Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Egy motivációs levélnek így kell kinéznie, vagy tök felesleges volt a törekvésem? :D

(#2) Drenadar válasza gamek!ller (#1) üzenetére


Drenadar
veterán

vannak honlapok amik adnak egy segítséget egy vázlatot a motivációs levélhez :)

(#3) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

"Gépi Forgácsoló szakmámat 100%-os eredménnyel a 2012-es OSZKTV (Országos Szakma Kiváló Tanulója Verseny)-n nyertem el a Dunaferr Szakközép és Szakiskola segítségével, ahol 2007-től 2012-ig folytattam tanulmányaimat."

Ha egy létező melóhelyre jelentkeznél, mondjuk ebben a szakmában, akkor a fentieket csonkítsd meg, mert valójában senkit se fog érdekelni. (vagyis nagyon keveseket)
Belelátok a dologba, én is voltam OSZKTV-s, én is kaptam felmentést szakmunkás vizsga alól, papír is van róla, de fölösleges lenne leírni CV-be is.

Ez volt a véleményen, nem megbántani akartalak, csak segíteni, remélem tudod! ;)

when the sun shines, we'll shine together

(#4) napocska2


napocska2
senior tag

"~50.000km-ert" helyett 50.000 km-t a helyes szerintem.
Bocsi, nem kötözködés, csak javítás, hogy korrekt legyen a leveled.

(#5) Ringman


Ringman
nagyúr

hamár helyesírás:
Gépi Forgácsoló -> gépi forgácsoló

OSZKTV (Országos Szakma Kiváló Tanulója Verseny)-n
OKSZTV-én (Országos Szakma Kiváló Tanulója Versenyen)

Dunaújvárosi Vasmű – Mechanika üzemében
szerintem nem kell kötőjel/gondolatjel, mert a cég a Dunaújvárosi Vasmű, mechanikai üzem, nem tudom, hogy tulajdonnév-e, vagy megnevezés. ha ez a hivatalos, akkor bocs&tárgytalan

Waberer's International Zrt. - pont a végén

de meg lehet cáfolni, a helyesírásom egyre csak romlik :)

---
, Magyarország legnagyobb cégein belül (Waberer’s International Zrt)
hamár többesszám, min kettőt fel fel kellene sorolni, vagy
Magyarország egyik legnagyobb cégén belül

[ Szerkesztve ]

(#6) Gergő_


Gergő_
őstag

Korrekt de egy kicsit hosszú. Ezt egy adott állásra írod ezért, specifikusnak és tömörnek kell lennie. Meg kell győznöd a HR-es luvnyát fejvadászt, hogy olvassa el a cv-det.

(#7) banhammer


banhammer
veterán

Sok sikert az álláskereséshez.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Raucher


Raucher
tag

..Magyarország legnagyobb cégein belül (Waberer’s International Zrt) betekintést ..

Ez sem kerek teljesen. A "cégein" többesszámban van, aztán felsorolsz egyet.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#9) danih


danih
addikt

Csak nekem szúrja picit a szemem, hogy azt írtad, hogy a szakmádat "nyerted"? Min, sorsoláson? :DDD
OK, látom volt egy tanulmányi verseny, amit valóban megnyernek, de egy szakmát azért csak nem... ;)

(#10) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"...a szakma és a fuvarozás általi alázatomat megmutathassam."

Ez szerintem kissé színpadias.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) Huma


Huma
addikt

Ezek a motivációs f@sságok csak szerintem f@sságok?
Én is írtam ilyet anno. Majd elhánytam magam a sok nyáladzástól.
Elég beteg ez a világ, hogy ilyeneket kell írni.

"Igen. Minden vágyálmom az, hogy árufeltöltő legyek a TESCO-ban. Már gyerekkorom óta erre készülök. Nem a pénz motivál hanem az, hogy tökéletességre törekedjek árufeltöltés terén, ezzel is emelve a TESCO színvonalán. Imádok dinamikus, fiatalos csapatban dolgozni. Olyan lelkes vagyok, hogy minimálbérért gürcölhetek egy olyan multinacionális cégnél ami még a túlórát sem fizeti ki, hogy azt szavakba sem tudom önteni."

És ide most képzeljetek egy hányós smiley-t.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Kérdezném a nálam okosabbakat. Ez egy motivációs levél? Nekem inkább egy szabadfogású önéletrajznak tűnik, tényszerű életrajzi adatokkal.

A motivációs levélnek nem arról kellene szólnia, hogy miért is szeretne a jelentkező ott dolgozni, és miért lenne jó a cégnek, ha felvennék?

(Amúgy szerintem is hímtagság, ekézem is miatta rendszeresen a HR-es ismerőseimet)

@banhammer: van egy rossz hírem. Senkit nem érdekel a benyalásod, nem is érnek rá vele foglalkozni. Van 10 állás, beérkezik rá kb. 500 önéletrajz (ez lehet a duplája is simán, átlagoltam). Ezt először megszűrik, hogy ki az a hülye, aki annak ellenére adta be, hogy nem felel meg a feltételeknek. Marad 350-400. Ezt fotó alapján (jó esetben) felezik (rossz esetben negyedelik), marad ~150, leveszik a túlképzetteket, marad 100, ebből az első 50-et behívják, és a kisfőnök felvesz 10-et, akiről látja, hogy nem megy el a próbaidő alatt másfeles pénzért máshova, vagy nem lóg belőle gyerek félig. A nyalás senkit nem érdekel, biodroidot vesznek kilóra.

[ Szerkesztve ]

(#13) banhammer válasza Huma (#11) üzenetére


banhammer
veterán

Sajnos ha nem nyalsz be a meleg? (forró, lágy) fosig akkor arra se méltatnak, hogy elolvassák az önéletrajzod további részét.

Ilyen világ lett amiben élünk.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) szőröscica válasza Dr. Romano (#10) üzenetére


szőröscica
addikt

És egyébként sem általi, hanem iránti az az alázat.

Meg km-t, nem kilométerert, de ezt már írták.

(#15) Huma válasza banhammer (#13) üzenetére


Huma
addikt

Ja.

Egyes esetekben tényleg lehet létjogosultsága a dolognak. Pl Greenpeace
- Miért akar csatlakozni hozzánk?
- Azért mert szívemen viselem a föld sorsát és szeretném ha az elkövetkezendő generációk is élhető földön tengetnék sanyarú sorsukat.

De egy raktáros, árufeltöltő, kérdőíves, újságkihordó, stb állásra minek motivációs levél? Tényleg van olyan idióta aki azt hiszi, hogy létezik olyan ember akinek az a gyerekkori vágyálma, hogy ezek közül valamelyik legyen?
Én az ilyen álláshirdetéseket most már kapásból átugrom azzal az indokkal, hogy valszeg egy rakás idióta dolgozik ott és nem kívánom emelni a cég összesített IQ hányadosát.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) DeFranco válasza Huma (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD Ezt írd meg nekik egy demotivációs levélben. :))

(#17) danih válasza Huma (#15) üzenetére


danih
addikt

Ez bennem is gyakran felmerül. A legalapabb melóhoz is kérnek motivációs levelet manapság. Nem tudom, talán valami fétis a hr-esnek, vagy fontosnak akarja érezni magát a munkáltató, tököm tudja...

(#16) DeFranco: én komolyan elgondolkodtam egy ilyenen... Ha nem is saját néven, de szétküldeni az önéletrajzom őszinte motivációs levéllel teszt gyanánt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) DeFranco válasza danih (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Papírgyártás. Ők sem tudják miért, semmi értelme, csak a policy megköveteli (multinál ugye a policy az isten, amit amerikában valaki megírt, gondolkodás még annyi se, mint a közszférában).

El sem olvassák, nincs is rá idejük, a töredékére sem. Senki meg sem nézi. Annyit szűr, hogy aki nem írja meg, az a munkát is leszarja (van ilyen rengeteg, hidd el) annak már mehet is a formalevél, elő sem kell venni az önéletrajzot.

(#19) banhammer válasza DeFranco (#12) üzenetére


banhammer
veterán

Igen amit leírtál ma tapasztaltam.
Nagy nehezen bejutottam a második fordulóba elbeszélgetésre, ami megtörtént és kb. 3 órával később már meg is kaptam a formalevelet, hogy sajnos IJ nem vettünk fel.
Aztán meg az ember a kisujjából szopkodja ki, hogy hol hibázott, mit mondott ami miatt nem kellett a cégnek.

Egyszerű árufeltöltésről lett volna szó.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) Ringman válasza DeFranco (#18) üzenetére


Ringman
nagyúr

Parkinson törvénye - bár alapvetően a bürokráciával kapcsolatban írta, de ez cégen belül kb az.

(#21) DeFranco válasza banhammer (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erről jut eszembe, voltam árufeltöltő is :DDD TESCO-ban, éjszakai műszakban.

Azóta nem tudok végigmenni a kutyakajás pulton, annyira megutáltam a szagát.

Egyszer meg egy gyárilag kék farmerom lett teljesen fehér, majd másnapra mind a két kezemről cafatokban le is hámlott a bőr - amikor kipakoltam egy raklap (többé kevésbé megviselt csomagolású) hypót.

[ Szerkesztve ]

(#22) Huma válasza banhammer (#19) üzenetére


Huma
addikt

Én motivációs levél helyett inkább IQ tesztet töltetnék ki a helyszínen a jelentkezőkkel. A motivációs levélnek ugyanis 0% értelme van. Egyrészt senki sem gondolja komolyan, csak próbálja magát pozitív színben feltüntetni. Másrészt ha még egy normális motivációs levelet sem képes összehozni akkor megíratja mással.

(#20) Ringman:
Beleolvastam. Parkinson nem írt hülyeséget, megragadta a lényeget.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) banhammer válasza Huma (#22) üzenetére


banhammer
veterán

Én inkább próbanapra hívnám be őket.
Egyszerűbb, mint mindenfele hülyeségeket firkálgatni amiknek a fele sem igaz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) tkazmer


tkazmer
addikt

nem tudom írták-e már, sorry, de ez leginkább egy katyvasz.
nem cv, mert van benne szó a motivációidról, ugyanakkor belecsomagoltad a cv-det is, így nem is egy tipikus mot.levél.
a szakmunkások álláskereső technikáiba nem látok bele, a magasabb képzettségi szinteket igénylő állásoknál hr-ese válogatja, hogy mit szeret jobban olvasni, rövid motlevelet vagy címszavakba foglalt önéletrajzot, de tipikusan inkább ez utóbbi a hasznosabb, hiszen ezzel ki lehet szűrni rengeteg alapból alkalmatlant.
szóval:
ha egybe akarod írni, akkor az elejére kb. írd oda, hogy
"Név: xy,
Született: xxxx-xx-xx,
végzettség: gépi forgácsoló (boldosítva), esetleg még hogy 100%-os eredménnyel, meg dícsérettel, végzettséget adó intézmény neve, stb.
szakmai tapasztalat: ez és ez a cég, ilyen beosztás (boldosítva), ennyi és ennyi idő (és ha csak gyakorlaton voltál, azt is írd oda zárójelben), kezelt gépek, stb, ami 2 szóba (fél sorba) belefér és fontos. ha tényleg komoly szakmai tapasztalatot adott neked a Waberers, akkor azt is ide írd.
lakóhely: valahol,
nyelvismeret: ha van
jogosítvány: B kat
elérhetőség: telefon, email, postacím"
szóval csinálj egy könnyen és gyorsan áttekinthető adatlapot táblázat jellegű formában magadról, hogy rögtön lássák, mit kínálsz nekik. senki nem szeret mérföldeket olvasni, hogy megtalálja, milyen szakmád van, stb., és emiatt nem is fog.
az, hogy félmillió km-t utaztál lényegében senkit nem érdekel, az 50.000 levezetett km egy sofőr álláshoz szerintem kevés, egyébként meg szintén nincs jelentősége, felesleges beleírni, a jogosítvány szerzésed dátuma szintén max sofőr állásnál érdekelne bárkit is. hiányolom viszont, hogy a computeres ismereteidet kihagytad (gondolom vannak, ha itt fórumozol), még ha nem is ez a szakmád, +pont lehet, ha a főnök laptopjáról le tudod irtani a vírusokat.
ez a része az önéletrajz, a motlevél meg kb. az utolsó előtti 2 bekezdésed, az tartalmilag jó, stilisztikailag, nyelvtanilag nézd még át párszor. a motlevél résznél teljesen jó, hogy mondatokat írsz, ugyanakkor nem a motivációs levél fogja felkelteni az érdeklődésüket, hanem az önéletrajz (az adatlap), így hibás az a feltételezés, miszerint reméled, hogy ez majd felkelti az érdeklődésüket.

ami viszont fontos: ne írj bele olyat, ami nem igaz, vagy nem úgy igaz, ahogy első ránézésre a főnököd gondolja majd, mert akkor az illető átverve fogja magát érezni, és az mindkettőtöknek rendkívül rossz lesz. én már jártam így (a másik oldalról), elég kellemetlen amikor egy kollégáról kiderül, hogy max hallott arról a tudásról, aminek aktív használójaként tüntette fel önmagát...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) Valty


Valty
aktív tag

Ezzel az a baj, hogy nem motivációs levél, mivel annak arról kell szólnia, hogy miért vagy te a legmegfelelőbb az adott állásra, mindegyikhez állásra más-más motivációs levelet kell írni, vagy legalább kicsit az előzőt meg kell változtatni. :)

Legyen sokkal rövidebb, ne használj rövidítéseket. Egy HR-es kb. 30 mp alatt eldönti, hogy behívjon-e az interjúra.

A következő, hogy ne nagyon túlozz. Az, hogy 500 ezer km-t leutaztál, 50 ezer km-t levezettél, meg betekintést nyertél szép dolog, viszont ezért évekig kell a kamionban ülni, és akkor mikor jártál iskolába, ill. mik azok, amikre betekintést nyertél? Ilyenekkel vigyázz, mert ezekre később kitérhetnek az interjún :)

(#26) gamek!ller válasza Huma (#11) üzenetére


gamek!ller
senior tag

xDDDDD

(#27) lezso6 válasza gamek!ller (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, ez hozzászólásod tökéletes lenne egy motivációs levélnek, mivel rendkívül jól tükrözi a lelkesedésed mértékét. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a motivációs levél számomra az IQ szobahőmérsékletre züllesztéséről szól (hálistennek nem kellett még írnom, pedig ~6 éve dolgozok :D)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) banhammer válasza Mr.Csizmás (#28) üzenetére


banhammer
veterán

Én meg pont állást keresek hat és fél év munka után és azt se tudom mit kéne írjak.
Nagyon elment mellettem a világ ez alatt az idő alatt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#30) Mr.Csizmás válasza banhammer (#29) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak offban írom le, hogy szerencsésnek érzem magam :U hogy a "skilljeim" miatt vettek fel, és nem papírok alapján.

sz. és sajnálatos, hogy idáig süllyedt a kapitalizmus, hogy motivációs levél, meg HR a félisten :o

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) hoffman_


hoffman_
nagyúr

~50.000km-t

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32) Viszlát válasza Mr.Csizmás (#30) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem védem a kapitalizmust, de azért nagy hiba lenne egy ilyen piti porfészek alapján általánosítani. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33) tkazmer válasza Mr.Csizmás (#30) üzenetére


tkazmer
addikt

én nem teljesen látom, hogy milyen kivetnivaló van egy motivációs levélben. egyrészről aki képtelen, hogy leírja, miért szeretne egy adott állásra jelentkezni, az jobban teszi, ha nem is jelentkezik. nyilván elképzelhető olyan szituáció, hogy teljesen felesleges, mivel árufeltöltőnek senki nem azért megy el, mert szeretne az lenni, hanem mert nem talál mást. de ez nem a motivációs levél problémája, hanem azé a cégé, amelyik ilyen álláshoz motlevelet kér.
ugyanakkor a motivációs levél az egyetlen olyan terület, ahol ha ügyes vagy, tudsz hatni a HR-es érzésvilágára, ahol jó benyomást tudsz magadról kelteni, stb., mielőtt behívnának, hiszen az életrajz kizárólag a száraz tények helye.
hogy a hr-esekkel úgy általában mi a bajod, meg pláne a kapitalizmussal, nem tudom, de azt ugye nem várod, hogy egy gyár mind a 2000 munkását a vezérigazgató vegye fel személyesen...és igen, a saját területén a HR-es a félisten, jóhogy, ki más legyen, az pedig nem vitás, hogy valakinek döntést kell hoznia. miután felvettek valakit, azután is lesz egy "félisten", aki az utasításokat adja. ez alól csakis egy esetben van kivétel: ha vállalkozó vagy.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#34) 8th


8th
addikt

Legalább valami 06-90 -es számot írtál volna ki, hogy nehogy megint akadjon egy telefonbetyárod. :D

(#35) banhammer válasza tkazmer (#33) üzenetére


banhammer
veterán

Az a tragikomikus az egészben, hogy már a Tesco-ban a kocsitologató állás betöltésénel is motivációs dolgokat kell leírni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#36) Lauda


Lauda
félisten

Milyen jellegu munkara jelentkezel? Mert vagy a forgacsolast emelem ki, vagy a vezetest. Az senkit se erdekel mennyit utaztal utaskent.

(#37) Mr.Csizmás válasza tkazmer (#33) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

írni mindenki tud, költeni kevesebben.

szerintem ne egy papír alapján vegyék fel, hanem a munkás példánál maradva, itt egy izé, csinálj/faragj/varázsolj belőle egy kész izét. ha megfelel, jöhet próbaidőre.

ezt azért mondom, mert egyre szaporodnak a bölcsész-marketing stb. mekiképzős diplomások, felsőfokú végzettsége van, de excelben nem tud egy alapműveletet ráhúzni több cellára.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) Z86


Z86
őstag

Szerintem jó dolgokat írtál, de a helyesírás része elég gáz.
Már régóta jelenség, hogy sokan tudatosan úgy írnak le dolgokat, amitől egy magyartanár minimum agyvérzést kap. Aztán mikor szükség lenne a normális helyesírásra már a fene megette az egészet...

Bár lehet, hogy a jövőbeli főnöködnek fel se tűnik majd :DDD

(#39) Brutális eb válasza Huma (#11) üzenetére


Brutális eb
addikt

Kreténség.
Tökéletesen igazad van.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#40) tkazmer válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


tkazmer
addikt

persze. a sokadik körben itt ez az izé, csinálj belőle egy bizét. de erre nem lehet behívni mind a több száz jelentkezőt! ezért kell a motlevél. cv alapján egy kör válogatás, aztán motlevél alapján egy kör válogatás, aki tetszik, jöjjön a következő körbe.
komolyabb cégek egyébként szinte teljes munkanapot "dolgoztatnak" ú.n. "AC"-k (assessment centerek) keretein belül, ahol rendkívül jól megismerik a jelölteket és elég jól ki tudják választani, hogy ki az, akire szükségük van.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#41) Kassadin válasza Huma (#11) üzenetére


Kassadin
addikt

Természetesen az. Más kérdés, hogy már szinte mindenhova kötelező.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.