Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) szacsee válasza tDr1v3r (#24) üzenetére


szacsee
nagyúr

Miért is bannolnák?
Nem buzdít semmire, csak warezt említő hír hozzászólásaiban megemlít egy tényt. (gondolom az).

A hírrel kapcsolatban pedig Ubi pont sunnyoghatna.
Bevezette pár éve a hihetetlen másolásvédelmet, hogy élő internetkapcsolat kell játék alatt végig hogy játszhass. Persze ezt is feltörték és a single playert végigtolhatták online kapcsolat nélkül is.
A PC-s játékipar akarva akaratlanul lejtőn van. Ennek több oka is van, mind szoftver, mind hardver tekintetében.
Konzolnál adott egy kiépítés és arra kell megírni a játékot, nincs 80 féle processzor, 100 féle VGA, 30 féle hangkártya, így egyszerűbb is megírni Xboxra, vagy PS-re.
A pc tulajok többsége a kiadók szerint nem rendelkezik megfelelő vassal (persze, ha a kismillió irodai gépet is beleszámolják akkor így van, de a játékosok zöme rendelkezik megfelelő géppel, ha akarja futtatni a játékot), no meg optimalizáció nuku.
Fejlesztők és kiadók szemszögéből:
- Demo kiadás plusz költség, ha nem adnak ki demót épeszű ember vagy másnál kipróbálja a játékot, vagy letölti és megnézi milyen, ha bejön megveszi. (nem varezhuszárokról van szó, akik csuklóból elutasítják a játékok megvételét, ha ingyen is beszerezhető)
- Single Player Only játéknál kevesebb a fejlesztési költség és kiadás után patchen kívül nincs más gondja a kiadónak / fejlesztőnek, ellenben az ilyen játékot könnyebb működésre bírni töltött verziónál, mivel nincs multi ahova eredeti serial kell általában és sokkal nehezebb tört játékkal multizni.
- Multis játéknál is sokan kipróbálják megvásárlás előtt a tört verziót, hogy ha égető problémával találkozik egyjátékos módban, akkor nehogy mellényuljon.
Jópár dologra megoldás lenne a demó, illetve régiónkénti árazás, ahogy fentebb írják.
Utóbbi 2 évben vettem olyan multis játékot nem egyet, amit már elő sem vennék, mert annyira tré. Demo nem volt belőle, megvettem és most töredékéért árulják őket a boltokban is. Ezen letöltött verzió kipróbálása sem segített volna, mert multi alatt jön elő pár bug szerveroldalról, amit még a mai napig sem javítottak szerintem. (lagg, ledobálás stb).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.