Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

NFC?
az mit tud?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez szépre sikeredett. Végre nem az unalomig ismételt "szappan" forma.

A 200 dollár alatti okosokra is kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#3) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Ez miért néz kiilyen jól? :DDD Végre nem iphone féle lekerekített a cucc. Tetsick! :C

(#4) Inarus válasza Lenry (#1) üzenetére


Inarus
addikt

(#5) chabusch


chabusch
tag

az aktuális ájfón pont nem lekerített cucc, hanem ilyen szögletes. De annyiban igazad van, hogy végre nem a kopipészt volt a designer dolga.

(#6) CygnusX


CygnusX
tag

Így ez a látványterv-telefon első ránézésre akkorának tűnik, hogy ezen is simán meg lehetne sütni egy pizzát...4" feletti kijelzőt jósolok neki :( De formára viszont tetszik, kár, hogy valószínűleg olyan irányba variálják a készüléket megjelenésig, amíg a laikusok is meg nem mondják róla, "ez a galaksziess testvére" :)

"All glory to the hypnotoad!" (Futurama)

(#7) Segal


Segal
veterán

Most komolyan ebben a cikkben mi volt az újdonság? Ez már több hónapja kering a neten csak sokkal több műszaki adattal.
Rá is lehet keresni Samsung i9100 S2 néven de azért a föbb adatok.
Az a 2 magos proci az Cortex-A9 Orion lesz, a kijelzőhöz még hogy 4.3 asat emlegetnek (én már nem zárom ki a 4.5-set sem mert a múltheti samu azt kapott), 8 megapixeles ledes kamera és 1080p felvétel és lejátszás, minimum 1500-as akksi de itt is kiindulva a múltheti samuból az 1750 tűnik reálisnak.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Oly szédületes ütemben dobálják ki az újabbnál újabb telókat, hogy aki bevásárol 2 évre hűségesküvel egy galaxy S-t, (és ugyebár annyira geek, hogy ez megér neki akkora nagyságrendű lóvét) sírva fakad hogy megy el mellette a technika. Persze még mindig jó a GalaxyS, de 2 év múlva aki most vette karácsonyra...

Lehet ezért a szemléletért vagyok el még mindig az SE K750-el? ;]

(#9) ans válasza Lenry (#1) üzenetére


ans
aktív tag

Most megy éppen a rájátszás az NFL-ben. NFC és AFC döntő nemsokára. Hétvégén éjszakánként. Február 6.-án SuperBowl.

(#10) Rém


Rém
tag

Vajon az ezt követő modellnek a továbbfejlesztett kijelzőjét milyen szuperlatívusszal fogják elnevezni? Hiper Szuper Amoled Plusz? De a 3D biztos fog benne szerepelni, azt most nagyon veszik a népek!

(#11) Gabi 8906 válasza osztraksajt (#8) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Én pl sírva nem fakadok. ;] Nem is vettem drágán a telót. Bár a vaku miatt kissé irigylem az új jövevényt.... :))

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#12) j-cool válasza osztraksajt (#8) üzenetére


j-cool
tag

Miért avulna el? A fejlesztők úgysem fognak azonnal a kizárólag kétmagos procikra koncentrálni, hiszen akkor maguk alatt vágnák a fát. Addig amíg megcsinálják az adott programot a sima Galaxy S-re is addig miért lenne elavult? Minnél több embert ér el egy fejlesztő annál nagyobb a haszna, így biztos lehetsz benne, hogy a több tízmilliós példányszámban eladott Galaxy S még egy darabig nem lesz elavult.

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#13) LA_COSTE válasza Segal (#7) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

+1 :K

(#14) rizso


rizso
addikt

Valaki nagyon szeretne egy HD2-re hajazó Samsungot ;] Nagy valószínűséggel maradnak a "Galaxy-család" jellemző vonásai/formavilága...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#15) osztraksajt válasza j-cool (#12) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem feltétlenül használhatóságban való elavulást értettem ezalatt.

Nyilván a fejlesztők támogatják, egyértelmű, én inkább a gyártó támogatásától tartok. Miután kijött az utódmodell, a firmware fejlesztésre szokott köbösen csökkenő erőforrás jutni. Nyilván nekik már csak az utódmodellre éri meg koncentrálni, azok eladását fogják újabb fícsörök leprogramozásával tolni, hogy a arra csorogjon mindenki nyála és cserélje le a már kevesebbet tudó elődmodellt.

Máskülönben nem lenne minden 3. hír ez (és ezt tényleg nem pejoratívan írom) :
"Lesz x.x fw az xy készülékre."
"Mégse lesz x.x fw az xy készülékre."
"Valamelyik blogon azt írták, lesz x.x fw az xy készülékre."
"A yz ország területi igazgatója azt nyilatkozta hogy mégse lesz x.x fw az xy készülékre."
stb.

(#16) keIdor


keIdor
titán

Jól néz ki, csak ne legyen már 4.5, inkább 4.3...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) kristof83


kristof83
aktív tag

És a Nexus S mikortól lesz itthon kapható?
Arról nincs valakinek valami info-ja?
Sajna még sehol nem találtam :O pedig beruháznék egyre szivesen.
3 kiszemeltem van, de nem tudom melyiket válasszam (Nokia N8, vagy egy fehér Xperia X10, vagy a Nexus S).

(#18) Morden24 válasza chabusch (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az aktuális iPhone teljes mértékben le van kerekítve, semmi szögletes nincsen benne - csak a hátlapja sík, de attól még nem lesz szögletes.

Egyébként ez a Samu jól néz ki (formára... hogy az ki szerint volt remek ötlet, hogy a logotípia és a gombok egy elemre kerüljenek, ráadásul előbbi ilyen hangsúlyos méretben, hát azt nem tudom, de nem volt komplett, az tuti). WP7-et rá, aztán kérem is.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19) cowboy_bebop válasza Morden24 (#18) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

WP7?

Ilyen sok pénzed van, h. nem baj ha wifi hálózatnál is küldi a tudtod nélkül mobilneten az adatokat?

(#20) Gabi 8906 válasza kristof83 (#17) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Ha számít a hazai garancia és az olcsóbb ár akkor x10 lehet az ideális Android 2.1-el.
De az N8-sem rossz. Attól függ hogy mire használnád az új telodat. :U

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#21) Morden24 válasza cowboy_bebop (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Miért, neked olyan sok kessed van, hogy nem zavar, ha az Android sms-rulettezik?
És ezzel rekesszük is be a szánifesztivált, ha kérhetem.

Sectumsempra - For Enemies

(#22) Gabi 8906 válasza cowboy_bebop (#19) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Én is olvastam erről a jelenségről, de win7 tulajokat nem hallottam hogy panaszkodnának.... :U

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#23) Morden24 válasza Gabi 8906 (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Létezik maga a hiba, MS már vizsgálja.
Úgy látszik, páran szeretnek egyből világméretű katasztrófát beállítani, ha olyan brandről van szó, amit nem kedvelnek. Az olyanok esetén, amiket meg lájkolnak, ott az sem gond, ha szintén ezer hasonszőrű hiba van elszórva... nulla objektivitás rulez.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24) Versus válasza Gabi 8906 (#11) üzenetére


Versus
senior tag

Nem biztos hogy a mobilfény bele fog férni a jövevény árába ! :)

Premium Vintage

(#25) Syl válasza Morden24 (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez ugye nemcsak Microsoft terméknél szokott így lenni...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) skajwa


skajwa
senior tag

Remélem nagyon nem módosítanak a design-on! :)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#27) Morden24 válasza Syl (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, de MS termékek esetében kiemelkedően sok a troll.

Sectumsempra - For Enemies

(#28) Xaels


Xaels
félisten

Kifejezetten tetszik a formaterv, egyedül az a bazi nagy és ronda Samsung felirat bántja a szemem. Lehetett volna annyival nagyobb a kijelző ;] Mondjuk a gyártó miatt eleve kiesik nálam, de ez egyéni szoc.prob.

Amúgy meg lassan ott vagyunk, hogy dobálják az erősebbnél erősebb hardvereket a mobilokba, de közben a lényeges és sokat használt funkciók szinte semmit sem fejlődnek, talán a legutóbbi ilyen ami említésre méltó az a Wi-Fi Direct. Azon kívül dobálóznak a számokkal, de mit látunk: hiába ott a 8mpx-es kamera ha ugyanolyan maszatot csinál mint a 3-4 éves 1-3mpx-es társai(persze van 1-2 kivétel mint az N8 vagy az Innov8). Valamelyik nap arról beszéltünk haverral a Honeycomb kapcsán, hogy tök jól néz ki meg minden, de az eyecandy-n kívül semmi olyat nem láttunk ami nélkül elképzelhetetlen az életünk. A jelenlegi Android csúcstelefonok is(ha kibírják) bőven jól használhatóak lesznek 2-3 év múlva is mert a Tegra meg a 2magos processzorok túl sok pluszt nem hoznak magukkal. Ezek is csak számok amikkel jól lehet dobálózni, de a lényegi funkciókat semmivel sem tudják jobban ellátni mint a jelenlegi elérhető felhozatal. Az operációs rendszer is kb. ugyanez. Ezekre a geek-eken kívül szerintem senki sem izgul fel.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#29) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Hát, remélem, hogy nem változtatják meg a design-t, ez baromira tetszik. Első olyan Samu teló, amit tényleg elfogadnék

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#30) Gabi 8906 válasza Versus (#24) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Ha nem, akkor tegyenek bele éjjel látó kamerát. :C
És akkor nem kell aggódnia a Samsungnak hogy nem fog beleférni a keretbe egy vaku. :DD

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#31) parkr válasza Valentino K. (#29) üzenetére


parkr
őstag

jól nézne így ki, az biztos

(#32) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Remélem ebbe nem olyan gány GPS-t tesznek, mint az elődjébe :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Azzal a Samsung nagy felirattal úgy néz ki, mint egy Samu LCD tévé összenyomva :))
Egyébként tetszik a formaterv, 4,5 viszont nekem spec nagy lenne.

(#34) Valentino K. válasza Xaels (#28) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Hülyeséget beszélsz, már ne haragudj. Magadból indulsz ki.
Ennyi erővel mi a tökömnek LCD monitor, ha egy sima CRT-n is ugyanúgy meg tudod nézni a kevenc oldalaidat, vagy meg tudod nézni a leveleidet.
Örülni kéne, hogy a technológia irdatlan tempóban fejlődik(persze én se értek egyet a mp körüli fölösleges parasztvakítással).
Ez csak jó nekünk, sőt, kb ez húzhatja ki az emberiséget a szarból, de ez már nagyon más téma. Ennyi erővel menjünk vissza és éljünk barlangokban :P

Az meg nyilvánvaló, hogy miért nincs tökéletes telefon, miért van 1-2 olyan szolgáltatás, ami hiányos.
Az se véletlen, hogy miért nincsenek még sorozatgyártásban a vékony de nagy kapacitású akksik. Az is nyilvánvaló, hogy miért nincs még mindenkinek elektomos autója, holott a technológiák már rég lehetővé tennék a sorozat gyártást...

Elbaszott világban élünk sajnos

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#35) Gabi 8906 válasza Valentino K. (#34) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Még egy pár év és atomenergia lessz a telefonokban. :DDD

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#36) Xaels válasza Valentino K. (#34) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem meg kiragadtál 1 apró részt a mondandómból és felfújtad mint egy lufit. Én kifejezetten csak a mobilpiacról beszéltem te meg jössz itt a monitor meg gépkocsi példáiddal :W

"Ez csak jó nekünk, sőt, kb. ez húzhatja ki az emberiséget a szarból, de ez már nagyon más téma." Hát és még te beszélsz nekem a hülyeségről...

Részemről vita lezárva nem szólok hozzá többet a témához...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37) Morden24 válasza Valentino K. (#34) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az is nyilvánvaló, hogy miért nincs még mindenkinek elektomos autója, holott a technológiák

Más téma, de kell a frásznak az elektromos autó. Hidrogénmeghajtás, vagy semmi.
Az elektromos autó egy botrányos visszalépés a fosszilis üzemanyagok használatának praktikusságától. Nem mellesleg az áram, amivel 12 órán keresztül töltöd a kocsit, is jön ám valahonnan ;)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#38) floatr válasza Morden24 (#37) üzenetére


floatr
veterán

Többek közt azért, mert a hidrogén is jön valahonnét, és a jelenlegi fosszilis-égetős megoldás olyan végletekig elbonyolított szerkezeteket szült, hogy iszonyatos összegekbe kerül karbantartani. Semmi sem véletlen.

(#39) Morden24 válasza floatr (#38) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem a feldolgozás, vagy a logisztikai folyamatok bonyolultságára gondoltam, hanem az üzemanyag pótlásának praktikusságára.
Egy pár perc alatt véghezvihető tankolás nem hasonlítható ahhoz, mintha helyhez lennél kötve órákig, míg feltöltöd teszem azt a Teslád 6800-akármennyi akksiját, hogy megtehess újabb pitiáner 300 kilométert...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40) BoB válasza osztraksajt (#8) üzenetére


BoB
veterán

El kell fogadni a tenyt hogy ez nem sima, hanem okostelefon. Es elavulas tekinteteben olyan mint a szamitogep. Kijon, egy ev mulva mar nem annyira jo, ket ev mulva mar elavult. Ez van.

Tudom hogy ez a nagy atlagnak nem jo mert nem tud evente uj telefont venni, de meg mindig jobb mintha csak 5 evente lenne elorelepes technikailag. Akkor meg mindig a Pentium III-nal tartanank kb. Meg a Quake 3 es a tobbi 10 evvel ezelotti szoftverek lennenek a menok, az ujdonsag.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#41) BoB válasza kristof83 (#17) üzenetére


BoB
veterán

Nexus S-t az expansys-tol mar tudsz rendelni, de egyenlore nagyon draga. Vagy ebay, de akkor meg nem igazan van garancia. Hacsak valakivel meg nem tudod beszelni hogy visszapostazod es intezze el...

En is ot varom egyebkent. Felve szereztem be a Nexus One-t mert hogy nincs sense vagy mas rajta mert az hu de nagyon jo ha van (mert ugye mindenhol ezt olvasni). Aztan miutan meglett rajottem hogy abszolut nem hianyzik nekem semmifele sense vagy barmi mas bor, es ezek utan eldontottem hogy csak es kizarolag Nexus szeria.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#42) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem ez nagyon nem tetszik... Na de majd meglátjuk, ez egy elég rossz minőségű fotó, plusz valószínűleg csak valamilyen prototípus.

(#43) #16820480 válasza Morden24 (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, mondjuk egy túlnyomásos hidrogénes üzemanyag tartály nagyon megnyugtató lehet egy karambol során, mert az tényleg felrobban a legkisebb szikrától, (szemben a benzinnel, ami csak hollywoodban viselkedik így).
jó lenne a dlog, csak szerintem nagyon drága lehet biztonságosan megoldani.

amúgy a több órás töltést is meg lehet könnyíteni szabvány akksikkal, és töltőállomáson cserével percek alatt.

[ Szerkesztve ]

(#44) Magnum_


Magnum_
nagyúr

eddig szép

I humbly and respectfully decline™

(#45) Xaels válasza Morden24 (#39) üzenetére


Xaels
félisten

A Napelem nem elég praktikus? Igaz még mindig nem tökéletes ez a megoldás, de számomra az egyik legcsábítóbb és ugye hozzáteszem nem kötelező verőfényes napsütés a töltéshez, csak akkor nagyobb a hatásfok. Legalább is addig amíg nem sikerül megadóztatniuk a Napfényt...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#46) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Húúúú nagyon bejövős ez a minimalista, fekete téglatest formaterv, remélem ilyen marad.:D

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#47) Morden24 válasza Xaels (#45) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Napelem nem elég praktikus?

De, ha a napi közlekedés folyamán a töltést megoldják, vagy ha napfénytetőt építenek minden garázsra :D

(#43) sheratan: Izgalmas lesz, szép nagy akksikat kell majd cserélni a kutakon percek alatt. A Tesla Roadster ESS-e fél tonnát nyom, és így legalább van valamennyire normális üzemidő azaz izé, hatótávolság, mert az ilyen Wiz meg egyéb szánalmak menjenek a pokolba.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#48) Xaels válasza Morden24 (#47) üzenetére


Xaels
félisten

Garázsban bedugod a konnektorba... Ugye a napelemekről nem közvetlen a meghajtás, hanem akkuról megy és azokat tölti... Az elsőben igazad van, azon még van mit csiszolni de ha megoldják azért ennél kevés praktikusabbat lehet elképzelni szvsz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49) Jadro


Jadro
veterán

Nem rossz, nem rossz, de még borsódzik a hátam a 4-esnél nagyobb kijelzőktől. Mondjuk SGS előt a 4-es mérettel is így voltam. :)

NFC= Need For Cpeed. :DDD

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#50) #16820480 válasza Morden24 (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

megfelelő daruval ki lehet azt emelni néhány perc alatt. :D
amúgy nyilván ehhez valami áttörés kéne az akkumlátorok terén. ha mondjuk egy aktatáskányi térfogatban tudnának akkora töltést tárolni, az jó lenne.
amúgy a hidrogén is macerás, mivel nem a Nap felszínén lakunk, így ritka elemnek számít, leginkább csak valami bontásával lehet hozzájutni, ehhez meg megintcsak energia kell, plusz drága is. meg arról sem olvastam, hogy ha a jelenlegi autómennyiséget lecserélnénk hidrogénesre, akkor az általuk kibocsájtott vízgőz hatással lenne-e a lokális klímára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.