Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AAAgold


AAAgold
senior tag

hát izé...

extrém dizájnból 5-ös, de hát akkor is, na... :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2) elefant válasza AAAgold (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát igen, valami ilyesmi jutott nekem is eszembe

(#3) Sinesol


Sinesol
veterán

Szívesen meghallgatnám, bár amennyi tapasztalatom van, nem biztos hogy meg tudnám ítélni, hogy indokolt-e az ár. :B

[ Szerkesztve ]

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Muhelybe jo lesz, ugyis behalt a szokolradio :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) tecsu válasza elefant (#2) üzenetére


tecsu
addikt

És amiről az jut eszedbe, hogy végre egy hasznos termék és sokan szeretnének ilyet, arról miért nem írsz cikket?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#6) elefant válasza tecsu (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szia!
szerintem ez egy hasznos termék egyébként, és meg vagyok győződve arról, hogy sokan is szeretnének ilyet. nem értem mi a probléma.

de ez talán tényleg hasznosabb. egészen tegnapig kellett érte visszamenni

(#7) olle


olle
senior tag

"Az amerikai Hammacher Schlemmer kínálatában rengeteg furcsa elektronikai, háztartási termék kapott és kap helyet. A cég többek között forgalmaz repülő triciklit, világító cipőt, vagy a zene ütemére pulzáló LED szemüveget, hogy csak néhány példát említsünk"

Mondom elolvasom a cikket és rájuk keresek hátha tudok venni valami Furcsa cuccot. Erre meglátom a cikk végén: 27 millió forintot. Nem kérek semmit. :D :C

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#8) tecsu válasza elefant (#6) üzenetére


tecsu
addikt

A humort, iróniát és az esetleges trollkodást leszámítva is tényleg ezt gondolod? :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9) elefant válasza tecsu (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nekem vannak vinyljeim, én szívesen kipróbálnám, hogy hogy szól, mit tud, szerintem egy érdekes darab. ettől függetlenül nem igazán adnék ki érte 27 millió forintot

(#10) cinemazealot válasza tecsu (#5) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ismét valaki, aki funyigálja a nyári hétvégén elhintet könnyedebb hangvételű érdekességet, ahelyett, hogy értékelné a hír hétvégi mivoltát, és örülne, hogy van mit olvasnia a kánikulában. :U

(#9) elefant
A rezgéscsillapítás szempontjából az a 132 kiló elég meggyőző. Már a házhoz szállítás is egy vagyon lehet. De azért kíváncsi volnék arra, hogy milyen végfokot ajánl ehhez a gyártó, gondolom, a fanatikusok számára arra is kitaláltak már valamit hasonló árkategóriában. :)

(#11) Lacok


Lacok
őstag

Hogy tovább borzoljam a kedélyeket a Clearaudio Statement kb. 350Kg és 170.000 USD az ára[link]

(#10) cinemazealot
Nem szentírás de ezeket általában csöves elektronikákkal demozzák.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#12) cinemazealot válasza Lacok (#11) üzenetére


cinemazealot
addikt

350 kg egy ~70×60 cm alapterületen? :Y Na, ez alá is monolit-vasbeton alap és márvány padló dukál.

(#13) kalmani


kalmani
tag

Kapós lesz, sznobériában.

(#14) macilaci78 válasza cinemazealot (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Diegoban tuti kiszolgálnak!

Elöször a rezgéscsillapító fa alatt parafát gondoltam, aztán láttam a tömegét. Vasfa, ipe?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) StLui válasza tecsu (#8) üzenetére


StLui
veterán

Én próbáltam zenére aludni, de nyomta a fejem-fülem a headset-em, így nem jött össze

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16) pomorski


pomorski
őstag

Teszik-tetszik, de nekem a sajátomnál jobb/szebb/dizájnosabb/parasztvakítósabb/drágább/pirosabb nem kell. Ez az enyém:


(#20) tecsu válasza Sinesol (#18) üzenetére


tecsu
addikt

Hanglemez magyarul és ezen a szinten sem lefutóban, sem felfutóban nincsen. Egy hi-fi szubkultúra használja amióta létezik. Ebből a szubkultúrából is vesz át elemeket a tényleg sznob és gazdag társadalmi réteg, ezt kielégítve pedig létrejönnek az efféle extrém produktumok.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) sirály12


sirály12
őstag

Egy hülyeség. :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#22) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A 132 kilogramm tömegű ..

Ez nem fából készült- Minimum tömör vasból, de inkább ólommal töltött vastömbök lehetnek ezek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) McSico


McSico
senior tag

137kg? Jó nagy batár berendezés lehet. Még akár jól is szólhat, de ez az ár akkor is kész vicc. :)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#24) rottenbull


rottenbull
senior tag

En siman vennek ilyet, ha lenne ra penzem. Csak azt nem tudom, hogy ferne be a kocsi kozepkonzoljaba.

(#25) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Ennyi pénzért vesz az ember egy esztergát. Egy jó 10 kW-os motor biztos stabil fordulatszámot biztosít a 100 kilós tokmánynak, míg az 5 tonnás vaságy évtizedeken át biztosítítja a megfelelő stabilitást és a rezgéselnyelést. A több mint 10 féle tű között automatán vált és mikronos pontossággal követi a barázdákat a lemez elejétől a végéig. Haladók akár számok közti váltást, vagy loopot is programozhatnak bármelyik lemezükhöz.
Japán innováció és precizitás,
Legyen szobád dísze már ma!
Ez a gyönyörű eszterga lemezjátszó. :)

(#26) pomorski válasza Kisgépkezelő (#25) üzenetére


pomorski
őstag

Egyébként mi ez, valami spéci CNC?

(#27) CPT.Pirk válasza Hieronymus (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ráadásul a fa úgy általában nem alkalmas rezgések meg egyebek elnyelésére, mert nem elég nagy a sűrűsége. Hangdoboznak is csak azért terjedt el, mert könnyű gyártani és nem nyom annyit, mintha betonból lenne. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) Jim Tonic válasza cinemazealot (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mostanában minden Elefant cikkhez beírja ezt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Kisgépkezelő válasza pomorski (#26) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Az biztos, hogy CNC, de azon belül nem néz ki túl spécinek. Ezt dobta a google képkereső. Ránézésre kicsit használt, de azért még egy újrafestés után alkalmas lenne lemezjátszónak. :)

(#30) pomorski válasza Kisgépkezelő (#29) üzenetére


pomorski
őstag

Tehát akkor CNC, csak nem spéci... Szuper... Én rég esztergálgattam, már elfelejtettem, hogy mi a különbség a CNC és a speciális CNC között... :) Jelenleg nem esztergályosként praktizálok.

(#31) xmaas


xmaas
őstag

Nosztalgia meg minden "eloremutato dizajn", de akkor is ugy nezz ki mint egy vicc szamomra.

Es fogadni merek 3-500 ezer forintbol olyan kutyut lehet osszerakni kenterbe veri hangzasba is meg mindenbe azt nekem ne probalja meg magyarazni senki hogy egy iylen akarmi ami ugy nezz ki mintha valami kiserleti takolmany lenne meger annyi penzt barki szamara

(#32) sityak


sityak
tag

sárgába nincs?

http://legipanorama.hu

(#33) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Elsőre egy bolti hangszedőteszter ugrott be róla, bár oda célszerű az azonos hangkar.
Megmondod a bótosnak mi érdekel, berakja te meg váltogatsz és választasz.
Bár ez ott már bukik, hogy az a hangszedő úgy marhára nem lesz vízszintben, anti-skating, tűnyomás meg végképp mellékes
de ez senkit nem zavart a '70-es '80-as években
Még apám is kivette takarításhoz a hangszedőt 10 éve, aztán jött haver, beállította és rájöttünk hogy nem kéne.

Árra meg, a zene élvezetéhez kell egy szint, de az én fejemben még a komplett rendszer 1-1,5 millió kb. Annál följebb kezd kicsúszni a realitás.

[ Szerkesztve ]

(#34) AAAgold


AAAgold
senior tag

az én fejemben valahogy nem fér össze a bakelit és a tökéletes hangminőség...

van egy sajátos hangzásvilága, de nem hinném, hogy ilyen drága és profinak mondott cucc javítana rajta

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#35) quailstorm válasza AAAgold (#34) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mi volt a legjobb cucc amin vinylt hallottál és milyen állapotú lemezzel?
Mert alighanem ezzel van a baj, vagy a füleddel/ízléseddel.
Nem hiszem hogy elönt az SACD.

hitvitát mindenki mellőzze, a kérdésemre nyugodtan is lehet válaszolni

[ Szerkesztve ]

(#36) pomorski válasza sityak (#32) üzenetére


pomorski
őstag

De, pont van: , csak nem olyan... :)

(#37) Chaser válasza elefant (#9) üzenetére


Chaser
titán

lehet még tiesto is meggondolná:D
sztem sokan meghallgatnánk szívesen, de más kérdés, hogy kb senki nem tudna érte ennyit adni, érdekességnek jó, de haszna semmi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) sirály12 válasza quailstorm (#35) üzenetére


sirály12
őstag

Amikor egy olyan technológiáról beszélünk, ahol mozgást alakítunk akusztikus jellé, az nem lehet olyan jó mint egy digitálisan rögzített veszteségmentesen tömörített zene. Az tény, hogy a hangzásvilága egyedi, és ezt sok ember szereti, de ne magasztaljuk ezért fel. Egyszerűen eljárt felette az idő pár évtizeddel ezelőtt. Pár hívő aki az egészet tolja.
Mellékesen jegyzem meg, hogy a mostanában kiadott lemezeket nagy hányada is digitális anyagból sokszorosított. Ergó nem lehet jobb az eredetinél. Van pár kivétel aranyáron gondolom, de annyit meg nem ér az egész.

Bár én azt sem értem, hogy valaki hogy tud több milliót költeni egy hangrendszerre. Ez nekem felfoghatatlan, mert pénzkidobásnak látom, ha milliárdos lennék sem vennék ilyen dolgokat.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#39) quailstorm válasza sirály12 (#38) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elsősorban korabeli anyagot hallgatunk rajta. Amúgy nem kell magyarázni. A hozzáférhetősége, maradandósága és elterjedtsége sem rossz. HTPC-s DAC-os kombó egyelőre messze van a lemezjátszótól, laikus persze nagyon szeretné, amíg fel nem rakod ugyanazt lemezen. SACD-re meg alig jön ki valami az is horror áron.
Engem meg most nem érint ez a probléma, mert csak haver állt át digitálisan, ott látom mi a helyzet mi a németből meg Svájcból hozott 20+ éves retkeket toljuk :DDD A hangfal a legértékesebb az egészből, a Kappa 9.2.
De még így is messze a felső 1%-ban vagyunk otthoni HiFi tekintetében...

figyelj, ki mire költi, van aki dohányzik, van aki piál, van aki kuporgat és vesz egy összegben egy állatságot amire 20 hifista csorgatja a nyálát a népgyűlésen, hát ezvan
kinek mi az élvezet

mellesleg a kollegának még a jó lemezjátszónál is kevesebb esélye van jó digitális cuccot hallani valahol szvsz

[ Szerkesztve ]

(#40) Chaser válasza quailstorm (#39) üzenetére


Chaser
titán

a múzeumok éjszakáján az egyik múzeumban - meg nem mondom melyik :B - de voltak ilyesmik, régi rádiók, távközlés, teslás dolgok, stb
szekrénybe épített bakelit lejátszó az nagyon bejött:) de már akkor is volt ótó' formájú rádió is:D
nem tudom fix kiállítás, vagy csak időszakos, de sok jó pofa dolog volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Kisgépkezelő válasza quailstorm (#39) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nagyapám a Hungarotonnál dolgozott a 70-es 80-as években, ahhoz elég magas beosztásban hogy minden lemezből kapjon egy mintapéldányt. Több ezer darabos gyűjteménye volt, minden létező stílusban, és mivel a ezek közül jópárat szívből utált, így még ebben az évezredben is volt szerencsém bontatlan Deep Purple, Led Zeppelin, meg egyéb jóféle lemezeket meghallgatni egy a 80-as években egész jónak számító HiFi rendszeren. Rengeteget hallgattam őket, de őszintén én soha nem éreztem semmi pluszt, a kellemes bakelites sistergésen és pattogáson kívül. Aztán lehet hogy csak a lemezek voltak rosszak. Nem tudom, milyen minőséget gyártott akkoriban a Hungaroton a konkurenciához képest.

(#42) quailstorm válasza Kisgépkezelő (#41) üzenetére


quailstorm
nagyúr

1. a bakelit nem sistereg
2. a bakelit nem pattog
3. nem bakelit

komolyan, ne Teslán hallgass lemezt, és ha új végképp nem értem miért lehet hibás azon kívül hogy gyárilag kaka
nem szoktak vészesen rosszak lenni a Hungarotonok, sőt
Jugoszláv csodák rosszabbak jellemzően

(#43) quailstorm válasza quailstorm (#42) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szóval ha ilyet hallasz akkor nem azt hallod amit kéne, ezért kéne elmenni egy varázsló elmebeteg szakihoz akinek már kész (sosincs kész) és be van lőve a cucca
ha serceg, hallgasd lemezmosóval, de az meg vesz le a dinamikából
ha koszos, vannak lemezmosók dögivel, mechanikus kecskeszőrös, váákumos, fóliás, amit akarsz, kézzel meg ecettel nem elég

lemezjátszó legyen legalább egy erős közepes, vízszintezve, zajmentes környezetben, korrektor is fontos, sok erősítőben nem túl jó van

de ugye a hangfalaknál se elég hogy random lerakod a szobába, jó ahhoz nincs sablon mint hangkarhoz, de azért a szöget meg a távolságot kell tesztelni egy darabig mire végleges lesz

amúgy apámnak is van legalább ilyen kollekciója csak őneki egyesével kellett megvenni a 60-as évek végétől...

másik, a hangrendszered
magyar stúdiókban, rádióban jó lejátszók és szalagos magnók voltak, viszont ha papádnak magyar 80-as évek consumer viszonylatában volt "egészen jó" cucca, akkor az valószínűleg kaka, nem versenyképes
akkoriban egy Lenco L75 is több havi fizetés volt, pedig az se isten a dörzskerekével

[ Szerkesztve ]

(#44) Kisgépkezelő válasza quailstorm (#42) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Pioneer van itthon, meg Sony. Azokbólól sem koruk legrosszabbjai, bár tény, hogy az a kor jó 40 éve volt.

(#45) Capritain 2


Capritain 2
csendes tag

igazából szarul szólt, azóta puffnak használom a dohányzóasztal mellett szép körben.

(#46) jeni


jeni
félisten

Tudom hülye kérdés,de mi tartja össze ezeket vagy tartja azonos ponton,hogy ne csússzanak el egymástól?

(#47) AAAgold válasza quailstorm (#35) üzenetére


AAAgold
senior tag

ha ezt az árkategóriát nézem, akkor úgy gondolnám, hogy a bakelitet meghaladó technológiákkal lehetne jobb eredményt elérni

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#48) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valahogy úgy érzem, hogy ennél a lemezjátszónál minden egyes jellemző, tulajdonság és funkció csak egyetlen egy szent cél kiszolgálása érdekében lett egyesítve és az a tökéletes zenehallgatás. lehúzása az idióta milliomosoknak. A legfontosabb feature ennél, maga az árcédula.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) Teaway válasza jeni (#46) üzenetére


Teaway
veterán

A saját tömegük.

Nincs itthon csokid??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.