Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xirtam


Xirtam
veterán

Sega Mega Drive! :R Volt. Aztán Sega Mega Drive 2 -is! :)

(#2) mttssz


mttssz
senior tag

A Pokémonokkal, az R-type-pal, a Soniccal sokat játszottam... Azok a régi szép idők :D.

(#3) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Szuper írás, köszönöm :C :R Azok a régi szép idők:)

(#4) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

kis nosztalgia :) GB volt az első handheld konzolom, ezt "örököltem" a tesóimtól.
Gargoyle’s Quest, Donkey Kong és a Final Fantasy Adventure nyúztam rajta.

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#5) nofi


nofi
őstag

Régi szép idők. A kedvencem abszolút a Wario Land volt, addig nem nyugodtam bele, míg el nem nyertem a legtutibb kastélyt a végén, ez olyan 6 végigjátszásomba került. Ennek köszönhetően minden kincset, rejtett dolgot sikerült összegyűjtenem yt, végigjátszások nélkül. Hihetetlen mennyi mindent sűrítettek rá egy ilyen kis kazettára.
Ment a nagy cserebere, állandó akkutöltés/elemvétel, mai napig kiráz a hideg - jó értelemben - a Nintendo - intro csippenéstől.

Elmorzsolok egy könnycseppet, köszönjük az írást ;) Wario Land gameplay

Xbox GT: nozsolt

(#6) B1T3


B1T3
addikt

Az említett két Pokémon játékkal játszottam, főleg a Yellow verzióval, mindig is kedves marad. :) Még akkor is, ha ma már unalmasnak tűnne kicsit.

(#7) kerelo


kerelo
senior tag

Érdekes és hasznos írás.köszi :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#8) DEJVID


DEJVID
őstag

A Game Boy minden idők legjobb kézikonzolja, és ez így is marad.

(#9) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

The Lion King :R Bár én azt DOS-on toltam :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) kmisi99


kmisi99
addikt

az Asterix (Bit Managers, 1993) nőttem fel én imádtam.

(#11) gubacsino


gubacsino
aktív tag

Mai napig használom csengőhangnak a SONIC zenéit. És van hogy a beszélgetés után sokáig viszhangoznak még.... ez már így marad :))
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12) Tom5


Tom5
addikt

Kedvencem volt Megadrive-on a Rock and Roll racing. imádtam...

(#13) Endreas válasza Tom5 (#12) üzenetére


Endreas
tag

Durva..
Mennyiszer vittem végig a Mario-t.. :U

Kérdezz.

(#14) $paceman válasza nofi (#5) üzenetére


$paceman
csendes tag

Hát igen, az is egy nagy klasszikus volt, be is kellene szereznem, sajna most pénzszűkében vagyok :(

Meg egy GB Pocket Light-ot is :DDD

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#15) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Game boy-om nekem is volt, nagyon szerettem :K
Lehet, hogy még megvan otthon, majd megkeresem és játszom vele :)

Dave666

(#16) Jeanne d'Arc

De rég is volt mikor ezeket nyomtam. :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#17) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Fú, nekem még Ausztriából hozott édesanyám kiskoromban egy gameboy-t, egész kiskoromat azzal töltöttem kb.

Alap tetris, godzilla, super mario land 2, indiana jones és az utolsó kereszteslovag, meg még volt két lemez, ezek voltak a sajátok, többi játékot meg mindig kölcsön kaptam (mortal kombat, warioland, jurassic park, boberman, stb..).

Viszont itthon van elfekvőben vhol egy még működőképes, dobozában lévő sega master system II, lehet mindjárt elő is veszem, :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#18) $paceman


$paceman
csendes tag

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat, nagyon örülök hogy ennyi embernek tetszett a cikk :)

Egyébként a képen látható konzol is igen érdekes darab volt akkoriban, kár hogy teljesen megbukott.

Virtual Boy

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#19) magyarattila


magyarattila
tag

a pokémont mobilon nyomtuk egyik barátommal! ilyen javás program volt és lehetett benne menteni meg minden, jajjdejó is volt... :O :)

Az ember vágyik valakire, akivel törődhet, akinek minden kérdésére válaszol, anélkül, hogy tudna róla.

(#20) heady91


heady91
tag

Super Mario Land 2 : 6 Golden Coins <-- ez nekem is megvan, nagyon imádtam, sokat játszottam vele :)

XBOX Live Gamertag: FunnyMixer91 || Nexus 7 || NOKIA Lumia 920 Red

(#21) Code: 47


Code: 47
tag

Nekem is van egy GameBoy-om kb. 10 játékkal...ezek után lehet, hogy előveszem! :)
Megadrive-om is volt! Imádtam nagyon! De lecseréltem sok év használat után egy Playstation-re....azt sem bántam meg! :)

(#22) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nekem a kedvenc GameBoy játékom a [Pokémon Trading Card] volt. Imádtam. Mindenhova jött velem, és mindenhol toltam. (Mindaddíg amig le nem merültek az elemek a GameBoy-omba :DDD :DDD
Asszem még meg is van a cucc :DD

All→M8

(#23) ceia


ceia
őstag

Nagyon örülök az ilyen cikkeknek. A csoda-processzorok, alaplapok és vga kártyák világából jó egy kicsit szabadulni, rácsodálkozni a ma már megmosolyogtató paraméterekre, grafikákra. Még mindig közel állnak hozzám a pár pixeles spriteok, prüntyögő hanghatások, az egyszerű, ám mégis kihívást jelentő játékmenet. Nekem sohasem volt konzolom, csak ma játszom ilyen játékokkal emulátoron. C64-em, majd Amigám volt, amikre a 8 és 16 bites játékok százait írták. Mennyit játszottunk egy barátommal felváltva, "amíg meg nem halsz, aztán én jövök", míg sikerült "kitenni" egy-egy "pályát". (szintet) ;] Jókat mosolyogtam rajta, mikor a joysticket is lóbálta kezében, ha a karakterrel ugrani kellett, (bevallom, eleinte én is) vagy hogy észre sem vette, a játék zenéjét dúdolgatja közben! :DDD Tetszik a cikk, csupán annyi kritikám lenne, hogy nekem jobban tetszett volna, ha az egyes játékok leírásánál egy-egy kép lett volna magáról a játékról is, nem csak a kazettáról. A videós linkek jók, de olvasás közben nem szívesen váltok rá, inkább a cikk elolvasása után néztem meg mindet.

        it's more fun to compute

(#24) doc


doc
nagyúr

nagyon jo kis iras :R
en emulatoron (GPH Caanoo) jatszom, bar a 'valodi' GB jatekok kozul csak a Wings of Furyval (ami sajna nincs olyan jo, mint a C64/Amiga/DOS verziok), viszont GBA-ra nagyon jo jatekok vannak!

(#25) kovee01 válasza Xirtam (#1) üzenetére


kovee01
tag

Vissza a hős "középkorba" :D :C

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#26) kmzs


kmzs
csendes tag

Na azért a flash memória 1989-ben kissé baromi drága lett volna! Az bizony SRAM volt, gombakksival, de az is csak a 90-es évek közepétől. Az első játékok még nem tudták elmenteni az állást (lásd pl. Tetris)

Ha az akksi pár év után lemerül, akkor bizony törlődnek a mentések is.

(#27) cyanide

Pokemon függő voltam. Nekem a kék volt meg az első szériából, utána a silver. Úgy vettük meg az elsőt, hogy akkor még nem is tudtam igazán mi is az. Aztán "életem szerelme" lett a játék. Korábban nem játszottam olyan játékkal, amibe ismétlés nélkül 100 órákat bele lehet tolni. Azt se nagyon tudtam mi az az RPG.
Aztán kaptam egy GameBoy Advance-t is. Azon az Advance Wars volt a kedvenc játékom.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#28) doc válasza cyanide (#27) üzenetére


doc
nagyúr

Advance Wars nagyon kiraly, az elsot vegigjatszottam, a masodikat meg csak elkezdtem :)

(#29) anaqer válasza Tom5 (#12) üzenetére


anaqer
veterán

Hmmm.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30) Binczet


Binczet
aktív tag

Bocs, még nem olvastam el, de muszáj megkérdeznem, hogy pl. a pokémonos játék hogy menti el a játékállást? A régi game-boyoknak asszem nem volt memóriájuk; akkor a mentés csak az újabbakkal (színesekkel) működik?

(#31) JanR


JanR
addikt

Ilyenkor sír a lelkem, hogy ma 1 olyan játék nincs ami annyira le tudna kötni mint ezek a játékok anno :U

Köszi az írást! Azt hiszem be kell szerezzek egy GB-t ;]

(#32) daninet


daninet
veterán

Haverom GB-án játszottam napokat a Pokemonnal, akkoriban szüleim nem engedték, hogy a pénzem egy játékgépre költsem :D
Egyébként rengeteg az emulátor minden platformra, mostmár androidra is, és simán lehet nyomni ezeket a játékokat :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#33) maross


maross
veterán

frankensteint imadtam, bar ha jol emlekszem, nem sikerult vegigjatszani, nem volt rovid. spider-man is jo volt egynek, pokemonok sajna kimaradtak.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#34) epityesz


epityesz
aktív tag

Grat!

még Mortal-t nyomtam ezen a kis szépségen :C

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#35) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Úúúú anno PECSÁba( Petőfi Csarnokba ) vittem magam minden vasárnap édesanyámmal GameBoy kazikat cserélni, asszem 100 Ft volt anno a csere azonos "értékű" címek esetén, ha jobbra akartál cserélni, mondjuk SuperMario 1-2-t WarioLandre, akkor viszont keményen perkálni kellett pluszba. Volt valahol a belvárosban is, de marha drága volt annó.
Ja, és persze ki lehetett próbálni előtte a játékokat.
Gyakorlatilag reggel mentünk és kora délelőtt értünk haza mindig :D
Ráadásul PECSÁBA lehetett gyűjtőalbumokba matricát cserélni is.
Sokan megfordultak ott, emlékszem az akkor kb. 18 éves srác a troli megállóban nyomta a GameBoyt a földön ülve.
Én meg mire kb. 1 óra alatt hazaértünk a legtöbbet végig is vittem. :DDD
Nálam örök kedvenc a MegaMan sorozat és a Probotector, meg ofkósz SuperMariók, sőt az alap játék, a Tetris is hatalmas volt.
A legszebb évek ...

#34: úgy-úgy, Mortal sorozat is nagy kedvenc! :K
#31: igen, PC-t is imádom, de sehol nincs GameBoyhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#36) AusWolf


AusWolf
őstag

Pokémon... :U Rengeteget játszottam anno az első generációval (Red/Blue/Yellow). Azóta mondjuk átálltam a FireRed/LeafGreen párosra GBA-n, de a régi klasszikusokhoz felejthetetlen emlékeim fűződnek. :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#37) $paceman válasza kmzs (#26) üzenetére


$paceman
csendes tag

Ezt az infót a wikipédián találtam, persze ettől függetlenül lehet hogy nem igaz.(vagy én értettem félre valamit :) ) Mindenesetre nagyon sok 95 előtti játék el tudta menteni az állást, például a cikkben bemutatott Mario is.
:)

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#38) rudymester


rudymester
senior tag

Kellemes olvasmányos cikk. A csengőhangom a Mega Man 3 intro/theme zenéje, szóval szinte minden nap van egy kis retro az életemben. :)

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#39) Findzs


Findzs
addikt

a best gameboy játék a zelda volt :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#40) myteve


myteve
csendes tag

Zelda, Metroid II rajongók? :)

(#41) lorcsi


lorcsi
veterán

én is nagy rajongó vagyok :)
vagy vagy 10-15 játékom és végre egy gb color is van a gyűjteményemben :))

(#42) $paceman


$paceman
csendes tag

Na ha minden jól megy, nemsokára egy SNES is bekerül a gyűjteményembe jópár játékkal, cikk is várható majd. Remélem összejön :D

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#43) David93Pecs


David93Pecs
tag

Én még annak idején haveromnál láttam ilyen Gameboy-t. A legelső Gameboy Classic.:)
Még ő is a bátyától örökölte meg,nagyon király egy szerkezet. Sokat nyomtam rajta a Super Mariot,más játéka nem igazán volt hozzá :D
Gondolkodtam egy ilyen konzol vételén mostanság,csakhát nagyon ritka már a jó állapotú jó áron kapható GBA Classic.:)

(#44) $paceman válasza David93Pecs (#43) üzenetére


$paceman
csendes tag

Lehet még bőven találni, csak körül kell nézni egy kicsit :)

Én is áron alul vettem őket és mindegyik klassz állapotban van :K

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#45) ducsidu


ducsidu
senior tag

Pokemon 4ever
folyamatosan Pokemonokkal játszottam,na meg Megamannel
Van itthon még egy GB,GB Color,és 2 GBA :D a legjobb a GBA-ban,hogy viszi a régi Game Boy játékokat is

(#46) Playstation1


Playstation1
csendes tag

Régen kb mennyi huffba volt egy Game Boy ? sokaknak volt magyarországon ?

"Ja, csak ne spórold ki a pisztáciát ! " "Ki az a Corporation ? - Bunkó vagy Bugsy" :D

(#47) J2saw


J2saw
csendes tag

Nekem is volt gyerekkoromban gameboyom nagyon szerettem, ahogy ma is manapság már Androidon nyomom, ha valakit érdekel a GBA romokat a coolrom-ról szoktam leszedni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.