Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) Csandi85 válasza Prof (#78) üzenetére


Csandi85
csendes tag

Tévedésben vagy. De elmagyarázom mert látom fogalmad sincs róla miről beszélsz.

Először is hasonlítsuk össze mennyivel fogyaszt kevesebbet a 2 gép. Az IGP rendszeres AMD konfigok max fogyasztása 90-120W. A 7850 max fogyasztása 180W, az FX-6300 95W. Ez a teljes gép fogyasztását nézve eléri a 300W-ot. Vagyis kb 200W a külömbség. Ha napi 5 órát használja valaki a gépét terhelve (játszik) akkor ez napi legalább 1 kW áram megsporolása. Ahol én lakok ott 50Ft 1 kW. Ez egy évre nézve kb 20 ezer ft ezekel a feltételekkel. Ha kocka vagy és napi 10 órát játszól akkor 40 ezret sporolsz meg 1 évbe. Nem tudom hogy jött ki neked az 1000Ft/év.

Hogy mennyivel lesz lassabb a legerősebb Kaveri az FX-6300 képest? Nem hogy lelassitanád vele a géped nagyon, de még valoszinü gyorsabb is lesz. A Kaveri lesz a 4.-dik APU generáció. Linkelek egy processzor összehasonlitást a 5800k (2.-dik gen.) és az FX-6300-ról.
http://www.anandtech.com/bench/product/699?vs=675
Felteszem a kérdést. Ha a 2.-dik generációs APU igy megközelitette már az FX-6300-at. Mit fog csinálni vele a 4.-dik generáció? Megesszi....

Az új kaveri IGP a 7750-re épül. Konkrétan ugyan az. Az új FM2+ rendszer támogatja majd a PCI-E 3.0-át ezért az uj IGP már a 7xxx-es kártyákal dolgozik SLI-be. Ez azért elég biztató. Szóval annyival nem gyengébb mint azt gondolnád. Tényleg nincs DDR5, ezért van az SLI megoldás hozzá. Ha szükség lenne rá. Nem igazán értem mit értesz az alatt hogy nincs dedikált memoria. Akkor amit beraksz a gépedbe az micsoda? A 6670 szintet az IGP már az első generációba elérte az A8 3850 procival 1866Mhz memoriával párositva. A CF nagyon jól működik az eddig generációknál. Sőt talán ki lehet jelenteni hogy a legnagyobb teljesitmény növekedést %-ba ezzel a rendszerel lehet elérni. Ajánlom figyelmedbe a hardverteszt.hu FM1 CF tesztjét youtubeon.

Arról hogy mennyibe fog kerülni. Ha megfigyelted mindig amikor megjelent egy új APU generáció. A csúcs alaplap proci ram trio kijött kb 85-90 ezerböl. Nem hiszem hogy ez máskép lenne most is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.