Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) arn válasza b. (#50) üzenetére


arn
félisten

Az ok, de nem vmi lowend cuccot akarok, 2070em van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52) MaraTóni


MaraTóni
tag

forrás: prohardver

köszönöm nincs több kérdésem... újabb burkoltan fikázó/lejárató cikk egy AMD konkurensről :W

(#53) b. válasza arn (#51) üzenetére


b.
félisten

arról azért egy 2080 Ti már nem lenne rossz váltás, ha a körül hozna a 3070 . ( előzetes tippek szerint 2080 Ti- 5 % ) :R
nekem is az van amúgy :)

MaraTóni : Hol láttál te ebben ilyen dolgot? :F

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54) arn válasza b. (#53) üzenetére


arn
félisten

Nem hinnem, hogy a korabbi generaciok alapjan erre kovetkeztetni lehet :) 200 wattbol legyen gyorsabb - ha nem hatekonyabb, ez nehezen lesz meg.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55) Alogonomus válasza b. (#45) üzenetére


Alogonomus
őstag

Mindkét kártya ára csökkent, tényt ne vitass.
2060 hivatalosan csökkent,
2070 kártya pedig 400 dollárért kapható lett februártól, pedig 500 dollár volt a hivatalos msrp 2070 esetén.

Super kártyák átveszik az alapkártyák helyét és árát.
In other words, this product refresh is essentially a price cut. NVIDIA is knocking $200 off RTX 2080-level performance, and $100 off RTX 2070-level performance. Given the timing, this doesn't appear to be coming from a position of strength. NVIDIA is probably worried about losing market share to AMD, and it's trying to boost the value proposition of its lineup to minimize the impact.

Az már egy másik kérdés, hogy nálunk nem jelenik esetleg meg az árcsökkenés.

[ Szerkesztve ]

(#56) MaraTóni válasza b. (#53) üzenetére


MaraTóni
tag

nem akarom nagyon flamelni a cikket, de az eddigi leakek épp hogy inkább arról szóltak hogy kevesebbet fogyasztanak majd a kártyák... szóval én megvárnám augusztus végét. az NV nem arról híres hogy csúcskatergóriában átlépné a 300W-os határt

(#57) b. válasza MaraTóni (#56) üzenetére


b.
félisten

fene tudja, hogy mi lesz most sajnos,de egyre valószínűtlenebb, hogy 7 nm lesz ami ha másban nem de a fogyasztásban/ illetve az adott fogyazstásból kihozható órajelre biztos valamennyi előnyt jelentene.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#58) b. válasza Alogonomus (#55) üzenetére


b.
félisten

ebből semmi nem valósult meg sajnos, helyette kiadtak új verziókat a 2060 KO formájában a többi maradt az adott áron.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#59) Abu85 válasza MaraTóni (#52) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert lényegében mi vagyunk a forrás. Mi szereztük meg az infót, attól az embertől, aki márciusban is adta az adatokat. Ez a hír is be van linkelve.

Régóta téma, hogy hozzunk le pletykákat, de ezeket nem szeretjük, mert nagyon lyukra lehet vele futni. Emiatt ezeknél az infóknál csak saját forrásra építünk. Így biztonságosabb, mert erről a forrásról speciel tudom, hogy a track recordja 100%-os.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#60) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

A fogyasztásnak nem? Egyelőre a legjobb AMD vga többet zabál mint egy 2080ti, cserébe nem éri el egy 2070super vagy egy 2080 szintjét a játékok javában...Ott még sem olvastam még a fogyasztás kritizálását pedig röhej kategória főleg hogy közel feleakkora nanóval tolják AMD-ék....

(#61) arn válasza Abu85 (#59) üzenetére


arn
félisten

Meg kell jelolni a cikkeket... az ilyen jellegu cikkekben sincs tul sok konkretum.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62) Abu85 válasza arn (#61) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Bocs, hogy egy be sem mutatott termékről nem hozok rögtön végleges specifikációkat. Legközelebb nem is érdeklődök ilyenek után, mert nem egy levélváltás ez, hanem több hetes háttérmunka. :U

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#63) Bandit79 válasza Kleroo (#1) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Nehogy már 20% ot karcsúnak mondj... mutass az elmúlt időben nagyobb ugrásokat akár AMD nel is..Nemhigy karcsu ,de meg kell becsűlni. Ugye láttunk már nem 1x szinte semmit is.
Pl rx480 vs 580 jó időre rá 590 ráncfelvarrás alig növelt teljesítményekkel.
NV- nél is volt ilyen , hirtelen 8800 gt és gts 240 ugrik be.
Szóval divat lett fikázni 20-30 % ot .. na ne már... becsűljük meg.
Mennyire gondoltál dupla teljesítmény kell? :))

(#64) arn válasza Abu85 (#62) üzenetére


arn
félisten

nem... epp arrol beszelek, hogy a pletyaszintu dolog, meg sok cikk informaciotartalma, es megbizhatosaga kozott nincs tul nagy elteres. senki sem hulye, tudja, hogy pletyka, plane, ha oda is van irva.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#65) b. válasza Bandit79 (#63) üzenetére


b.
félisten

de ez nem 20 % ,mert a 2080 Ti hez van nézve ez a szám ,a 3080 . a 3070 kb 2080 Ti lesz szerintem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#66) Abu85 válasza arn (#64) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak irtó hülyén néz ki, hogy ugyanarról a témáról teljesen ellentétes hírek jelennek meg folyamatosan. Engem speciel nem csak azért fizetnek, hogy fordítsak külföldi anyagokat, hanem azért is, hogy kiértékeljem miben lehet igazság, mert az gáz, ha megírsz egy pletykát, és két napra rá írod a cáfolatot. Gondolj bele, hogy a Zen 3-ról mik voltak idén:
- az év végén jön
- jövőre csúszik
- 5 nm-en jön és ezért csúszik
- mégis 7 nm-en jön
- mégis az év végén jön
Mi ebben az egészben nem akarunk részt venni, mert csak a oldal szavahihetőségét tennénk kockára. Az 5 nm-es pletykára is sajátos cikket írtunk, amiben ecseteltük, hogy mennyire valószínűtlen.

Jelen pillanatban egyáltalán nem célja az oldalnak, hogy WCCFtech legyen. Sokkal inkább az ellentéte akarunk lenni.

Ettől függetlenül megértem, hogy az emberek ki vannak éhezve az Ampere pletykákra. Amit tudok megteszek, hogy ezekről olyan információt kapjak és hozzak, amely jó track recorddal rendelkező forrásból jön.
Írnék az RDNA2-ről is, de egyelőre nincs olyan infó, ami megbízható forrásból érkezne. Majd lesz, remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#67) arn válasza Abu85 (#66) üzenetére


arn
félisten

hat ezt ti tudjatok... :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68) Malibutomi válasza arn (#47) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

AMD is jon ha minden igaz osszel, valszeg a konzolokkal egyutt

(#69) Busterftw válasza Bandit79 (#63) üzenetére


Busterftw
veterán

Tudod hogy megy ez, a 20% karcsu, a 3080Ti teljesitmeny nem lesz eleg senkinek, ahogy a 2080Ti sem. :DDD

(#70) Create.


Create.
addikt

Pár napja/hete nem az volt, hogy alapból árat akar emeltetni az nvidia? Ha kijön amd is a felső kategóriában, akkor is mellé fog árazni az nvidiának, nekik is kell a profit. Én a 3060 árát reálisan a mostani 2060super árára tippelném, ami hazánkban 160ezret jelent majd. Én egy jó áras kártyát várok, ami az 5700xt-vel kb ugyanolyan teljesítményű, csak újabb és képes legyen a raytracinget fhd 60fps-el futtatni. (nekem mind1, hogy nvidia vagy amd adja ki majd a kövi kártyám).

[ Szerkesztve ]

(#71) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Az Nvidiának hála már magyarhonba elérte a fél milliós összeget, és már most fogadni merek hogy a 3080 még többe kerül. Lassan tényleg lesz itthon 1 misi egy csúcs kártya.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#72) -FreaK- válasza b. (#44) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem igaz. Épp ezt próbáltam itt hosszan kifejteni, hogy semmit nem jelent, hogy mi a neve, de még mindig kötöd az ebet a karóhoz :) semmi értelme elnevezésekről és teljesítmény növekedésekről beszélni, amíg nem beszélsz az árról is.
Épp ezért a hírnek sincs sok értelme... Próbáld egy kicsit átgondolni, hogy mit értesz "generáció ugrás" alatt :)

Te a generáció ugrást a kártya nevéhez kötöd, én meg egy adott árszinten elérhető teljesítményről, ezért nem értünk egyet.

Képzeld el a Pascal->Turing váltást úgy elfelejted a kártya neveket. Gondolj arra, hogy milyen teljesítményt kaptál a pénzedért az egyik generációban és milyet a másikban.

3080 = 2080 +40-50 %
Megpróbálom máshogy: képzeld el, hogy mondjuk az Nv teljes nevezéktan váltást hajt végre a következő generációra, és nem lesz számozás, hanem mondjuk városneveket fognak használni. Lesz egy kártya, amit mondjuk "Kairó"-nak fognak hívni és a teljesítménye a 2080+40-50% lesz.
1: Hurrá! Na de jelent ez így bármit is?
Nem, ha csak nem annyit, hogy az Nv képes egy kártyát csinálni, aminek a teljesítménye 40-50%-al jobb mint a 2080.

2: Lehet ennyi alapján "nem rossz generáció ugrásról" beszélni?
Szerintem nem, mert nem tudod, hogy ez a szóban forgó kártya 1m Ft-ba fog-e kerülni (arról még nem is beszéltünk, hogy mit fog fogyasztani..) vagy 120e Ft-ba.

(#73) b. válasza -FreaK- (#72) üzenetére


b.
félisten

megértettem elsőre is amit írtál de oltári nagy hülyeségnek tartom és nem igaz , hogy a te stílusoddal válaszoljak.
az 1080 Ti és a 2080 TI is a csúcs a 3080 Ti is az lesz az adott generációban, függetlenül attól hogy most 800 dollár vagy 1200 dollár és minek hívják... nem a neve alapján kategorizálom őket hanem hogy hova érkeznek teljesítményben...
A 2080 és a 3080 is( vagy bármi a neve) a csúcs alatti kártya, ezért a 2080 utódja ( titant nem nézve)itt a helye a hierarchiában az árától függetlenül.
Amiről te beszélsz egy más fajta kategorizálás nem teljesítmény alapú ennyi az egész, hiába kötöd az ebet a karóhoz.
Ennyi erővel most örülhetünk az RTX 2060 nak mert 350 dollárért leváltotta a 480 dolláros GTx 1080 kártyát vagy a 440 dolláros vega 64 -et. EZt hallod mindenkitől mikor a Turing generációról beszélnek hogy milyen jó teljesítmény váltás volt és milyen jó ár/értékarány növekedés? ugye hogy nem.. A csúcs kártya adja mindig azt meg,hogy egy új generáció /architektúra mire képes és mennyit lép előre pusztán teljesítmény alapján. A többi részletkérdés hogy minek hívod GTX 4000 nek vagy RTx 3000 nek, nem a név számít.
A cikkben szereplő kártya fölé egy kártyát várunk( titant nem nézve) az a 3080 Ti tehát a mostani genhez nézve a 2080 utódja...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#74) green dude válasza r92king (#21) üzenetére


green dude
tag

Szerintem a 100 ezer sok érte. 110 körül van RX 5600 XT, 120 körül pedig RTX 2060. Ezek két év garival jönnek. 70-75 ezer inkább lenne érte reális ha már csak próbagari van rá, ha nem, akkor egy kicsit több. Persze a te dolgod, ez csak a személyes véleményem.
Most tavasszal akartam egy 1080-at, vagy 1080 Ti-t, de a hardveraprós árakat egyszerűen nem értem, és sajnos vannak emberek akik ilyen árakon megveszik a használt hardvert. Példa: 160-ért volt próbagarival egy 1080 Ti. :W Vettem inkább újan 160-ért egy RX 5700 XT-t 3 év garival.

(#75) Kleroo válasza Bandit79 (#63) üzenetére


Kleroo
veterán

40-50% ekkora hűha új architektúrával elférne, mint ahogy általában szokott.
A 8800gt, 9800gtx 250gts átcímkézés az más tészta volt ;)

Kár, hogy a procik után a gpu piac is kezd belassulni.
Ahova a 2070ti nem elég, oda a 3080 se lesz elég.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#76) -FreaK- válasza b. (#73) üzenetére


-FreaK-
veterán

"megértettem elsőre is amit írtál de oltári nagy hülyeségnek tartom és nem igaz , hogy a te stílusoddal válaszoljak."
Oké, én meg vice versa :)

"nem a neve alapján kategorizálom őket hanem hogy hova érkeznek teljesítményben..."
Oké, de ez nem egy beton stabil hierarchia, mert úgy változtathat rajta az Nv, ahogy éppen az adott piaci helyzet megkívánja. Teszem azt a 3000-es Geforce széria után az AMD bemutat egy kőkemény konkurens terméket (szériát mondjuk), és az Nv lépni kényszerül (ahogy ezt már láttuk az S sorozattal), és gond nélkül kihoz a 3080Ti fölé is egy konzumer kártyát. És még akár a fölé is ha kell.
Értem én, hogy teljesítmény hierarchiában próbálod nézni, de ennek mi értelme van? Végső soron az is csak az elnevezésekre épül.
Erre meg talán azt tudom példának felhozni, hogy mondjuk az Nv belelát valahogy az AMD terveibe, és azt fogja látni, hogy most sem fognak tudni rendes vetélytársat hozni a legfelső felső kategóriába, sőt mondjuk még lejjebb sem. Fogja és ezt a kártyát, amiről a hír és pletyka szól (2080+40-50%) az utolsó pillanatban átnevezi 3080Ti-re és úgy hozza ki a sorozatot, átnevezve az alatta lévő kártyákat is.
Nem egy elképzelhetetlen szcenárió.
Ekkor bukik is az egész teljesítmény hierarchia, amit hinni véltünk.

De még ha nem is. Mit kezdesz azzal hogy egy adott sorozatban milyen teljesítményű kártyák vannak, milyen a hierarchia? Vagyis amiből kiindult, hogy "nem rossz generáció ugrás" mit ér a gyakorlatban? Miért lehet "nem rossz"-nak nevezni az ár nélkül?
Én gyakorlati szempontból közelítem inkább ezt jó/rossz értékelést, vagyis egy vásárló szemszögéből.

A stílusért bocsánat, ma teljesen leépítették az "illem falamat" és ingerküszöbömet, leginkább be kéne fejezzem a fórumozást mára :U

[ Szerkesztve ]

(#77) BusinessGuy válasza Kupszi (#71) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Az nvidiának hála? Inkább az AMD-nek köszönd amit vga piacon évek óta leművelnek felső kategóriában kiröhögtetve magukat az nvidiával szemben. Meg persze mesés kormányunk csodás hatásainak amiért a forintot sikerült európa (és lassan az egész földkerekség) legértéktelenebb pénznemévé tennie....
Az nvidia csak simán teszi amit az összes cég eljátszik ha konkurencia nélkül monopol helyzetbe kerül....
Mióta a radeon-t átvette az AMD, lejtmenet van, nevetséges fejlesztésekkel és parasztvakításokkal. Hiába a fejlettebb gyártástechnológiájuk is, generációs lemaradásban vannak felső kategóriában, még a 1080ti beérése is necces nemhogy az rtx felső ligájában játszanak...
Jó lenne ha összeszednék magukat ahogy a cpu piacon,mert a vga piacnak felső kategóriában nagyon nem tesz jót hogy a zöldeket konkurencia nélkül hagyják....

(#78) And01


And01
aktív tag

Mindeközben intel: [link]

(#79) b. válasza -FreaK- (#76) üzenetére


b.
félisten

nem lehet máshogy elmagyarázni csak ahogy már elmondtam...a generációk és az architekturális ugrást a technológiai fejlődést nem lehet ár / érték aránnyal megállapítani, ennek semmi köze ehhez.
mivel 4 generáció óta xx80 és xx80 Ti a két csúcskártya mindenki el tudja helyezni magában hova szánja Nvidia...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80) Dragon3000 válasza BusinessGuy (#77) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az 1080ti-t már beérték, a többivel egyetértek.

(#81) keIdor válasza b. (#79) üzenetére


keIdor
titán

Én mindig a GPU nevét nézem, az még pontosabb.
Mert volt régebben kavarás, a GTX-780 tier 1-es nagy GPU volt, a 680 meg 980 csak tier 2-es xx4-es.
Emiatt a 780 utódja a 980Ti. Unlockolt tiltás mentesnél a 780Ti/Titan Black utódja a Titan X Maxwell ugye és nem a Ti.

Az ár semmit nem jelent, a 2080Ti már bőven a régi Titan árak felett jár, de nem egy kategóriák. NV szimplán megteheti, hogy ennyit kér már értük.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82) makkmarce válasza BusinessGuy (#77) üzenetére


makkmarce
őstag

hibás az elképzelésed. Az amd fejleszt, csak épp nem az asztali GPU piacra.(ahogy az nvidia se csak abból szedi meg magát). Míg a sima asztali GPU az nvidiának a bevételének felét adja (többi a servertől az autóelektronikáig mindenféle), addig az AMD nem a desktop gamerekre céloz, hanem a konzol piacra. Ott nem lehet eladni egy xbox-ot vagy PS-t 4-500 ezerért, ezért nem is terveznek olyat, hanem pont azt gyártják olcsóért, amit a microsoft és a sony kér. Ha esetleg kijön tőlük egy jobban skálázható design, akkor lesz egy kicsit erősebb AMD GPU, de nekem bőven elég, ha a legújabb hiperszuper AMD GPU eléri mondjuk a 2080-at, de cserébe lenyomja az árakat. Szerintem aki világmegváltó AMD GPU-ra vár az elit szegmensben, az most is csalódni fog, hacsak nem tervezik olyan jól skálázhatóra, mint a ryzeneket.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#83) Kristof93 válasza Yutani (#3) üzenetére


Kristof93
senior tag

A 2080ti inkább a 300-350 wattot nyaldossa a valóságban, a cikk szerint pedig ez még annál is több lesz.

(#84) Prof válasza -FreaK- (#5) üzenetére


Prof
addikt

Pontosan :R A higagyu tobbseg siman bekajalja a termekatnevezeseket , paletta eltolast es tapsikolnak a felmillios kartyaknak. Mig par eve 100 ezer alatt volt a felso kategoria, es letezett also/alsokozep-kategoria.

A 2080ti teljesitmenyevel semmi gond nincs az araval van... Azert van 1% alatti piaci reszesedese... annak ellenere hogy minden hardver tesztbe azt raknak, nehogy visszafogjak a kartya dobozanak felebe kerulo cpukat.

[ Szerkesztve ]

(#85) Create. válasza Prof (#84) üzenetére


Create.
addikt

Most is van alsó középkategória, arról meg nem ők tehetnek, hogy 180ft helyett 300ft lett 1dollár.

(#86) Yutani válasza b. (#79) üzenetére


Yutani
nagyúr

Muszáj belevenni az árát is képletbe, anélkül értelmetlen generációs ugrásról beszélni. Valószerűtlen scenario: a 3080 Ti 50%-kal gyorsabb a 2080 Ti-től, de az ára is 50%-kal magasabb. A perf/$ változatlan, de így nem a 2080 Ti helyére érkezik az új termék, hanem fölé, kiegészítve a termék palettát.

Szerintem a kolléga ezt próbálta elmagyarázni.

#tarcsad

(#87) #72042496 válasza Busterftw (#69) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem gondolom, hogy senkinek nem elég, de a top megjelenítők mellé a top VGA-k teljesítménye folyamatosan édeskevés volt, ha valaki AAA játékokat akart full grafikán játszani. Nincs ez másként most sem, csak annyival lett rosszabb a helyzet, hogy a 2080 Ti féle kártyák még benga nagy kazánok is sajnos.

(#88) BusinessGuy válasza Dragon3000 (#80) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Be, a borzalmasan alulórajelezett referenciákat, azokat is nyögvenyelősen durva többletfogyasztással..

(#89) Dragon3000 válasza Prof (#84) üzenetére


Dragon3000
veterán

Jó pár éve már 100e felett van bőven a felső kategória, amúgy ilyenkor mindig kimarad, hogy a fizetések is elég szépen emelkedtek. Ha a fizetésemhez képest nézem a dolgokat, akkor ahhoz képest arányaiban nagyjából (kicsit erősebb is belefér) ugyanannyiért tudom megvenni ugyanazt a kategóriát és maradtam ugyanabban a pozícióban.

(#90) TeeBee73


TeeBee73
addikt

/Troll: ON
Azt már lehet tudni, hogy az új szériákhoz is a Space Invaders lesz a bónusz játék, vagy esetleg most Pac Man-t adnak?
/Troll OFF

MOD: #Dragon3000: Fene se tudja. Anno', a HD5870-re elég volt 3 hónapig félretennem a fizumból, egy 2080Ti-re most fél évig kellene. Április óta minden drágult, nem csak a műszaki cikkek. (Nézd meg a zöldség/gyümölcs/hús árakat. Ezeket nem lehet a gatyarotty árfolyammal magyarázni.)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#91) Alogonomus válasza Dragon3000 (#89) üzenetére


Alogonomus
őstag

A gondolatmenetedben ott van a hiba, hogy jó pár évvel ezelőtt valószínűleg még alacsonyabb fizetési kategóriába tartoztál. Helyesen úgy kellene összehasonlítani az árakat, hogy a te jó pár évvel ezelőtti pozíciódban most dolgozó fizetését veszed alapul.

(#92) #06658560 válasza Yutani (#86) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem, mert a 2080Ti forgalmazása meg megszűnik.

#91 Alogonomus: Helyesen úgy kellene összehasonlítani az árakat, hogy reálértéken, inflációt is figyelembe véve, mellé pedig USD-ben, hogy az árfolyamváltozás, magyar ÁFA hatását kivegyük.

[ Szerkesztve ]

(#93) Csabis


Csabis
aktív tag

1060-s sem az Nvidia miatt ment fel .. meg többi sem 2070, 2080 és társaik.. mert a Bányászok relative feltornázták az árakat .. aztán meg úgy maradtak .. ha megint ez lesz .. bányába kell küldeni öket.. Rendes középkategoria VGA-t nem lehet 80~90k Alatt kapni.. utokjára 88k ért vettem a 1060 6gb.. ez is a bánya láz miatt 2x annyi lett..

(#94) Busterftw válasza -FreaK- (#76) üzenetére


Busterftw
veterán

"Értem én, hogy teljesítmény hierarchiában próbálod nézni, de ennek mi értelme van?"

Mert a Crysisban az szamit, hogy 100 fps-bol 140fps lesz uj gennel, nem az, hogy 200 euroval dragabb az uj kartya. :U
Vegso soron mindenki ezert vesz kartyat, X teljesitmeny miatt X jatekban.
A ket generacio kozti kulonbseget csak igy lehet merni, mert ez szamit.

Ha az lenne amit te mondasz, akkor mindenki RX 570-et hasznalna.

[ Szerkesztve ]

(#95) Create. válasza Busterftw (#94) üzenetére


Create.
addikt

Pedig váltásnál te se azt fogod nézni, hogy a meglévőkártyádat, ami Mondjuk 200dollárba került, azt egy 100dollárral drágábbra tudod csak cserélni az új generációból. Ennyi erővel veheted ugyanabból a genből is a 100dollárral drágábbat (vagy neked az is gen ugrás, mert több lett az fps) ?Ez egyedül a top top kártyánál nem lehetséges, minden más kategóriában fontos az ár is. Ha ugyanazért az árért kapsz 30% többletet, akkor van értelme szerintem is gen ugrásról beszélni, egyébként nem.

[ Szerkesztve ]

(#96) Yutani válasza #06658560 (#92) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azért kíváncsi vagyok, hogy szeptemberre hogy tűnnek el a boltokból a 2080 Ti-k. Főleg most, hogy közel az új széria, ki fog egy régebbi, fél milliós kártyát venni, hogy rövid időn belül elinflálódjon az értéke?

#tarcsad

(#97) #06658560 válasza Yutani (#96) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az NV nem fogja gyártani tovább. Egyes hírek szerint már most nem gyártanak bizonyos GPU-kat, vagyis szeptemberre természetesen kifogyhat.

(#98) Busterftw válasza Create. (#95) üzenetére


Busterftw
veterán

Pedig huzott 1080-al a gepben amikor kijott a 2080 epp azt neztem.
Nem azert maradt ki nekem a Turing mert dragabb a 2080, hanem mert teljesitmenyben nekem a ket kartya kozott nem volt akkor ugras. Foleg ha az RT-t is belevesszuk. :)
3080 mar igen es mindenkepp valtani kell, mert 1440p 144fps ujabb cimekben mar nincs meg.

Egyetertek, fontos az ar, ezert gondolkozom xx80 szeriaban mindig, pedig van felette a Ti ha tobb teljesitmeny kellene.
En ket gen kozotti teljesitmenyt (jatekban) csak igy hasonlitok, mert a perf/dollar nem ad egyertelmu kepet.

[ Szerkesztve ]

(#99) Create. válasza Busterftw (#98) üzenetére


Create.
addikt

Persze értem én amit mondasz, de pl én évente cserélgetni szoktam, viszont akkor nincs értelme, ha ugyanazért a pénzért ugyanazt a teljesítményt kapom, az nálam generáció váltás, nem pedig generáció ugrás.

(#100) -FreaK- válasza Yutani (#86) üzenetére


-FreaK-
veterán

Pontosan, épp ezt akartam írni következő példának amit te is, csak már késő volt.

Kiadja az NV a következő szériát mindegyik kártyánál (név alapján) +50% teljesítménnyel, de mondjuk +100% felárral.
Ő nem nézi az árat, és azt mondja, nem rossz generációugrás.

Én meg szeretném lecserélni a meglévő kártyámat, és azt mondom, hogy kapják be, ezt a generációt biztos kihagyom ennyiért. Tehát így nekem ez kifejezetten rossz generáció ugrás.

Épp ezért továbbra is tartom, hogy csak is az ár/perf. arányt érdemes nézni, teljesen mindegy, hogy milyen termékpaletta jön ki, milyen elnevezéssel, milyen hierarchiában.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.