k ráment, igaz, most minden rendben van vele, na de akkor egy Alfára... :DD

www.dongosofor.hu

(#19) Szoszo94 válasza huszi.gyb (#18) üzenetére


Szoszo94
őstag

Csak egy sportfutóművet kell alá dobni, and problem solved, azok bírják :D Ismerősi körömben van pár Alfa, amennyi negatív dolog van a köztudatba róluk, na annak a tizedével se találkoztak, persze vigyáznak a kocsikra :) Autószerelő az egyikük, harmadik Alfáját koptatja, legutóbb összecsukta a másodikat egy szerpentinen :DD Viszont ő sem akar lebeszélni róla, tudja, hogy tudom, mik a hibái és ha figyel rá az ember, akkor nagyon meghálálja magát a kocsi. Nem egy Swift, amivel ha igénytelen vagy, azt se bánja, de nem is egy üvegvitrinbe való csoda, hogy használni se lehessen :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#20) huszi.gyb válasza Szoszo94 (#19) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Egy szóval sem mondtam, hogy szar. Viszont itthon nem az az általános, hogy törődnek az autókkal. Egy érzékenyebb kocsiban több kárt tudnak tenni, mint mondjuk egy Suzukiban.

Stiloból is sok félét láttam, változó állapotban (és akkor finoman fogalmaztam :D )

www.dongosofor.hu

(#21) alkatraz3000 válasza huszi.gyb (#20) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nagybatyamek 2003-ban vettek egy selespeed 156-ost. 2005-Ben meghalt a motor, azóta nincs szerelő aki megcsinálja.

Másik ismerosomek vettek egy újabb 156-ot, az is állandóan beszart.

Haverom vett egy 147-et, az sem húzta sokáig.

Totalcaron is mindig csak szidják használt teszteken .

Tényleg szép autók, es en is kívánom őket, de soha nem fogok venni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#22) Szoszo94 válasza alkatraz3000 (#21) üzenetére


Szoszo94
őstag

Mondjuk a 156 híresen szarul sikerült sajnos. Azért sem vettem meg, pedig volt egy 200-ért külföldi papírokkal, tiptop állapotban, 1,8-as motorral, de egyrészt nekem erőtlennek tűnt még az 1,2-es háromhengeres Fabia után is, másrészt tudtam, hogy a 156-okkal sok a gond.
Jajj, bárcsak lenne pénzem arra, hogy Alfát tarthassak :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#23) huszi.gyb válasza alkatraz3000 (#21) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Lehet, hogy én vagyok fordítva bekötve, de én nem látom annyira gyönyörűnek... Sőt, néhány egyenesen ronda szvsz. De ízlésekről nem vitatkozunk. :)
Konkrét tapasztalatom Alfákkal nincs, így nem is mondok véleményt, de nekem nem kéne. :))

www.dongosofor.hu

(#24) tDr1v3r válasza Szoszo94 (#14) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nyugi, én megértelek, voltam már a cipődben. Sokszor még vissza is esek... ;] Alfa 147, nővérem exéé, szintén az interiorba estem bele. Csak problémás az autócska, meg a facelift utáni tetszik igazán belőle ami a betegségek mellett drágább is így inkább Grande Punto lesz részemről. Kívül tökéletes, belül meg annyira kompromisszumos hogy pont jó legyen. Hibásodni meg annyira nem szokott, motor is keveset zabál, egymillió körül meg van jó állapotú ami számomra egyértelmű választás.

Később meg majd egy MX5 NB mellé. Vagy helyette, ahogy hozza...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#25) total90


total90
veterán

Nekem csutortokon jon az uj (nekem uj, amugy hasznalt) verda, vagy is megyek erte :) Smart helyett lesz...

Itt konnyen el tudnad adni, olyan sok a VW fan, plane Golfkra verik sokan.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26) Szoszo94 válasza total90 (#25) üzenetére


Szoszo94
őstag

Vezettem Smartot is, haláli az a kis doboz :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#27) total90 válasza Szoszo94 (#26) üzenetére


total90
veterán

Ja, egesz jol megy, keveset fogyaszt, semmibe sem kerul fenntartani... de most valtani akartam, kicsit sportosabbat akartam, nagyobbat.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28) huszi.gyb válasza total90 (#25) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Az biztos, csak mindenkinek dízel kell. :)) Ennyivel lesz nehezebb dolgom... Ja meg egy 250eFt alatti kocsinál az extrákat kérdezik. :DDD

www.dongosofor.hu

(#29) total90 válasza huszi.gyb (#28) üzenetére


total90
veterán

Extra: meg megy :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30) huszi.gyb válasza total90 (#29) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Tegnap még egy hirdetést feladtunk... Lehet erről extrákat írni. :DDD ;]

www.dongosofor.hu

(#31) bagkri01 válasza huszi.gyb (#30) üzenetére


bagkri01
őstag

Hát nem tudom, golf ide vagy oda, 235 k szerintem is sok érte, pedig nagyon szeretem a VW-t. Az a vicc, hogy a 7 évvel fiatalabb fiestámat sem tudnám többért eladni, pedig az rozsdamentes, elektromos ablakos, szervós, bőrkormányos, légkondis, alufelnire szerelt nyári gumival, acél felnire szerelt téli gumival.
Véleményem szerint 180k lenne reális, de ha neked nem sürgős akkor meg mindegy is.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#32) huszi.gyb válasza bagkri01 (#31) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

70k-t költöttünk rá most a futóműre. Új akku, új téli gumik... Alkuképes az ár, csak ne telefonban. Van egy komoly érdeklődő. Aki ismeri az autót, mind azt mondja, hogy olcsón adom. Ha megnézed a 3 ajtós 1,4 benzines Golfokat, közép ár, 300-ig voltak. Olcsóbb van ennél, jobb nem sok (ennyiért főleg nem), ezt tartom, bárki nézi meg az autót. :))

www.dongosofor.hu

(#33) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Esetleg bevinni csonticarba? 10%_al piaci ar alatt fizetnek azonnal. Es lattam mar ott csúnyább golfot ennyiért, vagy többért.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#34) huszi.gyb válasza alkatraz3000 (#33) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Eladva. Pontosabban foglalózva. 3 kereskedővel beszéltem, köpködtek, 100-150közt ígérgettek. Ma egy fiatal lány megvette, 200-ban állapodtunk meg, téli gumik nélkül. Az még plusz valamennyi, de az most nem fér bele neki, télig viszont biztosan megveszi.

www.dongosofor.hu

(#35) alkatraz3000 válasza huszi.gyb (#34) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Örülök :) megvettem volna en is annyiért, ha nincs az oreglany.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#36) huszi.gyb válasza alkatraz3000 (#35) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Jó helyre kerül, újra női kocsi lesz (anyám is használta egy darabig :D ). A hozzáértő, akit hozott a vevő, tényleg értett az autókhoz, nem beszélt hülyeségeket. Tény, talált hibákat, nem vészeseket, és korrektül elmondta a vevőnek. Javítani kell, de a kocsi ettől használható, nem igényel azonnali beavatkozást. A kocsi alá ketten is benéztek, egyikük be is mászott, és nem tudtak belekötni. :)

A vevő beismerte, hogy ő Ford Ka-t akart, de meggyőzte a Golf. Pedig ez egy nőnél nagy szó. :))

www.dongosofor.hu

(#37) alkatraz3000 válasza huszi.gyb (#36) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Mondjuk a női tulaj nem mindig túl jo. Kopogasok meghallasa, vezérlés, ekszij, olaj cserék elfelejtese meg szokott esni :D de reméljük a legjobbakat.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#38) huszi.gyb válasza alkatraz3000 (#37) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A baráti körben viszont a srácok segítenek neki :)
Olajcsere, vezérlés amúgy is lassan érik, ezt meg is mondtam eladásnál a srácnak. :)

www.dongosofor.hu

(#39) huszi.gyb válasza huszi.gyb (#38) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Tény ami tény, én ha autót veszek inkább hátrány, mint előny a női tulaj. ;]
Ha jó olaj van benne, megfelelően cserélték nem árt, ha odalépnek. :)

www.dongosofor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.