Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Uh, nagyon várom ezt az írást.
Mindig is érdekelt ez az időtállóság téma.

(#2) GAI válasza B.Á.L.!.N.T (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Eredetileg nyárra saccoltam a végét, de látva a meló (és szívás) mennyiséget ami az egyes játékok lelkének masszírozásával telik, inkább őszt mondok :DDD

(#3) gbors


gbors
nagyúr

Hát ez valami orbitális lesz - szokás szerint. És egy olyan témát feszeget, amit hasonló dimenziók mentén eddig Internet-szerte soha senki - szokás szerint :D

Egy dolgot javasolnék módosítani, ha belefér, ill. beszerezhető - a Fermi VS Terascale 2 szekcióban kibővíteném háromszereplősre a meccset az 5870-nel. A 6970-ben két komoly módosítás is van az 5870-hez képest, és az egyiknél arra tippelek, hogy jelentősen javított az időtállóságon.

Nagyon várós a cikk, de türelmesek leszünk :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4) GAI válasza gbors (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Megfontolom még, de a szépérzékemet sértené, ha nem kerek számú kártya lenne a cikkben :DDD

(#5) gbors válasza GAI (#4) üzenetére


gbors
nagyúr

:R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6) gV válasza GAI (#4) üzenetére


gV
őstag

akkor javasolhatnék még 1 szereplőt? 560 Ti, lehetne az 5870 párja. :R

(#7) GAI válasza gV (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az korban nem passzol (1 generációval újabb) szóval maximum GTX460 lehetne, de az meg nem egy kategória vele...

(#8) gV válasza GAI (#7) üzenetére


gV
őstag

GTX 460 vs 560 Ti mindkettő Fermi, kb annyi a különbség, hogy a letiltott részegységek működnek az utóbbiban.
meg ezzel az erővel a Radeon VII sem akkori mint a Titan Xp, az már Vega 20 és nem Vega 10 mint a Vega64 ami generáció szerint passzol a Pascalhoz. szerintem ha ők alkothatnak egy párt akkor a 5870/560 Ti is. :R

[ Szerkesztve ]

(#9) GAI válasza gV (#8) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom, egyelőre nem rajongok az 5870 szerepeltetésének ötletéért sem, azért meg pláne nem, hogy középkategóriás kártyát is betegyek mint az 560Ti... de még átgondolom.

(#10) gV válasza GAI (#9) üzenetére


gV
őstag

:R 5700 XT is középkategóriás, de akár a 770/1070 is az. az előbbi 680 néven is hisz a GK104-re épül, az utóbbi meg csonkított GP104-re és elérkeztünk a 560 Ti-hoz ami meg a GF114-re. de ez a technikai rész. árak szerint is befér az 560 Ti, ami $250, mivel a 3870 $270 és az rx 590 $280.

(#11) GAI válasza gV (#10) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát, arról nem tehetek, ha az AMD egyes generációkban csak a középkategóriáig ment fel :D Az 5700XT-nél, az 590-nél és a 3870-nél nem volt feljebb az adott generációban, a 770 meg 680 helyett szerepel. De ha csak egy mód van rá, a felsőkategóriából szerepeltetek kártyát, márpedig az 560Ti fölött még ott volt az 570 és az 580 is. Mindegy szerintem a legjobb lesz, ha már nem változtatok a véglegesített koncepción, mert már egy csomó mérés lefutott, és macerás lenne új kártyákat betenni már a cikkbe. Mert ez a rengeteg játék természetesen nem egyszerre telepítve van a gépen mert nem férne el a teszthez használt SSD-re. Szóval egy adag játékot felteszek, lemérem az összes kártyával, és törlöm aztán megy fel a következő adag. Emiatt ha úgy döntök, hogy szerepelni fog az 5870, akkor rengeteg extra telepítgetésre lesz szükség. Már így is van jópár játék amit leszedtem és vissza kell rakni, mert eredetileg csak sima 1080 és vega64-ig ment volna fel a cikk, és fullhd felbontásig (mert olyan monitorom van). Aztán jött a Titan Xp és borított mindent, kellett mellé Egy (2-3) VII, meg akkor már 4K-s monitor, de akkor már legyen Turing és Navi is, meg tegyük már be akkor a Polaris-t is, amit eredetileg szintén nem terveztem... Szóval generált nekem egy kis extra melót az a kártya :DDD

(#12) gV válasza GAI (#11) üzenetére


gV
őstag

érthető :R

(#13) MasterDeeJay

Ha kell tudok kölcsönadni kártyákat. Nem pont az asztali verziókat de GPU ugyan az. Teljesítményre valamivel gyengébbek.
Quadro FX5500 (7900GTX de lassabb ramokkal) és Quadro FX5600 (8800GTX 2x annyi rammal). Ezek ilyen 5-10eft-os kártyák, apróról, vateráról stb. Előnyük hogy esélyesen a kevesebb órajel miatt nagyobb eséllyel működnek. De van szintén 5eft-os FX1300-asom is (FX5950)
Az fx5500-as normál ATX gépbe nem is fér be.

Messze könnyebb beszerezni őket és eleve jobb minőségűek.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#14) GAI válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, nekem is van mindkettő, de a hosszú Quadro sajnos csíkoz. A Quadro FX 4500 meg sokkal gyengébb mint a 7900GTX. Reménykedem benne, hogy nem lesz szükség a pótlásra :)

(#15) Soderes


Soderes
aktív tag

Szerintem nincs értelme szerepeltetni a 5870-t. A 6970 körül-belül ott van teljesítményben. Néhány változtatás volt a 6-os szériában, de nem egetrengető. Mind két VGA-t nagyon jól ismerem. Egy jó darabig volt mind kettő.

[ Szerkesztve ]

(#16) gbors válasza Soderes (#15) üzenetére


gbors
nagyúr

Elég nagy változtatások voltak a HD 6900-asokban - átalakult az ALU-k szerkezete (VLIW5 -> VLIW4), az addigi monolitikus setupot kettébontották, ill. a ROP-okat is kicombosították. A 6970 alacsonyabb elméleti TFlops mellett 15-20%-kal gyorsabb az 5870-nél, azért az igencsak komoly fejlődés - és a fenti három említett dolog mindegyike komoly hatással lehet az időtállóságra.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17) Soderes válasza gbors (#16) üzenetére


Soderes
aktív tag

A TMU-kat megemelték 96-ra 80-ról, magasabb GPU és Mem órajel, emiatt nagyobb sávszél.
De lényegében ugyanaz. Ugyan az gyártástechnológia (40 nm), ram mennyiség, még a egyszeres pontosságú és dupla GFLOPS teljesítménye is majdnem megegyezik.

Talán annyi a különbség, hogy nálam a 6970-es nem problémázott az új gyári driverekkel, toleránsabb volt
Az 5870 MSI ami nekem volt nagyon válogatta a drivereket. Hajlamos volt egy új driver miatt instabillá válni. Kukacos volt. :)

Használatban teljesítményben én nem láttam komoly változást.

[ Szerkesztve ]

(#18) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

na ez durva lesz xd
volt anno rx5700 kartyam, jo fpseket dobalt amikor nem volt epp mikrolag

V6

(#19) gbors válasza Soderes (#17) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, nem ugyanaz. Jelentosen mas az arch, az extra sebesseg onnan jon. A magasabb savszel kb. a kevesebb TFlopst kompenzalja.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20) Soderes válasza gbors (#19) üzenetére


Soderes
aktív tag

Talán egy 10% többet hoz. Pont jó lesz a GTX580 a másik oldalról hozzá.

(#21) gbors válasza Soderes (#20) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát ja, csak éppen nem ez a teszt célja :N A teszt céljához kitűnően passzol mind az 5870, mind a 6970.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22) GAI válasza gbors (#21) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Meghánytam-vetettem magamban a kérdést, és arra jutottam, hogy nem fog szerepelni az 5870, mégpedig azért, mert ugyanúgy földbe állna a teljesítménye a drivertámogatás 2015-ös megszűnésével, mint a 6970-nek, szóval csak a megjelenése és 2015 közötti szűk idősávban lehetne egyáltalán beszélni arról, hogy a két generáció között milyen apró különbségek adódnának. És még akkor sem lehetnénk biztosak benne, hogy valóban a GPU felépítése okozza a különbséget, és nem a fele akkora videomemória az 5870-en. Ez az egyik ok, a másik pedig, hogy NV oldalon a GTX480 vs 580 pedig még ekkora eltérést sem adna. A harmadik ok pedig, hogy bazi sok extra melót jelentene a fentebb már vázolt telepítgetési gondok miatt :)

Egy esetben tudnám mégis elképzelni a szerepeltetését: ha sikerülne szerezni az első DX10 generációból is kártyákat, egy 8800GTX-et és egy 2900XT-t, mert akkor rá lehetne fogni, hogy semelyik generáció nem maradt ki. Ezek kb esélytelenek sajno. 8800GTX-em csak halott állapotú van, Radeonból meg csak 2900Pro-m. Sőt, akár NV 6800 és Radeon X800 is lehetne. Ezt még megfontolom, de ez még több meló :DDD

Viszont (ami most meglepett) hogy az AMD a 6970-re nem Terascale 2-ként hanem Terascale 3-ként hivatkozik. Ezt nem tudtam, eddig azt hittem, hogy Terascale 2 az is. Így már mégis indokolható lenne a külön szerepeltetése. Hmmhmm :))

[ Szerkesztve ]

(#23) gbors válasza GAI (#22) üzenetére


gbors
nagyúr

Világos, látom a gyakorlati nehézségeket, én csak a dolog elméleti "szépségét" tudom felhozni :)

az AMD a 6970-re nem Terascale 2-ként hanem Terascale 3-ként hivatkozik

Ami annyira nem meglepő - a 6970 és az 5870 között nagyobb a különbség architektúrában, mint az 5870 és a 2900XT között.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.