Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

TL;DR változat: Ez a cucc ótvar.
Vagy elég lenne ez a mondat is a cikkből: Annyit tud, mint egy három évvel ezelőtti, most körülbelül 5000 forintos Mi Band 2 - csak négyszer annyiért.

A második oldal címénél véletlen "hazsnálat" szerepel

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) dajkapeter válasza Csapoati (#1) üzenetére


dajkapeter
senior tag

A Mi Band 3 akcióban pedig 6000-ért szinte atomjaira veri... :DD

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#3) Swinegod válasza Csapoati (#1) üzenetére


Swinegod
őstag

Mondjuk annál biztos tartósabb

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#4) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ez egy nagyon rossz vicc.....

B.Cs.

(#5) forgonati válasza Swinegod (#3) üzenetére


forgonati
őstag

Aztán mire alapozod ezt így nagy bölcsen? Csak mert nekem van egy MiBand 2 és több mint 2 éve megy hiba nélkül.

Keelah Se'lai!

(#6) Csapoati válasza forgonati (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Dettó, én sem értem

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) Noukoum válasza forgonati (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

Gondolom márka alapján eldöntötte magában :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) dajkapeter válasza Swinegod (#3) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Az enyémet a 9 éves fiam használja lassan 1 éve. Az előtt én használtam majd másfél évig. Azon kívül, hogy napsütésben nem lehet látni a kijelzőt kitűnően működik. Többször volt medencében úszva, ugrálva. Megjárta már a tengert is. És azon kívül, hogy szíjat kellet cserélni rajta (esztétikai okokból) hibátlanul működik, teszi a dolgát. Nálam 20 naponta kellett tölteni, a fiamnál 30-35 naponta... Én azért cseréltem le, mert egy Amazfit Bip-et vettem.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#9) vottokar válasza forgonati (#5) üzenetére


vottokar
senior tag

Gondolom a miband2 tipikus "hibájára" gondolt, az elhalványuló kijelzőre.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#10) bollokcs80 válasza dajkapeter (#8) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

"Én azért cseréltem le, mert egy Amazfit Bip-et vettem."

Tehát 20.000-ből már egy okosóra is megvan....ennek fényében tényleg megéri (nem). :DD

B.Cs.

(#11) scyllarus válasza bollokcs80 (#10) üzenetére


scyllarus
veterán

A Bip nem okosóra, csak egy óra alakú fitneszkarkötő, mint ez (bár ennél többet tud, ahogy bármelyik másik karkötő a piacon).

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12) juuzer


juuzer
addikt

Ismerősömnek van, ő szereti. Bár én is sokallom az árát, de azt aláírom, hogy az appja fényévekkel jobb, mint a Mi Fit vagy a Huawei Health. (Anno Fitbit Flexet használtam, csak megadta magát.)

Btw a Mi Band 2-m nekem is kb 2 éve megy gond nélkül, annyi, hogy nekem fél évente-évente elszakadt a gyári szíj, úgyhogy mindig vettem egy újat. Igaz most már annyit volt otthagyva lemerülve, hogy az akksija sajnos már kb csak egy hetet bír. (Én Huawei Watch GT-re cseréltem.)

Vamos a la playa.

(#13) scyllarus válasza juuzer (#12) üzenetére


scyllarus
veterán

Miben jobb a Huawei Healthnél? Én évek óta használom, több eszközzel, semmi panaszom nincs rá.
Nem kötözködöm, tényleg érdekel.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#14) juuzer válasza scyllarus (#13) üzenetére


juuzer
addikt

Többféle mozgástípust tudsz trackelni, a sleep data mondjuk most már a Huawei Healthben is baromira részletes, szóval azt nem írom már, plusz tudsz étkezést is trackelni.

Nekem nagyon hiányzik a több sporttípus támogatása a Huawei Healthből. Szerintem a Futás-Bringa-Úszás-Triatlon elég karcsú.

Vamos a la playa.

(#15) scyllarus válasza juuzer (#14) üzenetére


scyllarus
veterán

A sleep data mindig is a Healthben volt a legrészletesebb.
Ja, oké, akkor számomra nem fontos dologban jobb :)
Köszi a választ!

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennyit biztosan nem ér, már a képeken is látszik milyen gagyi.

(#17) juuzer válasza scyllarus (#15) üzenetére


juuzer
addikt

Nm :)

Passz, én úgy emlékeztem, hogy régebben ennyire részletes nem volt. Igaz csak pár hónapja vagyok Watch GT tulaj, szóval korábbról nincs tapasztalatom, így hiszek Neked. :)

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy ez a fitbit is még ugyanolyan tragikusan számolja e a lépéseket, mint anno a Flex-em. Ott, ha a karomat lengettem, akkor eléggé megugrott a lépésszám. Mondjuk a Watch GT is nagy csalódás ebből a szempontból, mert az is ugyanezt csinálja. (Valahogy a Mi Band 2 ilyenkor nem számolta lépésnek a karlendítéseket.)

Vamos a la playa.

(#18) scyllarus válasza juuzer (#17) üzenetére


scyllarus
veterán

Évek óta ilyen, felhasználói döntés, hogy bekapcsolod-e a TrueSleepet, vagy megelégszel az alapszintű adatokkal. Így láthattál esetleg kevésbé részletes elemzést, ha nem volt bekpcsolva a TS.
Én még Band 2 proval kezdtem, most Honor Watch Magic van + Huawei okosmérleg.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#19) juuzer válasza scyllarus (#18) üzenetére


juuzer
addikt

Egyből bekapcsoltam a TruSleepet, szóval nem tudom.

Én sajnos mérleg vonalon Xiaomi mérleget vettem, igaz Anyukámnak, bár azzal is meg vagyok elégedve.

Vamos a la playa.

(#20) Swinegod válasza forgonati (#5) üzenetére


Swinegod
őstag

Az enyémre, aminek a pántja szétesett hónapok alatt. Apáméra, akinek szintén és anyáméra, akinek úgyszint

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#21) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Akkor ezek szerint a mi band is már képes az összes magyar ékezetes karakter megjeleníteni, mindenféle hókuszpókusz nélkül? Mert akkor lehet beszerzek egyet.

Jevons paradox

(#22) JoeYi


JoeYi
őstag

az utolsó képen a cikkben vicces, hogy a középső óra kijelzőjén keresztűl látszik a jobb szélső óra karbántja :D

(#23) bollokcs80 válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igen, a Global verzió már a 3-asnál és a 4-esnél is tudja. Hivatalos shopból vagy itthoni üzletből vedd.

B.Cs.

(#24) #71321344


#71321344
törölt tag

"Az ételek regisztrálásában országokra bontott étel-adatbázis segít, nyilván mi nem vagyunk benne"

A kiemelt rész miatt nálunk tényleg nem ér annyit, mint amennyiért kínálják.

(#25) Mercel


Mercel
senior tag

Kizárólag a tesztelő személye miatt olvastam végig. Ilyen stílusos ugyanakkor szakszerű oltást nem mindennap olvashat az ember. : )
Irigylem a Misztert.
Ez a cuccz tipikus esete a péntek délutáni meetingen negfogalmazott 'ez egy rakás szr, de nézzük meg megveszik e ennyiért ezzel a tudással' C. Húzásnak .
Egyébként kiválóan alkalmas a nehezen megszerzett hírnév erodálására.
(Szerintem)

Marcel

(#26) AliceWake válasza Mercel (#25) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

:R

Non omnis moriar.

(#27) Diamond500 válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


Diamond500
senior tag

Nem, 3-as biztos nem még a global verzió se.

(#28) e-newsee válasza bollokcs80 (#23) üzenetére


e-newsee
addikt

PNG rulez! :DDD

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#29) Timer


Timer
veterán

Nem akarok nagyon belefingani a nullás lisztbe, de ha Huawei mobillal használjátok, ne csodálkozzatok kapcsolódási gondokon. Egyetlen Huawei mobil sem támogatott alapesetben, viszont van rá egy párszáz forintos (nem hivatalos) fix a Play Store-ban, ami úgy ahogy, de megoldja a helyzetet.

OnePlus 3/5T/6/7Pro készülékekkel használtam Flex, Flex2, Charge2, Charge3 karkötőket, és nem volt gond a szinkronnal, ilyen mértékben amit a cikk említ biztosan nem. Olyan volt, hogy néha nem szinkronizált, ez is friss android főverzió érkezésekor volt néhány hétig gond.

Feleségem Huwaei P9 Lite 2017-esetén viszont a felsoroltak egyike sem ment simán, a kis fix-et futtatva viszont napi szinten használja a Charge 2-őt.

[ Szerkesztve ]

(#30) AliceWake válasza Timer (#29) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Samsung Galaxy Note10+-szal és a saját Galaxy Note9-emmel használtam. Vagyis használtam volna, de nem működött. Szentkuti11 a Versa Lite-ot próbálja szintén sikertelenül egy Huawei Mate 20 Pro-val.

De mindenképpen kínos, hogy egy ilyen árkategóriában mozgó eszköz nem működik együtt a világ két, piaci részesedés szempontjából számszakilag legnagyobb gyártójának csúcsmodelljeivel.

Illene ez esetben tájékoztatni a vevőket, hogy a készülék NEM Android és iOS rendszerű eszközökkel kompatibilis X verziószám és hardveres követelmény fölött, hanem XY gyártó adott modelljeivel és slussz.

Non omnis moriar.

(#31) Timer válasza AliceWake (#30) üzenetére


Timer
veterán

Persze, alapvetően igazad van, de a gyártó oldalán a támogatott modellek között kellene ellenőrizni az érdekesség kedvéért, hogy szerepelnek-e a problémás készülékek. Nyilván gáz, hogy egy Samsunggal nem megy, de hozzátenném, Huawei kapcsán számos más márkájú BT eszközzel kapcsolatban futottam bele hibába, ott ez egyértelműen a gyártó sara.

Az említett készülék egyike sem található meg a kompatibilitási listán.
Ez persze önmagában nem jelent semmit, mert OnePlus-ból a One szerepel egyedül, pedig nálam ugyebár az utóbbi 4 év majd összes modelljén megfordult és üzemelt az alkalmazás. Én arra gyanakszom, hogy valamely BT szolgáltatás hiánya okozza a gondot. Nem tudom, a szabvány mit ír elő, de gyanítom, valami olyan protokollt is használnak, ami csak opcionális lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32) AliceWake válasza Timer (#31) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ellenőriztem. Szerintük működik. Szerintem meg nagyon nem.

Non omnis moriar.

(#33) Timer válasza AliceWake (#32) üzenetére


Timer
veterán

Oké, akkor ez tárgytalan. Azt hittem, még mindig az S10+ van Nálad. Egy dolgot még ki lehet próbálni: a fejlesztői beállításokban a bluetooth kodeket érdemes automatáról aptx-re dobni. Sokaknak segített ez OnePlus OOS béták alatt, vagy a főverziók megjelenése utáni hetekben, de hogy ennek mi köze a szinkronhoz, az jó kérdés. Az is egyértelmű, hogy ennek nem kellene így lennie, és nem méltó egy ilyen árazású termékhez.

Ha van lehetőséged, próbáld ki a Charge 3-at, nagyon kíváncsi lennék, hogy azzal is rossz-e a szinkron Nálatok.

[ Szerkesztve ]

(#34) Aprósólyom válasza Diamond500 (#27) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most akkor melyik az igaz. Előtted azt mondták tudják a magyar ékezeteket a global verziók.

Jevons paradox

(#35) Aram válasza scyllarus (#13) üzenetére


Aram
tag

Mondjuk hogy a FitBit appot fel lehet telepíteni... :D

Viccet félre téve, Honor Band 4-et vettünk Muternak, illetve kapott egy Huawei Mediapad M3 tabletet (Android 7) 2 hétre rá, hogy tudjon mire szinkronizálni és nem lehet telepíteni a Huawei Health-et a tabletre. Sehogy...

Leveleztem a Huawei supporttal és azt mondták, hogy csak telefonra megy fel. Jól el is küldtem őket melegebb éghajlatra, hogy azért ez még portolásnak sem hívható, illetve a tablet többször is telefonnak hívja magát, de nem oldották meg. Aki kíváncsi, megvan a teljes levelezés a supporttal.

Úgyhogy lehet szídni a Fitbit-et, de messze a legjobb szoftvere van az összes ilyen tracker közül és bármennyire is "gagyik" a készülékei, azt nem is fogod használni, csak rajtad van és kész. Az applikációt fogod sokat használni és a Fitbit mindenre van, még Windows 10-re is, tehát notebook-on és akár asztali gépen is ki tudod elemezni az edzéseid, alvásaid.

Ez a felirat 20byte!

(#36) Timer válasza Aram (#35) üzenetére


Timer
veterán

Még Windows Phone 8.1-re, és talán 10-re is volt! :)

(#37) sohajda90


sohajda90
tag

Szerintem indokolatlanul le lett oltva a cucc.
Nekem a HR verzió van, ami annyival több, hogy heart rate-t is mér.
Én bevallom mivel alapszintű felhasználó vagyok ezért minden fajta utániolvasás nélkül az alapján döntöttem, hogy mi fért bele a budget-be és mi nézett ki a legjobban. Ez után elolvastam ezt a cikket és már kb. előre megutáltam szegény Inspire-t, gondolván, hogy most rendeltem valami szart, de pozitívan csalódtam.
Például ez sem tetszett az itteni "tesztben", hogy a design-t is leszólta, ami tök szubjektív. Nekem a fekete tok, fehér sportpánt kiszerelés van és szerintem sokkal kultúráltabban néz ki, mint a Xiaomi Mi Band-ek, kevésbé tűnik "olcsó plastic"-nak, de ez tényleg ízlés kérdése. És ok, hogy 27 ezer pénz, amiért az Alzától beszereztem 3x-a mondjuk egy Mi Band 3-nak, de azért egy olyan eszköznél, ami mindig a csuklódon van és ezáltal a megjelenésed részévé válik effektíve 19 ezer Forint felár annyira nem vészes, ha egyszerűen ez a modell nekem jobban tetszik...
Mivel engem tényleg csak a fitness funkciók érdekelnek, ezért a mobilértesítéseket sosem aktiváltam, így nekem üzemidő panaszom sincs, legrosszabb üzemidő 5 nap volt az első töltés után, de volt, hogy 8 napig is elment 2 töltés között.
Azt is sokan negatívumként hozzák, hogy nem always on a display, de mivel sleep track-hez alváshoz is viselem, nekem kifejezetten pozitív, hogy nem világít valami a szememben indokolatlanul, a szándékos csuklómozdulatot, amivel meg be lehet röffentein a kijelzőt elég pontosan érzékeli.
Nem vagyok hardcore edzős, igazából irodai munkám miatt csak azért szoktam cardiozni, hogy ne hízzak el, de ezeket az egyszerű alapedzéseket (epliptikus tréner, futás, inclining) automatikusan tök faszán és pontosan érzékeli. És az alvás kielemző funkció is teljesen jól működik és nekem sokat segített az alvásminőségem javításán!
Egyedül amit alá tudok támasztani, hogy tényleg a lépésszámláló lehetne pontosabb, mosogatásnál vagy főzésnél az intenzív karmunka miatt mindig megugrik a lépésszámom, amikor meg elvittem a tehóm kisfiát az állatkertbe és ott körbe tologattam a babakocsival mivel a karom a babakocsin pihent kb. 2 kilométeren át 1 lépést se érzékelt...de nekem ennyi rá az össz-panaszom. Valamint a töltő amit mellékelnek hozzá a maga 10 centis kábelével a röhej kategória, mivel a csak Type C-vel rendelkező MacBook-omba be se tudom dugni, ezért először elég fejfájást jelentett megtalálni, hogy melyik konnektorba tudom bedugni, úgy hogy biztosan álljon és ne gomboljon szét a mágneses csatlakozás...

Na mind1, csak le akartam írni, hogy szerintem nem olyan szar cucc, mint aminek itt be van állítva, és ez még tényleg bőven az az árkategória, ahol szerintem a szubjektív vélemény (kinek mi a szebb, illetve melyik brand szimpatikusabb) igenis justify-olhatja az árkülönbséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.