Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Hedgehanter válasza Dare2Live (#49) üzenetére


Hedgehanter
őstag

szal mindössze 33% esélyed van a nyerésre
Nem vedeni akarom de ebben mi a tuti?

En csak azt mondanam 50% eselyed van mert vagy felmegy vagy le... :D Olyan ez amugy mint rulettezni a fekete meg a piros tetekkel.... :C

(#52) fLeSs válasza Dare2Live (#49) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az ilyen nyilvánvaló rulettezésbe nem mentem bele egyszer sem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#53) fLeSs válasza Dare2Live (#50) üzenetére


fLeSs
nagyúr

pedig az októberi mélypontnak már annyi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#54) fLeSs válasza Hedgehanter (#51) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát ugye egy lefelé trendelő részvényről van szó. 1-0 az esés javára.
ha jó lesz a jelentés, akkor 1-1.
de ha a kilátásokat borúsnak ítélik meg akkor inkább esni fog mint emelkedni, így 2:1.
ez a 33%. :D

szerk: ezt csak onnan sejtem, hogy a héten jelentett pár napenergiás vállalat.
lefelé trendelnek már jóideje.
a negyedéves jelentésük jó volt (szép nagy profitot zsebeltek be), de megállapították, hogy a forgalom visszaesett, és elég gyengének ígérkezik a jövő év = 15-25%-os esés napon belül.
ugyanez volt a nyersanyagszektorban is.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#55) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1ébként az UYM-nél 13,5-re tettem a stoplosst.
úgy átugrotta az árfolyam a stoplossomat mint a pinty, beragadtam. ennyit ér a megbízás. így még ott sem lehet hagyni a gépet/számlámat. ennyi erővel ha mondjuk elmegyek szabira, jól meg is szívhatom.

naszal utána nyomom a limites eladás megbízásokat de egyik sem teljesült mert zuhant az árfolyam. :D már majdnem nyomtam a marketet (kb. -13%-nál), aztán megfordult és már +-ban vagyok.

tiszta vicc ez az egész. ez megintcsak egy jó kis tapasztalat nekem. :D ilyet többet nem játszunk.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#56) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ennyit a makroadatokról.
könnyen lehet, hogy ez egy nagyobbacska bear-rally kezdete.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#57) Hedgehanter válasza fLeSs (#56) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Egesz jo nap volt ma, tuti behoztal valamit abbol a 10% minusbol... :DDD

(#58) Dare2Live válasza fLeSs (#56) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akartam vmit írni ruletröl de aztán mégsem. Lényeg, hogy "véletlen" etaláltam.

"ennyit a makroadatokról.
könnyen lehet, hogy ez egy nagyobbacska bear-rally kezdete.
"

Azért illik nézni a holnapi makrokat..... :P Persze értem és igazad is van: most 2.lagos a makro, a piac menni akar és van honnan és még van tere is bőséggel.... de azért érdemes majd ránézni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#59) Dare2Live válasza Dare2Live (#58) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

apropó elkezdem ma olvasni a Wstein könyvet... bázz mire kinyomtattam...

Mégvmit meg akartam kérdezni: Téged mi inspirált arra, hogy nekiálj tözsdézni, ill még annak elötte tözsdés könyveket olvasni.....? Mi adta meg a lökést....?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60) fLeSs válasza Hedgehanter (#57) üzenetére


fLeSs
nagyúr

UYM-em volt 13,7-es átlagáron (kétszer vettem, először nyitás után, aztán miután a pánikolós eladásom nem sikerült, és beragadtam, majd megfordult a téma, újra vettem :D), ezt eladtam 15,4-en, figyeltem az 1perces chartot :D és kialakult egy fej-váll. amikor a nyakvonal alá beesett, akkor adtam el.
de aztán visszarallyzott 16,87-re (a 38,2%-os fibo-szint állította meg az esését). csakhogy ezt én nem tudhattam előre. :D
ezt ~10%-nyi tőkével játszottam meg.
aztán a nap végén láttam, hogy megy tovább a rally, úgyhogy megint vettem. :D de könnyen lehet, hogy hülyesség volt. ez most csak ~5%.
közben az olaj is megszaladt, ami nekem nem túl jó. ha 60 felett zár, akkor eladom a DTO-t.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#61) fLeSs válasza Dare2Live (#58) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a makrok sz@rok, és még egy darabig azok is lesznek, de az indexek nem véletlenül estek ennyit októberben, már elég sok minden be van árazva.
az már biztos, hogy ez a mostani szint egy elég erős támasz lesz mostantól, mert harmadszorra is megállította az esést, így egyre nagyobb az esélye annak, hogy ez az alja.
bár én másképp gondolom, sztem lesz még nagy esés. aztán ki tudja.
a mozgóátlagok egyre lejjebb jönnek, lassan el fog fogyni a hely a rallyhoz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#62) fLeSs válasza Dare2Live (#59) üzenetére


fLeSs
nagyúr

érdekel a dolog. kihívás. :D

ez a daytrade-es dolog nem igazán vonz, bár ezzel is lehet nagyokat kaszálni, pl. a mai eksön is daytrade volt, de a múltkor meg csak szívtam vele és most is csak mákom volt.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#63) Dare2Live válasza fLeSs (#61) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"bár én másképp gondolom, sztem lesz még nagy esés."
Mármint kihez képest máshogy? Mert hozzám képest nem. A funda adatok egyértelműek, a trend egyértelmu miért vélném én máshogy....? DE most maci rally van/lesz. Ha a holnapi (már beárazott) überszar makrok nem lesznek mégszarabbak(sött lehet jobbak lesznek....) és a hétvégén az okosak a csúcson minden szépet/jót mondanak eltarthat akár egy 50napos mozgóátlagig is..... Egyelőre még van tér fölfele bőven. Aztán majd meglátjuk: Ha továbbra is világvége ami valószínű akkor jövünk újra le és nem tudom meddig tart a jelenlegi támasz. Persze az is lehet nem ez fog történni... de ezen majd ráérek akkor gondolkodni..... Lényeg a pénzkeresés, nem kell most kitalálnom fordul e és mikor.

daytradelni ritkán szoktam nem értek hozzá, nem tudok rá okosat mondani.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64) Dare2Live válasza fLeSs (#62) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szóval a kihvás miatt lett "Chinamax"ból a jelnlegi állapot. Azthiszem sikeres trader is lehet még belölled.... :DD

btw probáltam megkeresni mikor josoltam elöször "világvégét" de meguntam a keresést annyira régen..... :)

Ellenben találtam pár érdekes hszt.
Lúzer vagyok Nyilasihoz képest..... én csak 4000re tippeltem az OTPt márciusban....
[link]

Ráhúztam a vizes lepedőt alapanyagokra is anno.... [link]

ej ha ezt le is kereskedtem volna.... érdekes volt visszanézni anno, hogy láttam a dolgokat, mit jól/mit rosszul.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#65) fLeSs válasza Dare2Live (#63) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ahhoz képest, hogy sokan azt hiszik, hogy ez az alja. külföldi traderblogokat olvasok, és elég sok helyen ezt írják.
de ez volt a véleményük szeptember közepén is amikor a 700milliárdos mentőcsomagot megszavazták. :D én akkor is írtam (itt a blogban), hogy nincs minek örülni (a mentőcsomagon kívül), szal lesz még esés, aztán nem is kellett rá sokat várni. :D

btw nekem nem a pénzkeresés a lényeg, hanem az, hogy a taktikám beválik-e.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#66) fLeSs válasza Dare2Live (#64) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ja a chinamax indította el a dolgokat.
úgy voltam vele, hogy ha már befektetek, akkor jó lenne tudni, hogy egyáltalán mi alapján fektessek be és hogy miként müxik ez az egész. nem vagyok milliomos hogy csak úgy szórjam a pénzt. a chinamax sztem egy jó konstrukció, szal nem bánom, hogy vettem belőle.

egy külföldi traderblogban olvastam olyat is, hogy a csávókám összegürizett 1,2 millió dollárt, és odaadta egy brókernek, hogy fektesse be neki, találd ki, hogy mennyit ér most a befektetése. :( szal én nem vagyok olyan, hogy csak úgy rábízzam vkire, egy ismeretlenre a pénzemet, ő nem fogja vállalni a felelősséget ha bukó lesz, szal akkor már inkább utánanézek a dolgoknak, és végül ez lett belőle.

egyébként én teljesen zöldfülűként a 8000-es djia-t "megjósoltam". megírtam, hogy ha az alapanyagszektor beszakad, akkor az egész index megy a levesbe, ez volt vmikor nyáron. meg is történt, ehhez nem kellett nagy ész. :D csak annyit láttam, hogy az indexek lassan esnek, mert az alapanyagos cégek még mindig rallyznak, tehát ezek visszatartották a gyors esést. de őket is elérte a medve "karma". :DDD

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#67) fLeSs


fLeSs
nagyúr

hogy miért pont UYM-et vettem ma?
az utóbbi időben megfigyeltem, hogy az esésekben az alapanyagszektor a leggyengébb, viszont az emelkedésekben meg ő a legerősebb (gondolom a short covering miatt). UYM és DIG longra, SMN és DUG shortra.
pénzfeldobásos módszer. :D arra gondoltam, hogy a támasz megtartja az indexeket (igazából nem gondoltam, csak tippeltem) és ha már megtartja és emelkedés lesz akkor az alapanyagszektor lesz a nyertese ennek az emelkedésnek. végülis igazam lett, mert a többi szektor nem emelkedett ekkorát.
de ebben benne van az is, hogy esésben meg ezek a leggyengébbek tehát ezekkel lehet a legnagyobbat bukni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#68) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ez a TA dolog azért érdekes, mert mindenféle árfolyammozgásba bele lehet magyarázni bármit.
az EURUSD tegnap nagyot emelkedett -> tisztára úgy tűnik, mintha a háromszög alját tesztelte volna vissza az árfolyam.

az olaj meg a 60 usd-s szintet tesztelte vissza, hogy adjon egy második esélyt a shortolásra.
de az is lehet, hogy nem. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#69) fLeSs válasza Dare2Live (#64) üzenetére


fLeSs
nagyúr

eladtad már az OTP-det? én a biztosra mennék. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#70) Hedgehanter válasza fLeSs (#69) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Pont ezt akartam en is kerdezni..... :DDD

(#71) Dare2Live válasza fLeSs (#69) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem, makrokat nagyjából megvárom.
14:30kor jönnek. Nagyon szarok vannak beárazva... ennél lehet jobbak lesznek.

Illetve egy stoppot most berakok 2900 körülre mert ebéd. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#72) Dare2Live válasza fLeSs (#69) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hihi a +10%os fölfüggesztés elött ilyenre rákérdezni.... :P

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73) Dare2Live válasza Dare2Live (#71) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egy része ement, egy része megmaradt. így döntöttem.

félő, hogy sok sortos bölép....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#74) Dare2Live válasza Dare2Live (#73) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

beraktam mindenre még stoppot és most elmentem ebédelni. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#75) fLeSs válasza Dare2Live (#73) üzenetére


fLeSs
nagyúr

itt a várt hír, "U.S. retail sales plunge a record 2.8% in October, steeper than projected", UYM-et eladtam. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#76) Hedgehanter válasza fLeSs (#75) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A hirek mar be vannak arazva nem...? :DDD

(#77) fLeSs válasza Hedgehanter (#76) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát igen.
ha a "trade what you see not what you think" elvet veszem alapul, akkor ma emelkedésnek kell jönnie, ezt mutatják az indikátorok meg az utolsó gyertya is.

de a franc tudja.

egyszerűbb, ha már most eladom ami ezzel kapcsolatos és akkor nincs parázás. nincs időm az 1 perces chartot figyelgetni, hogy mikor fordulnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#78) Hedgehanter válasza fLeSs (#77) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Na ja... En tegnap feketettem be a Google finance-on 10K money-t hogy megnezzem mit er az elemzesem.... :D

(#79) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Na ekkora volt a stoppom.....

Nem indoklok, direkt raktam ekkorát: Úgy érzem, hogy tisztán 12% egy nap alatt több mint sok, biztosra megyek, nem leszek greedy. Elvégre másnak egy év alatt bankba nem hoz annyit a pénze mint amennyit most 1 nap alatt kaszáltam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#80) Dare2Live válasza Dare2Live (#79) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyébként lennék én mohó de nagyon nem vagyok biztos abba, hogy mi lesz.... és 12% az régen sokszor két havi nyerő volt.... Nem birom értelmezni ezeket az örült rángatózásokat. :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#81) Hedgehanter válasza Dare2Live (#79) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Szoval eladtad..? Mert ha el akkor :R :R

(#82) dabadab válasza Dare2Live (#79) üzenetére


dabadab
titán

Mekkorat?... (Mert a hsz-ed idopontjaba pont egy szazforintos zuhanas legaljanal tartott az arfolyam.)

DRM is theft

(#83) Hedgehanter válasza Dare2Live (#80) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja ha nem 2900-ert adtad el akkor visszavonom a :R :R, mert ugy nez ki a korul volt a csucs tehat a legjobbkor szalltal ki... :C

(#84) Dare2Live válasza dabadab (#82) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

2885ön teljesült.

mint írtam stop volt én épp ebédeltem.... :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#85) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Lehet vissza kéne vennem OTPt.... :DDD
Na még kigondolom.....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#86) fLeSs


fLeSs
nagyúr

tegnap volt két daytradem. :DDD
mind2 tudatos volt.
mind2 nyerő volt.
mind2 esetben a Darvas-féle piramis elvet használtam
mind2 esetben az alaptőkém felével nyomultam. :D
az első közben ráadásul dolgoztam, a másodiknál meg edzettem.

[link]

az első: SDS-t vettem 16:05-kor 92,80-ért. a stoplosst 92,5-re tettem.
miért: mert kialakult egy duplaalj, és az árfolyam átlépte a nyakvonalat. az átlépés után kétszer visszatesztelődött a nyakvonal, én a második alkalomnál vettem. Elmentünk 97,39-ig, ott megtorpant a menet, aztán az árfolyam a 23,6%-os Fibo-szint és a csúcspont között elkezdett pattogni, ekkor a 38,2% fibo alá tettem a stoplosst.. Végül 17:58-kor sikeresen áttört a csúcsponton. 18 óra után elkezdett kialakulni egy fej-váll, 98 és 99 között pattogott az árfolyam, a 98 volt a nyakvonal. 18:37-kor elesett a nyakvonal, én meg eladtam 97,15 USD-ért.

[link]

a második az UYM volt. ezt az SDS mellett figyelgettem. háromnegyed ötkor elért egy mélypontot, később a mélypontot visszatesztelte 6 után aztán negyed 7 után is, itt majdnem vettem, de végül mégsem, mert gondoltam elég lesz az SDS-re figyelni (utána megindult felfelé és kicsit bántam a dolgot, hogy lemaradtam róla :D). aztán múlt az idő, elég sok idő eltelt, és 7 körül észrevettem, hogy megint zuhé van. az SDS-t ekkor már eladtam, mondom ha eljut odáig, akkor veszek 15,35-ért, és ha megint visszapattan, akkor beletrafálok az aljába, és végülis 19:14-kor beletrafáltam (csak majdnem, mert a legalja 15,33 volt). a stoplosst itt még 15,29-re tettem. az árfolyam már jóideje a fibo-szintek között pattogott. aztán elkezdtünk emelkedni, és emellé a forgalom is emelkedett. itt kicsit lazábban vettem a stoplosst, mindig az adott korrekció alatt kettővel lejjebb lévő fibo-szinthez tettem. 19:46-kor majdnem kistoppolódtam, de mondom hagyom, hogy egy fibo szinttel lejjebb jöjjön, majd akkor eladok (ez igazából hiba volt, mert visszaeshetett volna megint), de végül onnantól emelkedni kezdett. 9-ig nagynehezen elmászott 16,8-ig, de nem maradt sokáig ott, mert azonnal esni kezdett. elkezdett kialakulni egy fej-váll, illetve a fejet nézhetnénk akár duplatetőnek is (akkor még annak néztem, utólag már látom a fej-vállat). a duplatető második fejének kialakulása közben a money flow index esett, ez is figyelmeztető jel volt. a nyakvonalának elestekor eladtam 16,35 USD-ért. utána még kialakult a jobb váll, szal eladhattam volna drágábban is, de ezt ki tudhatja előre? :D de végülis jól tettem.

az első tradeben sokkal szigorúbb voltam, de ott könnyen ment az egész, mert az irány jó volt. utólag már tudom, hogy miért. az SDS az inverz SP500 index ETF-je. a fő trend lefelé néz, ezért amikor esik az index, az SDS emelkedik, és a medvepiacon az esésből gyorsabban, könnyedebben, jobban lehet profitálni.
az UYM meg pont fordítva, a nyersanyagszektor ETF-e, a nyersanyagszektor az esésekben a leggyengébb, az emelkedésben meg a legerősebb. esésben egy longos ETF felfelé tartó útja kicsit göröngyös.

a két traddel visszahoztam egy kis veszteséget.
ezen kívül megvan még a DTO-m és vettem LPHI-t, mert a 100SMA-nál van most és ez erős támasznak tűnik.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#87) Hedgehanter válasza fLeSs (#86) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Kar hogy a kepeket nem latom de gondolom ugy nez ki ahogy leirtad... :DDD
Gratula, :R egesz jol csinaltad bar nagy mereszseg szerintem emelkedesre jatszani mert csunya dolgok tortenhetnek meg stop loss-al is mert mar tapasztaltad milyen szepen at tud ugrani rajta az arfolyam...

Az LPHI lehet megnezi meg azt a 28 as szintet ahogy kinez a futures...

[ Szerkesztve ]

(#88) fLeSs válasza Hedgehanter (#87) üzenetére


fLeSs
nagyúr

miért nem látod a képeket? nálam simán bejönnek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#89) Dare2Live válasza fLeSs (#86) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

grat! :C

Mondanák vmi okosat de daytradben kaki vagyok. Bár kényszeredek rá....

Ellenben A Mester újra írt azt mindig érdemes elolvasni. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#90) fLeSs válasza Dare2Live (#89) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én sem mondom, hogy profi vagyok daytradeben vagy akármilyen tradeben. :D ezek bejöttek. a hét elején meg csak szopkovicáztam. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#91) briian válasza fLeSs (#86) üzenetére


briian
csendes tag

Milyen grafikonrajzoló szoftverrel követed az árfolyamot daytrade esetén?

(#92) fLeSs válasza briian (#91) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez a thinkorswim.com online rendszere, a demó accounttal is müxik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#93) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

azé ez nem gyenge.
[link]

MI vagyunk már 2nap óta (pénteken is) a világ bikája....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#94) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ha van vkinek vmi 5lete mért az EU egyik/hanem legnagyobb szarban lévő gazdaságánál bika a tőzsde, ld pl OTP mai teljesítményét az szoljon.

gyanus ez figyelni kell. :))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#95) Hedgehanter válasza Dare2Live (#94) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az hogy bika az eros tulzas, az OTP mai teljesitmenye pedig semmi.... :))

(#96) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ma is volt egy daytrade-em. SMN.
elsőre úgy tűnt, hogy jó időpontban vettem (kitörés nagy forgalommal), de aztán visszábbesett az árfolyam, de nem stoppolódtam ki. utána meg órákon át oldalazott, szal beoptam egy ilyen oldalazós napot. végülis elég gyengus profittal adtam el, de legalább profit. :D nem volt különösebb okom az eladásra, csak az, hogy már untam várni és figyelni. :D amúgy 100%-osan tudtam, hogy az uccsó fél órában lesznek majd a nagy történések, és be is jött, mert a végére felhúzták 90-ig. de akkor is untam a dolgot. :D
86,25-ért vettem és 87,7-ért adtam el. ezt az alaptőke ~33%-ával játszottam meg.

egyelőre nem vettem még pluszba DTO-t, mert az olaj most még elég ingatag, 55 környékén zárt, nem ment rendesen 55 alá, nem túl meggyőző.

LPHI-mat eladtam a pöcsbe.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#97) fLeSs válasza fLeSs (#96) üzenetére


fLeSs
nagyúr

itt az eksön: [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#98) Hedgehanter válasza fLeSs (#96) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem rossz megint... ;) Erre jok ezek a nagy napi kilengesek hogy lehet daytradelni jol mert mozog ossze vissza... Bar tenyleg unalmas tud lenni tapasztalatbol mondom, csak nekem meg netem sem volt es a TV-n ment az arfolyam ha meg gaz volt rohanni kellett a netezo helyre.. Milyen hulye voltam, daytradelni hasrautessel a MO-i tozsden... :(

Az LPHI-t jo hogy eladtad bar en meg sem vettem volna...

Nekem a mai nap lett egy 2.11% pluszom a google finance-ban.. :C

(#99) fLeSs válasza Hedgehanter (#98) üzenetére


fLeSs
nagyúr

te tőzsdézel vagy vmi demóval nyomod?

btw a jelenlegi piaci körülmények semmi másra nem jók, csak daytradelésre. :D de azért ha beszakad az uccsó támasz, akkor veszek shortos ETF-eket.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#100) Hedgehanter válasza fLeSs (#99) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A google finance-ban csinaltam egy account-ot es ott "vettem" az elemzeseket meg Amibrokerral csinalom, mondtam regebben hogy nincs most penzem "belepni", majd olyan tavasz korulre osszegyulik amivel erdemes szamlat nyitni addig csak jatek van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.