Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#78) iMaverick válasza VS461 (#77) üzenetére


iMaverick
addikt

Úgy összességében igazat adok neked (pl. közvilágítás), de ez a "Ha a tévém régebbi fajta, x wattot eszik, és én lecserélem egy újra, amely csak a felét, és ez volt a fő indok a cserére, akkor spóroltam a fogyasztáson," dolog tényleg nem ennyire egyszerű... Főleg ha azt hozzáveszed, hogy az ilyen szórakoztató elektronikai cuccokat nem a fogyasztás miatt cseréled főleg, hanem mert "lyukat beszélnek" a hasadba a gyártók a reklámokkal.

Pl. kolléganőm (osztályvezető a cégnél) már tervezte egy ideje, hogy vesz egy lapos TV-t. Kikérte a véleményünket (2-en vagyunk IT-sok), vázoltuk neki, hogy mit érdemes nézni, mire érdemes (felárat) költeni... Mivel nem tervez 3D-s bluray kiadványokat venni és mivel a magyar TV adók többsége még most sem sugároz HD-ben (!) sem, nemhogy 3D-ben, így direkt mondtuk neki, hogy nem kell 3D-re költenie, mert felesleges... Erre az eladó nem rábeszélte? Valami 30 ropival lett így hosszabb a TV. De 3D-s...

Namost ez a példa nem teljesen jó az esetünkre, de szerintem kellőképp rávilágít a vásárlók 70-80%-nak a hozzáállására. Én két éve cseréltem a 32"-es Samu-t egy 40"-es LED-es Samu-ra. (Se 3D, se smart funkció. Minek? Úgyis rá van kötve egy AMD Brazos alapú PC.)

Itt jön a trükk: a 32-es Samut elpasszoltam a nővéreméknek 30 ropiért. (Eredetileg 80-rt akart volna venni egy újat. Szerintem mindenki jól járt.) (+így meg tudtam magamnak indokolni, hogy miért cserélem a TV-t. ;] )

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.