Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sanzi89 válasza tkazmer (#50) üzenetére


sanzi89
addikt

110e??? :Y

Szegedi panel, ketten vagyunk benne, rezsi 24e.

Otthon 110m2 - igaz relatív mi a nagy, 6 embernek ez nem :D - rezsi max 50. Igaz általányt fizetünk, mert télen annyi lenne a gáz, hogy nem bírnánk.

Mindenhol van net, TV, telefon.

A szegedi lakást pontosan tudom, mi fizetjük ösztöndíjból, de otthon is képben vagyok nagyjából a dolgokkal.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52) #43960832 válasza sanzi89 (#51) üzenetére


#43960832
törölt tag

Hagyd, el van tévedve kicsit.

Lenrynek ment a privi, remélem ír valamit, hogy alátámassza a mondanivalóimat.

(#53) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A jelenlegi béremmel és munkahelyemmel elégedett vagyok. Nagy mázlim volt. Mobilmániásként egész nap kütyü tartozékokat pakolgatni kész álom, akár a sárkánynak a kincsei számolgatása. :))
Persze a bérem 100e alatt van, de a munka, amit végzek egyszerű és nem facsar ki. Egyelőre csak azért nem elég a pénz, mert törlesztem vissza a tartozásaimat. De áprilisig minden forintot visszaadok, és utána már tudok félretenni, és végre először életemben lesz pénzem egy külföldi utazásra. :C

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#54) dabadab válasza sanzi89 (#51) üzenetére


dabadab
titán

"Szegedi panel, ketten vagyunk benne, rezsi 24e."

A fűtés/melegvíz mennyi?

DRM is theft

(#55) tkazmer válasza #43960832 (#52) üzenetére


tkazmer
addikt

remélem ír valamit, hogy alátámassza a mondanivalóimat.
én is, mert egyelőre te vagy az, aki (nem csak szerintem) elég hihetetlen dolgokat írsz.

(#51) sanzi89
180-200m2 családi háznál csak a gáz van 50-60 egy hónapban...(nem csak téli időszakban!)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#56) Vandit. válasza dabadab (#54) üzenetére


Vandit.
addikt

Gondolom az ingyen van. :U

Ez a "minimálbérből autó+családi ház+nyaralás" meg megalol. :C

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#57) zoo8800


zoo8800
veterán

Én elégedett vagyok a fizetésemmel.
151e nettó + 40e cafeteria

de a túlóra kifizetése ismeretlen fogalom :DDD

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#58) g@bo válasza zoo8800 (#57) üzenetére


g@bo
nagyúr

jó neked. :DDD

150k már jó, bár én most jobban állok.... de aljas a meló, és nézek mást. máshol amúgy nem restek a kemény 80-100k nettót az ember pofájába vágni, dehát ha a csekkekre se elég... hülyének nézik az embert.

amúgy, utálom ezt az országot.

(#59) zoo8800 válasza g@bo (#58) üzenetére


zoo8800
veterán

ezelőtt csak szar melóim voltak.
ja, és minimum 1 órát ingázok naponta :DDD

rip and tear, until it is done

(#60) sanzi89 válasza dabadab (#54) üzenetére


sanzi89
addikt

Ebben a hónapban pontosan 10675Ft.

@tkazmer
Két dolog, hogy szerintem azért a 180-200m2 nem az átlag. A másik, hogy 50e ft gáz nem fűtésszezonban? Ha nem kell fűteni akkor mire?

Nekünk a 110m3 havi szinten 20e alatt van. Igaz ez minden hónapban ennyi, télen/nyáron. Bár nincs is 25 fok.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#61) bullseye


bullseye
addikt

mondjuk én is kiváncsi vagyok a 110-es változatra, de elhiszem, mert amikor pl. megírjuk, hogy egy adott progi rendesen csak X szintű processzorral és VGA-val megy, akkor is mindig akadnak szerencsések, akiknek negyed/ötödannyival is tök jól gurul...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#62) nyunyu


nyunyu
félisten

Egyedul elek, Budan siman elmegy havi 100k rezsire+kajara, ebben nincs benne a BKV feneketlen bendojebe toltott 10k. (bar ujabban ezt megsporolom :DDD )

48nm lakas a sajatom, kocsi nincs, szoval hitelt nem kell torlesztenem.

Idei terv: le kene mar cserelnem a tizeneves ruhataramat, mert elkopott, par uj cipo, 21"-es ionagyut sem artana lecserelni valami korszerubb lapos monitorra, az ala uj videokalyha is dukalna, sotetedos szemuvegem is 4 eves mar (uj hemu nekem 80-90k :W ), lakasra is raferne egy atfestes, mert elegge repedeznek a 11 eve felujitott falak.
Kulfoldon utoljara 5 eve voltam, azt is ceges trening cimszoval.

Szoval a havi 170k semmire nem lesz eleg.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#63) tkazmer válasza sanzi89 (#60) üzenetére


tkazmer
addikt

mert ez is átalány:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#64) sanzi89 válasza tkazmer (#63) üzenetére


sanzi89
addikt

Jah, akkor rendben. Bár szerintem úgyis kicsit sok, de 200m3-re érthető.

De abban azért megegyezhetünk, hogy 200m3-es ház nem az átlag. Pl én ismeretségi körömben 1 embert ismerek, akinek ilyen családi házuk van.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#65) g@bo válasza zoo8800 (#59) üzenetére


g@bo
nagyúr

én is ingázok, ingáztam, tré fizetésért.

aztán lediplomáztam, kinyilt a csipám, és a pofám, nem attól, csak utána. elég a balekságból...

voltam pár helyen, neves cégek... tudtam mi a bérszinvonal, mit várhatok, mit kell nyújtani. hüjének néznek, a végtelenségig, pofátlanul. 85-100k, és a bélésed kitaposnák.

azóta, sehol nem jópofizok feleslegesen, nem üdögélek 1 órát interjún, szivattatom magam.... hátha, ha kiszagolom, hogy balek kell, fel, ajtóbevágás.

(#66) nyunyu válasza Dany007 (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

A 150.000 ezerrel elégedett lennék. Természetesen ha ez a 'minimálbér' heti 5 napra és 8 órás munkaidőre szólna.
Egy fő ebből eléldegél, ki lehet fizetni egy albérletet, vagy esetleg egy lakás törlesztőjét is.
Ha már egy párról beszélünk, akkor az ugye minimum 2x 150.000 ezer. Sz.tem a jelenlegi helyzetben még ebből is jól ki lehet jönni.

Eleg eselytelen.

Vilanymernok haver havi 280-at keres multinal, de felesege tavaly ota GYESen van a gyerekkel, igy alig 350 korul visznek ketten haza.
Ebbol 140k elmegy az 50nm-es zugloi lakas torlesztojere (20 ev hitel, minimal onerovel :( ), autojuk nincs, kolok meg viszi a lovet rendesen.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67) tkazmer válasza sanzi89 (#64) üzenetére


tkazmer
addikt

a topicban az ideális fizetésről van szó, és egy ideális családhoz szerintem kell még ha 200 nem is, de 150m2 biztosan...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#68) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Egy elfogadható nettó fizetés 250.000Ft körül kellene hogy kezdődjön. És még nem is vagyok elrugaszkodva, tőlünk nyugatabbra ennyiért nem is dolgoznak az emberek.

Másik oldalát nézve a dolognak: az államnak is jobban megérné ha többet keresne a munkás, mert több bér után több az adó is, és jobb a vásárlási kedv is, több jövedéki adó folyik be, és több áfát fizetünk ki. Mielőtt valaki lehurrog, tudom hogy ennek fedezete is kell hogy legyen, és nem egyik napról a másikra lehet ezt megvalósítani, de nem csak az elvonás fele kellene ott fent gondolkodniuk. Mondjuk az egész gazdaságunkat újra kellene gondolni alapból, a jelenlegi sajnos tarthatatlan, ezért a fenti eszmefuttatás is kivitelezhetetlen :U

(#69) God Vazzeg válasza tkazmer (#67) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Veled értek egyet. Nagyon minimumban gondolkoznak a fiatalok, merjenek álmodni! Nem szabad hogy álom legyen 150m2-es ház/lakás. Ez kellene hogy legyen az alap :K

(#70) sanzi89 válasza tkazmer (#67) üzenetére


sanzi89
addikt

Ebben igazad van. Igaz én 150-nel már kiegyeznék. ;)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#71) Algieba válasza Algieba (#53) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Napi másfél órát bkv-zok. Tehát a fél napom a munka körül forog, és késő délutántól éjfélig van időm egyéb dolgaimmal törődni. Aztán alvás, és fél hatkor vagy fél hétkor kelés, és minden megy tovább. Egyedül élek, egy szobát bérelek. Ezért elég a 100e alatti fizetés. Egyébként meg elhűlve olvasom a 150e körüli fizukat. Melyik ágazatban lehet havi tiszta 150e-t keresni? :Y

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#72) nyunyu válasza Algieba (#71) üzenetére


nyunyu
félisten

Informatikaban annyiert csak a balekok dolgoznak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#73) Jhonny06 válasza #43960832 (#52) üzenetére


Jhonny06
veterán

Amíg csak azzal takarózol, hogy írtál valakinek privátot, addig maximum téged néznek hülyének, te vagy eltévedve, mert nem tudod alátámasztani az állításod és még arra se méltatsz senkit, hogy válaszolj.

Közben biztos rájöttél, hogy hülyeséget mondtál, csak gáz leírni, nem?

[ Szerkesztve ]

(#74) bullseye válasza God Vazzeg (#68) üzenetére


bullseye
addikt

de a munkás gazdájának azt meg kellene termelni, vagyis nem a mostani árak mellett lenne 2x fizetés, hanem az árak is szépen nőnnek vele. Állam meg hiába kap többet, többet isosztana szét mindenre, még ha végre ésszel tenné is. ebből akár egy inflációs kör is elindulhat. sajnos.

Majd ha találnak az ország területén valami fontos erőforrást, pl. az olaj utódját, és mindenki alanyi jogon kap az államtól 200-at nettó, akkor lehet majd megélni a fizukból ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#75) g@bo válasza God Vazzeg (#68) üzenetére


g@bo
nagyúr

minimálbér..... 73500 ft. ha a híd alatt élsz, elég a kajára, de onnan nem jársz be szalonképesen a munkahelyedre. ha van otthonod, akkor ez a lé a vegetálásra /se/ elég.

mikor pesten munkát kerestem... szerencsésnek mondhatom magam, hogy sok helyre behivtak, nem volt olyan hely, ahol ne minimálbér és valami a zsebbe felállás lett volna.

tényleg ennyire futja ebben az országban?

nem, csak egy mocskos bérrabszolga lehúzós ország lett.

ja, és a sokak által elfogadható 150 ropit ki kell termelni.... gazdaságunk meg hol van?

gyárak lerombolva, se mezőgazdaság se ipar, minden eladva.

mi lesz áprilistól? ( jobbik + fityisz ) semmi, a vastaglőcs folytatódik.

viszont amig a forint relative erős ( mert alapvetően nincs mögötte semmi, csak alapkamat ) addig érdemes zsákolni a célország valutáját.... ;)

nyunyu, az aqua keres eladót, szerintem a nettó 85 meglenne, reggel 8-20 ig beosztással.... informatikai terület. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76) _balázs_


_balázs_
csendes tag

Érdekes én is 150.000 körül lőttem be magamnak nemrég az ideális fizut.Most a minimáltól egy picit keresek többet,de ez itt É-K Mo.-on jónak számít,mármint ,hogy van egyáltalán munkád,egy 90-100-as fizu meg maga a kánaán...Szóval nézőpont kérdése.Azért a 150-et "kicsit" jobban be tudnám osztani :DDD ,a nyáron pl. kb. minden megtakarításom elment egy szemüvegre(70 k ),de már majd 5 éves volt az előző,alig láttam ki rajta olyan karcos volt.A telefonom is 4 éves volt ,hogy most lecseréltem...nah nem panaszkodás csak tényközlés,persze szerencsém van ,hogy van egy ház a fejem fölött amit anyámék anno véres verítékkel húztak föl, tesómék is itt laknak ,meg van csinálva társasnak szóval a rezsi megoszlik szerencsére,így 25-öt pengetek az én részemről,de ebben a kaja is benne van,elteszek 10 et szűkösebb időkre,marad 25-30...Ha egyedül kellene laknom kb. a híd alatt tenném vagy nem tudom...nem vigasz de nem vagyok egyedül ezzel...itt van vannak arcok akik elég érdekesen állnak a dologhoz ,pl semmit nem adnak haza ,elvárják ,hogy a szüleik tartsák őket 25-30 (!) évesen :((( ők meg a minimál fizujukra kocsit vesznek részletre!
Nagy az Isten állatkertje az biztos....

(#77) g@bo válasza _balázs_ (#76) üzenetére


g@bo
nagyúr

" elvárják ,hogy a szüleik tartsák őket 25-30 (!) évesen "

ezek a hüjék mennek el bagóért melózni, és nyomják le a bérszinvonalat, mert az anyuapu eltart.... soha az életben nem állnak talpra.

(#78) Magnum_ válasza #43960832 (#38) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A legnagypbb joindulattal kerdeztem...

I humbly and respectfully decline™

(#79) nyunyu válasza g@bo (#75) üzenetére


nyunyu
félisten

nyunyu, az aqua keres eladót, szerintem a nettó 85 meglenne, reggel 8-20 ig beosztással.... informatikai terület. :DDD

Na, ez megint megerne egy miset, ahogy a Mistral/BlueFish/Aqua harmas a sorozatos adocsalassal lenyomta az atlagos kisker arakat (nem az a magas kulfoldhoz kepest, hanem a nagyker haszonkulcs!!!), aztan a jogkoveto kis boltok alig vegetalnak az egyszamjegyu haszonkulcsbol, sorra zarnak be.

Szamitogepes boltban elado meg nem informatikus, o kereskedelmi munkat vegez.
Teljesen mas a hozzaadott ertek tartalma egy boltosnak, mint mondjuk egy programozonak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#80) nyunyu válasza bullseye (#74) üzenetére


nyunyu
félisten

de a munkás gazdájának azt meg kellene termelni, vagyis nem a mostani árak mellett lenne 2x fizetés, hanem az árak is szépen nőnnek vele.

Arak mar igy is a nyugati szinten vannak, koszonhetoen az ilyen ado, olyan jarulek, amolyan potlekoknak. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#81) g@bo válasza nyunyu (#79) üzenetére


g@bo
nagyúr

ebben az országban, szinte minden területen komoly gond van a hozzáadott értékkel... :U

amúgy, egy eladónak értelemszerűen éhen kellene dögleni? angliában pl megél. ( ott összességében mondjuk valaki termel is.... )

egy banki melós / nem szimpla ügyfélszolgálat, ott optam én is / pl egy hitelező munkatárs elég szép gempát markol, és róla is elmondható, hogy nem sokat termelt... max egy újabb adóst. :DDD

(#82) DeadMeat


DeadMeat
veterán

150k a nettó havim,amire azt mondják jó fizetés... Vettem 2 éve egy lakást,hogy ne otthon kelljen a szülőkkel laknom 28 évesen.Van egy autóm,mindkettő hitelből.Autó muszáj,messze van a város,pakkokkal 5-6km sétáni egy bevásárlás után kényelmetlen,busz mint a fehér holló.... Persze lehet mondani,hogy hülye vagyok hogy hitelből vásároltam őket,de akkor mégis miből?Mire összespórolom a lakásom árát+autó árát leszek 50... nem nyerő,igy is leszek annyi mire kifizetem,de legalább nem albérlet. erre jön a rezsi,kaja és végeztem is a fizetésemmel... Szórakozás kimerül a heti 2-3 üveg sörben a kocsmában haverokkal.Néha futja uj ruhára is,vagy dikszóra :D
Szóval szerintem 200k-ból kijönnék rendesen.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#83) nyunyu válasza g@bo (#81) üzenetére


nyunyu
félisten

Hugom cicibanknal szopatodik ezerrel, mint hitelkartya jovahagyo mittudomen milyen manager.
Havi 120k-t kap, evvegi jutalmat+fizuemelest meg elvitte az Obama-csomag.

Neki a 2/3 akkora lakasra csak havi 30k a rezsije, de ezt sem birja kifizetni, mert mindig esznelkul elore elkolti a ceges hitelkartya limitjet. :W
Aztan hovegen hozzam jott kunyeralni kajara lovet, amikor en voltam munkanelkulin :O

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#84) g@bo válasza nyunyu (#80) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem egészen, pl az 50 forintért /se/ felvásárolt tejet a multi feldolgozza, majd eladja,
a termelő mégis éhendöglik úgy, hogy neked 260 ruppó egy liter híg mésztej.

az országot a multik tatrják el, és tisztességesen ki is fosztják. sikerült kinyirni a hazai ipart, és a béka segge alá üldeni a mezőgazdaságot is.

ebből viktor se épit már várat.... morvai megoldaná a gondokat, meg a munkanélküliséget is... mondjuk, megtriplázná. :))

(#85) nyunyu válasza g@bo (#84) üzenetére


nyunyu
félisten

nem egészen, pl az 50 forintért /se/ felvásárolt tejet a multi feldolgozza, majd eladja,
a termelő mégis éhendöglik úgy, hogy neked 260 ruppó egy liter híg mésztej.

Amig reggel anyam a kavet fozte, addig nezegettem a Milli UHT tejet, mert az egyik oldalan roman volt a szoveg.

Azt hinne az ember, hogy itt gyartjak, de nem, nemetbol importaljak. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#86) Egon


Egon
nagyúr

Sztem elég jól keresünk az asszonnyal (relatíve: ketten együtt 400K nettó fölött van a fizunk), de mégse mondanám hogy jól élnénk vagy hogy minden (valóságtól nem elrugaszkodott) vágyunkat teljesíthetnénk (nyilván olyan vágyakról van szó, ami az anyagiakon múlik).
68 nm-es panellakásban lakunk, Pesten. Tavaly év elején, volt olyan időszak hogy 50K felett volt csak a fűtés/melegvíz számla... Télen vastagon 100K felett van csak a rezsi. Kajára (illetve közértre: mosó- és illatszerek is, stb.) elmegy másik 100K havonta simán.
Ezen kívül, szinte minden hónapban van valami extra kiadás.
Nem mondom hogy nincs megtakarításunk, mert ez így nem igaz, de Pest külvárosában nem tudunk megvenni egy normálisabb lakást vagy ikerház felet (80-85 nm körüli méret elég lenne, szóval nem valami luxusházra gondolok...), mert a havi 120-130K-s törlesztőrészlet már nem biztos hogy beleférne (vagy ha igen, akkor semmi megtakarításunk nem lenne, ha költeni kellene az autóra, vagy bármi másra, nem tudom mihez nyúlnánk).
Ideális fizetés? Nehéz kérdés. Ahhoz képest amennyit melózok, így is túl vagyok fizetve... ;] Úgy vélem, olyan 50K nettóval kellene többet keresnem havonta ahhoz hogy el tudjuk érni a kitűzött célokat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#87) bullseye válasza nyunyu (#80) üzenetére


bullseye
addikt

nem a szintezésről beszéltem. de ha a zöldségessegéd hirtelen törvénnyel 2x annyit kezd keresni, azt hogy fizeti a zöldséges?

anno a 2X-50 minimálbér ugrásnál is sokakat kirúgtak, vagy áttettek 6 órásba (persze csak papíron)...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#88) g@bo válasza DeadMeat (#82) üzenetére


g@bo
nagyúr

tanulj nyelvet, a 150k nettót told át kanadai dollárra, és idővel röppenj.

haver megtette, neki is hitelből lett lakás, autó, amit azóta kifizetett. nem gond állást találni - a ( zöldkártya nem árt... ;] de jobban lehet lavirozni mint az usa-ban ) fizetése fele megmarad, egyedül él, orrbaszájba nyaral, és nem hallom panaszkodni.

(#89) bullseye válasza g@bo (#88) üzenetére


bullseye
addikt

azé' nem mindegy milyen tudással, végzettséggel megy az ember gondolom. Bár lehet, hogy ott az utcaseprő is szépen megél.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#90) g@bo válasza nyunyu (#85) üzenetére


g@bo
nagyúr

mivel nálunk lassan nem gyártanak semmit. se buszt, se cukrot, se semmit.
a gyárakat eladták, a nyugati tulaj kivágta az embereket, és lebontatta azt.

a győri keksz is lengyel... :DDD de láttam pannónia sört /v mi volt/ made in polska felirattal..

importálunk, hitelből.... termelés nincs. baj lesz, ill van... igy nem csoda, hogy az aktiv dolgozók zöme, minimálbéres, legalábbis annyira van bejelentve.... többi zsebbe, simlizve.

(#91) nyunyu válasza g@bo (#90) üzenetére


nyunyu
félisten

Nalunk is igy kezdte az allasinterjut a cegvezer, hogy a megjelolt bruttot felejtsem el, valamennyire bejelent, tobbi nettot meg EVAs cegbol osztalekkent kapom meg.
Igy neki 100k kifizetett love csak 130k-ba kerul, mig ha ado+TB+nyugdij+egyeb sarc rarakodna, akkor 300k-ba. :(

Ehhez nekem persze nem fulik a fogam, cafeteria sincs, BKVt sem fizetik, ugyhogy lepek is tovabb, amint van komolyabb lehetoseg.

Addig is gyulik a szakmai tapasztalat, meg vegre raszanom magamat a modernebb programnyelvek elsajatitasara, aztan par ev mulva irany a nagyvilag.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#92) The Bachelor válasza g@bo (#88) üzenetére


The Bachelor
tag

Én is úgy tervezem, hogy az egyetem elvégzése után már húzok is ki külföldre! Magyarországon sajnos nem lehet rendesen megélni becsületesen (ahogy én látom)
Floridába költözött ki a nagynéném, és napi 4 órá porszívózásból él, a férje meg vmi üzletben dolgozik. Azt mondják nagyon keveset keresnek (már hogy szerintük), de nincsenek eladósodva, 3 kocsijuk van, 110 nm-es ház a parttól 20 percnyire, meg egy csomó kütyü. Sokkal jobban meg lehet élni külföldön, Magyarországon meg csak adósodik el az ember, már én is el vagyok adósodva 21 évesen (600 000 Ft diákhitel, amiből csak még több lesz, mert máshogy nem tudnék megélni) Semmire nem költök, nem verem el pénzem, a pénzt a bérlet, kaja, pia, viszi el, meg az amit hazaadok.
Amint lehet megyek is Amerikaba, Ausztráliaba, Dániaba vagy esetleg Angliába!

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#93) g@bo válasza bullseye (#89) üzenetére


g@bo
nagyúr

gépszerelő volt, konkrétan szerkezeteket heggesztett egy cégnél. de ha vágsz valami melót jól, akkor nincs baj. én pl 5 évig jó cnc esztergályos voltam, de több pénzt kerestem utána "irodai" melóval...

kint a kétkezi munkával tudsz jól indulni, kőműves, ács, gépkezelő, akármi. a mekiben hamburgert árulni ott se pálya. :DDD

(#94) Lenry válasza Jhonny06 (#73) üzenetére


Lenry
félisten

az autó örökségből, a ház pedig hitelből van.
a hitel persze, a fizuból lett kifizetve, és gondolom abban az időben nem mentek nyaralni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#95) g@bo válasza The Bachelor (#92) üzenetére


g@bo
nagyúr

anglia tele, lengyelekkel pl... amerika kemény dió, inkább kanada, ausztrália rosszabb mint az usa, nagyon nehéz melózni svarc és gyorsan repülsz ha buksz, dánia talán nem rossz ötlet.

van ismerős, aki pl tenerifén melózik, csak kajára költ igazán.

egyetem helyett egy jó szakma, 100* többet érhet amúgy. mondjuk nem idehaza, ahol egy lébecoló könyvelő 50* többet harácsol, mint egy termelést végző marós.

(#96) nyunyu válasza g@bo (#95) üzenetére


nyunyu
félisten

lébecoló könyvelő

Az sajnos a naponta valtozo jogszabalyoknak "hala" full munkaidot igenyel, mire atlatod, mi merre, hogy :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#97) God Vazzeg válasza bullseye (#74) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Figyelj, nyugati áraink vannak, de keleti fizetéssel. Kint meg nyugati árak, nyugati fizetéssel, és ott még mindig jobban futja mindenre. Valaki elrakja a különbözetet, gondolkozz el, ki lehet az :D

(#98) The Bachelor válasza nyunyu (#72) üzenetére


The Bachelor
tag

Még a balekok is többért... :U
Egyetemi csoporttársam, és egyik jó barátomnak nem sikerült pár fontos tárgy, és úgy döntött, hogy otthagyja az egyetemet, és elmegy inkább dolgozni. Felvették egy IT céghez, kezdő fizetése, diploma nélkül bruttó 200k, plusz egyéb juttatások, ha mindent összeadunk, akkor majdnem 180k nettó a kezdőfizuja egy nyamvadt érettségivel és munkatapasztalat nélkül. És még csak nem is vmi zseni a srác (de ezt gondolhatják abból is, hogy 9 tárgyból 4et teljesített), mindenhez ért egy kicsit, de nagyon semmihez sem. A munkahelyén az első 3 hónap abból állt, hogy tanították/felkészitették és már ezért is kapta rendesen a fizetést. Vizsga letétele után kezdődött a munka... de nem lehet vmi kemény, mert állandóan fent van msn-en, és mikor rákérdezek mindig azt mondja, hogy "nincs semmi meló, eddig Wii-ztünk" (bent a munkahelyen)
Elgondolkoztató... Lehet nekem is el kéne mennem dolgozni...

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#99) God Vazzeg válasza g@bo (#90) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem sokáig lesznek aktív dolgozók, mert vagy lesüllyednek, vagy elmennek, vagy nem lesz mit termelni :( Nincs jövő, és ez itt a nagy baj :U

(#100) bullseye válasza God Vazzeg (#97) üzenetére


bullseye
addikt

igen, tudom, más is említette. nem ezt vontam kétségbe, nem ezt cáfoltam, nem erről írtam.

Ki rakja el a különbözetet? Pl. az is, aki elvégzi itt az egyetemet, majd kimegy azonnal külhonba keresni. (de ha egyszer ott rájönnek a 60-90k dolláros diákhitellel pályakezdők, hogy ezért tudják lenyomni a béreket, majd lessz ott is balhé... ) no offense :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.