Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) finest válasza Gabás (#50) üzenetére


finest
őstag

Idegen Szavak és kifejezések kéziszótára, Akadémiai, első kiadás változatlan lenyomat.
Helyesírsi kéziszótár, Akadémiai, első kiadás, harmadik változatlan lenyomat.

Megtennéd, h idézed oldalszámmal, h melyik szabály vág ide a szabályzatból? csak, h okuljak végre.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#52) finest válasza finest (#51) üzenetére


finest
őstag

Oh, kétszer ment el.... :(

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#53) finest válasza finest (#51) üzenetére


finest
őstag

LOL LOL LOL. Csak nekem van igazam: [link]
video- (videokártya, videomód, videomagnó, videokamera, video-CD) szóösszetételben, illetve jelzőként rövid o. Egyedül az önálló szóként, videomagnó értelemben elterjedt videó szó van hosszú ó-val.

PPeter valamit sejtett, de részben pontatlanul emlékezett, Gabás meg csak kötekedik.
Kérem, h helyesírási ügyekben innentől kezdve a helyesírás topikba irogassatok!
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#54) Ra3


Ra3
őstag

Nem nagyon csípem Moore papát, mert annak ellenére hogy igaz amit bemutat a filmjeiben, nagyon sok dolog felett nagyvonalúan elsiklik. Csak egy példa, amit sok embernél kivágta a biztosítékot hogy a bemutatott kubai kórház közel sem az átlagos színvonalat képviseli, az meg pl. nekem is egyértelmű volt hogy az 5 centes gyógyszer ami az usában 120$, Kubában is 120-ba fáj, csak nem közvetlenül rólad húzzák le.
Amerikában nyilván vannak bajok az egészségüggyel, de remélhetőleg odáig nálunk nem fajulnak a dolgok hogy a saját lábamat otthon varrogassam. Odakint a gondok egyik forrása hogy nem kötelező az egészségbiztosítás, így ha valami bajod lesz az biztosítás nélkül tényleg szívás. Nálunk ez pl. nem fordulhat elő lévén kötelező lesz a dolog, és azért pár európai példa van arra a filmben hogy lehet ezt jól is csinálni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#55) PPeter válasza finest (#53) üzenetére


PPeter
addikt

Holnap lesz időm nyelvész ismerőssel konzultálni video/videó kérdésben, de ha már ennyire LOLOLOLOL hangulatban vagy, esetleg a blogbejegyzés címét is kijavíthatnád. :DDD :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#56) dabadab


dabadab
titán

Az gondolom abszolut nem zavar, hogy az USA es Mo egeszsegbiztositasi rendszere nyomokban sem hasonlit egymasra, ahogy az se, hogy vannak jol mukodo europai tobb-biztositos rendszerek.

Nem tudom eldonteni, hogy vagy nagyon tajekozatlan vagy-e (a delles cikknel pl. eleg jol latszott, hogy fogalmad sincs, hogy mukodik az USA-ban a politizalas es a lobbizas), vagy pedig egyszeruen szukseget erzed idonkent vmi ordas nagy hazugsagnak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#57) PPeter válasza dabadab (#56) üzenetére


PPeter
addikt

Láthattad, mit válaszolt nekem is, amikor Moore bácsi hozáállását kezdtem firtatni, illetve a blogbejegyzéshez (nem) hozáadott egyéni véleményt hiányoltam/kifogásoltam. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#58) dabadab válasza dabadab (#56) üzenetére


dabadab
titán

Csak hogy egy kicsit bovebben kifejtsem (mivel a filmet nem lattam, ezert a wikipedia cikket vagyok kenytelen alapul hasznalni, meg azt, amit az USA egeszsegugyi rendszererol tudok).

Moore-nek az USA egeszsegugyi rendszerevel nem az volt a baja, hogy tobb biztosito van, sot, egyaltalan nem tesz kulonbseget a kulonbozo rendszerek kozot ilyen alapon. Ami szerinte problema, az az orvosi ellatas altalanos volta: vagyis az, hogy mindenkinek jar-e, vagy sem. Marpedig ezen beosztas menten Magyarorszag jelenleg a "jo" oldalon van (tekintve, hogy mindenkinek kotelezo TB-t fizetnie) es a tobb-biztositos rendszer bevezetese utan is ott marad, vagyis Moore vegletekig egyszerusitett szemeletmodja szerint a mi kis tobb-biztositos rendszerunk teljesen okes.

DRM is theft

(#59) Gabás válasza finest (#51) üzenetére


Gabás
addikt

nem ide, bocs:)

[ Szerkesztve ]

(#60) finest válasza dabadab (#58) üzenetére


finest
őstag

"mivel a filmet nem lattam, ezert a wikipedia cikket vagyok kenytelen alapul hasznalni" És neked vélemény nyilvánítási kényszered van? Amúgy különbséget tesz a rendszerek között, nézd csak meg a filmet!

MOD:Személyes bejegyzés és mindenkit ide esz a fene felesleges problémákkal...

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#61) dabadab válasza finest (#60) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de en egy hsz-t irtam, te meg egy blogbejegyzest, Bagoly ur :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#62) PPeter válasza finest (#60) üzenetére


PPeter
addikt

"Személyes bejegyzés és mindenkit ide esz a fene felesleges problémákkal..."
:F Szerintem Te nem tudod mit beszélsz. :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#63) finest válasza PPeter (#62) üzenetére


finest
őstag

De. Lehet, h az egyszerűség kedvéért eztán letiltom a hszeket. :P

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#64) Rive válasza finest (#63) üzenetére


Rive
veterán

Illő válaszlépés lenne. Megkoronázná a blogodat és a topikbeli szereplésedet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#65) Viszlát válasza finest (#63) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha akad egy kis időd, nézz meg más topikokat, ahol ezek az emberek tevékenykednek, meg fogsz lepődni, hogy mindegyikben ugyanazt látod. :)

Szerintem két lehetőséged van:

1. nagy ívben tojsz rájuk - mivel mást nem lehet tőlük várni -, és meghagyod nekik ezt a játszóteret is, ami egyébként igazán nemes cselekedet, mivel így kevesebb energiájuk marad megmondóembert játszani a többi topikban

2. nagy ívben tojsz rájuk - mivel mást nem lehet tőlük várni -, de bezárod a topikot, amivel sajnos semmit nem érsz el, csak annyit, hogy kevesebb topik marad játszótérnek, koncentrálódik az arcoskodás

Személy szerint az elsőre szavazok. ;)

Egyébként pedig azt gondolom, hogy tudni kell helyére tenni a dolgokat. A helyesírás, na igen, jó ha rendben van, de ez egy személyes blogbejegyzés. Nagyon igazad volt abban, hogy nem kell neked előre megrágni a dolgokat. Kifejezetten utálatos dolog, mikor úgy tesznek eléd valamit, hogy mellette az is ott van egyből, mit kellene erről gondolnod. Szóval szerintem teljesen rendben van ez így, ahogy történt (kivéve a címet, még mind rövid az az ó ;] ).

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#66) PPeter válasza Viszlát (#65) üzenetére


PPeter
addikt

Áhh, dehogy kell megrágni a dolgokat előre, elég egy félrevezető ordas nagy baromságot - "Csak az egy biztosítos rendszer működik" - beírni a blogbejegyzés címének, miközben nem ERRŐL szól és NEM EZ a konklúziója a kérdéses dokumentumfilmnek.

Ugye milyen kár, hogy vannak olyan "megmondóemberek", akik szoktak gondolkodni és nem csak a :C meg a :R szmájlikat ismerik egy blogbejegyzés kommentárjaként. :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#67) Viszlát válasza PPeter (#66) üzenetére


Viszlát
addikt

Sikerült értelmezni a hsz-t, gratulálok. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#68) finest válasza Viszlát (#65) üzenetére


finest
őstag

Kösz! :R
Ezek szerint nem sok választásom van. :DDD
Azt hittem a biztosítót javítottam korábban...valahogy ráfelejtettem az előző hsz-re, amit írtál.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.