Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) tkazmer


tkazmer
addikt

nem tudom írták-e már, sorry, de ez leginkább egy katyvasz.
nem cv, mert van benne szó a motivációidról, ugyanakkor belecsomagoltad a cv-det is, így nem is egy tipikus mot.levél.
a szakmunkások álláskereső technikáiba nem látok bele, a magasabb képzettségi szinteket igénylő állásoknál hr-ese válogatja, hogy mit szeret jobban olvasni, rövid motlevelet vagy címszavakba foglalt önéletrajzot, de tipikusan inkább ez utóbbi a hasznosabb, hiszen ezzel ki lehet szűrni rengeteg alapból alkalmatlant.
szóval:
ha egybe akarod írni, akkor az elejére kb. írd oda, hogy
"Név: xy,
Született: xxxx-xx-xx,
végzettség: gépi forgácsoló (boldosítva), esetleg még hogy 100%-os eredménnyel, meg dícsérettel, végzettséget adó intézmény neve, stb.
szakmai tapasztalat: ez és ez a cég, ilyen beosztás (boldosítva), ennyi és ennyi idő (és ha csak gyakorlaton voltál, azt is írd oda zárójelben), kezelt gépek, stb, ami 2 szóba (fél sorba) belefér és fontos. ha tényleg komoly szakmai tapasztalatot adott neked a Waberers, akkor azt is ide írd.
lakóhely: valahol,
nyelvismeret: ha van
jogosítvány: B kat
elérhetőség: telefon, email, postacím"
szóval csinálj egy könnyen és gyorsan áttekinthető adatlapot táblázat jellegű formában magadról, hogy rögtön lássák, mit kínálsz nekik. senki nem szeret mérföldeket olvasni, hogy megtalálja, milyen szakmád van, stb., és emiatt nem is fog.
az, hogy félmillió km-t utaztál lényegében senkit nem érdekel, az 50.000 levezetett km egy sofőr álláshoz szerintem kevés, egyébként meg szintén nincs jelentősége, felesleges beleírni, a jogosítvány szerzésed dátuma szintén max sofőr állásnál érdekelne bárkit is. hiányolom viszont, hogy a computeres ismereteidet kihagytad (gondolom vannak, ha itt fórumozol), még ha nem is ez a szakmád, +pont lehet, ha a főnök laptopjáról le tudod irtani a vírusokat.
ez a része az önéletrajz, a motlevél meg kb. az utolsó előtti 2 bekezdésed, az tartalmilag jó, stilisztikailag, nyelvtanilag nézd még át párszor. a motlevél résznél teljesen jó, hogy mondatokat írsz, ugyanakkor nem a motivációs levél fogja felkelteni az érdeklődésüket, hanem az önéletrajz (az adatlap), így hibás az a feltételezés, miszerint reméled, hogy ez majd felkelti az érdeklődésüket.

ami viszont fontos: ne írj bele olyat, ami nem igaz, vagy nem úgy igaz, ahogy első ránézésre a főnököd gondolja majd, mert akkor az illető átverve fogja magát érezni, és az mindkettőtöknek rendkívül rossz lesz. én már jártam így (a másik oldalról), elég kellemetlen amikor egy kollégáról kiderül, hogy max hallott arról a tudásról, aminek aktív használójaként tüntette fel önmagát...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.