Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) shteer válasza Vincent_ (#100) üzenetére


shteer
titán

Mitol melegedne? Ettől a konfigtól aligha

..szerintem jónak tűnik

(#102) Vincent_ válasza shteer (#101) üzenetére


Vincent_
senior tag

A 80%-os kihasználtság miatt leginkább... Ráadásul a 80% az az 50%-os terhelésre áll csak, az alatt még gyengébb a hatásfok ugyebár... Úgyhogy hiába fogyaszt "nem túl sokat", annak tetemes része hőként fog jelenkezni.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#103) Dyno


Dyno
veterán

Megbízható tápok: FSP, Seasonic (egyik legjobb), XFX, Chieftec CTG széria, Thermaltake (városneves tápok, templom matricával az oldalán).

áucs....

Csifiből csak a CTG vállalható?

TT-ből is csak az új városnevesek, komolyan?

Enermax? Különböző CWT beles tápok? Enhance beles tápok?

Más: Szintetikus teszteken kívül, IGP-t nem használva ki veszi észre, hogy nincs DC? A mindennapokba, számok nem érdekelnek.

(#102) Felhő : 80 pluszos szabványnál a megkapot értékelést 20% terhelésnél is tudnia a kell a tápnak, de számoljunk csak mondjuka konfigja kér 100W-t a táptól, akkor a táp mondjuk legyen 80%-os hatásfokú, akkor 125W fog felvenni a konnektorból, tényleg tetemes lesz az a 25W-nyi hő?

[ Szerkesztve ]

(#104) SlayerPrince válasza kisza25 (#40) üzenetére


SlayerPrince
tag

A VGA-nál valószínű elnéztem valamit 3Gb-ra emlékeztem de igen 2 vagy 4 Gb-ban van 750-es.

(#105) Vincent_ válasza Dyno (#103) üzenetére


Vincent_
senior tag

"melegedni fog rendesen, ha elkezded meghajtani" - ezt írtam. Nem idle módban fog írdatlan hőt termelni nyilván, bár a 25w-os plusz fogyasztás sem annyira jó dolog már idle alatt. 50%-on azért 86%-os ahogy nézem a táp teljesítménye, bár annyit meg a konfig nem fog kérni.

Nekem édesmindegy, csak egy jó táppal az évek alatt sokat meg lehet spórolni (mind áramszámlán, mind hőtermelésben).

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#106) ceia


ceia
őstag

A single ramról először azt hittem, elírás. Ha olvasgattad a PH-t, csodálkozom ezen a választáson. Általában szokott menni duálban egy külön vett ugyanolyan rammal, legfeljebb lesz 16GB ;) Plexi oldallap.. ha úgyis be van téve a gép egy kuckóba, tényleg nincs értelme, ide vezetnek ezek a divat dolgok :P Na és a led világításnak sincs, inkább költsd azt a pénzt is az ssd-re vagy ramra. Én mindig meg voltam elégedve az intel hűtőivel, igaz gamer gépem még nem volt. Szerintem azt hagyd utóljára, az ssd és ram fontosabb. Az előlapi usb3 szerintem fog hiányozni, nálam kizárt lenne emiatt a ház, de amúgy nem rossz. Első gamer gépnek jó, főleg ha pótolod a hiányosságait. Sok jó játékot vele!

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#107) Vesa válasza kenwood (#95) üzenetére


Vesa
veterán

Bővebben?

Olvasgass...PH cikk a témában...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#108) shteer válasza Vincent_ (#102) üzenetére


shteer
titán

ugyanmár, ez a táp ebbe a gépbe megfelelő

vicces, hogy a konfig 90%-át lecseréltetnétek a cikkíróval :))

..szerintem jónak tűnik

(#109) gergejly


gergejly
aktív tag

Én vennék bele még egy 8gigás ramot, a dual channel miatt.
peace

(#110) Dyno válasza Vincent_ (#105) üzenetére


Dyno
veterán

40ft körül van 1KW áram, tegyük fel nem állandóan játszik, akkor mondjuk kérjen átlagban 150W-t a tápjától a gép, az akkor konnektor felől 187,5W 80%-os hatásokkal számolva, egy silver minősítésű táp mondjuk ekkora terhelésnél talán tudja a 90-92%-t, számoljunk 90%-al, a 80%-al is alá adtam. 90% esetén 166,67W jön ki, ami azt jelenti hogy óránként ~21W többlet fogyasztása van, számoljunk napi 10 órával, 30 napos hónappal, az annyi mint 6,3KW többlet fogyasztás 1 hónap alatt, ami ~252Ft.
1 év alatt 3024Ft.

Szóval körülbelül 3 év alatt hozná vissza az árát egy jobb hatásfokú táp.

300W-os fogyasztás esetén táp felől(bár ennyit aligha fog neki enni) 80%-os hatásfokkal számolva valóban akár 75W-t hőt kell neki elhűteni, miközben egy 90%-os hatásfok esetén ez csak ~33W.
Igen itt valóban kijön a különbség, de szerintem nem lesz itt gond, alsó tápos háza van neki tényleg csak saját magát fogja hűteni a táp, max jobban fog forogni a ventilátora, de elnézve a gyári intel hűtőt, kétlem, hogy a táp lesz az elviselhetetlen zajforrás.

(#107) Vesa: Tesztben is benne van, hogy IGP esetén van nagy szerepe, a DC-nek..... amúgy dVGA-val elég csekély, főleg ahogy növeled a felbontást.

(#112) SyMbioTe : Így már azért jobban nézz ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#111) Vesa válasza shteer (#108) üzenetére


Vesa
veterán

"vicces, hogy a konfig 90%-át lecseréltetnétek a cikkíróval"

Mert ilyenkor mindenkiből előjönnek az egyéni preferenciák... :D

A tudomány a valóság költészete!

(#112) SyMbioTe válasza Dyno (#103) üzenetére


SyMbioTe
Ármester

Nem mondtam, hogy az összes megbíható tápot felsorolom, de javítottam. Nem mondtam, hogy csak ezek a jók.

(#106) ceia
Led-re semennyit se költök, itthon van belőlük bőven :DD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#113) desolator


desolator
senior tag

Valóban azért nem kell ennek a Dual Channel hiánynak ekkora feneket keríteni. Igazából csak akkor van jelentősége ha IGP-t használ az ember:

[link]

Szerk: Már megelőztek a linkel :)

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#114) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester

Egyelőre nem fogok még 1 ilyen ram modult begyűjteni, csak hogy DC-be legyen, 16Gb-ra amúgy sincsen szükségem. Ha eljön az ideje, hogy kell több ram, majd akkor. Teszt alapján (amit közbe én is megtaláltam, meg linkeltek is :) ) ha van dVGA nem hoz sok pluszt a DC.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#115) kenwood válasza Vesa (#107) üzenetére


kenwood
veterán

Koszonom,az igp miatt hasznos volt a cikk( nem tudtam,hogy ott ennyit szamit),bar egyik allitasodat sem igazolja.
Dvganal hiabahataron beluli a kulonbseg,a nem egyforma modulok dual channel tesztje pedig kimaradt.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#116) Vesa válasza kenwood (#115) üzenetére


Vesa
veterán

Én csak annyit állítottam, hogy a DDR3 Ram SC-ben 64biten ketyeg, DC-ben 128biten. Ez pedig tény. dVGA esetén valóban kevesebb hátránya van az SC-nek, de a cikk végső konklúziója is az, hogy ezzel együtt mindenképpen jobb döntés a DC használata.

Eltérő modulokról is van egy jó cikk (angolul, ahol szépen levezetik, hogy voltaképp a memvezérlő automatikusan dönt SC/DC üzemmód között a két modul paramétereinek egyezősége szerint ), ha megtalálom, linkelem...

A tudomány a valóság költészete!

(#117) Vincent_ válasza Dyno (#110) üzenetére


Vincent_
senior tag

Ahogy írtam, 20k alatt van Silveres FSP. Ha a Thermaltake kijött 11-ből, akkor igazat adok Neked! :C

Amúgy nekem úgy tűnik, hogy a cikkíró nem 1-2-3 évre tervez a konfiggal, úgyhogy az árát visszahozná - még a te kalkulációddal is - a cucc.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#118) SyMbioTe válasza Vincent_ (#117) üzenetére


SyMbioTe
Ármester

Igazából 12k volt a Hamburg táp. :DD ;)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#119) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester

Lehet, hogy az előlapi USB 3.0 hiányát pótolom egy ilyennel vagy ilyennel. :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#120) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Nem rosz konfig.

Bar en az alaplapon nem sporoltam volna, azok a B szerias alaplapok nem sokmindenre jok, foleg nem egy i5-el.

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#121) SybenX válasza stbtamas (#120) üzenetére


SybenX
őstag

Már miért ne lenne jó?

(#122) stbtamas válasza SybenX (#121) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Szervizes tapasztalaim alapjan, nekunk pl rengeteg jott vissza kulonbozo problemakkal.
Ezert mi ha tehetjuk nem is hozunk, nem is teszunk ra ajanlatot. H szeria sokkal stabilabb es nem is draga. (mar ha alsokategoriarol beszelunk)

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#123) Dexar007 válasza SyMbioTe (#119) üzenetére


Dexar007
veterán

Mekkora ötlet kidobni 7 ezret ilyen hülyesegre. Jobb lett volna szerintem eleve olyan hazat vasarolni amire mar ramutottek.

Give me your cum,bull!

(#124) Redneck


Redneck
veterán

Elég ijesztőek azok a minimum fps-ek. Persze csak egy pillanatra villant be, ezt ismerem, úgy hívják AMD VGA. Nekem is megvolt és az ilyen pillanatnyi beesésekből lett elegem mert multiban idegesítő.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#125) davidsone


davidsone
addikt

Lehet már írták: Én dobnék még a cpu-ra valami normális hűtést

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#126) Vincent_ válasza SyMbioTe (#118) üzenetére


Vincent_
senior tag

Hol?

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#127) SybenX válasza stbtamas (#122) üzenetére


SybenX
őstag

Pedig mindenhol ezt ajánlották nekem.Én egy msi b85m-e45-t vettem.Ezzel volt már gond?

(#128) SyMbioTe válasza Vincent_ (#126) üzenetére


SyMbioTe
Ármester

Aqua-ba 2 hónapja amikor vettem. Most már ott se annyi.

(#123) Dexar007
Tényleg jobb lett volna, ez igaz, de az amiken meg volt vagy túl nagy volt, vagy ócska a hűtése.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#129) capulet75


capulet75
addikt

Ahelyett a 2TB Barracuda helyett vettél volna egy SSD.-t, mögé rakod a három meg a négyszázas vinyódat és rendben is vagy. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#130) MongolZ válasza Redneck (#124) üzenetére


MongolZ
addikt

A legrosszabb esetben az átlag felére esett le, inkább a 2/3-ára. Ez mitől is durva??? Kb. mindegyik játékra jellemző a terhelés ilyen változása sajnos.

(#131) mcs válasza stbtamas (#120) üzenetére


mcs
veterán

A cikkben szereplő lap és proci van nekem is. A lap VRM részén lévő tekercsek csak Linx terheléssel hajlamosak ciceregni, amúgy eddig semmilyen stabilitási gubanc nem lépett fel.

(#132) mcs válasza shteer (#108) üzenetére


mcs
veterán

Na pont ilyenkor hiányzik legjobban egy AMD vs Intel flamekeltés. ;]

(#133) shteer válasza mcs (#132) üzenetére


shteer
titán

a vga-t persze nV-re kellene cserélni, ezt lefelejtettem írni korábban :))

..szerintem jónak tűnik

(#134) BeZol


BeZol
őstag

Grat a géphez, pár észrevétel, még ha említették is korábban:

- Nekem van egy prociba integrált vga-s amd-s gépem, és ott csak single chanelban van a ram (csak 1db 4gb-os van a gépben), és hiába 2 éves gép ssd-vel együtt, a 6 éves gép sokkal gyorsabban tölt be mindent (szintén SSD-s), pedig a maga idejében mindkét gép belépőszintű volt! --> minél hamarabb szerezz be újabb 8gb ramot a dual channel érdekében!

- Van egy passmark nevezetű program, amivel le lehet mérni a géped minden alkatrészének a teljesítményét (vagy mielőtt gépet vennél, tudod melyik proci/vga százalékosan mennyivel erősebb a másiknál, és akkor megnézed az árakat, ahhoz képest is arányosítasz, és kiderül, mik a jó vételek). A mérések eredményei pedig átlagolva felkerülnek egy táblázatba, amiből lehet tudni, hogy kinek milyen erős a procija ([link]), milyen erős a videókártyája ([link]), én legalábbis csak ezt a kettőt szoktam nézni. A névjegyemben benne is van az én gépem eredménye: 4GHz-en megy már évek óta a gyárilag 2,83ghz-es processzorom, és hiába "csak" 4ezer pontot kap a passmarkban (ennyi jön ki nekem is gyári órajellel), ha tuningolva 6150 pontot kapok, amivel máris a te procid 6659 pontját közelítem (ergo 10%-kal vagy csak erősebb az én majdnem 7 éves procimhoz képest, igaz jóval-jóval kevesebb áramot kér a rendszered). A videókártyánál is hasonló a szituáció. A 280x 5195 pontot hoz átlagba, míg egy gtx 960as 5977-et, de mivel nekem palit super jetstream-es 960as verzió van, és még az is felpöckölve, így a kártyám már 6681 pontot teljesít, tehát 35%-kal erősebb (ergo ahol most átlag 50fps-ed van, ezzel 67,5 lenne, és már 59ért kapni ilyen kártyákat, tehát kidobtál 14ezer Ft-ot egy legalább 20%-kal gyengébb kártyára, DE lehet olyan játék, ahol jobban teljesít az amd, ezért érdemes megnézni, h a kiszemelt játékban melyik mit tud)

- Ha nem zavar a procihűtő hangja, akkor hagyjad meg, de egyébként érdemes lehet max 10k-ért nézni egy jobbat. Sajnos a legjobb vétel azt hiszem egy cooler master hyper 212 evo, vagy vmi ilyesmi a neve, viszont az tutira nem fér be a gépedbe az asztalod miatt, az alacsony profilú hűtők pedig azt hiszem kb. ugyanannyira fogják lehűteni a procidat mint most, csak halkabban, viszont mivel tuning úgysem lehetséges nálad, ez nem lenne probléma.

- SSD-ből jó az irány, mert ár/tárhely alapján a 240-256gb-osak a jó vételek. Nekem 120as van még 2010-ből, semmi baja, csak a mostani akár 65gb-os játékok mellett a 120gb már kevés (kb 35gb-ot eszik a windows 7 azt hiszem a kötelező programokkal együtt), és azt mondják, hogy az ssd 10%-a mindig legyen üres, különben hamarabb tönkre megy! A samsungot én is ajánlom, DE felesleges pro változatot venni, elég az evo (remélem ez az olcsóbbik, bocsi ha nem). Az ssd-nél az a lényeg, hogy nem pörög semmi, és pöccre reagál a rendszered, nem kell megvárni míg felpörög, és amikor beindul, akkor is sokkalta gyorsabb, de az, hogy most 530mb/s helyett 570mb/s, hidd el, a büdös életbe nem fogod észrevenni a különbséget, felesleges miatta többet költeni.

- ha egyszer hardcore gamer szeretnél lenni, akkor nézzél egy jó nagy szövetes egérpadot, mert ugyan nem tudom milyen egérpadod van most, de nagyon sokat számít, hogy min huzigálod az egeret. Az sem mind1, hogy milyen a fülesed (csak remélem, h nem hangfalon tolod az fps-eket), mert abból is rengeteg a gagyi és átverés jellegű, de a móka 23k körültől indul (legalábbis ha mindig minden apró neszt hallani szeretnél)

- Még a monitorokkal kapcsolatosan fárasztanálak egy picit. Nem néztem meg, milyen a monitorod, de kis érdekesség, amiről én is csak pár hónapja tájékozódtam: ha 60hz-es a monitorod, akkor elvileg 16,7ms-onként kapsz egy képkockát, ami a gyakorlatban inkább 20-23ms (tehát amit te válaszidőként 1-5ms-nek olvasol az adatlapokon, az nem ez...). Ha 144hz-es monitorod van, akkor ez az érték 6,9ms, a gyakorlatban pedig 8-11ms, mire kapsz egy új képkockát a képernyőre. Tehát ha mondjuk cs:go-zol, és vársz vkit a sarkon, akkor egy 20-23ms-es monitorral lehet, hogy az első képkocka amit meglátsz az az lesz, hogy hirtelen ott van a karja a csókának, míg egy 144hz-es monitorral ez felépül előtte még akár +2 képből is, ergo hamarabb tudsz reagálni, és pont az ilyen apró időkön múlik az, h befragelsz-e vkit, vagy sem. Az már csak hab a tortán, hogy a jobbik fajta 144hz-eseket lehet stroboszkópoltatni (tehát a kész képek közé fekete képeket rak be a monitor, ezáltal folyamatosabbnak érzed), de ez a funkció csak 120hz-en működik, de így a gyakorlatban pl. egy benq xl2720z monitorral ez az input lagg átlag 3,8ms, és nem 20-23ms! (na pl. pont ezért tolják a pro gamerek a lanokon benq monitorokkal, vagy a még jóval drágább asus-szal. Az eizo foris-a, a maga turbo 240es értékével papíron jó, de mérve 10ms az input laggja, ergo rosszabb és drágább, és csak 23,6")

Nem bántásnak szántam az irományomat, mert láttam, hogy sok helyen anyagi okok miatt lett vmi gyengébb választva, de a vga-t azt tuti, hogy elnézted, és még többet is fogyaszt + forrófejű is + az amd majd jól leáll 1-2 év múlva a szoftveres támogatásával, és majd leshetsz, mint ahogy én is lestem a 4870esemmel anno...

(#135) Redneck válasza MongolZ (#130) üzenetére


Redneck
veterán

Ez van, ha nektek jó játszatok így. Inkább fps fix nV kártyával.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#136) Dexar007 válasza Redneck (#135) üzenetére


Dexar007
veterán

Nvidia kartyan nem esik le? Szerintem helyzetfüggö. Nagy robbanasoknal,nagy területen minden kartyat meg lehet fektetni.

Give me your cum,bull!

(#137) SyMbioTe válasza Redneck (#135) üzenetére


SyMbioTe
Ármester

Nem akarok vitát, de szerintem is ugyanúgy lemenne nV kártyán is Pl. Unityben a nagy tömegben, vagy Company-ban egy nagyobb robbanásnál. A másik hogy legtöbb játékban csak fél pillanatra ugrik le a minimumra az fps amit észre se lehet venni (kivéve Unity, de ugye az optimalizálás...)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#138) mcs válasza Dexar007 (#136) üzenetére


mcs
veterán

Szerintem ő főleg azokra a micro lagokra gondolt, amik ezeket az eséseket előidézik. Bár nekem is akárhányszor volt Radeonom, mindig jobban ülepedett rá a procira, mint a GeForce.

(#139) w.miki válasza mcs (#138) üzenetére


w.miki
veterán

jó cikknek tünik
nincs egy ugyanilyen, amiben használt alkatrészekből raknak össze egy gamer gépet, 100k körül? :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#140) Graphics válasza w.miki (#139) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezek az alkatrészek használtan se lesznek számottevően olcsóbbak.

most mondanám, hogy megírom, de elbactam, 2-3 éve volt egy gamer gépösszerakásom, új és használt vegyesen, 50 ezret spóroltam a srácnak, végül tavaly ez lett a gépből :D

Természetesen nem ebben a '"házban" indult a project ;]

[ Szerkesztve ]

-

(#141) Dexar007 válasza Graphics (#140) üzenetére


Dexar007
veterán

Ezek nem,de szinte egy az egyben ugyanezt a teljesitmenyt lenyegesen olcsobban ki lehetne hozni hasznaltan.
Pl :280x (73e)--> 7950 - Enyem 30 volt fel evvel ezelott meg 9 honap garival.
i5-4590 (60 körül)---- > i5 2500k 35 körül lehet mar fogni egyet

Csak itt elment fölöslegesen közel 70 ezer forint,es jatekok alatt ugyanott vagyunk.

Mellesleg alapon zajlott a teszt. Egy 4.5-re huzott 2500k-val kivancsi lettem volna az eredmenyre.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#142) kenwood válasza Dexar007 (#141) üzenetére


kenwood
veterán

+1
25-30k-s hazak is felaron mennek karcmentesen.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#143) CirrMee válasza Vesa (#116) üzenetére


CirrMee
addikt

Normál üzemet tekintve kb ilyen esetekben tagadja meg a vezérlő a DC üzemmódot:
-ha bármelyik párban eltérő méretű modulok csücsülnek
-egy modul van a rendszerben
-páratlan számú modul van a rendszerben (nem tripla/stb ch).

a memvezérlő automatikusan dönt SC/DC üzemmód között a két modul paramétereinek egyezősége szerint

Eltérő sebességű moduloknál a BIOS "befékezni" a gyorsabbat a lassabb sebességére (leggyengébb láncszem elv alapján, mind órajel, mind időzítést figyelembe véve). Ezt viszont nem a DC miatt teszi, hanem attól függetlenül.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#144) Vincent_ válasza Dexar007 (#141) üzenetére


Vincent_
senior tag

30k-ért bármilyen mennyiségben átveszek garis 7950-eseket. :C

De értem, amit mondani akarsz, és én is inkább a használtból (lehetőleg garis cuccokból) összeállítást támogatnám. 73-ért 280x pl. elég extrém azért...

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#145) Redneck válasza mcs (#138) üzenetére


Redneck
veterán

Arra gondoltam én is. Eltérő min és max fpsek természetesen nV kártyán is vannak de a pillanatnyi megtorpanásokat a piros oldalon érzékelni főleg.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#146) SyMbioTe válasza BeZol (#134) üzenetére


SyMbioTe
Ármester

Jó pár és hosszú észrevétel ;] :D
-Nem mostanában fogok még egy modult venni, van dVGA, igp-t nem használom rajta.
-Ezt a passmark programot elteszem, jól jöhet még a későbbiekben (akár most is)
-ShellKretor tesztjében azt írta, hogy 165-ös hűtőnek még be kell férnie, tehát a 212 Evo még éppen beférne, de nem tervezek venni hűtőt, mert elég a gyári is, nem zajos.
- Nem az 570mb/s miatt választottam a Pro verziót, hanem mert arra 10 év gari van, nem pedig 5 és nálam ez befolyásoló tény.
-Nem éppen vagyok az a hardcore gamer fajta (mostanában elég ritkán FPS-ezek), egy egyszerű egérpadom van (ilyen), nemhiszem, hogy kelleni fog nekem ennél komolyabb.
-A monitorom egy kb. 3-4 éves Led FullHD monitor, (2ms válaszidő). Mivel ahogy előbb írtam nem játszok mostanában FPS-t szóval a monitort se mostanában fogom lecserélni. Meg azért egy 144Hz-es monitor nem olcsó mulatság.
- Nem néztem be a VGA-t, megvagyok vele elégedve nagyon jól (oké OCzva nincs, csak gyárilag), fogyasztás nálam annyira nem volt mérvadó, viszont az AMD-n 3Gb vram van ami azért mai játékoknál márt előnyös tud lenni (pl gta v-nél is). Nekem eddig driverekkel sem voltak gondjaim (igaz a HD7730 néha problémázott a driverrel), remélem nem is lesznek.

(#141) Dexar007
Ez oké, de azért 1150 kicsit időtálóbb lesz már mint a 1155-ös foglalat, bár ez részletkérdés (meg miért építsek egy régebbi generációra?), az is időtálló még. Másik oké, hogy 40k körül van 7950/70 HA-ón fél-1 év garival, csak ha elszáll 1,5 év múlva akkor nem lehet mit tenni vele, mehet a kukába. Elhiszem, hogy kilehetett volna hozni olcsóbban ha használtan veszem, de akkor a lapot is meg még pár cucc is használtan jönne, és az is bármikor elszállhat alatta. (Ezen az alapon akkor minek vesz mindenki új alkatrészt géphez? :F )

(#144) Felhő
Így is ez volt a legolcsóbb 280X, nekem megérte, de mindenkinek más, lehet neked nem érte volna meg. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#147) Dexar007 válasza SyMbioTe (#146) üzenetére


Dexar007
veterán

Mindenki?
En nem emlekszem mikor vettem ujat barmiböl is.

,,meg miért építsek egy régebbi generációra?"

Egyebkent itt a kerdes az,hogy mi ertelme van az ujra epiteni ha abbol semmi elonyod nem szarmazik.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#148) w.miki válasza Dexar007 (#141) üzenetére


w.miki
veterán

alakul, és milyen alaplap kéne alá? :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#149) Dexar007 válasza w.miki (#148) üzenetére


Dexar007
veterán

Amibe belemegy,es szenne lehet huzni. Hasznaltan 15-20 ezres kategoria. ;]

Give me your cum,bull!

(#150) Niczo


Niczo
senior tag

olvasgatva a hsz-kat, gondoltam megnézem az egy éve vett konfigom jelenleg mennyibe kerülne (csak érdekességképpen)

a proci ára azért elég durván megugrott :U

szerk: ugyanannál a cégnél néztem az árakat ahol eredetileg is vettem őket

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.