Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Egyedül 150.000 Ft szerintem elég a megélhetéshez, jut is marad is bőven. Ha van család, akkor szerintem ez az érték bőven emelkedhet 200.000 Ft-ra.

Maga az a mondás, hogy a pénz nem boldogít, az nem teljesen igaz. Az sem jó, ha a hónap ki van centizve. A normális megélhetéshez kell(ene) a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#3) Móci


Móci
addikt

150 000 nekem is elég lenne bőven a jelenlegi helyzetemben. Persze, ha lenne gyerek, asszony, akkor nem ártana az extra pénz.
Amúgy elégedett vagyok, mert van munkám, nem is rossz, s azért a minimálbér megvan helyben.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Jelenleg teljesen elegendő a pénz amit keresek, bár azért a fizuemelést nem utasítanám vissza :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) tkazmer


tkazmer
addikt

de ez nem ment feljebb 210.000-nél
nem tudom milyen idősek a munkatársaid, de ebből egy Bp agglomerációban jobb településen felépült családi ház havi törlesztője sem jön ki :U
és akkor még fenntartásról, a garázsba autóról, vagy éppen olyanról, hogy enni, inni is kell, meg néha egy nyaralás is jó dolog, nem is beszéltünk...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6) Protezis


Protezis
őstag

Megélni; normálisan megélni; vagy élni, gyarapodni? Az utolsónak kellene célnak lennie mindenki számára. Az olyan 3-400 ezer forinttól kezdődik. MO-n sajnos divat azt hinni, hogy az a normális és jó, ha minden hónapban be tudjuk fizetni a csekkeket, meg van mit enni. Rendes munkával többre kéne vinni.

(#7) #43960832 válasza tkazmer (#5) üzenetére


#43960832
törölt tag

Szüleim mind a ketten minimálbért keresnek, nagy családi házunk van, melyet mi építettünk van a garázsban autó, nem is rossz, minden évben külföldön nyaralunk, fizetik az egyetemet, mindenem megvan.
Az egy dolog, hogy nem szakad meg a hűtő a télíszalámitól, meg az édességektől, meg nem járunk étterembe, de így is ki lehet jönni. Kicsit el vagy rugaszkodva a valóságtól, ha azt hiszed 200 ropis fizetésből nem lehet megélni.

(#8) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ha az ember fejleszteni is akar (esetleg hogy később kevesebbet költsön!), és családja is van, akkor szerintem a minimum 300 simán elmehet. Mi (édesanyám és négy testvérem, még mind tanul) 200-300-nál nemigen tudjuk lejjebb szorítani a költségeinket itt a "farmon", pedig már lemondtuk a drágább netet és a lakásbiztosítást is, és összegyűjtött fával fűtünk, a tejterméket és a zöldség nagy részét is megtermeljük. Ha tovább akarnánk menni, ahhoz kellene venni konzervező gépet, házi malmot, tésztakészítőt, aszaló- és joghurtkészítő gépet, köpülőt, lekvárfőzőt, és akkor jelentősen csökkenhetne az élelmiszer-felhasználásunk. Csak ez önmagában több, mint 300 ezer Ft, és ha nem tudunk egy hónapban sem félretenni, sőt, csak fogy a korábban félretett pénzünk is (pl. apám hónapok óta elfelejt tartásdíjat fizetni, csudijó...), akkor erre esély sincs.
(Adományokat szívesen fogadok :DDD:DDD)

Persze, én is azt mondom, hogy egyedül a 150 teljesen elég. Én még 100-ból is kényelmesen ki tudnék jönni. De számoljunk csak utána: havi 150 netto az évi 1,8 millió. A szomszéd nyugdíjas bácsi 15-20 méhkaptárral (ami elég kevéske) 1,2 milla bevételt termelt tavaly - szabadidejében, teljesen legálisan.

[ Szerkesztve ]

(#9) No-kia válasza #43960832 (#7) üzenetére


No-kia
őstag

csatlakozom hozzád, csak anyni a változás h nincs kocsi(még) meg csak egy szülő nevel, és nekem is megvan mindenem sőt...

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Én egyetértek!
A 150.000 ezerrel elégedett lennék. Természetesen ha ez a 'minimálbér' heti 5 napra és 8 órás munkaidőre szólna.
Egy fő ebből eléldegél, ki lehet fizetni egy albérletet, vagy esetleg egy lakás törlesztőjét is.
Ha már egy párról beszélünk, akkor az ugye minimum 2x 150.000 ezer. Sz.tem a jelenlegi helyzetben még ebből is jól ki lehet jönni.

@tkazmer: Azt ne felejtsük el, hogy minimálbérről van szó! Nem arról, hogy a minimálbérből nemtom mekkora családiházat kell majd építeni illetve fizetni annak részletét.
B.nőm volt férjével együtt építtettek egy házat vidéken. Igaz, hogy könnyűszerkezetes, de minőségi anyagokkal lett beépítve. 2 fürdő, oszlopokkal övezett (díszített) nappali, beépített konyhabútor, 130m2 + 1500m2-es telek! Mindez ~ 13 millióból. A havi részlet pedig ~78.000 forint volt.
Szóval az a havi 200e + törlesztésű ház már messze nem az átlagot képviselheti... Itt pedig pont egy minimálbérről van szó. Szóval nem kell túlzásba esni.

(#11) gabor85 válasza Móci (#3) üzenetére


gabor85
őstag

Kalandor mindkettő - tájékozódom...

tkazmer Győr-sopron megye, fele győri, fele vidéki. nekik elég lenne. van aki ház törlesztés mellett mondott 150-et. Amit mondtál nyaralást, stb, szerintem belekalkulálták, mivel szinte mindegyiknek van valami mellékes, a kettő eggyüt már egész jó:)

Részemről jelen helyzetben a 150 a minimum, kiscsaláddal asszonykával már plusz 100.

(#12) keIdor


keIdor
titán

Szerintem egy tisztességes fizetés az a nyugati. Igazán félretenni abból lehet... nem 210k-ból.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) Lenry


Lenry
félisten

szerintem a körülményektől és a fejlődéstől függ...
mi 4en lakunk egy albérletben, így már havi 40kból is ki lehet jönni.
ha csak 100-at keresnék, már az is óriási minőségi ugrás lenne.

egy. a mostanihoz hasonló lakásban havi 150 körüli fizetésből akár egyedül is királyként élhetnék.
a továbblépéshez viszont nem elég...
ahhoz legalább 300-400-at kellene keresni, mert az a baj, hogy túl nagy a szakadék az albérlet és a saját lakás/ház közt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) #43960832 válasza #43960832 (#7) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ja még annyi, hogy nincs semmilyen hitel a családban, az autót is kp-re vettük. (4.5 millióért) Általában a pestiek sírnak a legjobban, pedig nekik van a legkevesebb okuk rá.

(#15) tkazmer válasza Dany007 (#10) üzenetére


tkazmer
addikt

B.nőm volt férjével együtt építtettek egy házat vidéken.
épp ezért mondtam a Bp-i agglomeráció jobbnak mondott részeit. Szerintem nem túlzás, ha valaki nem szeretne gyereket nevelni mondjuk vecsésen a ferihegy szomszédságában...
Namost egy jobb településen egy rendes telket sem kapsz 13 millió alatt, és arra még építeni kell egy házat, mondjuk kétszer ennyiért legalább (250.000Ft-os m2 áron számolva ez még mindig csak alig több, mint 100m2, ami még mindig nem egy nagy családra van méretezve)
3*13millióra pedig feltehetően 3*78.000Ft törlesztőrészlet jut, ami meg, mint írtam, ki sem jön havi 210ből.

minimálbérről nem tudom hol volt szó, biztos én vagyok figyelmetlen, de a bejegyzésben meg sincs említve. ideális fizetés a téma :U

(#14) area_51
4.5milliós autó 2db minimálbérből? + családi ház + nyaralás + fizetős egyetem? hát nem tudom, de lehet, hogy egy apeh ellenőr is szívesen utánanézne ennek...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) Crystalheart válasza Lenry (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, az kb. 50-60 kaptár. :)

(#17) Crystalheart válasza tkazmer (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Vácról vonattal 25 perc a Nyugati, ez jobb, mint amennyi idő alatt Csömörről beérnék. :D És Vácon vannak olcsóbb és nem is rossz fekvésű részek.

(#18) Magnum_ válasza tkazmer (#15) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyetértek.

a számomra ideális fizetésről (mondom úgy, hogy nem keresek ennyit, de elégedetlen se vagyok): 150k nettó ha már van mondjuk lakás, esetleg autó :DDD
ha nincs, akor úgy 250k nettó.

I humbly and respectfully decline™

(#19) szablya


szablya
tag

800-1000 €-vel elégedett lennék... :U

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#20) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Így 18 évesen a változó bérem bőven sok, kb 150 körül lehet mindennel együtt a nettó.
Ha emellett lenne egy felsőfokú végzettségem, akkor 2000euró alatt szóba se állnék senkivel. De úgyis elmennék innen jobb helyre, kint meg 2000 euró az lófütty. Kint kb 3000 euró kellene, itthon meg minimum 2. :)

Rokonom tavaly vett érden egy új építésű társas házat. 20 év hitel, havi törtlesztő 140k. A lakása kb 100m2, nem nagy durranás... :U
Ehhez egy normálisabb autónak a havi törlesztője még 60, az csak 200hitel. Plusz ilyen biztosítás, olyan biztosítás, nyugdíjpénztár, plusz mosógép, tv, sütő, stb, plusz kaja, ruha, meg egy kis szórakozás, havi 400-500 alatt nem lehet megélni, ha nem albérletben lakik az ember, és nem akar napról-napra élni, számolgatni a zsemle pénzt. :U

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#21) #43960832 válasza tkazmer (#15) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nyugodtan utánanézhet. Az egyetem nem fizetős, de tudod így is felmerülnek bizonyos költégek, pl lakni kell valahol meg enni. Vannak akik hónapról hónapra élnek, mert nem tudják megfogni a pénzt, gondolom te is ilyen lehetsz hozzászólásaid alapján. Mondjuk lehet, hogy eddig nem volt rá szükséged soha hogy spórolj, mert jómódú környezetben nevelkedtél. Nincs ezzel semmi gond, csak ne oszd itt az észt, hogy 200k-ból nem lehet kijönni.

(#22) Lortech válasza #43960832 (#7) üzenetére


Lortech
addikt

És mikor, miből építették a családi házat?

Az én szüleim is felépítettek egy nagy családi házat anno (rendszerváltás előtt) egy kisvárosban, kertvárosi szép környéken, kevés pénzből, kis fizetéssel, kölcsönből, amit 10+ év alatt sikerült visszafizetni. Ma fenntartani alig tudják, és egy ugyanilyet, ugyanekkorát hasonló környéken építeniük esélytelen lenne a jelenlegi helyzetben. Még értékén tartani, karbantartani is alig telik erejükből.
Közben nőtt azért az életszínvonaluk, de a nyaralás pl. ismeretlen fogalom számukra.

4,5 millás autó kp-ra, mindezt két minimálbérből (minimálbérre bejelentett? Vagy 2 diplomás minimálbér?). Utánaszámoltál, hogy hány évig kellett volna az egész fizetésüket félretenniük csak ehhez? Szóval valami hibádzik, szülői segítség, lottóötös stb.

Thank you to god for making me an atheist

(#23) truba


truba
tag

Én most jelenleg 110.000 ft-ot keresek átlagban, összeteszem a kezem ha néha elérem a 120.000-130.000 ft-ot, rengeteg túlórával.
Hasonló beosztású nyugati kolléga fizetése alsó hangon is min.5.000-6.000€ -havonta, tehát én nagy igényű leszek és kérek minimum havi 500.000ft -ot.

(#24) Crystalheart válasza #43960832 (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Te 2+1 emberről beszélsz? Tudod te, mennyivel többet fogyaszt 5 gyerek, vagy akár csak 3 is, ha mind suliba jár? :D (Ráadásul nekünk kajaként nem jöhet szóba olcsó fehér kenyér meg fehér liszt vagy hasonlók, mert reformkonyha. Egy kiló tönköly liszt majdnem 500 pénz, hát nem is eszünk gyakran kenyeret, az luxuscikk.)

[ Szerkesztve ]

(#25) Dany007 válasza tkazmer (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja, tényleg nem min. bérről volt szó :) Valamiért nekem ez ugrott be. Minimálnak a 150-et eltudnám képzelni.

Btw az ideális fizetés tényleg a nyugati normáknak megfelelő lenne.
Abból kijönne az, amit írsz. De tény, hogy nem kell feltétlenül családi ház építésében gondolkodni.
Pesten és környékén is nagyon jó minőségű, modern új építésű lakóparkok vannak.
Szerintem az egy fiatal párnak bőven elegendő. És árban is jóval barátibb. Bár igaz, van ott is 200+ négyzetméter ár, de na, nem feltétlen kell a legdrágábbat választani.

(#26) Lenry válasza Crystalheart (#16) üzenetére


Lenry
félisten

hallottam már erről, hogy a méhészet elég jövedelmező dolog...
felveszem a listámra :K

area_51: 4.5M-s autó + családi ház + külföldi nyaralás MINIMÁLBÉRBŐL? tudod te mennyi az? 71 és fél ezer forint.
azt ne akard már nekem bemesélni, hogy 143ezer forintból ennyi mindent lehet, mert ott valami vagy nem tiszta, vagy te nem tudsz valamiről

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) Crystalheart válasza Dany007 (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem a belvárosi, méteres falú, belső udvaros lakások szimpatikusabbak, olyan csönd van, hogy a légy zümmögését is hallani. :)

(#28) Lortech


Lortech
addikt

Topik kérdésére.

1, igen
2, a jelenlegi
3, igen

Thank you to god for making me an atheist

(#29) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ideális fizetés annyi,amiből már mindenre jut, ami az alapszükségletekhez kell és még marad is belőle valami. A munkával kapcsolatos költségek azonban eltérőek állásonként és helyileg is. Meglepő lenne, ha a legmagasabb "rezsijű" munkát kellene a legalacsonyabb fizetésért végezni, sok munkakörben alapelvárások olyan dolgok is, amik másiknál szóba sem jönnek....
Ruházkodás, gépkocsi stb. van ahol egyszerűen kell egy szint ezekből, bejárási költségek is l nagyon magasak lehetnek pl.mondjuk sokan járnak 100km-ről dolgozni az ismeretségi körömben is. /sokan még messzebbről is/ Itt nem kell extrém munkakörökre gondolni, a budapesti vasutasok jelentős része mindig is bejáró volt például,bár nekik legalábbis jelenleg és a legtöbb munkakörben ingyen van a vonat. Azonban például Püspökladányból,Karcagról bejárni Fradiba, vagy a Nyugatiba még így sem leányálom. Ilyenkor azért a bejárás idejével megnövelt munkaidőhöz kell viszonyítani a fizetést. Tehát az "ideális" fizetés mint olyan nem igazán értelmezhető fogalom, mivel személyenként és munkakörönként még ugyanolyan felfogású és társadalmi helyzetű embereknek is eltérő minden szempontot figyelembe véve.
A kérdést úgy tenném föl inkább,hogy mennyi órát töltenél, milyen munkával,mennyiért? Milyen messzire vagy hajlandó utazni, mennyi időt szánsz az utazásra?
Mennyire számít az, hogy azt csinálhatod esetleg "munkaként" amit szeretsz? Ez mennyire csökkentené az elfogadható összeget? Milyen munkát nem vállalnál el semmi pénzért sem?
/Persze valós munkakörökre gondolok/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) _Voyage_ válasza Lortech (#22) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Én szüleim is anno felépítettek egy 50M+ családi házat(medence, pince, stb...), úgy, hogy csak fater dolgozott, igazgatóként egy nagy cégnél. 10 évig volt ott, meg előtte hasonló posztban még 10 évig. Ennek 5 éve vége. Azóta dolgozik, 1-2 évet egy-egy helyen, de jelenleg úgy, hogy mindketten dolgoznak, úgy is nehéz fenntartani a házat. Havi rezsi 250k alsóhangon, pedig 20foknál nem igen van több mostanában. Plusz autók, benzin, kaja, ruha, stb....
Ilyen biztosítás, olyan hitel... Ha nem segítenék be én is havi x forinttal, eléggé bajban lennének. :U

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#31) <NewL> válasza Lortech (#22) üzenetére


<NewL>
addikt

abba bele sem gondoltal/gondoltatok ,h a minimal beres munka mellett valami mast is lehet csinalni?

sok ember kovetelozik itt meg mindenhol az orszagban,es termeszetesen olyan helyen akar dolgozni ahol ul,egy monitor elott vagy mindegy mi csak ne kelljen 8oratol tobbet lehuzni azt is max heti 5 napon keresztul. ezekert a berekert

There's an app for that

(#32) #43960832 válasza Lortech (#22) üzenetére


#43960832
törölt tag

94-ben lett kész, természetesen hitelből, kölcsönből épült, amit néhány éve fizettünk vissza teljesen. Megyeszékhelyen, kertvárosban. Ugyanilyet, ugyanekkorát hasonló környéken építeniük esélytelen lenne a jelenlegi helyzetben. Kb. 25 milliót érhet szerintük most.
Havonta ~150 ezret keresnek, ebből 50-et mindig félre tudnak tenni, gyűjteni. (Nyaralásra, ház körüli munkákra, esetleges kiadásokra)
Az autóvásárlás úgy zajlott egész pontosan, hogy beszámították az előzőt kb 1 milláért, valamint hozzátették az éveken át havonta elrakott pénzeket.
Nem muszáj elhinni, én nem fogok győzködni senkit, itt így megy ez van.

(#33) dabadab válasza <NewL> (#31) üzenetére


dabadab
titán

"abba bele sem gondoltal/gondoltatok ,h a minimal beres munka mellett valami mast is lehet csinalni?"

Nem erről van szó, hanem arról, hogy nem nagyon akar kijönni az, hogy két minimálbérből kijöjjön házépítés, újautó meg egyebek.

DRM is theft

(#34) #43960832 válasza Crystalheart (#24) üzenetére


#43960832
törölt tag

Jah hát mi fehér kenyeret eszünk. Egészségetekre.

2+2 ember.

[ Szerkesztve ]

(#35) Lenry válasza philoxenia (#29) üzenetére


Lenry
félisten

Mennyire számít az, hogy azt csinálhatod esetleg "munkaként" amit szeretsz?

nagyon! de sajnos a fizetés jobban számít. ha csak kicsivel keresnék kevesebbet egy olyan munkáért, amit jobban szeretnék az aktuálisnál, akkor váltanék.
ha sokkal, akkor nem.

Milyen munkát nem vállalnál el semmi pénzért sem?
nem lennék sem orvos, sem tanár. nem csak, mert sokat kell rá tanulni és nem is becsülik meg normálisan, hanem mert egyszerűen alkalmatlan lennék.
és nem szeretnék futószalag melletti munkát.
becsülöm azt, aki évekig tudja csinálni, én képtelen lennék. egy pékségben voltam pár hónapot, napi 8 órán át kenyeret adagoltam egy szeletelőgépbe. nem szerettem.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Lortech válasza <NewL> (#31) üzenetére


Lortech
addikt

Én sokmindenbe bele tudok gondolni, de ha valaki azt mondja, hogy minimálbért keres, azt hajlamos vagyok úgy értelmezni, hogy tényleg minimálbért keres. :F Nem pedig úgy, hogy az egyik munkahelyén minimálbért keres, a másikkal meg a dupláját. Az illető épp amellett érvelt, hogy az említett kevés összegből is milyen sokat el lehet érni. Ha a "kevés" nem állja meg a helyét, mert mégsem annyi, akkor a gondolatmenetének sincs már értelme. Öngól.

Én nem követelőzök, hanem teszek azért, hogy az elképzeléseim realizálódjanak, és érdekeltté teszem a munkaadómat abban, hogy megfizessen. Simán lehúzok 15-öt is ha kell, monitor mellett, és az agyammal termelem meg a béremet.

Thank you to god for making me an atheist

(#37) Magnum_ válasza #43960832 (#34) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mostár én is kiváncsi vagyok, mi a titka...

I humbly and respectfully decline™

(#38) #43960832 válasza Magnum_ (#37) üzenetére


#43960832
törölt tag

Lopnak csalnak hazudnak. Haggyuk a témát gyerekek, nem érdemes tovább forszírozni. Felejtsük el.

Lenry priviben leírom ha érdekel és nem csak fujjogsz a többiekkel karöltve. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Lenry válasza #43960832 (#38) üzenetére


Lenry
félisten

én tényleg kíváncsi vagyok, mert az én szüleim is ennyit keresnek, és minderre nem futja. szeretném tudni a titkot, hogy mit csinálunk rosszul...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) <NewL> válasza dabadab (#33) üzenetére


<NewL>
addikt

csak azert figyeltem fel ra mert mi is hasonlokeppen vagyunk mint o.
mi is epitettunk csaladi hazat,rendszervaltasko ha kifizetted a hitel felet akkor a masik felet nem kellet-a nagyszulok segitettek ki akkor.

anya miota el minimalberen van,max par ezressel kap tobbot meg neha a jutalmak,ruhapenz nemskk kb 95k.
apa az sztem kiskoraban szart evett,mert a minimalberes benzinkutas sllas (18evet dolgozott ott,meg meg mashol is 6-7evet,nyigdij nuku...) ezert is csinalt mellette mindig mast is. cipobolt,ruhazati bolt,tozsdezett. most mar 8 eve gazdalkodunk 60ha foldon. semmit sem orokoltunk,nem nyertunk lotton,nem kaptunk senkitol tenyleg semmit. megis az en szememben sikeres a csaladom,jutott valamire.
ha nekem fele ennyi szerencsem lesz mint az oregemnek meg melle segit(ami biztos) akkor meg en is elerhetek valamit.
(ja es ketten vagyunk,van egy egyetemista hugom.)

szval nem lehetetlen amit lentebb leirt a kollega,csak lehet nem mindent irt le.

szval az egeszbol azt akartam kihozni ,h egy akarmilyen atlsgos munkaval nem sok mindenre halad az ember,neem tud fejleszteni. kell szerencse is meg mindig kell valamit csinalni mellette.

(100ert napi 8 orat siman lehuznek akarhol. 200-ert 10 orat kemenyebb helyen is. 300-400ert a sz@rt is kiennem akarki alol:D)

There's an app for that

(#41) Crystalheart válasza #43960832 (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért inkább barna rizst eszünk, 1 kiló szárazon (~3 kiló főve) 200 Ft, egy nap. Osztva hattal ~33 Ft/fő, plusz ugye a gáz, amivel megfőztük.

Sokat hozzátesz a rezsihez, hogy félúton elakadt a házépítés, és félkész vityillóban lakunk.

(#42) Lortech válasza #43960832 (#32) üzenetére


Lortech
addikt

Áh mindegy, nem kezdek el nagyon számolgatni, de hogy ha néhány éve tudták csak visszafizetni a hitelt, akkor az 50 ezer havi megtakarítás - ( nyaralás + ház körüli munkák + esetleges kiadások ) mennyi lesz végül.
Nem kell engem győzködni, de én is hasonló helyzetben voltam és pontosan tudom, hogy ekkora összegből hogyan lehet megélni és mennyit kell nélkülözni egy 4 fős családnak, hogy valamire gyarapodjon is, ne csak hónapról hónapra tengődjön és azt gondolom, hogy ez a 4,5 milla kp-s autó kategóriájától kicsit messze van, még úgyis, hogy nagyon ügyesek a szülők és megfogják a pénzt. Az első két hozzászólásod mindenképp félrevezetőnek gondolom a mai valós helyzethez képest, még vidéken is. Már csak azért is, mert ahogy te is mondtad, ma már nehéz lenne a szüleid után csinálni ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#43) dabadab válasza <NewL> (#40) üzenetére


dabadab
titán

"anya miota el minimalberen van,max par ezressel kap tobbot meg neha a jutalmak,ruhapenz nemskk kb 95k."

2009-ben a nettó minimálbér 57814 forint volt, aminek a kétszerese 115628 - így talán érthetőbb, hogy miért nem akar kijönni sokaknak a matek.

DRM is theft

(#44) Lenry válasza #43960832 (#38) üzenetére


Lenry
félisten

várom a privit

<NewL>: oks, hogy nem mindenre, de a mi esetünkben gyakorlatilag semmire.
gázzal fűtünk, víz, villany, telefonok (anyu+apu előfizetéses, én és öcsém prepaid, magunknak töltjük, ha van miből), T-Home.
egy 15 éves autónk van, arra is költeni kell. engem havi 20k-val tudnak segíteni, öcsémnek a koleszt fizetik, plusz kap heti 2k zsebpénzt.
marad valamennyi kajára, és ennyi. elfogyott.
20 év alatt 1 nyaralásra emlékszek, 5 éve voltunk Németországban 1 hetet ismerősöknél.
új autónk sose volt.
a házunkat az előző ház árából vettük, amit azért kellett eladni, mert nem tudtunk fizetni az építés hiteleit.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) <NewL> válasza Lenry (#39) üzenetére


<NewL>
addikt

pont ez a lenyeg ,h nem mindenre futja:D
meg szerintem egyeduli gyerek (az azert sokkal masabb mint 2-3-4 gyerek egy haztartasban. ruhaztatni,kosztolni,bicikli,szamitogep,iskola stb. 2 gyereket sokkal nehezebb felnevelni mint egyet.
mi olyan nagy szam most ezen a kocsin? nehogymar egy sporolos csalad 20 ev alatt ne tudjon venni 1 vagy ketto uj kocsit kp-ra....

There's an app for that

(#46) <NewL> válasza dabadab (#43) üzenetére


<NewL>
addikt

"en mar abba az osszegbe mindent beleszamoltam/unk egyszer es ugy jott ki. ruhapenz,13.fizu,jutalmak,kajapenz,benzinpenz megvamit szoktak adni"

Ez nem változtat azon, hogy a minimálbérnek majd' a kétszerese. A minimálbér az a minimálbér, minden extra nélkül.

akkor is:D ..de akkor sem sok
ilyen hsz-t meg eletemben nem lattam:D

Hülye vagyok, véletlenül a szerkesztésre nyomtam a válasz helyett, bocs - dabadab

[ Módosította: dabadab ]

There's an app for that

(#47) Lortech válasza #43960832 (#38) üzenetére


Lortech
addikt

Azért álljunk meg egy szóra, én nem gondolom ezt és nem akartam sugallni ezt, és bocs, ha így jött le. Inkább tippelem azt, hogy fiatal vagy még, és nincs teljes rálátásod a szüleid pénzügyeire.

Thank you to god for making me an atheist

(#48) Jhonny06 válasza #43960832 (#32) üzenetére


Jhonny06
veterán

Tehát akkor 100k jut egy hónapra, 2+2 emberre? Ebbe benne vannak a Te egyetemi költségeid, lakhatásod? :) Ugyan már.

(#49) sanzi89


sanzi89
addikt

Hát amíg egyedül vagyok nekem is tökéletesen elég lenne 150. Még talán sok is - ha egyáltalán lehet ilyet mondani -. Családdal már más a helyzet, ott min. 200.

Amúgy sokakkal az a baj - amit itt is lehet olvasani - hogy azt hiszik, hogy 20 milliós ház alatt, 5 milliós kocsi alatt nincs élet. Pizzát rendelnek, kaáldába járnak, 10e farmerban és Nike cipóben járnak. Egy seggel két lovat nem lehet megülni. Vagy spórolsz vagy nincs pénzed, ennyi. :)

6-an vagyunk, anyum sose dolgozott, 4 gyerek mellett mindig volt mit csinálni, fater tanár. Igaz kocsink nincs, nagyon nincs is rá szükségünk, de van egy szép családi házunk, ketten egyetemre járunk, jövőre már hárman, Szegeden tudtunk venni egy panel lakást mindezt kp-ból. Hitelünk sose volt egy forint se. Amire szükségünk van, mindenünk megvan. Az, hogy valaki meg tudja fogni a pénzt, az életforma amit nem is tudom lehet-e tanulni. Vagy gyerekkorban belenevelik az emberbe, vagy a kényzer visz rá.

Aki meg itt 500e-es fizetéseket álmodik, hát gyerekek, bilibe lóg a kezetek. :DDD Vannak persze ilyen kiválasztottak, de járjunk már a földön.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#50) tkazmer válasza #43960832 (#21) üzenetére


tkazmer
addikt

tekintsünk el a stílusodtól, amely hagy némi kívánni valót maga után, és koncentráljunk arra, hogy havi 110ből hogyan tartotok fenn ennyi mindent?
ez nem észosztás, szimplán érdekel, mert egy nagyobbacska családi ház rezsije jóval több, mint 110 egy hónapban.
és feltételezem esztek is azért néha valamit...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.