Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jimhun


jimhun
senior tag

Jo lett a cikk. Meg a gep sem rossz, de azert az tulzas hogy "leica M9 remegj". Azert a Leica rangefinder fokuszolashoz egy autofokusz sosem fog felerni. Persze mostmar az autofokusz nelkuli gepekre sokan azt mondjak semmit sem er. De szerintem az a celcsoport aki Leicat(M szeria) hasznal annak jobban megfelel a rangefinder. En pl sokkal jobban szeretem a filmes Konica c35 gepem fokuszallitasat mint az ujabb E-pl1 autofokuszat.
Mondjuk azert nagy szerepet jatszik az ar kerdese a dologban, mig ez 1000 Euro a Leica vaz 4000....

(#2) Sefter


Sefter
veterán

miért írsz T/1-ben?
Vagy Te és a hangok a fejedben..? :B

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#3) zetecR


zetecR
addikt

Magas ISO-kon tényleg nem gyenge a zajmentessége... :Y

(#4) Parci válasza Sefter (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden cikkünk T/1-ben készül, azért, mert egyik sem arról szól, hogy mi a véleménye kovács pistának az xy termékről, hanem arról, hogy mi a prohardveré.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) jimhun válasza jimhun (#1) üzenetére


jimhun
senior tag

Egyebkent meg annyit hogy en majdnem megvettem amikor eloszor kiadtak olyan marcius korul, csak akkor volt Japanban az eromu baleset es mindenhol hianycikk volt. Valamilyen gep kellett mindenkeppen igy lett Olympus E-pl1 egy par optikaval(siman belefert az 1000Euro-ba). Egyenlore nem erzem ugy hogy megbantam, bar ketseg kivul gyonyoru ez a gep, de ha retro kell akkor eloveszem a Konicat vagy a Yashica-t. a baj az hogy filmesek...es egy slide filmet 18 Euro-ert hivnak elo, ennyibol kb 200 digitalisat nyomtatok.

(#6) szőröscica


szőröscica
addikt

Nem semmi, jó kis gép.
Viszont azzal, hogy nem cserélhető az objektíve, szerintem nagyon sok vásárlót buknak.

(#7) Sefter válasza Parci (#4) üzenetére


Sefter
veterán

ok, csak ez fényképezőnél furcsán hat (lehet csak nekem)...
mert egy tv-nél vagy pc hardvernél elképzelhető, hogy többen tesztelik, de ez szerintem egy tipikusan "egyedül tesztelős" hw (mármint a fényképezők)
de bocs az offért, nem szemetelem tovább a topikot

Psn ID: sefter_hun

(#8) amanoba


amanoba
őstag

Elkapott a retróláz engem is, nagyon tetszik a gép!

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#9) marcias válasza szőröscica (#6) üzenetére


marcias
őstag

Hát ja.. cserélhető objektív hiányzik csak róla. Ez a képminőség viszont tényleg sok pénzt megér. Az ergonómiai hibákat ha javítanák, és mondjuk fele ennyibe kerülne, még érdekelne is. :D

Steam: marcias88

(#10) Kashim


Kashim
őstag

Uh, de szép kis masina, eszméletlenül bejön ez a retro váz.
Jó képeket is csinál, de ha már vásárlásra adnám a fejem, inkább megvárnám a cserélhető obis változatot. Egyébként pár tesztkép bemozdultnak és életlennek tűnik, de valószínű csak a kezelő hibája, mert vannak közte jók is.

(#11) pista59


pista59
senior tag

Tetszik. Sőt, nagyon tetszik, és jónak is látszik.
A zajmentesség azért nem teljesen igaz, de kompaktokhoz képest összehasonlíthatatlanul jobb.
Az, hogy nem cserélhető objektíves, jó is, meg nem is. Ilyen, tehát a jó oldalát kell kihasználni.
Talán vennék is második gépnek egyet, ha normális ára lenne.
De tetszik.

A győztes féreg irtó baktérium

(#12) Malachi


Malachi
addikt

gyönyörű, kompromisszummentes gép fotósoknak és fanatikusoknak. a kellemetlenségek ellenére. talán a cserélhető objektívesnél javítják a bosszantó hibákat és akkor minden szempontból tökéletes lesz.

remek teszt, amúgy. :)

(#13) Findzs


Findzs
addikt

valóban szép képeket csinál (mondjuk ennyi pénzért ez elvárható)

a retró megjelenés nálam nem a pró kategóriába kerülne :U

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#14) RpPRO


RpPRO
őstag

A panoramafoto dinamikaja az ido/hely ertekekhez kepest nagyon szep, a feheregyensuly, a szinvilag tetszik nekUNK. :D

A lagysag, ami a gyerkocoknel lathato, nem jon be.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#15) pista59 válasza Findzs (#13) üzenetére


pista59
senior tag

Pedig az az egyik erőssége, sokaknak ezért tetszik.

A győztes féreg irtó baktérium

(#16) rep3at


rep3at
őstag

Alapvetôen tetszik a gép (itt fôleg a képminôségre gondolok), de a kialakítás gyermekbetegségei és a cserélhetô objektív hiánya sok bosszúságot okozna számomra.

Forward thinking. كرر

(#17) benedekco


benedekco
addikt

Köszönet a tesztért! :R
Alapos jó írás, örülök, hogy ki lett emelve a sok "hiba". Úgy érzem, hogy pár hibával együtt lehet élni, a többit meg javíthatják a firmware frissítésekkel (gondolom egy ilyen géphez lesznek).
Úgy gondolom, hogy vagy lemegy az ára... vagy... nem tudom mi lesz. Asszem cserélném D80-as gépemet egy ilyenre. Majd még alaposan átrágom, a következő egy hónapban csak zoom nélkül fogok fotózni, hogy kipróbáljam, elég-e az az egy érték.
Jó cikk!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18) Örni76


Örni76
tag

Jézusom... Ennyi kompromisszum és 290 ezer forint... Ez nekem nagyon vicces... Remélem egyszer csinálnak majd cserélhető objektíveset is. Addig is a sznobok játékszere lesz, de gondolom ez is a cél.

Horgolt android figura kapható: http://kepfeltoltes.hu/view/110208/Resize_of_IMG_9321_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#19) RpPRO válasza benedekco (#17) üzenetére


RpPRO
őstag

Lehet fix fokusszal fenykepezni, csak a perspektivakat kell megtalalni hozza. ;)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#20) k1csi


k1csi
senior tag

Olyan ez a gép (akárcsak a hasonló APS-C érzékelővel operáló, a nagylátó határán lévő fix optikával szerelt társai) mint a golf a sportok között.

Olyan ráérős és tehetős embereknek találták ki akik valami jobbfajta elit klubbhoz szeretnének tartozni ami még megfizethető. A végeredmény zömében nem számít. Ami nem fedhető le 35mm ekv.-el arról nem is kell tudomást venni.

Hogy átgondolattlan a kezelőszervek, a funkciók hozzáférése stb. kit érdekel. Mint mondtam ezt nem teljesítményorientált riportfotósoknak vagy az állandóan izgő-mozgó leszármazottaikat megörökíteni szándékozó szülőknek/nagyszülőknek találták ki.

Ez utóbbiak vágyakozva nézhetik hol tart a technika (merthogy-nálunk legalábbis-keveseknek megfizethető). Kompakt méretben még ISO6400-on sem zajos kép, miközben a legtöbb kompakt már ISO400-on elkezd zajosodni. Ja hogy ezt úgy érték el, hogy vettek egy előző generációs DSLR szenzort amihez hozzápakoltak egy fényerős fixet amiben semmi csoda nincs technikailag. Egy belépő, hadd ne mondjak márkát, DSLR+35mm f/1.8 pont ezt tudja.
Tény jóval nagyobb méretben, viszont jóval kevesebbért (akár még normális külső vakuval is), jóval flexibilisebben.

Malachi
Kompromisszummentes? Ne viccelj, a kis méret és az átgondolattlanság miatt tele van kompromisszumokkal. Fix gyutáv, lábzoomolni kell, amiben nem a lábzoom a gond, hanem a vele változó perspektíva. Ekv. 35mm portréra nem kompromisszum (5. oldal portrék neked bejönnek)?
Elsőre nem sikerült felfognom mi ez a záridő mizéria. Kis záridőnek pont nyitott rekesznél van értelme, hogy ne égjen ki. Manuálisban megy, egyébként meg nem?
Mondjuk a beépített ND szűrő tetszik, nincs a DSLR-es nyűg a különbözö szűrőmenetekkel/adaptergyűrűkkel stb. és vsz. még gyorsabban is használható.
1 percig tart áttekerni MF-el a fókuszt (3. old teteje)? Ez komoly, a lassú AF mellé? Lehet rossz volt az analógiám, ezzel golfot sem mennék el fotózni a sportok között.

Max. akkor kellene, ha csak kicsit lenne a kompaktok felett árban. Akkor viszont helyből kettőt is vennék. Az egyik valahol ekv. 24-28mm optikával lenne szerelve a másik meg 85mm környékén (ez tudhatna makrót is), ha már nem cserélhető. De így...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#21) Darkness1 válasza k1csi (#20) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Egy ekv. 35mm-es fix leginkább un. environmental portékhoz alkalmas.Itt egy példa. Ez a fix optika számomra a legjobb látószöget adja, én is egy kissé tágabb - 20mm - fixet használok általános célra.

Úgy tudom, hogy a kezelés kidolgozatlansága arra vezethető vissza, hogy az X100 eredetileg csak egy tesztgép akart lenni (a hibrid keresőt tesztelték vele, gondolom ezek után érthető, hogy miért csak az a rész működött a kiállításon, ahol megmutatták), de akkora feltűnést keltett, hogy végül a gyártásba vitel mellett döntöttek. Ehhez képest elég jó lett. Az ára meg olyan, amilyen, egy ilyen gépet manapság nem lehet olcsón adni. Ez van.

No stress, no work Today!

(#22) Gabor970


Gabor970
addikt

míg olvastam a cikket, végig az volt bennem: Nekem-ez KELLLL!
Aztán az árát meglátván........ Míg nem láttam, az volt bennem, ok, kell, de lehet még 70-80e Ft is megvan..... hát nem annyi. :(

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#23) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Nemreg jott ki hozza a FW upgrade, meg itt is volt rola cikk.
Az rajta volt a gepen?

OK

(#24) pista59 válasza benedekco (#17) üzenetére


pista59
senior tag

Sokan használnak fix objektívet, sokan csak egyet. És az igényes fotósok.

A győztes féreg irtó baktérium

(#25) hibavissza válasza Gabor970 (#22) üzenetére


hibavissza
veterán

az árképzés egy rossz stratégia szerintem. a fuji soha nem lesz képes kilépni a gagyi kategóriából, ahhoz túl sok szart gyártottak már. ez a készülék is a vicc kategória lenne, ha nem lenne ilyen profi erősítés/zajszűrés benne.

én kihagytam volna belőle minden digitális hókuszpókuszt/videót/gombokat és megvettem volna a pana élesség algoritmusát. akkor kb. jogos lenne ez az ár.

[ Szerkesztve ]

(#26) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Külsőre nagyon tetszik nekem a gép, illetve a képminőség is örömmel tölt el, főleg hogy korábban ez egy problematikus pont volt (pl. az én S7000 gépemnél).

Azt viszont sajnálom, hogy néhány bosszantó dolog hosszú évek óta ugyanúgy van (pl. a pontatlan akkutöltöttség-kijelzés vagy a kártyára írás közben nem használható menü).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) benedekco válasza Z_A_P (#23) üzenetére


benedekco
addikt

Ezzel kezdett a cikk. A második sorban van :) "legfrissebb, azaz 1.10-es firmware feltöltése után vettük használatba".

re: (#24) pista59
Tudom! Ezért is bátorkodtam erre gondolni. Bár profi nem vagyok, de van egy kis tapasztalatom. Úgy gondolom el tudnám "kezelni" ezt a "készüléket". Az egyetlen dolog amitől tartottam, az a fix optika. Ezért gondoltam, hogy mostantól egy ideig nem használom a zoom-ot a gépemen. Csak, hogy beleszokjak, vagy megtapasztaljam a saját bőrömön. Az ha mondják teljesen más mint amikor Te magad érzed meg a dolgot.
Ebben a gépben az tetszik, hogy egyszerű, kéznél vannak azok a funkciók amiket használok, könnyű, kis helyen is elfér, nem fosok, hogy ki lopja el (sokan azt hiszik, hogy valami régi szar), nem félteném annyira mint egy cserélhető objektíves gépet. Rájöttem, hogy nem másoknak, hanem magamnak fotózom. Emlékeket szeretnék megörökíteni. Oda meg nem kell űber brutál DSLR. De egy valamit nagyon rühellek a digit gépekben... az pedig a zajos érzékelő. Ez az első "kompakt" amiben normális érzékelő van.
Azt meg csak sajnálni tudom, hogy ma pont a retro a divat. Ennek ellenére szerintem régen nem a dizájn volt az elsődleges, hanem a tartósság és a logikus, jól kezelhető felépítés. Mára ezek elvesztek, de ez elsőre ezekben jobban teljesít mint egy bármilyen kompakt.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#28) Z_A_P válasza benedekco (#27) üzenetére


Z_A_P
addikt

:W :R

OK

(#29) pista59 válasza hibavissza (#25) üzenetére


pista59
senior tag

Hát, hozzáértők közt a Fuji nem éppen a gagyi kategória.
Mert vannak olcsó, nem professzionális cuccai, az egy dolog, de mindig is az élvonalban voltak fotózás terén.
"profi erősítés/zajszűrés", ez éppen nem a profizmus jellemzője, inkább a gyengeség elfedése lenne.

[ Szerkesztve ]

A győztes féreg irtó baktérium

(#30) .bableWes


.bableWes
őstag

nagyon szeretem az ilyen retro feeling-ü gépeket, tudnék is vele élni, csakhát van egy ára sajnos

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#31) pista59 válasza benedekco (#27) üzenetére


pista59
senior tag

Sok barátom kezdett el dslr-el fix objektívvel fotózni, már abba sem hagynák.
Sok sikert neked is!

A győztes féreg irtó baktérium

(#32) benedekco válasza hibavissza (#25) üzenetére


benedekco
addikt

Ja? Mert a Panasonic nem gyártott már elég szart mi? Értem mire akarsz kilyukadni, de a Fujifilm (a kompakt kategóriát leszámítva, de itt is ízlések és pofonok) pont hogy nem a "szar"-ról lett nevezetes. Tudom sokaknak nem sokat jelent, de ez egy 1934-ben alapított japán cég. Ami azért mutat valahova, ha még ma is fent vannak.

re: (#31) pista59
Köszi a biztatást!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33) eeXaa


eeXaa
addikt

...ennek a gépnek max.100e forint ig van jogosultsága, ...aki ennél többet ad érte annak valami baj van a fejében... :K

(#34) k1csi válasza Darkness1 (#21) üzenetére


k1csi
senior tag

Azt én is fogtam, hogy nem egy közeli portréra (arcképre) lenne alkalmas az ekv. 35mm-es gyutáv mert akkor a perspektíva miatt olyan borzalmak fognak születni mint ami az 5. oldalon jelenleg látható.

A baj az 1 gyutávval, hogy eléggé meghatározza (leszűkiti), hogy mire tudod használni a (nem éppen olcsó) gépet. Ha mégis ez a korlát akkor személy szerint inkább a klasszikus ekv. 50mm-re szavaznék (innen a 35mm amit írtam). Viszont 2 gyutávval már teljesen jól el lehet lenni. Itt már engem is érdekelne.

Bár nekem erőteljesen kérdéses, hogy fényerősebb tele kis mélységélességével hogy birkózna meg a kontraszt AF.

Lehet, hogy a Leica nem tudna ill. nem is akarna olcsón gyártani viszont azt nem látom miért kellene ennyire drága legyen ez a cucc (tekintve, hogy DSLR-nél fél áron meg alatta tudják kihozni techikailag kb. azt amit ez tud vagy inkább többet).
Ha meg valami tesztgép volt akkor nem hiszem, hogy minden R&D költséget itt kellene kifizettetni.
Na mindegy, annyira nem fogott meg, hogy ebbe hosszasan belemenjek.

Vsz. se az üzletre nem éreztek rá (kvázi az érdeklődésnél esett le nekik, hogy itt lehet valami), se az üzleti modellre.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#35) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Nekem is bejön ez a retró váz...Hogy nincs cserélhető obi hát....De a képek valóban jók sőt...Köszönöm a tesztet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#36) pista59 válasza benedekco (#32) üzenetére


pista59
senior tag

Mert ugye, bármilyen jó zoom objektívek vannak, fix-ben mindig van jobb.
És a fotóst inkább megdolgoztatja, gondolkodni kell, jobban figyel az ember.

A győztes féreg irtó baktérium

(#37) korpicschess


korpicschess
veterán

Gyönyörű. :B

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#38) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

" a kártyára íráskor „leálló gép” (tehát, ha betelt a puffer, vagy egy exponálás után szeretnénk gyorsan valamit átállítani)"

Akinek van régebbi kompaktja, annak nem lesz újdonsg, az enyém is ilyen, sajnos. Ez koncerteken, díjátadkon a legjobb :D

Egyébként külsőre nekem is bejön, egy külső vakupapucs és a cserélető obi hiányzik róla :) Az EVF-et amúgy is rühellem, ha van élőkép a hátlapon, jobb azon komponálni, eddig még olyan EVF-et nem láttam, amin fel tudtam volna mérni, hogy tényleg jó-e a fókusz, vagy csak azt hiszi a gép.

Viszont a képek tényleg zsírosak. Ha a mostani gépem ilyen zajt produkálna akár ISO800-on, megtartanám :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) DEJVID


DEJVID
őstag

Nem értek hozzá, miért fontos, hogy az állványmenet az optika középvonala alatt legyen?

(#40) Darkness1 válasza k1csi (#34) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Az a helyzet, hogy a Fuji nem tud annyit gyártani belőle, mint amennyit el tud adni. Amíg ez így van, addig az ár őket igazolja. Akár jogos, akár nem.

Az 1 db fix objektív számomra inkább inspiráló, mint korlátozó. Tegyél fel egyszer egy fixet a gépedre és ne vedd le fél évig, használd mindenhez azt az egy látószöget. Rengeteget fogsz fejlődni, mint fotós.

No stress, no work Today!

(#41) hcl válasza bLaCkDoGoNe (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pontatlan akkukijelzés? Az S5600-am teljesen pontsan kezd el villogni pirosan, hogy akku OVER :D

@pista59 (következő) : Én általában kézből panorámázok, csak éjjel állvánnyal. De jogos.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) pista59 válasza DEJVID (#39) üzenetére


pista59
senior tag

pl. panoráma képnél, amikor az állványon fordítod a gépet.

A győztes féreg irtó baktérium

(#43) pista59 válasza pista59 (#42) üzenetére


pista59
senior tag

Eszembe jutott még valami a Fuji-ról:
Emléketek még az SR SCCD-re?
Magasan verte dinamikában az összes akkori digitális gépet.
Csak, hogy nem annyira gagyi a fuji.

A győztes féreg irtó baktérium

(#44) Z_A_P válasza hcl (#38) üzenetére


Z_A_P
addikt

Egyébként külsőre nekem is bejön, egy külső vakupapucs ..... hiányzik róla

Lehet en vagyok hulye, de az ott nem az? :)
[link]

OK

(#45) pista59 válasza Z_A_P (#44) üzenetére


pista59
senior tag

Hasonlít rá :DDD

A győztes féreg irtó baktérium

(#46) k1csi válasza Darkness1 (#40) üzenetére


k1csi
senior tag

Volt már fix a vázamon (sőt több is mivelhogy több fixem is van), de DSLR témában azt vallom, hogy általános célra zoom, speciális célra fix.

Tükör nélküli gépek esetében pedig a kompaktság jegyében két gyutávval el tudnék lenni.

Viszont mivel nem vagyok fotóművész és nem is szándékszom az lenni (épp elegen vannak már önjelöltek és kevésbé önjelöltek) nem célom az a fajta fejlődés, hogy egy adott látószöghöz keressem a témákat.

Ha viszont valakinek ez a célja vsz. ennek e gép árának a töredékéből (ámbár némi kényelmettlenség árán) megoldható a dolog. Vsz. erre kár egy ilyen aranyárban mért és nehézkesen kezelhető (totál átgondolattlan) gépet venni.

Az, hogy viszik mint a cukrot vagy csak gyenge a gyártókapacitásuk nekem oly mindegy. Nem az alapján fogok gépet venni, hogy ki mit vesz (ez lenne a divat), hanem, hogy mi az amit tudok használni és mi az ami nekem megfelel. Úgy érzem ezt elég jól el tudom dönteni és ez a gép nagyon messze van ettől. De ez ne tartson vissza senkit.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#47) hcl válasza Z_A_P (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor elhagytam a szemem, bocs :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) Malachi válasza k1csi (#20) üzenetére


Malachi
addikt

khm, hát nyilván abban kompromisszummentes, amit nyújt.

valaki azt mondta, a Fuji gagyi meg szar. ilyet nyilván csak az állít, akinek lövése sincs a témáról. csak egy példa 2004-ből: FinePix S20Pro. akkoriban közel álltam a témához és több profi fotós ismerősöm használta ezt a "gagyi" lassúcska brigde kamerát második gépként a milliós felszerelés mellé. az a Super CCD SR tudott valamit. azóta talán ez az első igazán komoly nem profi gépük, de majd minden évben kijöttek valami nagyon korrekt és használható kamerával. talán elfogult vagyok, nekem volt s5600, s9500, s9600 és mindet imádtam - de legjobban az S20Pro-t, amit sosem tudtam végül is megvenni. pl. olyan makrókat készített, hogy tátva maradt a szánk.

a profi cuccaik meg széles körben elismert és alkalmazott holmik.

(#49) hcl válasza Malachi (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem még most is S5600 van - nem volt pénz soha jobbra - de azért a pénzért, amibe került, atom korrekt sokkal többet kihoztam már belőle, mint amire elvieg képes.

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

A tesztet elolvasva sem lettem előrébb hogy kinek jó igazából ez a gép. Önjelölt profiknak beletörik a bicskájuk a fix gyútávba, mint ahogy a plázacicáknak és a fuxos barátaiknak is. Maradnak a tech-fanok, esetleg a gyakorló amatőrök (én) illetve a fél profi-profi fotósok. Nekik sokadik váznak tökéletes. Nekem is az lenne, de sajna a barátnőm nem fog lábzoomolni, no meg azt azért valljuk be hogy nem olyan egyszerű egy fix gyútávú géppel minden helyzetben megfelelni. Ráadásul itt nincs az mint a cserélhető obis vázaknál hogy ha nem jó lekapom és rakok fel rá egy másik, akár zoom objektívet.
A képminőség viszont nem lepett meg, elég sok helyen vannak fenn vele készült képek. Azért reménykedem hogy sokan megveszik hatalmas pénzt hagyva a Fuji-nál, ezzel lesz még egy tőkeerős cég aki elég innovatív ahhoz, hogy a többi gyártót is ösztökélje a tényleges fejlesztések irányába. Illetve biztos lesznek olyanok, akiknek mattot ad a fix gyútáv, és eladják majd a gépet jó olcsón (nagyon olcsón). Na akkor veszek egyet.

Szerk: teljesen egyetértek k1csi-vel, nagyon kompromisszumos egy gép

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.