Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flitter


Flitter
tag

Hogyé aggyák ? :R :))

láttam ,most,nincs még ár :U

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Hát ezek a késleltetések konkrétan elég sz@rok. Nekem az olcsó ramom jóval jobb időzítésekkel megy kisebb feszültségen, ráadásul AMD-s rendszeren...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) mepet


mepet
addikt

Wow. Gyönyörű "borda"!

(#4) energy4ever


energy4ever
addikt

Kivancsi leszek mennyire lesz vekony. Remelem felmegy ra vizesblokk a gyari hutes leszedese nelkul is. :D :DD

(#5) --ka


--ka
senior tag

Szép! :K

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Volt "Designare" alaplapom, legfőbb "előnye" az volt hogy annyira sorjásak voltak a CPU foglalat tüskéi, hogy a proci ráhelyezésétől elhajlott 6-7 darab, amivel kuka az egész. Gari ugye lábakra nincsen sehol. Persze ilyenkor az szokott lenni hogy biztos rosszul / ferdén lett ráhelyezve a proci, user error - na de a középső tüskék esetén, ahol se a belsőbb, se a külsőbb lábak nem görbültek, csak és kizárólag ott? Azóta visszatértem az Asushoz, a Gigabyte nevet meg elkönyveltem a Tomato / Acorp mellé.

(#7) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem rossz, de én több kisebb csomaggal kezdtem volna, egy 16GB és egy 32GB-el, ugyan így dual kivitelben, mert nagyobb rá a kereslet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Cathulhu válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


Cathulhu
addikt

Azert van abban valami vicces, mikor valaki pont az Asust hozza fel, mint minoseget.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9) opr válasza Cathulhu (#8) üzenetére


opr
veterán

Igazabol tok mindegy, milyen markat irsz, lesz aki szerint az fos. ASUS, AsRock, MSI, Gigabyte, BioStar, EVGA, tok8... Nem markat nezunk, hanem szeriat.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) Dr. Akula válasza Cathulhu (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért is? Mert azzal még nem volt gondom, ellenben a Giga "minőségével" meg igen?

[ Szerkesztve ]

(#11) Dr. Akula válasza opr (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Z390 Designare, az egyik legdrágább s1151 lapjuk (volt), ha a pénzesebb cuccokra ilyen "minőséget" szánnak, akkor milyen lehet az olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#12) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Egy RAM hogy a manóba tudja a tartalomgyártókat megcélozni? Már megint a hülye marketing csak hogy eladhatóbbá varázsoljon egy univerzális terméket.

(#13) gabro0 válasza MeszesKPT (#12) üzenetére


gabro0
őstag

Gondolom a kapacitás miatt, mivel egyelőre nincs kisebb, mint 64GB kit ebből a szériából. De valóban elég hülye egy megfogalmazás :U

[ Szerkesztve ]

(#14) Hellwhatever válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Attól hogy belefutsz egy hibás darabba egy adott gyártónál összességében még nem jelent semmit, Asusnál is ugyanúgy kifoghattad volna. (Egyébként ha ilyen szinten sorjásak a lábak annak azért proci behelyezés előtt szabad szemmel is látszaniuk kell.)

Ellenben az Asus lapok sajnos a csúcsot kivéve általában kategórián belül a leggyengébb VRM-mel rendelkeznek, ezt viszont nem tudod kikerülni.

(#15) Cathulhu válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem szandekom, hogy egy vegelathatatlan offtopic vitat inditsak/folytassak markapreferenciakrol, de hitetlenkedve latom mindenutt az ASUS istenitest, mikozben a legtulhypoltabb, legtaknyabb minosegu gyarto szvsz, negyed evszazados palyafutasom alatt meg egyszer sem talalkoztam olyan termekukkel, aminek ne legyen valami baja (pedig probaltam kb mindenfelet), a szoftveres tamogatasukrol nem beszelve. Giga lapok kozott is sok a szemet sajnos, de a legelnyuhetetlenebb lapjaim is toluk vannak, tizeneves lapok is siman mennek, mikozben pl MSI-kbol mar egy se uzemel.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#16) Dr. Akula válasza Hellwhatever (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Biztos kifoghattam volna, ha lett volna ilyen náluk, de nem volt. Ezért vettem utána Asust, mert náluk nem szokott előfordulni, ezt már sokszor bebizonyították. Selejtes sorozatból meg nem veszek másik ugyanilyet próbálkozni hogy hátha az majd másmilyen lesz. Ha ennyire figyelnek a minőségre, mitől lenne más? 100k HUF az nem az az összeg, amit csak úgy kidobál az ember sokszor is, hogy legfeljebb az is megy a kukába.

(#15) Pinky Demon: Ennek valószínűleg az az oka, mint a linuxos vírusoknak: léteznek, de mivel szinte senki nem használja, 1. nem derül ki, 2. a vírusírók se állnak neki megírni, mert nem lesz min terjednie, márpedig nekik az a cél. Ha mindenki Asust vesz, másoknál nem is nagyon van esélye hibának kiderülnie. Kivéve ha valaki olyan balek mint én, hogy 100k-t kidob egy selejtre, amire a gyártó / kereskedő is balek módon nem vállal garit, így az 1. kör után le lehet vonni a konzekvenciát hogy ez bizony lutri, amivel többet nem próbálkozunk. Amúgy Asussal még sose volt bajom, talán pont azért mert abból is csak a felsőkategóriát vettem mindig, és legalább arra ügyelnek. A Giga meg arra se.

(#17) Geri Bátyó válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én eddig akárhány ASUS cuccot vettem, mind szar volt, a gariztatásuk megy egyenesen felháborító. Gigával még soha, semmi bajom nem volt.
Nyilván két különböző párhuzamos univerzumban élünk.
Viccet félretéve: én soha nem fogok ASUS-t venni többet, de ha valaki ragaszkodik hozzá, simán összerakok neki egy gépet, akár fullosan az ő termékeikből, mert tisztában vagyok vele, hogy az én tapasztalataim nem jelentik azt, hogy mindig mindenük szar.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) Popusi válasza Geri Bátyó (#17) üzenetére


Popusi
csendes tag

Most csereltem le egy 10 eves hibatlan Gigabyte X58-as lapot Z390 Designare-re, hibatlanul mukodik ez is. En nem latok rajta semmi minosegi problemat, csak az szurja a szemem, hogy 100 rugoert 4 darab sata kabelt sikerult csomagolni az alaplap melle, semmi mast. Korabban volt Asus-om, azzal is csak annyi gond volt, hogy nvidia alaplapi csipszet volt rajta (emlekszik meg ilyenre mas, vagy en vagyok a legoregebb itt? :) ) , ami az nvidia driverekkel hibasan mukodott (leszedtem oket igy jo volt minden) de ez nem az Asus sara volt. Amin meg lehetne meditalni sokat, az a lapokhoz adott csodaszoftverek, latszik szinte mindegyiken hogy hardveres ceg csinalta... nem lattam hibatlant...
Egyik ismert gyarto sem tokeletes, mindnek vannak jobban es rosszabbul sikerult tipusaik, kar ezen vitatkozni sracok.

(#19) Gibo válasza GodGamer5 (#2) üzenetére


Gibo
senior tag

Neked az olcsó RAM-od is 2x32GB-os KIT? Ha nem, akkor innentől már alaptalan az összehasonlítás..Egy tesztre kíváncsi lennék, hogy valójában mit is tud 3200MHz-en.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.