Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Látom megint megpróbálnak valamiből kipréselni pénzt. :N

Az is biztos, hogy nálunk teljes bukás lenne belőle.

(#2) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szávuly Péter véleményét osztom: az előfizetéses modell csak akkor működhet, ha mindenki egyszerre száll fel a vonatra. Ha csak egyvalaki kimarad és ingyenesen tálalja a híreket, a többiek megehetik, amit főztek.

Egészen nyilvánvaló: ahogy a zene- és filmpiacon nem lehet már a szellemet visszakergetni a palackba, úgy itt sem; a fejlődés valamilyen más utat kíván. Lehet, hogy még nem látszik, mi a megoldás a helyzetre, de idővel valószínűleg felbukkan egy v. akár több megoldási lehetőség is. Azt gondolom, ahogyan a webkettes szolgáltatások kinőtték magukat, úgy itt is egy természetes fejlődés során megjelennek a kiadóknak is megfelelő fejlesztések.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#3) rennes6 válasza juliabrilke (#1) üzenetére


rennes6
tag

Így névtelenül elárulnád, hogy te mennyit fizetnél maximum havi szinten azért, hogy a Prohardvert (ill. a lapcsaládot) olvashasd, böngészhesd a fórumot, tudástárat?

De magunk között vagyunk, úgyhogy megírhatja más is.

[ Szerkesztve ]

(#4) Voyage válasza rennes6 (#3) üzenetére


Voyage
aktív tag

Én azt tartom jó dolognak, hogy pl a hírből egy kis ízelítő, mint most is van, a főoldalon pl, de egy picit bővebben megjelenne ingyenesen, a többi pedig fizetősen.
A komplett lapcsalád olvasásáért én havi 1000-est simán fizetnék, mert ilyen átlátható fórum semmilyen másik lapcsaládhoz sem tartozik, és ez nekem nagyon fontos. Illetve a design is, átlátható, egyszerű, nem esik szét, mint pl index szokott. :K

Én abszolút életképesnek tartom ezt a fizetős szolgáltatás bevezetését. :K

Havonta 3-4 papír alapú autós magazint is megveszek(Auto Bild, Az Autó, Luxusautó, Autó-Motor), bőven 1000ft felett van, ugyanazt hiába tudnám elolvasni neten, itt minden egybe van, és színvonalasabb is. Persze emelett olvasok neten is teszteket, de az más. :)

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#5) sh4d0w válasza rennes6 (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha már megírhatja más is: a fórumért konkrétan semmit. Vannak a hálón olyan fórumok, amelyek nem fizetősek, de olvasni is csak regisztrációval lehet - amint ilyenre keveredek, pl. Google keresési találat során, már zárom is be a fület, megyek máshová.

Ha a tudástár tényleg olyan, amiért érdemes fizetni (pl. van egy rövid, 1-3 napos ingyenesen kipróbálható időszak, amely meggyőz arról, hogy jó az nekem), akkor havi 1-2 ezer HUF az az összeg, amit én pl. hajlandó lennék kifizetni. Tudom, ez nem sok, tán az infrastruktúra fenntartására sem futná, én ma ezt látom reális lehetőségnek. Valószínűleg a megjelenő reklámokból több a bevétele az oldalakat működtető cégnek, mint amennyi befolyna az előfizetéses modellből.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#6) ujoimro válasza Voyage (#4) üzenetére


ujoimro
tag

Én például kifejezetten utálom, ha elő szeretnék fizetni valamilyen tartalomra, és azt mondja a rendszer, hogy fizess 50 dollárt mert ezzel még 10 másik lapra is belépést kapsz (amikre egyébként nem mennél soha)

(#7) Voyage válasza ujoimro (#6) üzenetére


Voyage
aktív tag

Én is havonta kb 5-ször nézek rá a fototrendre, de inkább kifizetek 100ft-al többet pl, ha azt is olvashatom, hiába nem nézem naponta. :)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#8) P00By válasza rennes6 (#3) üzenetére


P00By
nagyúr

Én a ph-ért és az xs-ért, olyan 2-2, 3-3k simán vállalnék :)

(#9) ujoimro


ujoimro
tag

A minőségről inkább ne vitatkozzunk.

az egyik legnagyobb költséget igénylő vállalkozás a hírgyártás (nagy szerkesztőségek, tudósítói hálózat, komoly infrastruktúra stb.).

csak azt felejti el a szerző, hogy csak azért emészt fel ennyi pénzt a hírgyártás, mert meg tudott termelni ennyi pénzt. Ugyanúgy ahogy James Bond-ok sincsenek már és megszűnt az Alcatras is, mert egyszerűen túl drága lenne a mai világban.

Az is elég súlyos érvnek tűnik, hogy túlságosan kiszolgáltatott az online média a reklámozóknak

ez butaság! épp az az egyik "nagy" érv. hogy csökkentek az apróhirdetésekből származó bevételek, nem beszélve arról, hogy minden lap tömve van reklámokkal.

Az olvasók ragaszkodásának erősítése
egyenesen utálom, ha valaki magához akar láncolni. Ez az agymosás: ha el akarod olvasni bármelyik hírünket, akkor a többi hírt is csak rajtam keresztül kaphatod meg. Mi írjuk le, mi fogalmazzuk meg és mi magyarázzuk bele.

A szaklapok, az egyik legnagyobb ellenpélda. A Springer, az ACS az AMS "fizetős" modelljei nemkevesebb mint 30 dollárt kérnek cikkenként. Akkor hogy is van ez? El akarok olvasni 10 cikket és rámegy a havi fizetésem? Vagy fizesse ki az egyetem, és termeljen milliárdos adóságokat mint az ELTE?

[ Szerkesztve ]

(#10) Lenry válasza rennes6 (#3) üzenetére


Lenry
félisten

az a baj, hogy a kérdés picit komplexebb annál, hogy én vagy juliabrilke mennyit fizetne érte. hisz biztosan nem lenne meg ez "tömeg"... meg merem kockáztatni, hogy simán tizedére csökkenne az aktív bázis.
úgy meg már nem fizetnék érte, hisz nem nagyon lenne kin segíteni, és nekem se biztos, hogy lenne, aki segítene

ha mindenki maradna... havi 1-2 ezer forintot simán megérne nekem az az oldal, ahol az aktív netezési időm túlnyomó többségét eltöltöm (jelen anyagi helyzetemben többet nem tudnék rászánni)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) #90996736 válasza rennes6 (#3) üzenetére


#90996736
törölt tag

szerintem a nyomtatott formában megjelenő, hasonló újságok, magazinok árának megfelelő összeget mondjuk jogosnak találnám elkérni. annak esetleg kis részét mondjuk fizetném ... talán havi 500 - 1000 forint havidíjat simán bevállalnám. ennyiért szerintem még lehetne hardcore fanbázist megtartani és talán még sokan maradnának is. ennyit kb én is bevállalnék mert tetszik a lapcsalád és a színvonala is.

egyetértek a fórum ingyenes használatával (mint előttem írták).

(#12) rennes6


rennes6
tag

Persze, hogy az olvasottság óriásit zuhanna.
Pali is írta, nem titok: a legtöbb olvasó kintről jön be, hírkeresőkről. Namármost: katt, felugrik az ablak, fizessél. Tuti bukás.

A Springer Verlag tudományos cikkeit nem lehet egy lap alá venni egy hírszájttal. A publikációkban (jobb esetben, egyenlő megfelelő bírálóbizottság) szakmabeliek szakmabeleiknek komoly szakmabeli anyagot vezetnek le átlag 20 referenciával. A komolyabbakat illik ismerni és meghivatkozni későbbi munkákban. Egyébként a legritkább esetben ad a Springer pénzt az írónak, ahhoz minimum authored bookot kell készíteni, ami legalább 6 hónap, de inkább egy év. Abból is csak royalty üti a markod, mondjuk 3-9 százalék rendszerint. Ez egy teljesen más alapokon nyugvó modell. Ha megjelenik a témában egy súlyos mű, kellően reklámozva, terjesztve, a világcégek akár több ezer darabot is rendelnek belőle, nem is beszélve az egyetemekről, ebben van a bót.

A fizetős hírszájtok egyszerűen meg a nevükből élnek. A Financial Timest vagy a WSJ-t lóbálni a hallban bizonyos körökben szinte kötelező.

A profok rendszerint konzervatívak: ha szakmai téma, akkor a mai napig levelőlistán diskurálnak, a fórum valahogy nem akar terjedni. Így fizetős modellt szakfórumra alapozni ma szintén bukás.

(#13) Kendek válasza rennes6 (#3) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyszer lehetne erről egy szavazást is csinálni, ha a nagyobb tömeg véleménye érdekel titeket. Annyi biztos, hogy eléggé apadna a felhasználói bázis, ami jelenthetne jót is, rosszat is. Rosszat, ha az oldal fenntartására sem tellene belőle, máshonnan meg nem nagyon jöhetne lé, hiszen ilyenkor jogos kérés lenne az, hogy reklámoktól mentes legyen az egész. De jó is lehet, kevesebb "hülyével" kellene foglalkozni a fórumokon, moderálni sem kellene annyit, és végül is össze is jöhet elegendő emberke hozzá.
Megjegyzem, én inkább nem szeretném ezt a megoldást, amíg ezekkel a reklámokkal is meg lehet oldani a dolgot. Csak ne terhelnék feleslegesen a gépet ezek a flash cuccok...

<-ƘƘ->

(#14) rennes6 válasza Lenry (#10) üzenetére


rennes6
tag

Ha mindenki maradna, és fizetne havi ezer forintot az anyagokért, kőmilliomos lenne a PH, ez meg túl egyszerű és szép ahhoz, hogy működjön. :)

(#15) #90996736 válasza rennes6 (#14) üzenetére


#90996736
törölt tag

link

:)

[ Szerkesztve ]

(#16) rennes6 válasza #90996736 (#15) üzenetére


rennes6
tag

Ami jár, az jár. :)

(#17) Sanyix


Sanyix
őstag

fizet a... amúgy is szennyért, kamuért nem fizetek. Az igazság meg már most is törvényen kívüli, ami miatt nehezen lehet pénzt kérni érte :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#18) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Természetesen vannak lelkes tagok, akik hajlandóak fizetni, az első néhány hónapban.
Az a nagy kérdés, hogy utána mi van.
Az első körben a reklámból csöpögő bevételek csappannak meg.
A második körben a konkurencia fog megerősödni. A fizetni nem kívánok azonnal keresni fogják az alternatívákat.
A harmadik körben kezdenek leszakadni a fizető emberek. Rátalálnak a megerősödött konkurenciára. Felteszik a kérdést maguknak, hogy normálisak amiért a "semmiért" fizetnek.
Új, fizető olvasótábort, összeszedni reménytelen vállalkozás. Szerintem.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#19) BonFire


BonFire
veterán

Mostmár ez a Rúpört fiú minden áldott héten ezt fogja szajkózni? Cseppet már unalmas, hogy minden alkalommal meg is írják.

Én hírért nem fizetek egy petákot sem. Így is a fele magyar népköltés. Mi lenne még akkor, ha versengeni kéne az előfizetőkért? Olyan kacsákat írnának, amilyen csak ráférne a képükre. Egyébként meg a mai "ingyenes" hírforrások is elfogultak, vannak tabutémák, amikről soha nem beszélnek, és vannak témák, amelyek agyon vannak hallgatva. Hol van itt az elfogulatlan, semleges tömegtájékoztatás? A fasorba sincs. :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#20) atike


atike
nagyúr

Szerintem sem esélyes az ilyen modell... Annyira árérzékeny a magyar piac (is), hogy kb lehetetlen lenne bevezetni. Úgyis mindig lesz ingyenes alternatíva.

(#21) Apollyon válasza rennes6 (#3) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az a baj hogy ha ez a Prohardverrel megtörténne, akkor kevésbé lenne látogatott a fórum, nem jönnének azok az emberek akik így instant hozzászólnak a dolgokhoz (gondolok itt én pl a tényleg hasznos újoncokra) valami valóban elgondolkodtatót, okosat és így ezzel elvesztené a rugalmasságát, szabadságát, mivel korlátok közé szorulnának a lehetőségek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22) bullseye


bullseye
addikt

hazai mentalitással ez lehetetlen, itt az ingyenesért is panaszkodnak...

kint lehet, okosan. pl. IMDB/IMDB Pro

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#23) Leatherface válasza rennes6 (#3) üzenetére


Leatherface
csendes tag

Én speciel nem fizetnék (nem vagyok ragaszkodó tipus) ellustultam, hozzászoktam az ingyenességhez :) Ha fizetőssé válna az oldal, van más it-s oldal még egy rakás, akár külföldi is (google fordítóval viszonylag magyarosíthatóak is). Akár más ingyen úgyis kapna az alkalmon.

(#24) daninet


daninet
veterán

A prohardver pont a lényegét vesztené el ha fizetős lenne. Olyan döglött lenne a fórum, hogy egy-egy "kevésbé fontos" topik (ami egyébként pörög) pár naponta kapna hozzászólást. És kinek kell egy olyan fórum ami döglött? Ha most bajom van, beírom, legkésőbb fél órán belül kapok választ. Ha rossz a gépem nem érek rá napokat. Kihalna az egész szerintem...
Hírekért pedig nem fizetek. szeretem a cikkeiteket, mindig itt olvasom, de lehet találni alternatívát.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25) dajkopali


dajkopali
addikt

Tegnap sajnos kifelejtettem, de ma beraktam egy szavazást a cikk első oldalára.
Szóval sztem ezt a vitát, hogy előfizetnék-e vagy nem, inkább ott kéne kattintásokkal folytatni - a Prohardver esetében ez amúgy sem releváns téma, mi nem tartozunk a cikkben tárgyalt médiacégek közé

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#26) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

nagyon jól összeszedett és tartalmas cikk!

ügyes munka. :R

(#27) #53246592


#53246592
törölt tag

A fizetös hiroldalakkal - legyen az szakmai avagy altalanos hiroldal - az lenne az egyik legnagyobb baj, hogy erösen korlatozna az olvasok valasztasi lehetösegeit. Ha elöfizetek a prohardver lapcsaladra, akkor nem fogok x masikra is elöfizetni. Ez pont egyik legnagyobb elönyet, a több forrasbol valo tajekozodas lehetöseget veszi el, vagy legalabbis korlatozza.

(#28) whiz válasza rennes6 (#3) üzenetére


whiz
aktív tag

1 ezrest nekem is megérne, többet mostanában nem nagyon tudnék kifizetni rá (mert egyéb baromságokra kell, mint pl. Aion. :B ), illetve ezt is úgy, ha a fórum ingyenes maradna.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#29) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek. 1000 Forintot nekem is megérne, amennyiben normális fizetési lehetőségek vannak... Bár egy évre előre kifizetem aztán csá... Úgy is jó...
Én szeretnék már minél előbb telefonnal fizetni. És a végösszeget a telszámlával együtt megkapni és fizetni... Már hónapok óta nincs számlaszámom, se kártyám, se semmi ilyesmi, pont azért mert nem volt kihasználva... Ezért ha havonta kéne utalgatni, az szintén nem teccene... De ha mondjuk évente egyszer, az persze megoldható.

Hja, meg ahogy látom a szavazást, azért az emberek 77%-a vagyis több, mint 2/3-a egyáltalán nem fizetne. Amit végülis meg is értek...
Elvégre most egy olyan szolgáltatás válna fizetősség, ami voltaképp semmi pluszt nem nyújt, és egész eddig évek hosszú sora óta ingyenes volt...

[ Szerkesztve ]

(#30) anulu


anulu
félisten

papiralapu mediat regota nem olvasok. online meg nagyon, de tenyleg nagyon megfontolnam, h barmire elofizessek-e. jelenleeg azt mondom, hogy a valaszom: nem. a mai ujsagok csak horror-t meg thriller-t kozvetitenek. ez meghalt, azt lefejeztek, amott rettegnek. akkor inkabb megnezek egy filmet helyette.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) Moreecqa


Moreecqa
tag

Amíg van Internet addig mindig is lesz hírforrás, akár akarja ez a mördokk gyerek, akár nem. Ha fizetőssé teszik a hírportálokat, kialakul majd egy másik csatorna, másik fórum, másik média..

Mindig lesznek olyanok is akik a látogatottság kedvéért híreket fognak tenni az oldalra.

Nem örőg, csak kapitalista??? Hát kinek a szolgálatában áll aki a pénz szolgája?? Ki akar pénzt keresni azzal, amihez mindenkinek joga van? Nincs neki elég? vagy kell, hogy mégtöbb legyen??? drágaszágom....Persze hogy ördög ez a mördokk köcsög... Mint ahogy a billgeci is... :)

(#32) Fáraó


Fáraó
őstag

Objektív, jó cikk! :R

VIGYORRRGAZMUS.....

(#33) bpx


bpx
őstag

a címlapon direkt van a kép elforgatva balra? :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Grisa_kvr


Grisa_kvr
tag

Alapból ezzel az előfizetősdivel az a gáz, hogy még ha minden magáncég át is áll az online előfizetősdire, attól még minden igényesebb államnak van saját médiaszolgáltatója és van ami kifejezetten igényes (pl. BBC). És bizony állami médiacég nem állhat át fizetős modellre.
Másik az (hogyha pl. a számtechet nézzük), ha fizetőssé is válna az összes oldal, még mindíg összeállhat egy rakás magánember és csinálhat egy logout-szerű oldalt, ahol a felhasználók írnak be minden hírt és tesztelnek (és szvsz megfelelő moderálás mellett nem biztos hogy elmaradna a hivatásos zsurnaliszták által termelt tartalomtól).

(#35) daninet


daninet
veterán

A TIME magazin a címlapon csak nekem szúrja a szemem így elfektetve? Értem én hogy dizájn de mégiscsak :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36) dajkopali válasza bpx (#33) üzenetére


dajkopali
addikt

igen :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#37) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha abból indulunk ki, hogy sokan vesznek Blikket, Borsot etc. azok közül is, akik fenn vannak a neten szinte állandóan...
Nem az online sajtó alternatívája jelenleg a letölthető fizetős tartalom, hanem a papíralapúaké..
Már csak az olcsó, könnyen kezelhető, könnyen hordozható, megfelelő méretű készülék hiányzik, ami személyekre bontva adna tartalmat, ami színes szagos, hangos lenne..
A tartalom kedvéért megvennék az emberek a készüléket, vagy a készülék lenne szinte ingyen, majd a tartalomért fizetnének havonta, vagy esetenként. A világ alapvetően errefelé halad jelenleg, konzolok, iPod, tv-szolgáltatók, mobilszolgáltatók...
A papíralapú újságoknak nincs már nagy jövőjük, sőt a könyveknek is inkább csak archiválási célból...
Húsz év múlva nemigen lesznek újságárusító helyek...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38) dajkopali válasza philoxenia (#37) üzenetére


dajkopali
addikt

sok az a húsz év...

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#39) philoxenia válasza dajkopali (#38) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Addigra hal ki az a generáció, amelyik még esetleg ragaszkodik hozzájuk...
Persze nem egyszerre halnak majd ki az újságok, hanem fokozatosan.
Először a napilapok, mint ahogy már igen nagy teret vesztettek is az információt és nem főleg bulvárhíreket "forgalmazó" lapok van amelyik gyakorlatilag meg is szűnt...
Tovább húzzák a polcon gyűjthető, minőséget kínáló folyóiratok.
Azonban sok elektronikus, online lap jelenleg meg sem közelíti a kívánt színvonalat sajnos, nem használva ki a lehetőségeket, amikkel a papíralapú sajtóval szemben rendelkezik...
A reklám gátlástalan alkalmazása /nem is elsősorban a mennyiség, hanem a minőség gyatra volta miatt időnként/ könnyen előnybe hozhatja a megfizethető, de reklámmentes változatot. Egyre többször akadozik sok azelőtt gyors oldal a flash alapú reklámok kontrollálatlan, vagy rosszul optimalizált jelenléte miatt, nemcsak a betöltődés lassul, hanem olvasás közben is jelentős a processzorterhelés sok esetben, ez a reklámszűrők diadalát hozza, amik értelmetlenné teszik a reklámozók erőfeszítéseit. Most ott tartunk már egyes oldalaknál, hogy a hasznos/reklám arány olyan rossz, hogy akár másik oldalra is kergetheti a potenciális olvasót, ahelyett, hogy akár személyre szabva kapná az illető a reklámot, amiben semmilyen más média az online-nal szemben nem versenyezhetne.
Papíralapú analógiával: ki venne Népszabit/Magyar Nemzetet, ha az újságostól csomagban kapna vele másfél kiló, öt deka hasznos infót tartalmazó szemetet is....
Könnyen kipróbálható lenne egyébként, a reklámmentes online médiamodell létjogosultsága, ha ugyanannak a "lapnak" lenne reklámmentes olcsón hozzáférhető és ingyenes de reklámokat is tartalmazó változata is...
A fórumok azonnali reagálást lehetővé tevő csatlakozása az online újságokhoz szintén előny lehet, de van olyan internetes oldal, ahol a szűretlen beírási lehetőség szintén inkább riasztó hatású, nem akar az olvasó az "anyázókhoz" csatlakozni, olvasni meg a színvonaltalan indulatos tartalmú kommenteket nyilván nem nagy élvezet...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40) Nekomajin válasza ujoimro (#9) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

egyenesen utálom, ha valaki magához akar láncolni. Ez az agymosás: ha el akarod olvasni bármelyik hírünket, akkor a többi hírt is csak rajtam keresztül kaphatod meg. Mi írjuk le, mi fogalmazzuk meg és mi magyarázzuk bele.

Pontosan itt van a kutya elásva. Ez az egész fizetőssé tétel dolog arról szól, hogy a nagy médiabirodalmak magukhoz láncolják az olvasókat, és ezután már azt és úgy adják tovább, amit és ahogy akarnak. Nyilvánvaló, hogy ha egy lapcsaládra már előfizet valaki, akkor másikra kicsi eséllyel fog.
Ha én mondjuk egy olyan média birodalom vagyok, aki szinte minden téren (sport, művészet, kultúra, hírek, minden) működtet tematikus lapokat, akkor az olvasót minden irányból tudom befolyásolni. Erre rájátszok még azzal, hogy hihetetlen akció keretében egy lapra történő előfizetésért másik tíz laphoz is hozzáférést biztosítok, és máris minden téren magamhoz kötöttem az adott olvasót.
Komoly szociológiai tanulmányok foglalkoznak ezzel a témával. Még csak az se kell, hogy csúnyagonoszbácsik üljenek a média birodalom csúcsán. Akaratlanul is befolyásolják az olvasót, és nyilván egy lapcsalád nem fog szöges ellentétben álló szemléletű lapokat kiadni. Ha meg mégis csúnyagonoszbácsi ül a trónon, akkor így lesznek a birkanyájak.

Amíg viszont ingyenes tartalmak vannak, addig minden helyen eltérő irányból befolyásolnak minket (és ismétlem, hogy itt a befolyásolás szót nem kell feltétlenül negatívan érteni), így nem, vagy legalábbis kevesebb eséllyel lesznek birkanyájak, és akkor se olyanok, amiket a csúnyagonoszbácsik akarnak.

Lehet rá mondani, hogy ez túlzott paranoia meg összeesküvés elmélet, de attól ez még egy teljesen logikus dolog.
Nem hiszem, hogy lenne ember a földön, aki hosszabb távon meg tudná jósolni, hogy az előfizetős vagy a reklámozós modell hozna több bevételt mondjuk tíz év alatt. Ez csak egy kifogás, és annak is eléggé gyenge.

(#41) katonag1


katonag1
csendes tag

Szerintem a lapcsalád méretétől és a cikkek minőségétől függően a reális ár havonta 0.5-2 euró között van*. Minőségi cikkeket és komoly szolgáltatást kell a 1.5-2 euróért adni. A 0.5-1 euró még az az ár, ami mellett másik 3-4 lapcsaládra is elő lehet fizetni. Reálisan 3-5 eurónál többet elvárni, hogy fizetnek online tartalomért nem nagyon lehet manapság, és ennek is több felé kell oszlania, mert az emberek a széles spektrumról már nem mondanak le. Valamint csak a prémium tartalomért lehet elkérni, a hírekért, rövid cikkekért nem. Ehhez persze normális micropayment rendszer is kell, hogy ha megtetszik egy oldal, akkor gyorsan, nyűglődés nélkül elő tudjak fizetni, valamint kis önfegyelem az újságok részéről, hogy legyen 1-2 hetes előfizetés is. A sűrű fillér elve lehet működőképes.

* mod: amit írtam, az szakmai újságokra vonatkozik (pl prohardver), a tömegmédiában (pl index) szvsz esélytelen és halva született ötlet a fizettetés.

[ Szerkesztve ]

(#42) philoxenia válasza Nekomajin (#40) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos a szokás nagy úr, meg a könyvjelzők a böngészőben :D , ráadásul egymástól is vesznek át híreket az ingyenes lapok is, tehát a birkanyáj és befolyásolás most is megvan... Ráadásul nem arról szólna a dolog, hogy csak és kizárólag, de lehet jó is a fizetős lap, emelheti a színvonalat, a lapcsaládoknak viszont nemcsak tematikusan, hanem nyelvi értelemben is lehetőségük lenne lefedni az olvasók egészét..... Ez nagyobb veszély lenne, mint a horgász és a foci valamint kézimunkarajongók egy táborba terelése. De a reális veszély jelenleg is megvan, hiszen egy internetet "megrázó" fake hír most is futótűzként terjed, míg egy komoly lapcsalád valószínűleg adna arra, hogy akármit ne írjon meg....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43) attila9988 válasza Kendek (#13) üzenetére


attila9988
őstag

Csak ne terhelnék feleslegesen a gépet ezek a flash cuccok...

Kapcsold ki őket, vagy a dobd a netbook -ot oda ahova való... a kukába, vásárolj rendes számítógépet..:D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#44) McPie


McPie
tag

Ha ugyanazokat az újságokat és cikkeket lehetne olvasni a weben, mint nyomtatásban (csonkítás nélkül) akkor ugyanannyit fizetnék érte, mint a hagyományos változatért. LEVONVA belőle a nyomtatás költségét, valamint nem lehetne benne reklám. :DD

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#45) philoxenia válasza attila9988 (#43) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez olyan volt, minta a felhordott sáron csúszkáló személyautósnak javasolnál terepgumit és négykerékmeghajtást városi utcákra.....
A netbook pontosan internetezésre való, a flashvideóknál meg annyira számít az optimalizáció, hogy ugyanaz a videó akár dupla prociterheléssel is járt már nálam, ha nem az egyik, hanem a másik videomegosztón néztem....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46) attila9988 válasza philoxenia (#45) üzenetére


attila9988
őstag

A netbook pontosan internetezésre való,

Ebben az esetben akkor támogatnia kellene a mindenhol jelenlévő, gyakorlatilag azt is mondhatnám hogy legnépszerűbb webes platformot... A flash -el semmi baj nincs, azzal van a baj, hogy a gagyi atom cpu nem elég jó....
Még egy alsó kategóriás celeron, vagy sempron is tökéletesen elboldogul a flash animációkkal (melyek teljesítménye mellesleg nagyban függ a komplexitástól is). A modern codec -ek pedig, nyílván nem 10 éves technológiákra lettek alapozva, így pedig, ahogy az mpeg4 válfajai, úgy az flv videóktól sem feltétlenül várható el, hogy jó sebességet, és minőséget garantáljanak egy olyan cpu -n, ami a celerom M 900mhz -el van egy súlycsoportban. (Egyesek szerint az 1.2 ghz -essel, de még akkor sincs sehol, főleg ha nem egy, hanem 2 ablak van megnyitva)

A netbook így pont arra nem jó (vagy inkább arra sem jó, amire kitalálták. Kis felbontáson, bitrányosan lassan lehet vele internetezni... Nem ér többet egy okostelefonnál, és ráadásul utóbbi ultrahordozható, és telefonálni is lehet vele...

Egy olcsó notebook simán megfelelő, és ugyanannyiba is kerül, mint a gagyibb, netbook (ami mellesleg a gyártónak fele annyiba van, de te ugyanakkora összegért kapod mint a notebook -ot)

Tehát, nem a flash a hibás, a vacak atom miatt.... előbbi évtizedes platform, utóbbi pedig vadi új, mégis elavult technika...

Mellesleg ez a társ chip is nevetséges. Adnak gagyi gépeket, ami nem jó. Később jön a nagy fejlődés, hogy hohó, van megoldás. vegyél társ chip -el szerelt modellt, 130 000 -ért. Csupán azt nem jegyzik meg, hogy értelmesebb cpu -val ez gyakorlatilag szükségtelen.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#47) Dr. Akula válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

1 valaki mindig kimarad. És még mindig ott a lehetőség hogy 1 ember előfizet, aztán felrakja ingyenes helyre az ott található tartalmakat, amiért a többi ember már nem fizet egy kanyit se. Majd lesz a moviez és appz mellett egy newz kategória is.

Az emberek ebben - teljesen jogosan - a kapzsiság, az utolsó fillér kipréselésének vágyát látják, főleg az inkább zsebpénznek nevezhető fizetések tekintetében. Teljesen joggal teszik fel a kérdést hogy mégis milyen alapon akarnak mégegy rókabőrt lehúzni róluk. Ha eddig nem volt zsé, ezután se lesz. Hacsak nem fogadják el a kiadók a fénymásolt ezreseket.

(#48) philoxenia válasza attila9988 (#46) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miről beszélsz Te? :F A kétmagos rendes procit is fogja a felesleges flash, nem akadozik, nem arról van szó, hanem feleslegesen terheli, a megjelenített látványhoz képest pláne, ne a szekér húzza már a lovat, az oldal olvasásához, amiért odamegyek bőven elég egy 33MHz-es 486-os is, nehogy már a felesleges reklám miatt hordjak erőművet magammal...
Nekem egyébként nincs is netbookom, szóval nem azon terhel feleslegesen, az okostelefonokat meg pláne ne hozd ide, mert azok böngészőiben nem futnak a flashreklámok, eleve.
Menj el kirándulni egy laptoppal, aztán hurcibáld magaddal egész nap, internetezzél rajta, ha tudsz öt-hat órát... A telefon kicsi, nem lehet rajta normálisan netezni, ha van esetleg billentyűzete, az is apró. Most arról írsz például?
Nem a jutyubról van szó a flashnél, hanem idétlen és gagyi két-három kisfelbontású képet villogtató reklámokról...
Tegyél föl egy tízéves, vagy régebbi játékot egy mai gépre, meglepődsz mennyire meghajtja, jórészt nyilván feleslegesen. A JazzJackRabbitot föltettem és le is vettem erről a notiról amin írok, mert fölöslegesen melegítette leginkább a notit, a borzasztóan gyenge képminőség mellett. Pont ez jellemző sok flashreklámra is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Amíg az állami támogatás annyi, hogy Obama megveregeti Ruppert vállát, hogy persze, veled vagyunk, támogatunk, és értjük a problémádat, de tudod a piac szabad, kapitalizmus van, addig az állami támogatás rendben van.

A nagy tömegeknek szóló fizetős tartalomszolgáltatás halott. Halott ötlet, soha nem lesz belőle semmi. Ha fizetni kell majd érte, nem fogják olvasni. Az, hogy mindenki egyszerre váljon fizetőssé, azért nem működik, mert minél magasabb a szabad piacon egy termék ára, annál inkább megéri bemenni arra a piacra. Tehát ha hirtelen mindenki fizetős lesz, majd jön hirtelen egy induló cég, aki gyárt híreket. Én vagyok a nagyonhülye, hogy amikor ezt leírom, mindig a google embléma jár a fejemben???

Sajnálom a ph!s hölgyeket és urakat, de én nem fogok érte fizetni semennyit. Ha úgy gondolják, hogy fizetőssé akarnak válni, nekem van annyi cuccom, lehetőségem, hogy secperc alatt összedobok egy alternatívát, ingyen, majd győzzön a jobbik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) Vladi válasza bambano (#49) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Az, hogy mindenki egyszerre váljon fizetőssé, azért nem működik, mert minél magasabb a szabad piacon egy termék ára, annál inkább megéri bemenni arra a piacra."

Azt is vedd figyelembe, hogy nem egészen tiszta eszközökkel simán el tudják nyomni a kicsi belépőt. Ilyen monopol helyzetben lévő trösztök esetében simán megeshet. Egy dolog van csak az útjában ennek, méghozzá a közszolgálati média.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.