Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ez a kártya nem lesz sikertörténet, az biztos.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2) mickemoto


mickemoto
őstag

"A teljesítményről az NVIDIA nem igazán beszélt." -nem is csoda,említést sem érdemel.

(#3) Löncsi


Löncsi
őstag

Van itt minden.

Csúcs Kepler, csúcs dual Kepler, csúcs mobil Kepler, belépő Kepler. Mid-range az persze nincs.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#4) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

GDDR5-el szvsz befogja a 7750-et, kérdés, hogy a 7770-hez hogy fog viszonyulni.

<< Heimdal >>

(#5) dahneey


dahneey
tag

hogy fogyaszthat ez ennyit? a 7750 a gddr5 ramokkal 50 watt fölé nem is megy. ahhoz képest hogy a gtx680/670 milyen jó teljesítmény/fogyasztás aránnyal rendelkezik, ez elég gáz.

(#6) djculture válasza dahneey (#5) üzenetére


djculture
félisten

Inkább az ára lesz röhej kategória, 7750 27 ezer , ez meg lesz 25k. Szerintem a következő szériáknál már feltalálják a modern fx5200 at 100ezerért.

(#7) Angel1981 válasza Dilikutya (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Szerintem sem - nem véletlen, hogy csendben debütált.

(#8) T_Stark


T_Stark
őstag

Itt a választék: [link]
Mind gyönyörű DDR3-as... Nevetséges.

(#9) Lacces válasza Löncsi (#3) üzenetére


Lacces
őstag

Egyelőre keresik, hogy árban mely "konfig" képes az AMD-t elverni... ;]

(#10) Med1on válasza Retekegér (#4) üzenetére


Med1on
aktív tag

A látottak alapján egyáltalán nem biztos, hogy GDDR5-el elkapja a HD 7750-et, amiből egyébként már számos felturbózott variáns van, mellesleg az AMD már hivatalosan garantálja a 900 MHz-es GPU órajelet.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#11) Löncsi válasza Med1on (#10) üzenetére


Löncsi
őstag

De itt a GT640 az a Fermi alapú nem ?

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#12) Med1on válasza Löncsi (#11) üzenetére


Med1on
aktív tag

A Tom's Hardware mérései alapján nem nagyon eszik, de hát nem is nagyon van teljesítmény.

Egész pontosan ez a páciens:

Sajnos nem sok tesztet találni róla. Gyakorlatilag még csak ezt láttam.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#13) Abu85 válasza Löncsi (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem ... ez a GK107. Ennyire képes. Valami limitálja erősen még a DDR3-on kívül is. Talán a raszter teljesítménye nagyon vékony. Azért 8 pixel/clock az elég gyér sajna. Még a Radeon HD 6670 is 16 pixel/clockra képes. Mondjuk ezt az órajel ellensúlyozza, de akkor sem jó felezett raszterteljesítménnyel etetni a ROP-ot.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Löncsi válasza Abu85 (#13) üzenetére


Löncsi
őstag

HD7750-hez közelebb lehetett volna.. bár ha 20W-al kevesebbet fogyaszt nála, az nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#15) Abu85 válasza Löncsi (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Cape Verde befoghatatlan a GK107-tel. Oda a GK106 lapka kell.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) djculture válasza Med1on (#10) üzenetére


djculture
félisten

Nagy fail a cucc gts450 23k ért megy és erősebb nála:)

(#17) .mf válasza djculture (#6) üzenetére


.mf
veterán

Siralmas / szánalmas. Az x4x-széria sosem a teljesítményről szólt, de azért ez alaposan alulmúlta még a szerény várakozásokat is. Ha 630 lenne, akkor még okés, de 640?

A Metro teszt alapján még a 4 azaz négy éve debütált 4850-es is veri... Pedig négy év a GPU-knál elég nagy idő.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) Med1on válasza djculture (#16) üzenetére


Med1on
aktív tag

Ez nem annyira jó hír, mert így a HD 7750 és a HD 7770 körüli árcsökkentést szépen el lehet felejteni. A GeForce GTX 680-nak nagyon agresszív árszabása volt a rajtnál, persze egy ilyen elérhető árban lévő terméket meg túláraznak. :(((

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#19) Tsabi84 válasza Abu85 (#15) üzenetére


Tsabi84
csendes tag

Nekem csak egy kérdés merül fel bennem, hogyha ezért a teljesítményért ennyit kérnek akkor vajon mennyibe fog kerülni a GK106 gpu.
Illetve hogyha ennek ekkora a magmérete akkor a GK106-nak mekkora lesz? Gondolom nagyobb és ebből kifolyólag gyártás szempontjából megint az AMD lesz a nyerőbb mivel olcsóbban tudja előállítani majd a gpu-kat.
A fogyasztásról nem is beszélve mindenesetre várom, hogy mi fog ebből kisülni.

Ez a szerény véleményem kérlek cáfolj meg. :)

| BF4: Tsabi1984 | BF3: Tsabi1984 | Origin: Tsabi1984 | Steam: Tsabi84

(#20) djculture válasza Abu85 (#15) üzenetére


djculture
félisten

Figyi már ezek [link] a kártyák átnevezések? Ma találkoztam egy gépben egy ilyennel, de nem volt időm tüzetesebben meglesni hogy miféle. Gondolom hogy nem gcn-re épülnek. Nem úgy volt hogy nem lesz 7750-nél gyengébb kártya ebben a sorozatban? Tudom oem, de már a neten is kapható jó pár helyen:)

[ Szerkesztve ]

(#21) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

ez most kapufa vagy öngól??? 6670...nevetséges 5670 jobb ennél...

YNWA

(#22) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A GTS 450 DDR3-al van egyszinten, sztem drága lesz. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23) BiP


BiP
nagyúr

Az előzetes paraméterek, infók alapján én valamiért azt reméltem, hogy hozza a gtx460 teljesítményét, de úgy néz ki, hogy még az annál jóval lassabb 450-től is kikap. Shame.

[ Szerkesztve ]

(#24) banhammer


banhammer
veterán

Kicsivel többet tud, mint a GT440.
Nem sok értelme van megvenni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) Retekegér válasza Abu85 (#13) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ez nagy fail akkor. Az átnevezés elég lett volna ebben a kategóriában. Vagy sok a hibás chip?

<< Heimdal >>

(#26) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

A haverom biztos meg fogja venni, ha meglátja, hogy 2 giga ram van rajta. A ram mérete alapján választott múlt héten is. Egy gf 210-et....

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#27) Tombi válasza Löncsi (#3) üzenetére


Tombi
senior tag

" Mid-range az persze nincs."

Nos igen ez a problémám nekem is!

(#28) Ringman


Ringman
nagyúr

28k a legolcsóbb itthon kapható ddr3-mal szerelt változat. ja van 2GB-os is :Y

(#29) Löncsi válasza Tombi (#27) üzenetére


Löncsi
őstag

Unreal Engine 4-ig majd csak összehozzák. :DDD Nekem úgysincs miért vennem erősebb VGA-t.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#30) Abu85 válasza Tsabi84 (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Többe fog kerülni. De ezt megszokhattuk. A VGA-piac szűkül és ez magasabb árakat is szül.
A GK106 magmérete úgy 200 mm2 körüli lesz.
Elméletben a Kepler jobban tűri a lefelé skálázást a GCN architektúránál. Az AMD compute monstert csinált, míg az NV maradt a hagyományos ösvényen, sőt visszalépett a Fermihez képest ha a komplex számítások kerülnek előtérbe. A GK107-et szerintem valamilyen szűk keresztmetszet nagyon limitálja, azért teljesít gyengén. Ezt ki kell értékelni. Sajnos ebben a körben ez már így marad, de mindenképp meg kell keresni a gyenge tempó okát. Elméletben ennek a lapkának helyt kellene állnia a Cape Verde ellen. Valahol, valami elcsúszott a tervezésnél.

(#25) Retekegér: Ha a kihozatallal lenne baj, akkor nem teljes értékű lapka lenne a kártyán. A GT 640 olyan GK107-et kap, amiben minden egység aktív. A GDDR5 hiánya ebben a kategóriában már számít, tehát ott lehetne nyerni. Nem okádná tőle az fps-eket, de számottevő lenne a változás. A Radeon HD 7750-hez viszont több kell. Valami van a rendszerben, ami a teljes feldolgozásra limitálóan hat. Szerint a raszter és a blending arányra túlságosan érzékeny lett a Kepler. A GK107 a raszter oldalán 8 pixel/clock, míg a blending 16 pixel/clock. Na most ez bizonyos szituációkban limitáló, mert a ROP-ok fele nem etethető.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) Löncsi válasza Abu85 (#30) üzenetére


Löncsi
őstag

De, hogy lehet ilyesmiken elcsúszni miközben ismerjük a GTX680-at? Nem is értem miért adták így ki akkor.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#32) Abu85 válasza Löncsi (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért a helyzetet úgy érdemes nézni, hogy mit alkot a konkurencia. Az AMD kétféle CU blokkot tervezet. Egy négyeset, ahol mindegyik CU DP-s, míg egy hármasat, ahol csak egy CU DP-s. A GK104-nek a Tahiti ellen kell menni, ahol az összes CU DP-s, mert az AMD ezt a terméket FirePróba is szánja. A GK104 esetében a DP nagyon gyenge, de így is tervezték. A Tahitiben tehát rengeteg tranyó arra megy el, hogy az összes CU támogat dupla pontosságot. A Pitcairn és a Cape Verde esetében már csak a CU-k egy tizede DP-s, vagyis a többi CU kevesebb helyet foglal, és kevesebb a fogyasztásuk is. Itt alapvetően az állt elő, hogy a GK104-nek egy olyan termékkel kell küzdeni, ami tele van olyan dolgokkal, amit gamer szinten nem használnak ki. Ez GF100-Cypress és GF110-Cayman effektus, csak a szerepek felcserélődtek, illetve a különbségek nem olyan durvák. A GK107-nek a Cape Verde nagy falat, és látva a Pitcairn Tahitihez viszonyuló teljesítményét a GK106-nak is nagyon oda kell raknia megát. Igazából tehát nem a GK107 lett skálázhatóságban gyengébb a GK104-hez képest, hanem a Tahiti-hez képest lettek jók a kisebb AMD GPU-k. Több tranyóbudget maradt hasznos dolgokra, amiket a játékok kihasználnak. A DP nem az. Bár használható, de nincs esélye, hogy ez megtörténik. Nincs mellette érv.
Valójában a GK107 úgy teljesít, ahogy az elméletben elvárható. Persze a GDDR5 az kellett volna. A szűk keresztmetszet onnan eredhet, hogy az NVIDIA a setup részt ennyire széttördeli. Mindennek megvan az előnyös és a hátrányos oldala. A raszter összesített teljesítménye nagyon jó lehet, de a nagyon szétválasztott feldolgozás okozhat limitációkat, amik a kisebb termékeken kijönnek. A Cape Verde esetében sincs több egy raszter motornál, de ezt az AMD úgy tervezte, hogy nem lesz sok társa. Ilyen helyzetben ez előny, mert egy egység kellően erős. Az NV úgy tervezte a rasztert, hogy lesz sok társa. Na ez most hátrány, mert a GK107 rasztere egyetlen egy egységgel sem osztozik a feladaton. Azért az sem véletlen, hogy csak az NVIDIA csinálja így a setupot. A filozófiájuk a sok, de önmagukban nem túl erős egységek. Az Intel, az AMD és még az S3 is fordítva gondolkodik. Legyen kevesebb, de erős egység. Persze ez felfogásbeli eltérés, de egyre jobban látszik, hogy az NV megoldása csak elméletben skálázható jól. A gyakorlatban ez kellemetlenséget is okoz. Szerintem a következő körre érdemes ezt a részt újra körüljárni. Ha mást nem is, de a kisebb termékekbe erősebb rasztert tervezni.

A miért adták így ki kérdésre egyszerű a válasz. Ha nem adják ki, attól nem lesz jobb, csak nem válaszolnak az AMD megoldására, így elcsúsznak az OEM-es megrendelésektől. Az lehet, hogy a GK107 és a GeForce GT 640 nem olyan gyors, mint azt sokan várták, de a termék létezik, így a semminél biztosan több eladást fog adni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Ez sehogy sem fogja be a HD 7750-t ... :N

nV ideje lenne már videokártyát alkotni ennyi idő után ... :((

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#34) Dilikutya válasza Löncsi (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért ne hasonlítsunk 100$-os videókártyákat a GTX680-hoz! :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) Löncsi válasza Dilikutya (#34) üzenetére


Löncsi
őstag

Architektúra az ugyanaz. Kepler.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#36) Löncsi válasza Abu85 (#32) üzenetére


Löncsi
őstag

Akkor az AMD hatékonyabb továbbra is. Úgy néz ki az nV nem tudja ezt a szegmenst komolyan venni, mert középkategóriában sem lesz jobb, ráadásul készlete sincs. Ettől független kíváncsi leszek hogy alakul majd.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#37) Hakuoro válasza Löncsi (#35) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Hát épp az a baj, hogy nem teljesen :U
"Nvidia will win this round!" by Charlie :DDD

85 dollár alatt kellene ezt a kártyát adni! Ja, hogy 2 giga ram van rajta... :W Inkább adnák 1GB rammal 85 dollár alatt.

[ Szerkesztve ]

(#38) Dilikutya válasza Löncsi (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tény, viszont ez belépőszint. Csak elszúrták.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) Löncsi válasza Dilikutya (#38) üzenetére


Löncsi
őstag

Jah, mindent elszúrnak. :p

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#40) djculture


djculture
félisten

25ezerért jó kis belépőszint.

(#41) lapartman


lapartman
tag

Marha jó belépőszint 25 ezerért HD6770-t kapsz ami kenterbe veri ezt.

(#42) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez elég gyér lett... :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#43) Dilikutya válasza djculture (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Olyan ez, mint az operabál :).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) djculture válasza Dilikutya (#43) üzenetére


djculture
félisten

Elég drága opera, de az a baj hamisan is énekelnek:) : [link]

(#45) Dilikutya válasza djculture (#44) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az operabál ilyen: drága a belépő, és cserébe nem érzed jobban magad, mint egy késdobálóban a Boráros téren :).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46) raskolnikoff válasza Löncsi (#3) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Word. Jöhetne a 560 ti utódja :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#47) djculture válasza raskolnikoff (#46) üzenetére


djculture
félisten

660ti se itt meg nyírom ott meg nyírom edítion 200ezerért. Ismerve a mostani agyament árakat ez lesz. Kétszer annyiért lehet gyengébb kártyát venni mint 2 éve, jó üzlet de nem a vásárlóknak:)

(#48) angyalpc2 válasza Med1on (#10) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

nah én ilyet kerestem annó
440-nél erősebb 450-nél gyengébb... fogyasztásban is kb
tehát kb gt240 szintjén van

ez úgy 3 év után szégyen :C futottak kategória, egyedül fogyasztásban jó
15 e-nél többet nem ér

(#49) raskolnikoff válasza djculture (#47) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Amíg a 8800 GT-vel is elvagyok a mai játékokkal*, nem is fog annyira nagy fájdalmat okozni a hiánya.
Addigis jó átnevezéseket kívánok a fejlesztőnek :)

*:na igen, nincs is az a nagy fejlődés, ráadásul most leginkább neki kéne produkálni mint a hardvergyártóknak. De ami mostanság megy az vicc, játékfronton :P

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#50) HussarF

Ez a GPU jó lenne PhysX számításra GTX 780Ti mellé?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.