Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Goe


Goe
csendes tag

Én napi szinten ingázok és hasonlókat tapasztalok. Ami engem különösen szokott idegesíteni az az utastájékoztatás, pontosabban sok esetben annak a teljes hiánya. Mondjuk amikor 30 percet áll a vonat a menetrendszerinti indulás után és egy szót se szólnak róla (olyan volt, mintha szerintük már elment volna a vonat, egyszer nem mondták be, hogy mi van). A másik bosszantó dolog a kényelmetlenség. Nem vágyom luxus körülményekre, de az egy kicsit sok, hogy a kocsik sokszor úgy néznek ki, mintha telefosták volna (már bocsánat) és már reggel olyan szaga van a ruháimnak mintha valami méh telepen fetrengtem volna egész éjszaka. Az már csak ráadás, hogy nyáron meg lehet pusztulni, főleg ha csak az ablakok fele nyitható (ma reggel ráadásul fűtöttek, igaz kint nem volt nagyon meleg, de így is erősen indokolatlan volt), télen meg nem egyszer fut be jég hidegen a vonat.
Szóval van baj, de érdekes módon a késéseket valahogy tolerálni tudom. A nagyobb késések mindig valami nagy gebasz miatt vannak, az meg előfordul, ez van. A kisebb, szinte mindennapos késésekkel meg szerintem aki ingázik együtt tud élni. Amúgy hozzáteszem, ezeket a késéseket szvsz rendszerint az utasok okozzák. Kedvencem az, amikor a T. utasok kb. 10 méteres sorban állnak egy ajtónál, persze az senkinek se jut eszébe, hogy átsétáljon egy másikhoz, pár méter az egész, de hát ugyan… még a végén lemarad a vonatról. Inkább ott állnak percekig, amivel semmi gond, a baj az, hogy a vonat is . A másik az amikor képtelenek becsukni maguk mögött az ajtót (régebbi kocsikon) és a kalauznak kell hátrasétálnia, hogy becsukogassa. Ez se két perc, és ilyenekből jó kis késés összejöhet.

Steam: hungoe | PSN: HUNGo3e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.