Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Helmoras


Helmoras
őstag

Szia!

Jó kis cikk lett, a hőfokokat nézd azért majd, főleg ilyenkor nyáron az MSI 280x elég forrófejű kártya tud lenni komolyabb terhelésnél. A stock intel ventit is érdemes lesz cserélni később mert nem nagy költség és sok sok fokot lehet nyerni vele(no meg eléggé megjön a hangja ha meleg van :)).

(#2) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Technikailag a 2x4GB memória előnyösebb lett volna,
A DC okozta memória adatátviteli sebesség növekedésből a következő DirectX-re készült programok profitálhatnak, mert fel tudják használni a ma még használaton kívüli grafikus részét az APU-nak. (Dedikált VGA mellett.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3) XtremLor válasza Helmoras (#1) üzenetére


XtremLor
őstag

Az egyik baratomnak lett osszedobva egy hasonlo konfig nem reg, lapot en inkabb egy Gigabyte B85M-D3H vettem volna, rambol pedig egy Corsair Vengeance KIT-et! :K
Hasznald egeszseggel az uj konfigot!

//Hupsz ujnak hsz-nek szantam nem valasznak! :D

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4) Dexar007


Dexar007
veterán

7-8 eves hd7730. ;]

Give me your cum,bull!

(#5) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Hasonlóan én is magamnak válogattam majd rakattam össze - de nekem is feltünt amit már az egyik hozzászóló is kiemelt a DUAL CHANNEL-ben jobb a memória, másik akármit is gondolsz a proci - kíméléséről - a gyári hűtő egyesek szerint BŰN és a tesztek szerint is. Harmadik - ezt orvosolni fogod írtad SSD A Legnagyobb ász dolog nem lehet kihagyni - bár talán egy 120-as is elég, vagy SSD-re akarsz játékot is telepíteni? Bár abból sem fog egy időben túl sok elférni. Negyedik tényleg kár hogy elől nincs usb3 - előbb utób egy külső winyó esetén vagy usb3-as pendrive-nál igen hasznos.

(#6) CirrMee


CirrMee
addikt

Dettó, ehhez a procihoz vétek single módban használni a RAM modult...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#7) mcload21


mcload21
tag

2x4 giga ram ...

(#8) deakpeti


deakpeti
tag

Ez nagyon jo kis pc!:) csak nagyon draga...

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#9) Sn00k válasza deakpeti (#8) üzenetére


Sn00k
veterán

De hogy draga, teljesen korrekt arban, persze, aki nem engedheti meg maganak, annak minden draga :DDD

Grat a gehez! :K Az ssd az kihagyhatatlan a rendszernek es en is plusz pontal szavazok a memek dualban hasznalatara...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#10) deakpeti válasza Sn00k (#9) üzenetére


deakpeti
tag

Persze ertem

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#11) Micsurin válasza Sn00k (#9) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Aki Z3-at vesz , annál nem erről van szó... érték rendek , tudod....

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#12) SlayerPrince


SlayerPrince
tag

én is egy ideje már saját gép építésén gondolkodom, nemrégiben egy ilyen összeállítást gondoltam ki :
- alaplap: AMD MSI 970 Gaming
- processzor: AMD 6300 (6 magos) vagy AMD 8320E ( 8 magos)
- videó kártya: GeForce 750 - 3Gb-os
- memória: elsőkörben 2*4GB ram, idővel duplázom
- táp: 650 wattos ( több márkát nézegettem, elég drága mind, de úgy olvastam, hogy a gép összteljesítményéhez hozzá kell számolni kb 10-20%-ot)
- ház: nem az esztétika számit férjek bele és legyen teljesen praktikus, jól hűthető.
- merevlemez: 1 Tb-os
- SSD: utólag kerül majd az is bele.

(#13) Micsurin válasza SlayerPrince (#12) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Chieftec tápok 1-2 problémás szériát leszámítva jók :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14) Helmoras válasza SlayerPrince (#12) üzenetére


Helmoras
őstag

Több sebből vérzik, jobban jársz ha betérsz a milyen asztali gépet vegyek topicba :R

(#15) aram01 válasza SlayerPrince (#12) üzenetére


aram01
nagyúr

videó kártya: GeForce 750 - 3Gb-os- jaj :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) SlayerPrince válasza Helmoras (#14) üzenetére


SlayerPrince
tag

hol vannak azok a sebek?
jól jön minden tanács, vásárlás ezen a nyáron tervezem lassan szóval még szépítek csak az ár is fontos :D

(#17) aram01 válasza SlayerPrince (#16) üzenetére


aram01
nagyúr

szinte mindenhol :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) SlayerPrince válasza aram01 (#17) üzenetére


SlayerPrince
tag

Az AMD vonal biztos, valahogy nekem az szimpi :)

(#19) MM válasza SlayerPrince (#18) üzenetére


MM
őstag

Ne kísértsd a sorsot, inkább nézz be IDE - ahogy már többen javasolták... :)

(#20) SlayerPrince válasza MM (#19) üzenetére


SlayerPrince
tag

Forintba számolva sem akarok 200ezer fölé menni :) már az is sok. Köszi az oldalt, szétnézek kapoke nekem megfelelőt. :)

(#21) Graphics válasza SlayerPrince (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áh :D térj be vhova.

Ezt nem erőltetném, tápból is 550-esnél legyen a határ, afelett csak atomkártyáknál.
Minőségi táp, akár külön feküdj rá a témára, sok segítő ember van ott is.

Ha okosan válogatod a hardvereket nem fogsz 200K-ba futni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Kodaka


Kodaka
csendes tag

Hmmmm folyamatosan miközben olvastam azon agyaltam, hogy miért lett ez a gép drágább mint az enyém, ha az enyém... Mivel az enyém egyes pontokban még erősebb mint a tied és mégis jóval 200k alatt sikerült megúsznom. Mire felfigyeltem arra hogy a videokártya elégé odaveri az enyémet.... :O

(#23) Hieronymus válasza SlayerPrince (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"táp: 650 wattos ( több márkát nézegettem, elég drága mind, de úgy olvastam, hogy a gép összteljesítményéhez hozzá kell számolni kb 10-20%-ot)"

A processzor és VGA ebben a felállásban kevesebb mint 200W-ot eszik.
Ezt a fogyasztás a 12V-os ágakra számítjuk, ami 16 Amper. Erre jön a tartalék, amivel összesen 20 A számítható.

Szóval erre a felállásra elég a 350w.os minőségi tápegység is. (Bár nem gazdaságos ez az alkatrész felállás.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) aram01 válasza Graphics (#21) üzenetére


aram01
nagyúr

az enyémben 860ax volt, mondjuk akartam bele még egy r9 280x-et, télen jól jöttek volna :D

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#25) Graphics válasza aram01 (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó, hát aki rángatni akarja Paksot :D annak kell a kraft.

1 kártyás szituációt feltételezek :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) SlayerPrince


SlayerPrince
tag

Köszi srácok, a szám el lett kenve rendesen szóval újra gondolom az egészet :))))

(#27) Graphics válasza SlayerPrince (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A gépépítés nem egyszerű műfaj :D

Az fix.. Előbb futottam bele egy hirdetésbe... Valaki 70ért gamer gépet hirdet...

VGA: Intel GMA 4500 :Y

Mondom remek :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) SlayerPrince válasza Graphics (#27) üzenetére


SlayerPrince
tag

Annyira el van burjánozva minden, komolyan mindenből van 6000 féle és még azokból is M-es meg nem M-es szériák, szóval durva :D a mostani gépem tényleg adja meg magát az AMD Athlon X2-es Geforce 9600-es 1Gb-os kártyával, 2 gb ddr2 rammal nagyon kevés már egy op rendszer/böngésző/lightroom párhuzamos kezelésére is :)

(#29) Kodaka válasza Graphics (#27) üzenetére


Kodaka
csendes tag

Manapság minden második pc hirdetés gamer pc :D

(#30) Niczo


Niczo
senior tag

grat a géphez!
én közel egy éve raktam össze a sajátomat, viszont én pont az ASRock H97M Pro4 és i5-4590 mellett döntöttem :D (igaz a vga-m más súlycsoportba tartozik).

#31: nem mondtam hogy rosszul döntöttél, a lényeg hogy a te szempontjaidnak megfelelő lett a gép :K

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#31) SyMbioTe válasza Helmoras (#1) üzenetére

Köszönöm szépen a pozitív-negatív kritikákat, örülök, hogy tetszett a cikkem. :) Tudom jobb lett volna a Dual Channel, nem is tudom miért 1*8 lett (talán 1k-val olcsóbb volt), de így is megfelel nekem. :))

(#1) Helmoras
Figyelem a hőfokokat és 70-75 fok fölé már elég ritkán megy terhelés alatt, ventik be lettek állítva.
CPU az max 60-65 fok.

(#4) Dexar007
Visszamentem a jövőbe és elhoztam magamnak, milyen jó is volt... ;] (Javítom.)
Amúgy azelőtt egy HD4850 volt, de a CoH 2-nek nem tetszett és leváltottam :D

(#5) csicso82
Tudom, majd később egy jobb hűtőt lehet nézek procira, most még megvagyok a gyárival.
Igen néhány játék megy SSD-re is.
USB 3 meg szélsőséges esetben van hátul :))

(#12) SlayerPrince
Milyen asztali gépet vegyek? topik :) ott fogunk segíteni.

(#30) Niczo
Szerintem így jobban jöttem ki, hogy VGA erősebb, proci pedig kicsit gyengébb ;)

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#32) aram01 válasza SyMbioTe (#31) üzenetére


aram01
nagyúr

már csak azt kérdezném hogy ezekre a játékokra kellett ilyen relatíve erős vas? oké a gta5 talán kivétel.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) johnywalker


johnywalker
őstag

"Igen, a tápegység. Ez az a része a számítógépnek, aminél Tilos spórolni. Például: Berakunk a gépünkbe egy "kodegány" tápot, egy villámcsapás esetén legrosszabb esetben akár az egész gépet tönkrevághatja, de egy minőségi táp ettől véd meg minket."

Nem a villámlás esetleges hatásainak kivédésére veszünk jó minőségű, takarékos tápegységet.Egy kevésbé jó táp elhalálozása magával "vihet a sírba" több fő komponenst, akár az alaplapot, ramot, is ami hatása szerint ugyanaz.Villám ellen mondjuk inkább túlfeszvédős elosztót, aljzatot jó használni.

[ Szerkesztve ]

(#34) SyMbioTe válasza aram01 (#32) üzenetére

Nem csak a ezekre kell, hanem a pár év múlva megjelenő játékokra is.
Azért a Unity-nak is kell a vas.. :U

(#33) johnywalker
Ebbe van valami, nem pontosan fogalmaztam. A lényege, hogy tápon nem szabad spórolni.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35) david.magony


david.magony
csendes tag

Sziasztok !
Nagyon új vagyok számítógép "építés" terén. Egy ilyen konfiggal szerintetek el lehetne lenni:
CPU: AMD FX 6300 (esetleg 6350 ?)
Alaplap: ASUS M5A97 R2.0
RAM: Kingston HyperX 8GB DD3 1866 (a KIT jobb lenne ?)
VGA: Sapphire HD 7770 OC Edition (xFire-be? most csak 1 van belőle, vagy inkább vegyek egy jobbat és ne törődjek a xFire-rel ?)
Táp: Corsair CX600 PSU (CX600M jobb lenne-e a modularitása miatt ?)
Házból semmi különleges nem kell csak elvezetni tudjam benne rendesen a kábeleket és szellős legyen, én erre egy Cooler Master Elite Knight 350-et néztem.
Remélem tudtok segíteni :)
Más konfigra is kíváncsi lennék max 130k-140k környékén.
Üdv,

(#36) SyMbioTe válasza david.magony (#35) üzenetére

Itt fogunk segíteni neked. :)
Amúgy játékra Intel a jobb, FX 6300-át van ahol egy i3 vagy akár egy G3220 is leveri, mert egy szálon erősebb, sokkal.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#37) SybenX


SybenX
őstag

Pontosan 1 éve raktam össze egy szinte teljesítményben megegyező gépet ezzel,213k-rt.Nem semmi,hogy felmentek az árak :Y
Nagyon jó gép lett,grat hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

(#38) zzola


zzola
félisten

"Igen, a tápegység. Ez az a része a számítógépnek, aminél Tilos spórolni."
Ez igaz az alaplapra is! Sajnos egy gyenge deszkát választottál, a belépő szint - mint ahogy fentebb írták is - Gigabyte GA-B85M-D3H lett volna (árban hasonló), de abból is csak a rev 1.x, mert a rev 2.x-nál már változtattak a fázisokon és ezek hűtésén is...

[ Szerkesztve ]

(#39) Luck Dragon

Gratulálok a géphez, szolgáljon téged sokáig. Nekem is van lassan egy nyolc éves "masinám" . És jómagam eljátszottam a gondolattal hogy legyen egyszer másik. De mivel van kettő laposom így még nem vettem rá magam, pedig néha napján elkap az mmorpg láza. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) kisza25 válasza SlayerPrince (#16) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

feleslegesen drága lap, gyenge proci, feleslegesen erős táp, nem létező VGA....

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#41) -Skylake-


-Skylake-
addikt

.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#42) XtremLor válasza -Skylake- (#41) üzenetére


XtremLor
őstag

"A gépből (gondolom, többen észrevették) kimaradt egy fontos alkatrész, az SSD. Nos, ezt az elkövetkező 1 hónapban valószínűleg pótolni fogom egy Samsung 850 Pro 256 GB személyében."
Gondolt o is ra, de gondolom a teljes keret nem volt meg!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#43) Dark Archon válasza aram01 (#32) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én meg csak azt kérdezném, hogy szerinted csak mára vett gépet? :W

A géphez: valóban egy H87 vagy H97 chipsetes lap lett volna a minimum, de hát igazán a saját tapasztalataiból tanul az ember. A dual-channel hiánya szintén erős hiba, de viszonylag könnyen orvosolható egy másik - kapacitásra, típusra, színre, szagra ugyanolyan - modullal.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#44) JasL


JasL
senior tag

Van egy zsírúj i5-ös réz hűtőventim, nem érdekel? Félárért tied lehet. Zalman venti

[ Szerkesztve ]

(#45) aram01 válasza Dark Archon (#43) üzenetére


aram01
nagyúr

miért? te ezt hány évre raknád össze? ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46) MineFox54


MineFox54
őstag

Szia, kérlek a jó tápok közé írd be a:
Super Flower-t (hülye neve van, de kb. seasonic szint)
BeQuiet egyes szériái (fsp belesek)
Corsair egyes drágább szériái
Enermax egyes szériái

(#47) Dark Archon válasza aram01 (#45) üzenetére


Dark Archon
addikt

3-4 simán, csak a VGA-t kell cserélgetni. Legalábbis az én konfigom is kitartott eddig és még ennyit kinézek belőle :) De mondjuk még nem vettem meg a Witcher 3-at, majd utána mondom meg a frankót :DDD

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48) aram01 válasza Dark Archon (#47) üzenetére


aram01
nagyúr

meg a procit, és már meg is dől az egész (mármint az öve)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó kis gép lett. Még egy 8-as ram modullal nekem is jöhetne. Használd egészséggel.

(#50) MongolZ válasza SyMbioTe (#36) üzenetére


MongolZ
addikt

Ilyen baromságoat ne terjessz, FX6300 és FX 8320 most nagyon jó áron van, gyakorlatilag top i3 áron meg tudod venni az FX 8320-at, a 6300 meg annyi pénzért ajándék.
Ami ellenérv a magasabb fogyasztás, meg az elavult platform (bár ez utóbbi nézőpont kérdése, hogy mennyire hátrány).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.