Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Silenzio válasza Meridian (#130) üzenetére


Silenzio
addikt

A Másnaposok 2 valóban gyenge film. Azért szórakoztató. Ugyanezt gondolom az első részről. Számomra a humor a Monty Pythonnál kezdődik és valahol a Zucker-féle abszurd amcsi vígjátékoknál végződik, így az elvárásaimhoz képest a mai amcsi humorheroldok labdába sem rúghatnak. Ostoba mind.
Dolgoztam már amerikai producer/rendezővel - igaz, nem hollywoodból, "csak" egy középnyugati kis filmstúdióból. Azért tanultam egysmást az amerikai filmkészítésről. Egy folytatásnak két kívánalomnak kell megfelelnie: a minőségen feljebb tornázni tudatosan nemigen tudnak, így a nagyobbat, többet elv érvényesül. Egy folytatásnak kell annyira egyedinek lennie, hogy az első rész ismeretében is érdemes legyen végignézni, ugyanakkor nem szabad változtatni a "koktél" receptjén, legalábbis nem túl sokat (James Bond-filmek, hm?).
Minden idők legjobbnak tartott folytatásai közül sok egyszerű anomália. Az Aliens és a Terminátor 2 egy olyan ember szellemi terméke, aki valójában mindig újjal próbál kísérletezni. A Dawn of the Dead is teljesen más szellemben fogant, mint a Night of the Living Dead, ráadásul Romerót sokan inkább tartják szerzői filmesnek, ráadásul nem is hollywoodi, utál ott forgatni. A többi, hagyományosan ide sorolandó folytatás egyszerű klón, amiben az alkotó nagyobb művészi szabadságot kapott, így jobban kiteljesülhetett a víziója (és mivel ezek jellemzően szuperhősfilmek, jobban működött a sajátos "adaptálás" tevékenysége - azért tettem idézőjelbe, mert nem tekinthetők valódi adaptációnak, az adaptációnál van forrásmű, többezer képregény nem konkrét forrásmű, csak ihlető anyag): Spiderman 2, X-Men 2, The Dark Knight, Batman visszatér). Amit számonkérsz a filmtől, az sajnos automatikusan adódik folytatás-mivoltából. Azért sótlan a film, mert már az első is az volt, és másodszorra végképp kifullad a varázs. A Malackodók/Party zóna-szintű ortóság-szimfónia tinik vagy egyetemisták helyett felnőttekre hangszerelve. Hatásában ilyen volt a Legénybúcsú is a 80-as években. Sőt, az sokkal-sokkal bevállalósabb volt, mint ez a fos. Dehát egy újszülöttnek minden vicc új, a mai mozibajáró pedig ártatlanabb, mint egy ma született bárány. ;] Tudom, nagy a pofám, de legalább van mire. :)

Tudtommal amúgy az általad említett szankcióból nem lett semmi. Csak járt a szája a Time Warnernek, ügyes marketingfogás csupán, semmi több.
Amúgy nem ide tartozik talán, de jól jellemzi a mai befogadói mentalitást, hogy a Skyrim is butult az eddigi részekhez képest, a Battlefield 3/MW3 páros meg számomra szánalmas ganaj. A multi a military fps-ekben teljesen hidegen hagy, a single pedig hótbuta ujjgyakorlat. Ha megnézed mondjuk a 3 legnagyobb torrentoldalt a neten (globálisan), a legnagyobb címeket is csak 5-10 ezer ember tölti le, ha PC-ről, ha konzolról van szó. Lehet, hogy a warezolók csoportja jellemzően inkább PC-párti, de igazából ez a gondolkodás kikerülése, csak a számok számítanak. Csak az, hogy konzolokra milliónyi példány fogy, PC-re pedig általában százezer se. Viszont úgy vélem, a többség mindhárom platformra legálisan kerül fel, a PC-t is beleértve.

doncortio: ennyire nem illenének egymáshoz a "tudatos" és a "vásárló" szavak?

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#152) krystman


krystman
őstag

Van sok játék ami nem jött PC-re, sőt volt már jópár példa erre, de a végén az lett, hogy egy második részt már PC-re is kiadtak, mert beismerték, hogy hülyeség volt ez. Lehet ezzel szórakozni nekik, de max megutáltatják magukat. Ha ez nem jön PC-re, majd jön helyette 10 játék. Nem nagy érvágás amúgy sem ez a játék, nem rossz, de vannak már manapság jobbak is tőle, meg lesznek is.

(#153) #72042496 válasza Silenzio (#151) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Egy folytatásnak két kívánalomnak kell megfelelnie: a minőségen feljebb tornázni tudatosan nemigen tudnak, így a nagyobbat, többet elv érvényesül."

Erről a Transformers kritika első két bekezdése jutott eszembe, ugyanezt mondja ki, csak a konkrét filmek kapcsán.

(#154) Jakesz válasza krystman (#152) üzenetére


Jakesz
őstag

Szerinted megérte például a Microsofnak kiadni a Fable 3-at PC-re, a néhány ezres eladás fejében? A Fable 4-hez (ha lesz) nem fúznék nagy reményeket PC-s megjelenéshez. Akkor meg még itt van a most PC-re megjelenő LA Noire, amelyet az eladási listákon nem is lehet látni, pedig minőségi játék lett, jó optimalizációval. Úgyhogy kedves PC-sek, ti a jó minőségű játékokat is ugyanúgy lewarezoljátok (bocs a szűk rétegű kivételtől), úgyhogy felesleges olyanokat irogatni, hogy ha jó a játék, akkor sok fog fogyni PC-re is. Ha már felmerült az LA Noire übergyenge PC-s eladása, akkor nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy a GTA V-től ne várjon sokat a PC-s tábor, már az is nagy kegyesség lenne a Rockstartól, ha egyáltalán pénzt ölnének a portolásába, még akkor is, ha csak egy 250 ezres géppel lehetne működésre bírni.
Bocs az erős megfogalmazásért, és azoktól a PC-sektől, akik vesznek is játékot.

[ Szerkesztve ]

(#155) VIC20 válasza ProEvoFan (#48) üzenetére


VIC20
őstag

"mádok minden fórumot a warez-el kapcsolatban. Persze itt csak 10-ből 1 ember warezol. :P
kikérem magamnak...Steamen van 101db eredeti játékom + a polcon vagy 25db (a régi PS1 és PS2 játékaimról nem is beszélve, amiket anno sajnos eladtam, a mai napig bánom...)"

Miért, te több emberből vagyol? :)
Ha nem, akkor te vagy a tízből az egy. (Ha meg több, akkor húszból a kettő, harmincból a három, negyvenből a négy, ötvenből az öt, hatvanból a hat...)
Hol itt a probléma?

(#156) _NCT válasza Silenzio (#149) üzenetére


_NCT
őstag

Azt csak úgy írtam, a politikára MÁR tojok :)

(#157) MasterMark válasza Z10N (#141) üzenetére


MasterMark
titán

Még mindig vannak akik nem értik, hogy hiába van konzolra is warez, azzal sokkal kevesebben élnek, és sokkal többen vesznek eredeti játékot... Nehéz felfogni ugye? És senki nem mondta, hogy konzolon nincs warez...

Switch Tax

(#158) Runner_fxr válasza ErőVarázsló (#3) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A drága procik, alaplapok és videókártyák sem nagyon fognak fogyni. Ha nem játszik az ember, akkor ritkán van szükség erős vga-ra és bivaly procira. Egy átlag otthoni gépet kb egy erősebb proci vagy vga árából össze lehet rakni. Tulajdonképpen az emberek 95%-ának nem is lesz szüksége bivaly gépre. Így egészen biztos, hogy horror áron lesznek az izmos hardverek. Egy új generációs konzollal ellennék én, ha megoldanák végre az egér és billentyű támogatását.

(#159) ADAM1337 válasza Sirandrish (#137) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jah hát aki pc-n se vette meg a játékot persze átpártolva se fogja szvsz. :K

(#160) Jakesz válasza MasterMark (#157) üzenetére


Jakesz
őstag

Tudják ők is, csak hát valamilyen dumával vissza kell vágni a konzolnak...

(#161) LackoMester


LackoMester
addikt

Hajrá, nem is baj, ratyi ZS kategóriás játék, konzolra pont jó lesz. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#162) djculture válasza Jakesz (#154) üzenetére


djculture
félisten

"LA Noire, amelyet az eladási listákon nem is lehet látni, pedig minőségi játék lett, jó optimalizációval."
Melyik résznél röhögjek?Kiadáskor húszezer bug volt benne atin-n szaggatott még amenü is de nagyon jól volt tényleg optimalizálva :D

(#163) Jakesz válasza LackoMester (#161) üzenetére


Jakesz
őstag

Háhá, pont a fórumban levő egyik legnagyobb CoD aktivista mondja ezt, no comment :DD

(#164) Jakesz válasza djculture (#162) üzenetére


Jakesz
őstag

Hát én semmi komolyabb optimalizációs problémáról nem hallottam, de mindegy. Mindenkinél nem futhat tökéletesen egy játék PC-n, de aki rendszeresen olvassa a forumot, az tudja ezt. Az ATI VGA-knál meg természetes lett, hogy tesznek rá magasról, nem dísznek teszik ki az NVIDIA logót a játék indításakor.

(#165) KubanitoS válasza djculture (#162) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálam semmi gond nem volt vele.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#166) djculture válasza KubanitoS (#165) üzenetére


djculture
félisten

Örülj neki még konzolon is voltak vele problémák olyan jól volt optimalizálva boxon meg ps3 on is képregény volt+fagyások .PL: [link]

[ Szerkesztve ]

(#167) bullseye válasza dorten (#75) üzenetére


bullseye
addikt

ja, és HD-Collectionban pont a legjobb, az első MGS nincs benne - csak japánoknak.
Gonodlom mert EU-USA sokat warezol, de Japán nem..

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#168) LackoMester válasza Jakesz (#163) üzenetére


LackoMester
addikt

Mit kevered ide a COD- ot, van különbség a két gém között, nem is kevés.
A hülyeségeket amiket ( COD aktivista ) irkálsz arra no comment. :U

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#169) bullseye válasza szacsee (#30) üzenetére


bullseye
addikt

"Jópár dologra megoldás lenne a demó, illetve régiónkénti árazás, ahogy fentebb írják."

Érdekes, Oroszországban pl. van ilyen, egy csomó játék sokkal olcsóbb. Idehaza miért nem? Vagy túl jó az életszínvonal, vagy tojnak a piacra, olyan kicsi. Viszont ha tojnak a KKE piacok többségére, akkor utána miért megy a rinya arról, hogy itt mekkora a warez aránya?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#170) doncortio válasza LackoMester (#161) üzenetére


doncortio
senior tag

Mert a PC-re kijövő tucatszarok különbek, mi? :U
Élvezd akkor az évente érkező trágya rókabőrt.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#171) WhiteWalker válasza LackoMester (#161) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez egy értelmes hozzászólás volt... :U

(#172) doncortio válasza WhiteWalker (#171) üzenetére


doncortio
senior tag

És tudod mi az érdekes? Sok PC-s itt sír, hogy ez meg ez nem jön PC-re, de közben meg azt mondják, hogy ratyi ZS-kategóriás játék, konzolosoknak pont jó lesz :U Hát akkor maradjanak a bánatukban és játszanak az évente érkező tucatszar rókabőrökkel, az n+1-edik NFS, CoD és a színvonaltalan RTS-ek jók lesznek a PC-seknek...

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#173) đayW@LkeR


đayW@LkeR
tag

"Oké, csak csináljátok, srácok. Ez az, amit kértetek tőlünk. Mi figyeltünk rátok - megadjuk nektek ezt a játékélményt. Egy nagyon könnyen letölthető játékot kaptok, ahol még a DRM sem szennyezi be a szórakozásotokat." ez azért kemény :C

2009.11.10. 09:00 CoDMW2: PENGE'ߣ@Đe [H].......................................... 2011.11.08. 08:00 CoDMW3: PENGE'ߣ@Đe [H]........................................ M4A1-ACR RuleZzz!!! // BF3 - MW3 Rules! 2011.12.08 Lg Optimus Black yeah

(#174) Silentfrog válasza xmaas (#56) üzenetére


Silentfrog
veterán

Téves gondolatmenet.
Ha valami nem 10 forintba kerül hanem egybe akkor is ha lehetőség van rá akkor nem fizetik ki az emberek.
Tesom Angliában él régota.
Amikor kijött a Mafia 2 akkor adtak hozzá még egy játékot/már nem emlékszek mi volt az csak arra,hogy ismert cim volt az is / x box 360 játék volt/
Ezt átszámolva 4000 forintért adták valami akcioba.
Ha felmész esetleg egy angol oldalra akkor láthatod,hogy az olcsó játékot sem akarodzik megvenni,ráadásul az emlitett országban 4X annyi a minimálbér mint nálunk.
A motto ott is az,ugy mint itt,.hogy minek vegyem meg ha van ingyééé? :(((

(#175) havasa


havasa
aktív tag

Megnéztem az új(?) Assasins Creed Revelations-t. Gyak. abban különbözik a Brotherhood-tól, hogy a Brotherhood-ot átírták a nyitóképernyőn Revelations-ra. :DDD Jobb lett volna ha ezt sem adják ki PC-re(a kalózok miatt? :DDD ), mert egy free torrentet sem ér a játék. Kedves Ubisoft, lehet minőségi termékeket kellene csinálni, a sz@rból köszönjük szépen nem kérünk, még INGYEN sem.

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#176) doncortio válasza havasa (#175) üzenetére


doncortio
senior tag

Aha, szerintem meg nincs baj a játékkal: a sztori ott folytatódik ahol Ezio a Brotherhoodban abbahagyta csak most nem Rómában, hanem Firenzében van. Továbbá rengeteg újítást is bele raktak valamint csiszoltak a multin.

Lehet, hogy neked egy free torrentet se ér meg, de ez azért van, mert nem jön be a játék. Én se szarozom le a PC-s nünükéket.gamerankings.com/browse.html?site=&cat=0&year=0&numrev=3&sort=0&letter=&search=assassin%27s+creed]81% még igenis jónak számít

A flamekeltő megjegyzéseidet meg tartsd meg magadnak.

[L

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#177) havasa válasza doncortio (#176) üzenetére


havasa
aktív tag

Flamekeltő? Nézd meg ezt a kritikát, teljesen egyetértek vele. A rengeteg újítást kifejtenéd bővebben, a bombákon kívül egyet sem tudok...Amúgy is Konstantinápolyban játszódik a játék, nem Firenzében. Te tudod miről beszélsz vagy csak úgy írogatsz?
Nem értem miért véded az Ubisoftot, fizet neked? Nem vagyok elfogult, nextgen konzoljaim is lesznek a megjelenéstől számított egy hónapon belül, mint ahogy eddig is volt 15+ konzolom.

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#178) doncortio válasza havasa (#177) üzenetére


doncortio
senior tag

Nah, elírtam én is Konstantinápolyra gondoltam.
Újítás még? Ott van a kampó is, mászásra, harcra.
Ez rész Ezio történetének lezárására van, ezt a szerepet be is tölti.

Miért védem az Ubisoftot? Talán azért, mert elegem van a sok picsogó PC-sből, hogy "konzolport", "PC-re is akarjuk", "le a DRM-mel", "szart nem kérünk" és a sok egyéb idratlan idiótaságot.

De én itt abba is hagytam, nem kérek már ebből a topicból, látszik, hogy a sok PC-s a virágbolti oldalakon se lát túl.

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#179) havasa válasza doncortio (#178) üzenetére


havasa
aktív tag

A kampó és a bombagyártás még a hülyéknek is megér 10.000 Ft-ot :DDD , Metacriticen nem értem, hogy állhat 8 pont felett. A CoD-ot szidja mindenki, hogy nulla újítás, nem látták még az "új" Assasin's Creed-et.
A DRM-ről annyit, hogy az eredeti Witcher 2 játékomat crackelni kellett, mert a DRM játszhatatlanná tette. :U Ott a kiadó nem dugta homokba a fejét, mint az Ubisoft, hanem a következő patch-el kivették belőle. :C

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#180) havasa válasza doncortio (#178) üzenetére


havasa
aktív tag

2x

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#181) MasterMark válasza havasa (#177) üzenetére


MasterMark
titán

Pont egy Otherworld-ös tesztet linkelsz... Most nem azért de ez vicc inkább.

Switch Tax

(#182) keIdor válasza LackoMester (#168) üzenetére


keIdor
titán

Pont a CoD az egyik legnagyobb konzolos game, ugye nem véletlen, hogy egyre primitívebb mindegyik. Ezek után én sem értem a kijelentésed, hiszen a kedvenc játékod is pont ugyanez a kategória.

havasa: Nekem elsősorban a történet miatt tetszik az AC széria, többet kéne látni nem csak a harcot. :U

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#183) LackoMester válasza keIdor (#182) üzenetére


LackoMester
addikt

Pont a CoD az egyik legnagyobb konzolos game, ugye nem véletlen, hogy egyre primitívebb mindegyik
És ki mondta, állitotta ennek az ellenkezőjét.
De az egyik van PC- n is a másik meg nem lesz ( esetünkben Ghost Recon: Future Soldier ), legalábbis nekem ez jött le hirből, már bocs. :K

doncortio
Azért mert nekem, nekünk tetszik a COD, ez miért baj, Neked nemtetszik nemveszed, nemjátszod. Ennyi. Ott pont. :U

Giinos -
Tény konzolra sokkal rosszabb gémek eladhatók mint PC- re, és értelmes volt.

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#184) Gergosz2 válasza LackoMester (#183) üzenetére


Gergosz2
veterán

tökmindegy hogy konzolos vagy nem konzolos game:
egyre butábbak a játékok, hogy minél több ember megvegye és aki életében előszőr játszik az is élvezhesse.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#185) LackoMester válasza Gergosz2 (#184) üzenetére


LackoMester
addikt

Igen, ez igy van, de valjuk be a legtöbb embernek ez kell. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#186) Alg


Alg
veterán

Nem a kalózok miatt kellene sírni, hanem olyan tartalmat, adni, amiért megéri megvenni. Folyamatos támogatás, patchelés (nem csak az első fél évben!) on-line tartalmak, DLC-k stb...

Gagyi elkapkodott bughalmaz konzolportokért, csalókkal teli szerverekért (általánosságban értem, nem erre a játékra) senki sem fog pénzt kiadni.

Szerk: a Future Soldiert átportolnunk PC-re a szokásos módon
Na erről beszélek...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#187) djculture válasza Alg (#186) üzenetére


djculture
félisten

dlc azok vannak 2500 ért minimum két pálya meg 1 fegyver meg ilyenek.

(#188) Jakesz válasza LackoMester (#168) üzenetére


Jakesz
őstag

1. Miért, tán nem vagy CoD aktivista? A hozzászólásaid alapján simán kivehető, hogy az egyik vagy a kevés közül, aki szerint az MW3 simán megéri az árát.
2. Pont egy CoD fanatikusnak kell leratyizni és konzolos szarnak nevezni egy olyan játékot, amelyben 100x több komolyság van?

Ezekben nem tudom, hogy mi a hülyeség... Ami tény, az tény.

(#189) menalcas válasza Alg (#186) üzenetére


menalcas
őstag

Teljesen kell értsek :R
Pc-t ki nem használó konzolport ami fél évnyi patch-elés követően lesz normálisan használható, évi legalább 3 fizetős DLC stb stb ....

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#190) LackoMester válasza Jakesz (#188) üzenetére


LackoMester
addikt

Szóval aki megveszi a játékot, és naponta tolja 1- 2 órát, tetszik neki, és erra azt meri mondani megéri az árát, már aktivista. :U
Igen kimerem mondani simán megéri az árát. :K

Ne menjünk bele miben van és miben nincs komolyság, azthiszem az eladási számomok tisztán mutatják, mi kell a játékosoknak ( még akkor is, h. pl. MW3 eladások 3 % teszi ki a PC -s verzió ). Az MW3- nál egyértelmű a konzol, de van PC- re is, ez meg nem lesz, ennyi. Nem is baj. :N

Mi a hülyeség :U abban amit leírtál, hát ...:F .
Ja és OFFolj már. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#191) DrTroglodyte


DrTroglodyte
tag

Senki nem akar egy olyan platformra fejleszteni, ahol 90%-os kalózkodás van.
Senki nem akar egy olyan platformra fejleszteni, ahol azok, akik nem fizetnek a játékért még hőbörögnek meg rinyálnak is miatta.
A XBOXos kalózkodásról meg csak annyit, hogy pl. az MW3-ból mégis eladtak a platformra 6.5 milliót, PC-s verzióból meg csak 400.000-et. Holott egészen biztos, hogy PC-n is legalább hatmillióan játszanak vele.
De pl. a Skyrimből, ami kifejezetten PC-s cucc, nagy PC-s múlttal, 500k ment el PC-re, és kétmillió boxra.

Higgyétek el, baromira leszarná mindenki a PC-s kalózkodást, ha az eladások nem lennének ilyen kirívóan rosszak. A kilencvenes években, amikor egy játék fejlesztése kijött félmillió dollárból, senkit nem érdekelt a kalózkodás, mert a játékot megvásárló kevesek még bőven behozták a költségeket. Ugyanez az arány már nagyon kockázatos egy százmilló dolláros fejlesztési költségnél.

PC-s játékoknak egy ideig nem lesz végük, ahhoz túl sok pénz forog benne, főleg a hardvereladások miatt. Simán el tudom képzelni, hogy mondjuk az NVidia fizessen a fejlesztőknek azért, hogy készüljön egy játékból PC-s port is. Jó durva hardverigénnyel.

(#192) havasa válasza DrTroglodyte (#191) üzenetére


havasa
aktív tag

százmilló dolláros fejlesztési költségnél -
100 millió USD-s reklámköltségre gondoltál? (BF 3-nak ennyi volt) Jelenleg a reklámköltségek már nagyobbak, mint a fejlesztési költség, ez is bizonyítja hogy a hype többet nyom a latba már a minőségnél. :U

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#193) WhiteWalker válasza LackoMester (#183) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"Tény konzolra sokkal rosszabb gémek eladhatók mint PC- re, és értelmes volt"
Ez a nap vicce :DDD

(#194) imibogyo


imibogyo
veterán

Ha tényleg a warez lenne az oka az egésznek azt könnyen megoldhatnák. Pár nem túl nagy méretű fájlt (például magát az exe-t, egy-két dll-t) induláskor szedné le a játék netről, ami mondjuk random naponta frissül a szerveroldalon.

De CSAK ADDIG kelljen net, amíg ez lejön (3-4 másodperc). Így nem lehetne törni az exe fájlokat, oszt csókolom. Nem hiszem, hogy ez egy túl bonyolult megoldás lenne. Mondjuk erőforrásigényes bizonyos szempontokból, de még mindig egyszerűbb és olcsóbb, mint a sok féle DRM megoldás. :U

Szerintem például Steam Cloud több erőforrást igényel, mint amennyit ez igényelne. Ráadásul az elv is ugyanaz lenne. Csak itt nem a mentések, meg az Achi-k mennének fel, hanem egy-két fájl jönne le, tehát biztosan gyorsabb lenne annál. Letölteni mindig gyorsabb, mint fel, legalábbis átlag netkapcsolat esetén. ;)

[ Szerkesztve ]

(#195) LackoMester válasza WhiteWalker (#193) üzenetére


LackoMester
addikt

Aha, akkor hallgatlak. :F

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#196) menalcas válasza WhiteWalker (#193) üzenetére


menalcas
őstag

Szerintem ezzel egyszerűen csak arra utal hogy sok indie játékot konzolon megveszenek amiket pc-n tuti nem mert mások az igények :F

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#197) LackoMester válasza menalcas (#196) üzenetére


LackoMester
addikt

Helyes. Pontosan erre gondoltam. Köszi. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#198) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Vegas 1/2-be elég sok órát raktam, gondoltam, most veszek még egy (valamivel kevésébe arcade) R6 shootert, így hát megvettem múlt héten a R6 Lockdown című Ubi shootert, felraktam, játszottam néhány óra single-t láttam, hogy nagyon tele van hibákkal a játék, néztem van-e patch. Hát nem volt újabb az 1.1-nél..
Ezután barátnőmmel játszottam coopot és azt kell mondanom a coop tényleg béta benyomását kelti, minimális odafigyeléssel csinálhattak volna jobbat, de nem ez már akkor is csak konzolport volt.

Szóval az ubi csak ne dumáljon, nem jobbak ők se deákné vásznánál.

J.

(#199) Sirandrish válasza imibogyo (#194) üzenetére


Sirandrish
legenda

A Skidrow beszerzi az exe-t, megtöri majd feltolja netre..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#200) imibogyo válasza Sirandrish (#199) üzenetére


imibogyo
veterán

És ezt miden nap, vagy akár óránként is megteszi? Kétlem... :N

Ez szerver és kliens oldal felől sem nagy kihívás (értsd egyszerű rá programot írni), és ha nem túl nagy a fájl (mert miért is kéne annak lennie), akkor adatforgalomban sem egy nagy valami. Úgy képzelem el, mint egy ugrókódos rendszert, csak randomizálva. Legenerálódik mondjuk óránként egy 200 karakteres kód, ami beépül egy 4kb-os fájlba, és ezt közli az authentik szerverrel, ha valaki fellép játszani eredeti játékkal (mert már volt neki egy érvényes első kódja amit tudni fog a szerver, ezért jó a kliens, mert ott egyértelmű, hogy kinek van meg a játék és kinek nem (Steam, Origin stb.)), akkor megkapja az új kódot és örül magának.

Ezt a fájlt, még ha fel is töri a Skidrow, vagy akárki, attól még hogyan tölti fel mondjuk a Steam szervereire? Mert a felhasználótól nem fogja elfogadni a rendszer, tehát ő hiába tölti le, nem tud vele mit kezdeni.

és ez ráadásul a játékélményre sem nyomná rá a hangulatot, mert az a 4kb még mobilnettel is lejönne úgy, hogy észre sem veszi az ember, hogy megtörtént az authentikáció. Hasonló megy most is a Steam rendszerben, csak jelenleg még a kliens oldal felől (Steamguard), ami bizonyos adatok alapján tudja kalkulálni, hogy te az vagy-e aki. Ha most ezt megfordítod és központira teszed át fejben, máris sokat javulna a warez arány.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.