Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wise


Wise
tag

A tandíjjal is ez a cél szerintem. Minél kevesebb a tanult ember annál birkábbak leszünk és könnyű lesz majd minket irányítani. El kell menni szavazni, aztán reménykedni benne, hogy lesz eredménye is. Ne legyünk mi is birkák...

(#2) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Uhh! Kösz, Mester! ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#3) finest válasza Cs.Orsolya (#2) üzenetére


finest
őstag

Szívesen! Kicsit elhanyagoltam a topikjaidat mostanában, de el vagyok piszkosul havazva. Van egy cikk a webdoki.hu-n egy Papp Lajos nevű szívsebész komával, régóta meg akarta mutatni, majd mailen átküldöm, mert a webdokijoz regisztrálni kell, ha meg tood nézni, akkor a Beszéljük meg -re keress rá az oldalon.

Wise:Ez nagyon igaz. Éppen erről beszéltem ma a tanulóimnak, csak én úgy fogalmaztam meg, h ha ők nem akarnak az életükről dönteni, akkor mások fognak dönteni helyettük.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4) tildy válasza finest (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Cáfolnám a címet: (bár a videót még nem láttam, elnézést)
Németországban több biztosítós rendszer működik és jól. Emlékeim szerint.

Mivel voltál kedves vmw-ben elérhetővé tenni gy sajnos a totememnek időre van szüksége plugin letöltéshez .
Upsz, le se játsza.
Esetleg valami NORMÁLIS formátum, amit linux alatt is meg lehet nézni?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) finest válasza tildy (#4) üzenetére


finest
őstag

Nem igaz, h már megnézted a filmet. Jújos szmájli. :DDD
Hollandiáról mi a vélyeményed? Németországot ismerem, lehetne vitatkozni, h kinek mi a jó.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6) Viszlát válasza finest (#5) üzenetére


Viszlát
addikt

Mennyiért írnád át a címet biztosítósra? :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) finest válasza Viszlát (#6) üzenetére


finest
őstag

Most még ingyen megtettem. :B

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#8) Gabás


Gabás
addikt

nem akarok én ördögöt falra fösteni, de ez nem jogvédett anyag?

(#9) Dany007


Dany007
veterán

Én is hallottam sok pozitívumot a többiztosítós dolog mellett.
Ezzel szemben itthon már a hozzáállás is olyan, hogy bizniszt akarnak csinálni az emberek egészségéből. Ez a legfőbb gond. Ha tényleg azért versenyeznének, hogy ki tudja a legtöbb legjobb szolgáltatást nyújtani a legolcsóbban, hogy a legtöbb ügyfelet szerezze meg akkor lehet, hogy jó is kisülhetne belőle.
De ismerve Magyarországot, ez csak mégrosszabb helyzetbe fogja sodorni a magyar embereket...

(#10) Wise válasza finest (#5) üzenetére


Wise
tag

A videó nekem se megy pedig érkelne.

(#11) Cs.Orsolya válasza finest (#3) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Oké, várom a linket! :)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#12) tildy válasza finest (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Hollandiáról lehet hamarosan lesz nemcsak véleményem, hanem saját bőrömön szerzett tapasztalatom.
Mindenesetre Németországban működik a többiztosítós rendszer , igaz ott is csiszolgatnak néha rajta.

Az OECD mortalitási adatai: Az OECD által végzett vizsgálat szerint a mortalitás vonatkozásában Németország általában és betegségek szerint is valahol a lista végén áll. Ebből az indikátorból nem vonhatók le messzemenő következtetések az egészségügyi rendszer teljesítőképességére vonatkozóan.

Következtetések: Az a benyomásunk keletkezhet, hogy az ipari országok közül egyikben sincs annyi vita és kritika az ország saját egészségügyének megítélése vonatkozásában, mint Németországban. Semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy a németországi egészségügy gyengébb teljesítményre volna képes, mint az összehasonlított országoké. A magas egészségügyi kiadások a lakosságnak nyújtott átfogó ellátásokat eredményeznek. A lakosság megfelelő biztosítékokkal rendelkezik az ellátások elérésére, gyakorlatilag nincsenek várakozási idők és várólisták.

A világon az egészségügyben sehol sem működik olyan pontos és tökéletes ellátástervezés, amelynek eredményeként minden beteg bárhol és bármikor szükségleteinek megfelelő ellátásban részesülhet. A várólisták hiánya Németországban bizonyos mértékig a fölös kapacitásoknak is tulajdonítható, ez azonban a rugalmas ellátási rendszernek is az eredménye, amely az önálló és nyereségorientált szolgáltatóknál nyilvánvalóan magasabb, mint az államiaknál. A szükségletek tervezése, azok korlátainak megvonása, vagy éppen alultervezése alulellátáshoz vezethet. Az alulellátás jellemzője pedig a várólisták megjelenése.


(Ford.: Komáromi Béla)

Pár link mélg amit a google kidobott:
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) finest válasza Gabás (#8) üzenetére


finest
őstag

LOOL. Ez az igazi hozzáállás!
Nem tom, pereld az oldalt, ami megjelentette. Nincs hozzá közöm. Megnézni nem törvényellenes az tuti. Mindenesetre nézd meg, mielőtt kopogtat a gondolat rendőrség!

Micheal Moore: Sico ezer helyen fenn van. Pl. google videók. Én a fenti url-t megnyitva nézem a Winamp (free verziójával).

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14) ngabor2


ngabor2
nagyúr

az aktuálpolitikával legyetek szívesek a poltopikba átfáradni.

(#15) Rive válasza Gabás (#8) üzenetére


Rive
veterán

De, az. Aki ismeri a szerző más műveit, az tudja, hogy művei dokfilmnek csak hellyel-közzel nevezhetőek: inkább a politikai kiáltvány műfajba tartoznak.

A topik célja - elég egyértelműen - a hazai EÜ átalakítással kapcsolatos politikai véleményformálás.

Ami mellé a blog írója arra se vette a fáradtságot, hogy a dolog mélyére ásson.

Ui.: akit érdekel a cucc, az 'Sicko' címmel a 'szokásos' csatornákon könnyen beszerezheti nézhető formában is.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16) Dany007


Dany007
veterán

Az első kiragadott idézethez meg annyit, hogy igen, ott kinnt azért rendesen odaállnak, ha valami orbitális baromságot talál ki a kormányuk.
Sz.tem mindenki emlékszik a Fr.o-i tüntetésekre. Amikor a 26év alatti egyetemet végzett dolgozókat bármikor elbocsájthatják törvényt akarták behozni! Vagy 2 héten át tüntettek, meg gyujtogattak! Vagy 300 autót gyújtottak fel.
Namost ehhez képest a 2006-os októberi tüntetés semmi se volt, pedig sokkal nagyobb horderejü dologról volt szó...

(#17) finest válasza ngabor2 (#14) üzenetére


finest
őstag

Ez amerikai politika és egy magáncélú bejegyzés. Szerintem legyél türelemmel. :R
Rive: Mihez nem ástam én elég mélyre? Visszautasítom és azt is, h ez állásfoglalás, hol esik szó Magyarországról, személyes véleményemről?
Más, mitől aktuálpolitika a társadalmat érintő kérdésekről beszélgetni? :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#18) tildy válasza finest (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Tévedtem, megáll 19. mpnél..:(

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Gabás válasza finest (#13) üzenetére


Gabás
addikt

köszi a lehetőséget, már láttam. sokminden fent van sokmindenhol, itt nem a hozzáállásról van szó, hanem a fennálló törvényekről + nem legorombítás volt részemről, hanem kvázi naiv kérdés

(#20) Viszlát


Viszlát
addikt

Annyira kell röhögnöm bizonyos embereken. Sietve kritizálnak mindent, megingathatatlannak tűnő magabiztosággal, de soha, még egyetlen egyszer sem láttam tőlük saját gondolatot, véleményt :) Szánalmas.

(A biztonság kedvéért megjegyzem, nem a blog írójára gondolok.)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) ngabor2 válasza finest (#17) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hol esik szó magyarországról? a bloghoz tartozó hsz-okban. én türelemmel vagyok, a modok lehet, hogy nem lesznek.

(#22) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem se menjünk a politikai oldal felé. Elég szörnyű már az is, hogy a jövendőbeli egészségünk a politikán múlhat :S

[ Szerkesztve ]

(#23) finest válasza tildy (#18) üzenetére


finest
őstag

Lehet, h túlterhelté vált a szerverük. Próbáld meg később vagy másik lejátszóval. Én fogtam és bemásoltam az url-t az Fájl - Url megnyitása opcióba a Winampon, lassan a végére érek a filmnek és meg sem akadt menet közben.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#24) finest válasza ngabor2 (#21) üzenetére


finest
őstag

Mások hozzászólásaiért nem tudok felelősséget vállalni. Én nem beszéltem róla az biztos. :R
Minden más belemagyarázás, amit a viták elkerülése érdekében visszautasítok. :R
Ez pl. engem az alapelvekkel ellentétes magatartásra buzdító hsz-nek tűnik:
Ui.: akit érdekel a cucc, az 'Sicko' címmel a 'szokásos' csatornákon könnyen beszerezheti nézhető formában is. -Szemantikázzun?!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#25) finest


finest
őstag

Letelt a mod sajnos. De hadd kérdezzem még meg a költői kérdést azoktól, akiknek ez a bejegyzés állásfoglalásnak tűnik, h mégis melyik oldal állásfoglalása ez? A kormányé? Ők több-biztosítos rendszert akartak (bár mára egy kicsit finomítottak az elképzelésen és lesz valami "főbiztosítós" megoldásra nyergeltek át.) A Fideszé? Azok vissza akarják csinálni az egészet vizitdíjastul, napidíjastul. Akkor most hogy van ez? Nagyon kérek mindenkit, ne kategorizáljon zsigerből! Kérem is, h kerüljük a kategorizálást, a kliséket, előítéleteket. Aki veszi a fáradtságot, h utána nézzen a filmenk, tegye! A több felesleges szócséplés, kíméljük a billentyűzetet! :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#26) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Nem szeretnék állást foglalni (ha senki sem veszi észre egy picit mégis megteszem :) ), de nem gondoltam volna, hogy egy Michael Moore "dologgal" jössz elő.... :U
Ennél azért többre tartalak.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#27) finest válasza Racecam (#26) üzenetére


finest
őstag

Látod, ez is a kategorizálás egyik formája. Én továbbra sem teszem. A filmből kiemelt mondatok annak ellenére is megfontolásra érdemesek, h történetesen Micheal Mortól hangzanak el.
Érdekességként elmondom, h a film linkjét baloldali személyektől (donnerwetter! baloldaliak, akik konzervatív szájtot linkelnek) kaptam és a címben összefoglalt üzenetét baloldali meggyőződésű emberektől olvastam még bőven a Moore-film előtt. (Emmeg oszt tényleg több mint sok.)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#28) PPeter


PPeter
addikt

Michael Moore szenzációs dokumentumfilmes: tehetséges, ügyes és kellően provokatív. Minden technikai és újságírói tudása megvan ahhoz, hogy széles tömegeket megérintő, nagy tömegeket befolyásolni képes, véleményformáló dokumentumfilmeket készítsen. Az egész magyar médiaipar tanulhatna tőle - mármint a szakmát, mert vérprofi. Az utóbbi években azonban egyre inkább elvakult és cinikus lett, munkáit ennek fényében erős fenntartásokkal szabad csak fogyasztani, mert ugyanolyan gálánsan terel és siklik el a saját gondolatmenetébe nem illeszkedő tények felett, mint amennyire ezt teszik az ő általa (egyébként sok tekintetben joggal) kritizált rendszer működtetői. Ez a blogbejegyzés akkor volna igazán értékes, ha erre felhívtad volna a fórumtársak figyelmét, valamint ha videótékás kölcsönzésre, esetleg a film megvásárlására buzdító ajánlással oldottad volna meg. Ez így eléggé furcsa - ráadásul warez letöltésre mutatsz a linkkel.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#29) finest válasza PPeter (#28) üzenetére


finest
őstag

Itt valami nem stimmel. Mert nem mutatok. ;)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#30) PPeter válasza finest (#29) üzenetére


PPeter
addikt

Most már nem. De korábban úgy volt, igaz?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#31) Racecam válasza finest (#27) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Lehet. Ez az én véleményem róla úgy, hogy láttam is a filmjeit.

u.i.: Fáradt vagyok most hozzá, hogy bővebben kifejtsem, sajnálom.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32) venember83


venember83
nagyúr

Szerintem Sicko. És jelen esetben egyetértek veled. :K

Látom már rájöttél, csak nem javítottad. Nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#33) finest válasza venember83 (#32) üzenetére


finest
őstag

Jogos, javítva.

Mi a kedvenc vallásunk, Dare2Live? A hasonlóságot vágom, mert az a hazugság - talált, süllyedt???!!! :R

PPeter: Nem én buzdítottam alternatív beszerzési módokra a topikban. A google videok között is fenn van, az online streaminget nézni nem ütközik törvénybe.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#34) Dare2Live válasza PPeter (#28) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

érdemes megnézni finest korábbi cikkeit is. van hasonlóság köztük és a "kedvenc" "vallásunk" közt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) PPeter válasza finest (#33) üzenetére


PPeter
addikt

Jó, akkor goto #28 újra és tekintsünk el tőle, hogy most akkor warez link volt vagy sem. Nem ez volt a legnagyobb probléma, amire rámutattam.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#36) finest válasza PPeter (#35) üzenetére


finest
őstag

Nem kommenteltem a filmet, mert nem akarom befolyásolni a véleményemmel a többieket. Ha megnézed a Sicko oldalát, ami a linkben szerepel, láthatod a filmmel kapcsolatos kritikákat:
“Michael Moore’s funniest movie to date”– A.O. Scott, New York Times
“You’ll laugh till it hurts”– Peter Travers, Rolling Stone
"Brilliant and uplifting"– Roger Friedman, Fox News
Máshol azt írják: "eye-opener"
Döntse el mindenki maga. Azt a véleményemet fenntartom, h elgondolkodtatók az idézett mondatok. :R

(A fordításaimat sem szoktam már kommentelni. Egyrészt a fenti okból, másrészt mert eleve deffenzív helyzetbe hozna. Nem kell magyarázkodni, esetleg megmutatni önként, h mibe lehet belekötni stb. Ez az öntudatos, tanult olvasók feladata.)

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#37) PPeter válasza finest (#36) üzenetére


PPeter
addikt

Nem kell magyarázkodni, esetleg megmutatni önként, h mibe lehet belekötni stb. Ez az öntudatos, tanult olvasók feladata

Jó, de akkor ne blogot írj, hanem linkgyűjteményt. :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#38) finest válasza PPeter (#37) üzenetére


finest
őstag

Félreértesz, a vitát élvezem a cikkekről vagy erről a videoról. A blogban viszont nem magyarászkodok. Ennyiből az összes tényfeltáró riport kezdődhetne valami magyarázkodással a TV-ben. Nem tudom, h érted-e, amit mondani akarok. Hidd el, h Te sem tennéd a helyemben.
A linkgyűjteményt itt a PH!-n twollah írja. :DD

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#39) PPeter válasza finest (#38) üzenetére


PPeter
addikt

Nekem nem kell "magyarászkodnod" (sic!).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#40) finest válasza PPeter (#39) üzenetére


finest
őstag

Nézd, írhattam volna, h ez a Moore egy provokátor, de az én olvasóim nem gyerekek, h nekem előre meg kelljen rágnom az infót, amit tőlem kapnak, kaphatnak. Ehelyett rámutattam, h van itt néhány figyelemre méltó gondolat, olvassák el, nézzék meg, gondolják át és alakítsák ki róla a véleményüket.

U.I.: Te is hosszú ó-val írtad a videot (videótéka sic! :DDD ) és akkor most mi van? Elütöttem, késő van. A 36-ban még jól írtam, mentségemre szóljon. - Ha már magyarázkodni kell. :))

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#41) lúzer válasza Gabás (#8) üzenetére


lúzer
veterán

nem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#42) PPeter válasza finest (#40) üzenetére


PPeter
addikt

"...de az én olvasóim nem gyerekek, h nekem előre meg kelljen rágnom az infót, amit tőlem kapnak, kaphatnak." :F
A probléma csak az, hogy így semmi igazi értelme, saját értéke nincs a bejegyzésednek. De Te tudod...

A videó szóval kapcsolatban pedig tévedsz, de nem baj.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#43) finest válasza PPeter (#42) üzenetére


finest
őstag

Egyátalán nem tévedek. Te tévedsz és ez baj, mert meg vagy győződve róla, h én tévedek. A googleba beütve mégis hány vidótékás találatod van a videotékásokhoz képest? De ellenőrizheted a helyesírási szótárban is. ;) Szerintem nem találsz hosszú ó-s szóösszetételt a videoval egyet sem (ti. videomagno, videocsatorna, videojel stb.).
No, mára ennyi, mentem szunyálni.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#44) PPeter válasza finest (#43) üzenetére


PPeter
addikt

A videó szó, ha önmagában áll (mint magnó, vagy egy lejátszható film, egy bizonyos képi anyag), akkor hosszú ó, szóösszetételekben valóban rövid, ezt én rontottam el - nem sértődök meg, ha kijavítasz -, de te önállóan is rövidként írtad (arra reagáltam, hogy a videó szóval kapcsolatban hibás az álláspontod, a videotékát nem vitattam egy szóval sem).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#45) finest válasza PPeter (#44) üzenetére


finest
őstag

Még ezt sem tudom elfogadni fenntartások nélkül, maradjunk abban, h a videó/video mindkét formája helyes, mert a videó forma bevett gyakorlattá vált és mostanra idegen szóból jövevénnyé vált. Azonban sem az Idegen szavak szótárában, sem a Helyesírási kéziszótárban nem szerepel a szó videó formában. -Egyedül a videózik forma hosszú.- A video még önmagában állva is rövid. Szóval továbbra is csak azt mondom, h nincs egészen igazad és az álláspontom csak az aktuális nyelvtani szabályokat tükrözi.

MOD: (Esetleg dobd be a kérdést a helyesírás topikba. Végül is a nyelv gyorsabban változik a helyesírási szabályzatoknál.)

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#46) Gabás válasza finest (#45) üzenetére


Gabás
addikt

akkor ideje lecserélni azt a szótárt:)

[ Szerkesztve ]

(#47) Dany007


Dany007
veterán

Ti most komolyan ilyen heves vitát folytattok ilyen apró helyesírási kérdésben, amikor az alaptéma abszolút más ? :D

(#48) Wise válasza Dany007 (#47) üzenetére


Wise
tag

Ez már rég nem a veideo/ó szóról szól. Ez már szinte ez groteszk! :DDD

(#49) finest válasza Gabás (#46) üzenetére


finest
őstag

Tessék jelezni a véleményed az MTA-nak! :) :C
Az Idegen szavak szótárából nekem egészen új van. Mire cseréljem, Word helyesírás ellenőrzőre?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#50) Gabás válasza finest (#49) üzenetére


Gabás
addikt

A magyar helyesírás szabályai, tizenegyedik kiadás, tizenkettedik (példaanyagában átdolgozott) lenyomat, Akadémiai Kiadó
nem kellene ironizálni, ha valamit nem tudsz egészen biztosan:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.