Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Hmmm...jól jönne egy nekem is. :)

csak a fuji s8000fd-re nem igazán lehet felrakni, mert nincs csavarmenete. :((

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Degeczi válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


Degeczi
nagyúr

dehogynincs, nézd csak meg az elejét!

viszont idióta módon sosem látott, 1.5"-os (38.1 mm) menetet választott a Fuji, amihez szűrőt reménytelen lenne találni, ezért adaptergyűrű lehet a megoldás

(#3) Mr.Csizmás válasza Degeczi (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszönöm :)
Hmmm, ilyet hol tudnék magyarhonban összeszedni magamnak?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Degeczi válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


Degeczi
nagyúr

miért fizetnél hazai cégnek extra felárat azért, amit magad is pofonegyszerűen el tudsz végezni?
(egy ilyen cuccnál nem szempont még a garancia sem - ha vmit, hát pont ilyesmit csak netről érdemes beszerezni...)

rákeresel a termékre, és rendelsz egy olyan eladótól, aki vállal ide postázást

(#5) Mr.Csizmás válasza Degeczi (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD igaz

:R köszi :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) Tüzi

Erre a poláros fényre jó példa volt egy cikk anno Gézáról, aki egy jól termett fehér gólyaként járta a környéket és tartotta rettegésben az autósokat. Nyáron folyamatosan verte szét a sötétebb metál-fényű kocsik tetejét, mert azt hitte (a megtörő fény miatt), hogy mocsár, és biztos jól tele van békával. Polárszűrős kontaktlencse... :)

Jó cikk, köszönöm.
(csak ne lenne olyan rohadt drága a kenko pro1...)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7) Degeczi válasza Tüzi (#6) üzenetére


Degeczi
nagyúr

éppen nem olcsó, de annyira nem is vészes ($60 alatt megkapod a 67 mm-eset, az nincs 12e Ft), vannak sokkal drágább márkák is

(#8) KTTech válasza Degeczi (#7) üzenetére


KTTech
veterán

Vannak, és mivel a Kenko az Hoya... nem rossz választás :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9) Dtomi


Dtomi
őstag

nekem volt anno a 828 hoz egy schneider water white és egy singh ray color intensifier PC szűrőm azokkal lehetett beszarás dolgokat kreálni. Kár, hogy akkor még nem fotóztam rendesen. De még egy pár ezer forintos ratyi hamával is el lehet lenni

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#10) KTTech válasza Dtomi (#9) üzenetére


KTTech
veterán

Ha nem zavarja az istentelen elszineződés, amit a Hama PL okoz, akkor talán (a becsillanásokról nem beszélve).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#11) Timyyy


Timyyy
őstag

Huu, micsoda hasznos írás :) kellenek az ilyenek, hogy a kezdők is megismerhessék hogy melyik kiegészítő mire jó. Ezért figyelmesen elolvastam én is, már régóta szeretnék venni egyet a 6500fd-re, és ez a cikk csak megerősített ebben. :K

(#12) Dtomi válasza KTTech (#10) üzenetére


Dtomi
őstag

58mm- en semmi ilyet nem tapasztaltam! SOHA!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#13) old_artist


old_artist
addikt

Üdv, "madgie"!

Véletlen kerültem ide, ... de élmény és hasznos volt a beszámolód! :R - most már tobbször benézegetek majd ide a "Fototrend"-be is!
Gratula érte! :C

Azért azt a "kis" EIZO-t is jó volt látni!

[ Szerkesztve ]

(#14) KTTech válasza Dtomi (#12) üzenetére


KTTech
veterán

Én meg sokszor... 2x örültem, amikor megvettem a Hama szűrőmet: amikor megvettem, és amikor sikerült eladni...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15) phoebe326


phoebe326
csendes tag

Koszonom szepen, nagyon jo iras!!!
Eljen a Fototrend-fotosuli! En kezdokent nagyon orulok a sok hasznos cikknek!

Udv

Impossible is nothing!

(#16) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Én is köszi a cikket.
Hasznosnak hasznos, de szerintem kissé elnagyolt, tul tömör. Kicsit jobban kifejtve jobb lett volna. Pl az ultranagy látószög mit takar? 20mm alatt? vagy 15 alatt?
Kezdöként engem is érdekelnek ezek a dolgok, bárcsak több időt tudnék fordítani a fotozásra, a pénzről nem is beszélve. Kéne vmi tapasztaltabb fotos akivel mennék fotozni, ugy lehetne tanulni talán a legtöbbet.

(#17) madgie válasza ez_meg_emaz (#16) üzenetére


madgie
titán

A gúgli szerint az UWA-k olyan objektívek, amelyek átlós látószöge meghaladja a 90°-ot, illetve méginkább úgy szokták definiálni, hogy 35mm-es filmméret esetében (divatos szóval kisfilmes FullFrame) 24m gyutávtól lefelé. Mivel a Leica filmméret 36*24mm, így kijelenthető, hogy más érzékelőméret esetén is az adott médium rövidebb oldalához mérhetjük, honnan számít UWA-nak valami.

Szerintem meg az az ultra nagylátószög, amikor a keresőt a szemedhez emelve simán nekimész a villanyoszlopnak, mert a keresőben azt látod, hogy hű de messze van, a valóságban meg már a frontlencsét simogatja a beton :))

(#18) ez_meg_emaz válasza madgie (#17) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Köszi a kimerítő választ. :R
Akkor a d40-nél az érzékelő mérete miatt ( 23,7 x 15,6 mm) 15mm lenne a határ ezek szerint. Tehát a kit 18-55essel a 18mm még nem számít uwa-nak. :R

Egyébként saját értelmezésed sem rossz... :D

Ideje lenne legalább egy polárra beruháznom, ha obira meg uj vázra nem is telik. Csak szükös a keret és inkább azt a keveset is kimozdulásra költöm (nem, nem discora :D ). Nah majd karácsonykor. :) Jövő nyáron talán már tudom is használni.
Persze a felszerelés csak 1 dolog, tapasztalat kéne leginkább.

(#19) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó írás köszi, nagyon jó képek vannak felhozva példának. Nekem tetszik mindkét változat, igaz aki profi fotós annak a divathoz is alkalmazkodnia kell.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20) ottkar válasza ez_meg_emaz (#18) üzenetére


ottkar
addikt

Az APSC-nél azt is figyelembe kell venni hogy a kisebb érzékelő miatt a látószög lecsökken. A 18mm 27mm-es kisfilm látószögnek felel meg.

(#21) biker


biker
nagyúr

belefutottam egy allat vetelbe a saturnban. nezegetem a kamerakat, kiegeszitoket, je vannak szurok is, persze hama. uv 5k, pl 7k. es megakadt a szemem egy dobozon. hoya filter introduction kit. egy uv, egy warm, egy c-pl, 62mm alu hazas, egy osszehajthato tatyo, hoya filter kisokos. 4990 huf. igaz kell konverter de kb le.....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22) Tolkarius


Tolkarius
tag

Szuper az írás, köszi! Elég jól illusztrálja a dolgokat, legalábbis szerintem.

(#23) Strogoff


Strogoff
csendes tag

"A cirkuláris polárszűrő... ...hanem az elektromos és a mágneses hullámokat egymáshoz képest egy negyed hullámhossznyival eltolják. Egy kis ábrával...:"

Bocsánat, fotósoknak tökcsősz ugyan, de ha már egyszer ingyen van a fórum használata, hadd pontosítsak.
Az elektromos és a mágneses hullámok minden fényvonulatnál 90 fokos szöget zárnak be. A cirkulárisan polarizált fénynél mindkét fény (legyen két fény az egyszerűség kedvéért, bár pont a szűrőnél ugyanaz a fény oszlik kétfelé a negyedes lemezen) lineárisan polarizált, és a polarizációs síkjuk van eltolva egymáshoz képest 90 fokkal. Azaz, egyik fénynek az elektromos tér vektora is és a mágneses tér vektora is 90 fokkal el van tolva a másik fény hasonló/megfelelő vektorához képest.
Az ábrán csak az elektromos tér látszik, függőlegesen az egyik fényé, vízszintesen a másiké, és a kettő eredője csavarodik. Ha a mágneses tér is fel lenne rajzolva, akor négy egysíkú hullám lenne láttatva, és két csavarodó. Azért nincs felrajzolva, mert hiszen ugyanígy viselkedik, mint az elektromos tér vektora, csak 90 fokkal odébb.
Az ábra linkje megváltozott, de megkerestem az újat: http://ja01.chem.buffalo.edu/~jochena/research/opticalactivity.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.