Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) R2D20208


R2D20208
addikt

Miért a 2.2.1 hez van viszonyitva ?

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#2) Black Dragon


Black Dragon
addikt

wow, a különbség elég látványos, viszont szerintem mindenkinek az ára határozza meg, hogy mi éri meg jobban.:) A trémobilnál most épp volt valamilyen akcio, ahol 35-ért adták a Galaxy S-t, annyiért viszont megéri.:K

(#3) r4z


r4z
nagyúr

Ha már ennyire benchmarkoltok, akkor ajánlom figyelmetekbe a CF-Benchet, CPU és memóriateszt van benne. Valamint 3D-s teszthez a Neocoret is használhatnátok. :R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4) koxminator


koxminator
senior tag

Nem akarok hülyeséget beszélni, de tudtommal a neocore az S2-őn fix 60 fpst mutat.
Másrészről miért egy fél éves firmváréval ment le a teszt? Miért nem 2.3.3-mal vagy 2.3.4-gyel? Csak mert 2.1.1 van a fos KIES-en?

Persze ettől még ugyanúgy gyorsabb lesz az S2, ez nem is lehet kérdéses, csak ez így kicsit más mégis.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#5) r4z válasza koxminator (#4) üzenetére


r4z
nagyúr

Ezt nem tudom, nincs S2-m. Azt tudom, hogy framelimit van mindkét készülékben, de hogy mennyire van állítva, arról nincs infóm.

Ja. dr. Kind: Quadrantnál ha Advancedet vagy Professionalt futtatnátok, sokkal jobban kijönne a különbség minden tekintetben. Részletesebben mutatja az eredményeket (csak ugye meg kell venni).
3D-re még az An3dBench(XL) is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#6) Eddie141


Eddie141
senior tag

Hát nekem moddolt rommal 1,6Ghz-n az S-em 2849pöttyöt csinált Quadrant Standard-ban. Úgy azért már nincs annyira lemaradva. Az előnye az SII-nek inkább a vga-ból származik :)

(#7) AirSteve válasza Eddie141 (#6) üzenetére


AirSteve
csendes tag

Nekem is Galaxy S 2.3.4es rommal oc nélkül quadrant 2300 pont. Alap 2.3.4es rom 1800 pont körül.

(#8) dr. Kind válasza R2D20208 (#1) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Mint ahogy a cikkben is írtam: mert a 2.3.x még nem érhető el Magyarországon hivatalosan.

(#9) Cathulhu válasza Eddie141 (#6) üzenetére


Cathulhu
addikt

"moddolt rommal 1,6Ghz-n"

Nem eppen egy hetkoznapi korulmeny azert, hogy hivatkozasi alapnak lehessen tekinteni. Mert ennyi erovel pl az S2-t jol meg lehetne hajtani, mint tudjuk, kepes ra, es akkor megint elojonne a kulonbseg.

De ez a teszt igy kb semmit nem er, hasonlo rommal kellett volna tesztelni, verziorol verziora gyorsitanak a JIT-en, igy eleve handicapje van az S-nek.
Ez max arra jo, hogy lassuk, igen, megeri 2.1-rol valtani...

@dr. Kind
De attol fuggetlenul amint elerheto lesz, fogja hozni azokat a pontokat, amit most. Annak ellenere hogy S2-m van, azt kell mondanom, ez az osszehasonlitas elegge unfair es marketing bullshit szaga van :(

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#10) AirSteve válasza dr. Kind (#8) üzenetére


AirSteve
csendes tag

Én kies-ből frissitettem a 2.3.3at itthon, de csak azért mert a telefon angliai kártyafüggetlen :) De a 2.2.1 után egy fényév a különbség, a kiszivárgott 2.3.4 pedig még gyorsabb.

És amúgy is ezek a tesztek nem mondanak semmit, mert a Galaxy S simán viszi bármelyik tegra 2 es játékot pl uh az egész csak marketing hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#11) ForRedGlory válasza R2D20208 (#1) üzenetére


ForRedGlory
félisten

2.3.3 KF3 alatt:

Quadrant: 3350-3600 között ingadozik
Linpack: Singlethead: 56MFlops, Multi thread: 88MFlops
Smartbench: 2230/3625

(#6) Eddie141: azért ezt át kellene gondolni kicsit. Mondjuk egy Quadrant Advanced után mond meg mennyi a CPU érték.

[ Szerkesztve ]

(#12) r4z válasza Cathulhu (#9) üzenetére


r4z
nagyúr

az S2-t jol meg lehetne hajtani, mint tudjuk, kepes ra, es akkor megint elojonne a kulonbseg.

Láttam már screenshotot 11 ezer (!) pontról is SGS2-nél. Szóval a moddolt készülékek eredményeit ne vegyük ide, a Dézim is minden gond nélkül hoz 3000 pontokat alap órajelen, ami azért jóval gyengébb készülék, mint a SGS / Nexus S.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#13) ForRedGlory válasza r4z (#12) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az lehet, de a Snapdragon processzorral jóban van a Quadrant, plusz SGS és SGS2 60FPS-nél megáll. Jóval több lenne, ha nem lenne benne "vsync" :)

(#14) r4z válasza ForRedGlory (#13) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak a moddolt készülékek sebességbeli megtáltosulását szerettem volna szemléltetni :)

Egyébként tudtommal az egyetlen készülék, ahol ki lehet kapcsolni a VSync-et, az a Qualcomm MSM8960 + Adreno 220 párossal szerelt fejlesztői készüléke.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#15) kutkut válasza r4z (#3) üzenetére


kutkut
addikt

Csak a Neocore-t ne!!!! Korlátozva van az fps szám, abból semmit sem tudsz meg. :N
És Quadrantot se...

A CF-Bench jó ötletnek tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#16) r4z válasza kutkut (#15) üzenetére


r4z
nagyúr

Okés, közben én is találtam jobbat, lásd későbbi hozzászólásom :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#17) AirSteve


AirSteve
csendes tag

Írok is CF-bench eredményt 2.3.4es rommal Galaxy S oc nélkül: native score: 4044 java score: 1435 overall score: 2478

[ Szerkesztve ]

(#18) ForRedGlory válasza AirSteve (#17) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Na itt van ugyanez SGSII-n:

Native Score: 11261
Java Score: 3267
Overall Score: 6464

(#19) lmisi válasza ForRedGlory (#18) üzenetére


lmisi
senior tag

Na ez több mint 2x különbség.
Jönni fognak azok a játékok amik csak s2-n mennek majd teljes grafikával, a resztlin csak lebutítva.

(#20) rankesz válasza AirSteve (#17) üzenetére


rankesz
veterán

Galaxy S jvp 2.3.4. TalonDEV kernel @1200 GPU 200@325:
CF.bench 4663, 1585, 2816
quadrant standard 2770 pötty

(#21) AirSteve válasza rankesz (#20) üzenetére


AirSteve
csendes tag

Tényleg, leírom én is a rom: GingerReal 6.4, 2.3.4 jvp, a kernel: Speedmod K15H-T21-300Hz

(#22) arn


arn
félisten

quadrant a hulye filerendszer miatt lassabb a galaxy sen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) AirSteve válasza arn (#22) üzenetére


AirSteve
csendes tag

A 2.3.3ban és a 2.3.4ben már sokat csiszoltak rajta, sokan már nem is használnak lagfixet, de a quadrant gyorsul ha fájlrendszert váltasz 2.3.4 alatt 1800 pont az rfs és 2300-2400 az ext4. Ugyan azon a telefonon talán használható a quadrant ha romokat hasonlitasz össze, de más telefonnal való összehasonlitásra nem az igazi... De használat közben is érezhető az a gyorsulás ami 2.1ről 2.3.4re van (800-900 pont körülről 1700-1800 pont körülre quadrantban)

(#24) barii86


barii86
tag

S1: 2.1-el, S2: 2.3-al

Saját battery branchmark Color Flashlight-al:
full fényerőn, fehér képernyővel, aeroplane módban, minden más programot bezárva:
1óra 8perc alatt
-> s 81%-ra merül
-> s2 85% merül

másik: kikapcsolt képernyővel, gsm+3g-s google szinkronnal 9,5 óra alatt teljes töltöttségről, kikapcsolat képernyővel:
-> s 76%-ra merül
-> s2 85%ra merül

ez utóbbit azért még egyszer megpróbálom majd, mert gyanús az eltérés

ha valaki kíváncsi más branchmarkra, írjon, hátha engem is érdekel. Fogyasztással kapcsolatosak előnyben. Még majdnem 2 hétig lesz nálam az s

Ezt azért mértem, mert mikor az S2-t megvettem, nekem gyanús volt, hogy ilyen hamar merükl, és ezért hasonlítottam össze, de rá kellett jönnöm, hogy ezek a telefonok átalánosságban ilyen szarok :D
Értsd: reggel busz az egyetemig, aztán vissza, közben 3g, auto fényerőn, google szinkron, és ezzel le is merül kb

[ Szerkesztve ]

(#25) Eddie141 válasza Cathulhu (#9) üzenetére


Eddie141
senior tag

Jelenleg ezzel a rommal használva [2.3.4 JVP] Gingerbread Blitzkrieg és 1,2Ghz-re tuningolva, amely még elmarad az SGS 2 1,4Ghz-jétől 2490 pöttyöt csinált. Sajnos ez a rom többet nem enged húzni a procin, de szerintem ez is már egy elég szép eredmény, és elég smooth a futás teljesítmény. :) Az előző rommal, amelyel 1,6Ghz-t húztam ki belőle, állandóra 1300-1400Mhz-t állítottam be, és nagyon kellemesen használható volt a telefon (érezhetően gyorsabb mint alapon, csak simán használva is )

(#26) barii86


barii86
tag

még egy: bekapcsolat leddel, kikapcsolt képernyűvel, de bekapcsolat szinkronal az s2 3 óra 45 percet bír, ezt ugyebár összehasonlítani nem tudom

(#27) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az SGS II sehol nincs Linpack-ben: [link]

(#28) RobinHD


RobinHD
tag

szerintetek megéri GalaxyS-ről GalaxyS2-re váltani? (általános használat tekintetében) :))

Privátra illik válaszolni! :)

(#29) barii86 válasza RobinHD (#28) üzenetére


barii86
tag

nyilván fizetés kérdése :D

(#30) ForRedGlory válasza eldiablo (#27) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hurrá... :U

(#31) kutkut válasza ForRedGlory (#30) üzenetére


kutkut
addikt

+1 lol :DDD :U

Meizu MX3 32GB

(#32) AirSteve válasza RobinHD (#28) üzenetére


AirSteve
csendes tag

Szerintem nem, egy jól összerakott rommal nagyon stabil gyors telefont lehet varázsolni a galaxy s-ből és még tuti sokáig nem jön olyan program aminek ne lenne elég ez a telefon. + sokkal jobb hangchip van benne uh zenehallgatásra hangminőségben nem nagyon találnál jobbat. Én majd csak a galaxy s 3-ra váltanék, de legyen minimum 4,5col a kijelzője simán belefér csak legyen kevesebb a keret körülötte.

(#33) eldiablo válasza ForRedGlory (#30) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha már benchmarkolunk, akkor nézzük meg a többieket is. :U

(#34) RobinHD válasza AirSteve (#32) üzenetére


RobinHD
tag

Köszi a választ, most elbizonytalanítotál :/
De am nem vagyok nagy rom hacker, lényegében nem tom h kell csinálni :/
Tehát gyári romok tekintetében sem érdemes váltani?

Privátra illik válaszolni! :)

(#35) RobinHD válasza barii86 (#29) üzenetére


RobinHD
tag

Ebben mien igazad van :D de van keret a cserére :P

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni! :)

(#36) AirSteve válasza RobinHD (#34) üzenetére


AirSteve
csendes tag

Ha elérhető lesz a KIES-ből a 2.3.3 vagy majd a 2.3.4 és frissited, meg fogsz lepődni hogy milyen gyors lesz utána a telefon, sokkal gyorsabb a böngésző és a lag is szinte teljesen eltűnik, nekem pl még a Dungeon Hunter 2 is sokkal simábban futott, kevesebbet töltögetett, meg az akksi idő is javul. Plusz a téma is kicsit át van szabva, sokkal jobban hasonlít a galaxy s 2 re.

(#37) RobinHD válasza AirSteve (#36) üzenetére


RobinHD
tag

Köszi a választ, am ja még azt a frissítést megakarom várni a SGS-re :) ha téll naon jó lesz, akk téll nem cserélem le :) mit gondolsz most július elején elérhető lesz a frissítés? Vagy csuszik mint mindig? :/

Privátra illik válaszolni! :)

(#38) barii86 válasza barii86 (#24) üzenetére


barii86
tag

na ez a fura... a 2 éves pulse 82%ig merül 70 perc alatt teljes fényerővel...
Ezt hogy? nem jobban kéne hogy bírja a samoles+? vagy az több pixel, és ezért nem?

(#39) Cathulhu válasza Eddie141 (#25) üzenetére


Cathulhu
addikt

nem marad el tole mert az s2 nem 1.4 hanem 1.2. es mondom egy osszehasonlitasnak akkor van ertelme, ha a korulmenyek azonosak. eppugy nem fair egy overclockolt telefont optimalizalt custom rommal nekiereszteni egy gyari beallitasokkal indulonak, mint ket olyan telefont osszehasonlitani, ahol egy ev kulonbseg van az OSek kozott

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#40) erikecskeee


erikecskeee
csendes tag

Am igaz hogy ez így hülyeség mert ezek a benchmarkok csak a tényleges szolgáltató által kiadott sz@r szoftverrel ennyik az SII ből kb 4500-5000 közötti értéket lehet kihozni egy jó ROMmal (qadrant) az én SGS emen 2.3.4 gyel 1.2 GHz-en 2709 lett még az optimus 2x alatt 2.2.2 (modaco ROM) 4200 lett... :DD

(#41) szabi113


szabi113
tag

Nem azért akad ki a 3D teszteken 60 FPS-en, mert 60hz-en megy a kijelző?

Nem értek hozzá ne kövezztek meg, ha marhaságokat kérdezek. Csak az egyik videótesztben ezt hallottam. :B

(#42) r4z válasza szabi113 (#41) üzenetére


r4z
nagyúr

De. [link]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43) kutkut válasza r4z (#42) üzenetére


kutkut
addikt

Sztem nem. Bár, nem lehetek benne biztos.
Csak annyit tudok, hogy nekem a MIUI-val 65fps a limit gondolom, nem fölöslegesen...

Meizu MX3 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.