Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Fú bakker, most átnéztem a listát... :) Brutál sok. Eszméletlenül sok... Szerintem évek kellenek már csak ahhoz is, hogy beszerezzél ennyi procit... Nemhogy még mindet összeépítve letesztelni... áááh ez már majdnem olyan mission impossible.
Gondolni kéne majd talán arra is, hogy egy-két év múlva mikor már majdnem meglesz az összes proci az addig megjelent összeset is be kéne valahogy szerezni. Csak hogy nehogy túl elavult legyen a teszt mire kikerül. : )

Persze a vga-s teszt is hasonló kaliberű volt, de szvsz ez talán még durvább.

(#2) GAI válasza Dany007 (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát eleve minimum 1-1,5 évre saccolom mire kész lesz, szerintem leghamarabb 2015 nyarára lesz belőle valami megjelentethető anyag, szóval nem egy rövid távú projectnek terveztem eleve... egyébként most már majdnem minden platformhoz megvan a teszt alaplap, a következő lépésként el kell dönteni, hogy milyen programokkal mérjek, ez ha minden jól megy 1-2 héten belül meglesz, és utána már el lehet kezdeni "pörgetni" a procikat, vagyis venni-tesztelni-eladni, cserélni, kölcsönkapni... szóval nyilvánvalóan nem egyszerre lesz nálam az a nagyságrendileg 1000 db processzor ami a listákon van, hanem kis részletekben. Így lesz kb tartható a 2015 nyara, jelenlegi becslésem szerint.

(#3) Dany007 válasza GAI (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Ja értem már! Igen így logikusabb! Frankó! Gondolom jópár éjszakát átagyaltál a metóduson mire sikerült normálisan optimalizálni. Anyagilag meg időben is.
Majd egy fél év múlva lehet vevő lennék egy 3570k-ra cserébe egy 5800K-val ha épp aktuális lesz! :D

(#4) GAI válasza Dany007 (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát azon még mindig agyalok hogy milyen programokkal mérjek, mert a szintetikus tesztek mellé valós életből vett felhasználást is szeretnék vele tenni a cikkbe, viszont a 3d rendereléshez és a video vágáshoz, amikkel a procikat általában tesztelni szokták, nem nagyon értek... játék teszt biztosan lesz, az a könnyebbik eset :)

(#5) Dany007 válasza GAI (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ez jó kérdés. Esetleg a PH!-soktól lehetne segítséget kérni.
Asszem szoktak olyat, hogy Photoshop script lefutásának ideje... Meg valami 3D-s forma renderelése.
Igazából annyi az egész, hogy csinálsz 3DsMax-ban valamit 3D-ben, hogy milyen komplexitásút az nem tudom, lerenderelteted és leméred mennyi idő. Illetve szvsz ki is írja. És ennyi. Ez mint összehasonlítási alap.

(#6) rover45


rover45
senior tag

Dobnál privátban egy postacímet?
Van egy kisebb kazal procim az elmúlt 10-15 évből és csak a helyet foglalják, nem akarom, hogy az enyészeté legyen :)

(#7) GAI válasza rover45 (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, ment PÜ :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.