Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jocek91


jocek91
aktív tag

Ház, nem, doboz, inkább doboz... :)) Ha 5-7 ezer forinttal olcsóbb lenne akkor ajánlott lenne így inkább csak tetsziket adtam volna neki, bár szinte minden megvan benne ami kell de azért még is na.

(#2) Apone33


Apone33
őstag

Jól néz ki.

Play Hard!!!

(#3) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Igen igen,2 hete vettem a Define R3-at....hogy ennének kefét :((

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#4) arn


arn
félisten

nagyon tetszik... egyket honapja meg gondolkodtam, hogy lecserelem meg a hazat, de annyira a minigepek fele tendal minden, hogy asszem maradok a cm690nel (5 eves asszem), amig ekkora gepet hasznalok. aztan majd akkorat veszek, amit felcsavarozok a monitor hatuljara :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Bejövős kis házikó.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#6) albert8


albert8
addikt

Jó és szép is egyben, mi kell még? :))

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#7) lsebestyen


lsebestyen
addikt

gyönyörű :Y :)

(#8) VS461


VS461
tag

Ejj, ha még egyszer ATX-es konfigot terveznék, ez lenne "A" ház :K

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#9) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Megint odatette magát a Fractal Design. A szokásos letisztult forma megmaradt, de finomított hasznos apróságokkal kiegészítve. :)

(#10) csaabz


csaabz
őstag

Látom, hogy több venti és venti hely is van benne, de az ilyen minden oldalról "zárt" kinézetű házaknál nehezen képzelem el, hogy egy forró nyári napon normál hőmérsékleten tudja tartani a konfigurációt.
Persze ettől még lehet halk... :U

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#11) Recon666 válasza csaabz (#10) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Pedig nálam az R3 nagy testvérében a Define XL-ben nyáron GTX470 SLI és egy húzott 4 magos i5 760 is egész jól szellőzött viszonylag hangtalanul.

[ Szerkesztve ]

(#12) XtremLor válasza csaabz (#10) üzenetére


XtremLor
őstag

Engem special az erdekelne elolrol az a 14cm venti eleg levegot tud e beszivni az oldalso nyilasokon keresztul. A tobbi az nem ketseges, par TY-140 tenne szepen a dolgat a kuckoban :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon tetszetős házikó! :R

(#14) lujó55


lujó55
őstag

bevállalnám.

(#15) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Tetszik ez a házikó ezekkel a megoldásokkal. :K Az MTV-n a helye a Tuti pecók-ban :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#16) csaabz válasza Recon666 (#11) üzenetére


csaabz
őstag

Akkor valószinűleg az én házaimmal, konfigurációmmal, szobahőmérsékletemmel van probléma... :(

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#17) Apone33 válasza Recon666 (#11) üzenetére


Apone33
őstag

Épp a define xl-el szemezgetek, 140 euro, akkor jól szellőzik a ház. Ideje lenne leváltanom a jelenlegit egy komoly házra.

Play Hard!!!

(#18) Derrewyn válasza XtremLor (#12) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Nálam az R3-ban 2*12cm-es venti elég becsukott ajtó, és 28-30 fokos szoba mellett ahhoz, hogy ne melegedjen túl a gép játék alatt sem.

(#19) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Soha nem szerettem az ajtós megoldásokat. Szembemennek az ideális légáramlással.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) atti_2010 válasza csaabz (#10) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Alulról is kap levegőt és a hő felfele száll ahol megint 2 venti fúja ki a meleget, hátul pedig 1, hol zárt ez minden oldalról? elől is van venti mindjárt kettő ugyanarról a házról beszelünk?, jó ez.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#21) Recon666 válasza Apone33 (#17) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nincs vele gond, ha a 2GTX470-et emberi hőmérsékleten tudja tartani játék alatt zárt ház mellett az nem rossz eredmény. Igaz kiszedtem a vinkótartót és előre még beraktam egy 14cm ventit.

(#22) Apone33 válasza Recon666 (#21) üzenetére


Apone33
őstag

Akkor a 6990-el sem lesz gond. A hang meg nem zavar, mindenképp zárt lesz a ház, nem szeretem ha nincs rajta az oldala.

Play Hard!!!

(#23) Beri78


Beri78
őstag

nagyon jól néz ki a "doboz"
de nekem ez drága :O

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#24) Ribi válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem mernek ezek nagyot álmodni.
Ilyet kellene csinálni csak kicsit jobban megtervezve:
1 2

Apone33: ha nem zavar a hang, minek rá az oldala?

[ Szerkesztve ]

(#25) XtremLor válasza Derrewyn (#18) üzenetére


XtremLor
őstag

En inkabb ugy vagyok vele hogy tobb venti legyen alacsony fordulaton igy terheles alatt se megy fel a homerseklet nagyon, ezaltal a cpu/vga venti se fog max fordulaton porogni.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#26) Recon666 válasza Apone33 (#22) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem hiszem. :)

(#27) Apone33 válasza Ribi (#24) üzenetére


Apone33
őstag

Mert úgy szép a ház ha egyben van.

Play Hard!!!

(#28) IreN!CuS válasza Derrewyn (#18) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nem rég a hőségben vettem meg a házat(tetőtér,nuku klíma szóval dög meleg),adatlapos config van benne(tuningal).Elől kettő 12cm-es,alul egy 12cm-es,hátul egy 12cm-es és felül egy 14cm-es,mindegyik leszabályozva.

HDD 37 ssd 33,Cpu idle ~40 load ~55,Gpu idle ~53 load ~68 ( + - pár fok) szerintem ez igen is korrekt.Leghangosabb elem a Gpu hűtő ami const 50-60% között forog,ha elszabályzom 30%-ra igaz,hogy felmegy ~70 fokra,de akkor nem hallani a gépet.

Illetve szerintem bőven elég az alsó és oldal rész az első két ventilátornak,elég nagy nyílásokról beszélünk.

Szóval ez a ház csupa 14 cm-es ventilátorokkal igen csak rendben lehet,sajnálom is,hogy a régit vettem csak nem tudtam,hogy jön egy újabb.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#29) mistixx


mistixx
tag

Ezek az Fractal Design házak régóta izgatják a fantáziámat, de az árcédula eddig mindig elvette a kedvem a beruházástól. A jó "öreg" CM690-ben azért nincs rossz helyen a konfig.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#30) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nagyon tetszetős!

(#31) hibavissza


hibavissza
veterán

jól néz ki, meg olcsó is :DDD

(#32) atti_2010 válasza hibavissza (#31) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Olcsónak nem olcsó de jó és megfizethető a Lian-Li méregdrága vackaitól még messze van.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#33) Destructo


Destructo
aktív tag

Jó a ház,tetszik,10k-val olcsóbban jó vétel lehet(szerintem)!

Szerk: és egyébként teljesen natúr,annyit tud mint most a nagytöbbség.Azért na persze szivacsos ajtó,és szivacsos oldallap kiemelkedően jó!

[ Szerkesztve ]

(#34) J.J. András


J.J. András
őstag

belseje és váza egy az egyben CM 690 II Adv.
Kíváncsi lennék, melyik taiwani cég gyártja ezt a vázat....

Xigmatek Ashgard II, Enermax Fulmo, CM 690, ... aztan még van egy csomó "márka", aki ezt alkalmazza....

na mindegy, jó, jó, de én eleve nem vennék ma már ajtós házat, tiszta szívás ha olyan helyre teszed.... üdv :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#35) ddekany


ddekany
veterán

Csendes ház... megnézném hogy rázza a HDD. Antec Sonatámban ugyan ez a fajta gumigyűrűs tálca van. Szart nem ért soha. Mindig minden HDD-től búgott a ház (hacsak nem raksz egy üllőt a tetejére), ha ebbe a szarba rakod. Mikor tanulják meg ezt a ház tervezők? Volt már gépük?

[ Szerkesztve ]

(#36) Recon666 válasza ddekany (#35) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem nem búg a Define xl-ben. De már pár embernek előjött az ARC midiben.

(#37) madgie válasza Recon666 (#36) üzenetére


madgie
titán

Nekem Arc Mini van, itt sem búg semmi. Viszont mintha az előlapi USB néha nem működne tökéletesen...

szerk: persze lehet nem épp' a ház baja az...

[ Szerkesztve ]

(#38) Recon666 válasza madgie (#37) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem olyan jelenség sincs szerencsére. Egyedül a hátsó 14cm venti lett csapágyas 1,5 év alatt.

(#39) MichaelSD válasza Recon666 (#38) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem R3-am meg egy Minim van. De nem volt hangja a HDDkenk egyikben sem. Most már SDDk vannak benne úgyhogy tárgytalan.

Szerintem nagyin jó ház. Személy szerint nagyon szeretem a küllemét.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#40) Recon666 válasza MichaelSD (#39) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akkor lehet csak bizonyos szériánál volt ilyen probléma, nem tudom. A lényeg, hogy nálam nincs. ;]

Ja, ssd-nél mozgó alkatrész híján érdekes lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) MichaelSD válasza Recon666 (#40) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nálam se volt hangja. Az tárgytalant arra írtam, hogy SSDknél amúgy sincs.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#42) kromatika


kromatika
veterán

szép és jó.tetszik.mondjuk a vízhűtéses csövek kivezető nyílásainak elhagyási,ennyi pénzért azért egy kicsit ciki. :K

(#43) Xaels válasza kromatika (#42) üzenetére


Xaels
félisten

Ezen én is csodálkoztam. Nem került volna semmibe 2 lyukat vágjanak rá gyárilag + betegyenek oda ilyen gumi lezárót.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#44) Egon


Egon
nagyúr

Nekem az elődje van. 1-2 hasznos újítást eszközöltek, de ami igazán problémám volt ezzel a házzal, azt nem javították ki. A francnak kell 8 db 3.5-ös hely: inkább lenne "csak" 6 db (ha már a hátoldalra úgyis fel lehet rakni 2 db SSD-t... :W ), helyette lehetne plusz 1 5.25-ös meghajtóhely... Hogy a tálca alá minek lehet további kismeghajtókat szerelni, azt végképp nem értem. Kinek kellhet 10 db 2.5 vagy 3.5 colos meghajtó?!? :F

Amúgy sem értem, mi ez a nagy nyomulás a 3.5-ös helyek vonatkozásában (és ha már itt tartunk: a SATA portok tekintetében). Pár igazi Vér Istvánt leszámítva, akik két db raid tömböt építettek a gépükbe (szigorúan raid 0-t, hadd szóljon), kb. mindenkinek elégnek kellene lenni 6 db helynek is. Manapság sokkal inkább arra van igény, hogy a fájljainkat elérjük többféle eszközzel (médialejátszók, okostévék stb.), így sokkal ésszerűbb megoldás egy NAS-t használni. De még ha valaki ragaszkodik a 4 db, raid-ba szervezett vinyóhoz a gépében, akkor is marad 2 hely, 1-1 az SSD-nek illetve az optikai meghajtónak (utóbbiból manapság szinte mindenkinek elég egy is, mivel az optikai lemezek jelentősége és használata masszívan csökkenő tendenciát mutat).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) franc0 válasza Egon (#44) üzenetére


franc0
őstag

5.25-öt ki használ még ma? Már az ODD sem musthave....
Most az a divat, hogy teleszórni rakat 3.5 HDD-vel és torrent orrbaszájba.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#46) Egon válasza franc0 (#45) üzenetére


Egon
nagyúr

5.25.-ös helynek az az előnye, hogy oda bármit be tudsz rakni (akár 3.5-ös meghajtót is), de fordítva ez nem igaz... Pl. én még használnék 2 db optikai meghajtót (kényelemből, esetenként on-the-fly másoláshoz), de nem szívesen rakok közvetlenül egymás mellé két drive-ot (melegedés stb.).

Most az a divat, hogy teleszórni rakat 3.5 HDD-vel és torrent orrbaszájba.

Ja, csak nem a pécét. Manapság mindenki NAS-on, médialejátszón, okos router-en, mikrosütőn akar torrentezni, mert hogy az kevesebbet fogyaszt, mehet éjjel-nappal stb. De az adatlapokat elnézve, mindenképp ritka, hogy 4 db vinyónál többet pakoljanak a gépbe (sőt).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) abridabri


abridabri
veterán

csodaszep :K

(#48) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Eddig a Corsair 500R-t nézegettem, de lehet, hogy inkább ilyen lesz belőle, ebben rendesen benn van az anyag, de főleg a hangszigetelés miatt :) Vagy esetleg, a Corsair 550D, de az meg már más ár kategória, és nem is biztos, hogy jobb.

[ Szerkesztve ]

(#49) ddekany válasza Recon666 (#36) üzenetére


ddekany
veterán

Hát, nem tudom... Kérdés, hogy mik az igényeik, ill. mennyire hangos a többi alkatrész. Nappal engem sem érdekel, éjjel viszont idegesítő. Maga a jelenség meg, hogy a HDD rezgését felveszi a ház, teljesen szokványos normál házaknál, csak ott ugye nem igény a csend. Érdemes kipróbálni, mi történik, ha lekapcsolod a HDD-t... sokakat meglepetés érne valószínűleg.

(#50) szab.tam


szab.tam
nagyúr

szép. :))
szeretem ezeket a formákat.
szögletes, letisztult, egyszerű.
és igényes.
az aerocool ellentéte. attól rendre behányok. :O

******

nekem azért más szempontjaim is vannak, de ez más tészta... :)
(szétfelxelném az egészet, nyitnék néhány likat a szellőzés miatt...) :DDD

******

tudom, tesztkonfig kompatibilitás a korrektség jegyében, de ezen a képen jót mulattam. egy kis kék még hiányzik...
(legalább photoshop-pal lefújtátok volna fehérre...) :DDD

*****
de tényleg nagyon szép kis házikó, 1x én is fogok beújítani egy fractal-t, és átalakítom a szám ízére. minden ilyen hír, cikk és teszt után el kezdek fantáziálni :R :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.